Volání Kukačky

Volání Kukačky
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195807/bmid_volani-kukacky-W9r-195807.jpg 4 4871 4871

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Plus

The Cuckoo's Calling, 2013

jan0504
10.12.2019 4 z 5

Akože to chce byť štýl Agathy Christie v modernej dobe od stvoriteľky Harryho Pottera? :-) nemalo to nejaký spádny dej, ale ináč celkom fajn.

Barca1984
09.12.2019 4 z 5

Delší popisy mi trochu vadily, kniha byla taková rozvláčná a déle trvalo, než jsme se k něčemu dostali. Příběh byl zajímavý, taková lehce nadprůměrná krimi.

monte
08.12.2019 3 z 5

Začátek velmi zdlouhavý. Nemohla jsem se do knihy začíst a přeskakovala jsem stránky, což se mi už dlouho nestalo.

SheldonCopper
21.11.2019 3 z 5

Kniha se mi do 3/4 líbila, ale konec už ne. Potvrdilo se mi, na co si vzpomínám z Harryho Pottera, Rowlingová akční scény popisuje zmateně.

Martian
19.11.2019 2 z 5

Detektivka není můj žánr, nicméně kvůli Rowlingové jsem udělal výjimku. Ale jsem zklamaný, to vyšetřování mě nebavilo.

Didi15
18.11.2019 5 z 5

No a právě jsem se do této série zamilovala.:)Dlouho jsem tedy otálela, zda to mám číst , protože jsem se bála, co by tak Rowlingová mohla napsat mimo HP. Ale jako páni. J.K. je fakt šikovná spisovatelka, nikdy bych nečekala, že tohle napíše a nebude poznat , že to psala:) Cormorana a Robin jsem si oblíbila. Takže hurá na Hedvábníka:)

Tracyenka
14.11.2019 4 z 5

Knihu jsem četla už kdysi a vzhledem k tomu, že se jedná o knihu od Rowlingové, byla jsem dost skeptická, ale..!! Kniha mě velice příjemně překvapila, zamilovala jsem si hlavní postavy a neustále jsem musela přemýšlet, jak to teda sakra celé bylo. Rozuzlení mě překvapilo, zápletka byla dobře promyšlená. A Rowling prostě psát umí, i tento příběh je psaný hodně čtivým způsobem.

mcabr
11.11.2019 5 z 5

Krásná kniha, dobře se četla.

Ossinky
06.11.2019 5 z 5

Nebylo to špatné, na muj vkus moc zdlouhavé vyšetřování které muže čtenáře odradit.

Lacerta.j
31.10.2019 2 z 5

Kdybychom necetli o tom, jak sekretarka myje doma nadobi nebo jak detektiv po meste zabiji cas, mohla mit knizka o polovinu mene stran a tim vetsi spad.

TaLu
28.10.2019 5 z 5

Čas od času sem nakouknu, jestli se už konečně kniha přehoupla do červeného pole. 3189 hodnotitelů a stále kousíček chybí ! Je to asi jediná kniha na Databázi, kde tomu "nízkému" hodnocení moc nerozumím. Na druhou stranu to vypovídá o pestrosti lidí, čtenářů, přístupů k příběhům a celkově o různosti a originalitě. Příběh já samozřejmě doporučuji, i u nás v knihovně se pouštíme do rozhovorů a i tam jsou pohledy na knihu různé. Myslím, že tímto prvním pozvolna plynoucím dílem série spisovatelka geniálně zpracovala postavy, případ i vztahy. Musím ještě velmi pochválit seriálové zpracování příběhu. Přesně tak jsem si hlavního hrdinu představovala, skvělý Tom Burke ! Nestává se často, aby se mi líbilo dílo natočené podle oblíbené knihy, tentokráte to vyšlo. Už se moc těším, až se ponořím do posledního dílu série. A zase po čase nakouknu, zda nám to tady konečně zčervená :o)

Nočnípták
28.10.2019 5 z 5

Mám nové oblíbence - Cormorana a Robin. Moc se mně tahle kniha líbila. Žádná krvavá jatka, pomalu ubíhající děj. Důkazy doslova vychozené, skládané střípek ke střípku. Poctivá detektivní práce., která mně připomíná jinou detektivní dvojici - Gardnerova Perryho a Dellu.
Někde před polovinou knihy jsem měla tip na vraha. S postupem děje jsem si říkala, že je to blbost. A přemýšlela a přemýšlela a nic nevymyslela. Na konci - BOMBA - on to byl ten můj první tip. Bylo to bezva čtení.
Paní Rowlingová umí překvapit. Měla jsem ji tak trochu zaškatulkovanou k Harrymu a myslím, že takových čtenářů je nás víc. Už jsem ji z té škatulky vyndala. Jsem nadšená ze stylu jejího psaní . Velkou zásluhu na čtivosti má též překladatel p. Šenkyřík

Nedá se nic dělat, musela jsem přehodnotit svoje hodnocení a přidat pátou hvězdičku. Tahle kniha si ji zaslouží.

Petruska95
11.10.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila, výborně se četla. Skoro do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah.

nocnymotyl38
09.10.2019 4 z 5

sprvu mi to prišlo také roztekané, nie a nie sa poriadne sústrediť, ale potom niekde za polkou ma to chytilo a aj som sa bavila, ešte skúsim ďalšiu :)

Janniska
26.09.2019 5 z 5

Zdařilá detektivka.Musím uznat že spisovatel/ka je mistrem slov , líbí se mi volba slovních obratů a styl vyprávění příběhu.Celkem se těším až začnu číst další příběhy Cormorana a Robin.

Agnesita
23.09.2019 4 z 5

Moje první kniha od JKR. Jsem spokojená, jen by mohlo být míň stále se opakujícího líčení soukromí C & R, kniha by pak měla lepší spád.

mol378
23.09.2019 4 z 5

Detektivky od Rowlingové mě baví, dokázala, že neměla jen štěstí na volný trh s Harrym Potterem, ale opravdu umí psát.

ciaram
20.09.2019 3 z 5

Nevím, jestli bych to vydržela číst v papírové podobě. Mělo to pomalé tempo posouvání děje dopředu, ale kupodivu poslouchatelné. Samé kladení otázek a pak v posledních třech (poslouchacích) kapitolách Strike všechno objasní na jeden zátah samotnému vrahovi. Do dalšího dílu se pustím (opět jako audiobooku), ale vím, že k tomuto dílu se vracet nebudu.

Vendulis
11.09.2019 4 z 5

V knize nebylo žádné velké napětí, drama ani brutality, ale knížka se mi i přesto dobře četla a líbila. Rowlingová má, dle mého, prostě skvělé vypravěčské schopnosti a v této knize se to opět potvrdilo. Určitě si přečtu i další díly. Jsme zvědavá, co bude dál s Cormoranem a Robin :)

MT23
10.09.2019

Ke knize jsem se několikrát vracela, protože jsem ji vždy pro její nezáživnost po pár stránkách odložila.. Každopádně když už jsem zatla zuby, tak to pak začalo stát za to a konečně jsem v ní našla tu skvělou vyprávěcí schopnost Rowlingové.. Musím přiznat, že hlavní postavy jsem si velmi oblíbila a právě díky nim, jsem při zjištění, že právě vyšla Smrtící bílá neváhala a knihu si hned koupila..