Volání Kukačky

Volání Kukačky
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195807/bmid_volani-kukacky-W9r-195807.jpg 4 4871 4871

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Plus

The Cuckoo's Calling, 2013

argi111
29.03.2020 3 z 5

První polovina knihy mě upřímně příliš nebavila. Konec byl, ale "konečně" napínavý. Nevím jestli budu číst další díly...

LahoferRose
17.03.2020 4 z 5

Že začátku mi vadily překotně dlouhé věty a těžko jsem vzpomínala, jestli byl stejný styl i u HP. Když jsem si však na toto zvykla , kniha mne velmi zajímala. Každá postava měla svůj charakter, svůj příběh, své kouzlo. Cormorana jsem si oblíbila. Detektivka, která krásně odkrývá různé typy lidí, jejich touhy, výmluvy, vzpomínky, cíle. Kniha je skutečně delší, ale dle mého to není ke škodě. Galbraith se se svým detektivem vymazlil, připravil mu promyšlený a lidský charakter, pro který si ho musí každý oblíbit. Harry Hole v Británii. Rozhodně si seženu další díl.

Venny345
08.03.2020 3 z 5

Znáte takový ten pocit, když si namažete chléb rovnoměrně? Bez toho, aniž byste si místy dopřáli větší vrstvu? Tak přesně takhle mi připadala tato kniha. Jako jedna plocha, bez spádu a napětí.
Škoda, kdyby byl děj o něco kratší, nebo vměstnán na méně stran, věřím tomu, že by to byla senzační detektivka.
Momentálně ani nedokážu říct, zdali se pustím do dalšího dílu, či ne.

rozalie-fil3312
01.03.2020 2 z 5

No dobrý, ale na mě hodně zdlouhavý... Hodně dlouho je kniha o ničem... Od nějaké 300ste stránky začíná být konečně čtivá. Čekala jsem od toho víc

Strnady095
15.02.2020 1 z 5

Rowlingova umi fakt dobre vypravet, ale detektivka?...dost jsem bojoval s doctenim...Hedvabnik?...no zkusim ho, ale jen ze zvedavosti a ze je to Rowlingova ????

ydnac
07.02.2020 5 z 5

Všechny knihy byly supeeer:-) Skvělé příběhy, skvělé postavy, žádný extra krvák a sledovat vztah Robin a Cormorana je zábavné:-)

kilometr
04.02.2020 2 z 5

Sotva průměrná detektivka,která v postatě nenabízí nic nového.Pobavila naprostá neschopnost policie(ještě že tu je Cormoran)a ten konec na hodnocení taky nepřidal.40%.

Jessybelle
31.01.2020 5 z 5

Tak tady britská detektivka docela zabodovala. Děj ubíhá, zpočátku pomaleji, ke konci už letí... Zápletka dobrá, oba hrdiny jsem si oblíbila. Jako pěkný začátek série, určitě půjdu po dalších dílech...
Akorát v jednom místě mě zarazila přišla přemíra sprostých slov...
Pokud váháte, jděte do toho a udělejte si vlastní názor...

katerina7986
21.01.2020

Knížka se mi strašně líbila. Krásně napsané, už se těším na další díl. Rozhodně doporučuji.

Sova15
21.01.2020 5 z 5

Málo platné, paní Rowlingová umí psát.

Lumír23
19.01.2020 5 z 5

Kniha je hodně dobrá, člověk popustí uzdu fantazii, baví.

Sabina335
19.01.2020 5 z 5

precteno jednim dechem, dej ma skvely spad a zapletku, nenudila jsem se

Nelička
16.01.2020 5 z 5

Nemůžu jinak než 5/5*. Měla jsem velká očekávání a nic mě nezklamalo. Prostředí, příběh, postavy, zápletka, všechno super. V rámci mých oblíbených žánrů to byla velká změna, ale jsem ráda, že jsem jí dala šanci. Určitě budu pokračovat v dalších dílech.

P.S.: Jedna z mála knížek, kde jsem nepřeskakovala odstavce, ale doslova hltala každé slovo!! :)

Agatha84
11.01.2020 4 z 5

Vlivem nadšení z HP, pustila jsem se odvážně (což znamená,že jsem knihy zrovna zakoupila, namísto využití služeb knihovny) do prvního dílu. Jsem nadšená. Zpočátku je tempo pomalejší, ale vše řečené má svůj význam a tak nemáte pocit nudy. Ústřední dvojici jsem si zamilovala na první pohled (počtení) a jen znovu zopakuji, že Rowlingová/Galbraith patří mezi vypravěčské talenty. Poslední hvězdičku hodnocení si obligátně nechávám v záloze jen proto,že při příštích setkáních očekávám ještě větší zážitky :-)

pavels36
10.01.2020 5 z 5

Výborný start celé série.Začátek trochu pomalejší a pak se to rozjede jako velmi dobrá detektivka. Doporučuji

ewisek22
08.01.2020 4 z 5

Po přečtení jsem dlouho váhala mezi čtyřmi nebo pěti hvězdičkami. Neměla jsem nikdy tu čest s knihami A.CH.(což se asi brzo změní), ale tahle kniha mi ji velmi připomíná. Vše se točí pouze kolem vyšetřování smrti slavné modelky Luly. A přesně takovou knihu, jsem ještě nečetla. Jsem zvyklá na pořádné potoky krve a spoustu mrtvolek (viz. Ch.C., M.H., J.N. atd). A možná proto se mi ta kniha velmi pozdávala:) Jako mohu říct, že beze srandy jsem do posledních stránek absolutně tápala v tom, kdo ji zabil:) Cormoran si prostě vše nechával pro sebe...jako Sherlock Holmes:). Dávám čtyři hvězdičky, páč potoky krve jsou potoky krve:)

mataj
06.01.2020 4 z 5

Velice příjemná a čtivá kniha. Taková "klasická" anglická detektivka. Strika i Robin jsem si oblíbila, tudíž určitě sáhnu i po dalších dílech.

Mercu
03.01.2020 4 z 5

Táto kniha sa mi naozaj ľahko čítala nakoľko patrím medzi fanúšikov štýlu písania autorky. Nakoľko ide k detektívku bola som veľmi rada, že vraha som neodhalila po prvom dialógu. Určite si prečítam aj ďalšie Cormoranove prípady

allebra
29.12.2019 5 z 5

První setkání s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou asistentkou Robin jsem si opravdu užívala. Kniha mě příjemně překvapila. Na rozdíl od severských detektivek (které také ráda čtu) se to obešlo bez krváků a zbytečného násilí, což byla vítaná změna. Délka knihy se mi zdála tak akorát, rozhodně jsem se ani chvilku nenudila, napsáno velmi čtivě. Byla jsem vtažena do děje a s lítostí jsem obracela poslední stránku. Závěrem musím pochválit krásnou obálku knihy. Už se těším na Hedvábníka.

Pavcitko
25.12.2019 4 z 5

Kniha se mi až nyní dostala do rukou a shodou náhod jsem jí dala šanci. Četla jsem bez očekávání a musím říct, že je přinejmenším zajímavá, napínavá ale také velmi obsáhlá. Detektiv baví, je bezprostřední a věříte, že je opravdu na správné straně zákona, nápad také nechybí, chcete vědět jak to všechno do sebe zapadá, ale na popisných částech bych ubrala tak sto stran a pak bych neváhala s pěti hvězdami. Nicméně se i tak vrhnu na další díl.