Volání Kukačky

Volání Kukačky
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195807/bmid_volani-kukacky-W9r-195807.jpg 4 4871 4871

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Plus

The Cuckoo's Calling, 2013

Jana8774
10.04.2019 5 z 5

perfektní první díl ze série, určitě přečtu rada i pokračování

Monncca111
10.04.2019 4 z 5

Kniha se mi velice líbila. Je velice čtivá, žádný náročný text. Postupné rozplétání případu bylo ale velice zajímavé. V první půlce jsem knihu ještě i dokázala odložit, v té druhé už moc ne, potřebovala jsem to dočíst :-)

ejwa1937
08.04.2019 4 z 5

Určitě to není nejlepší detektivka, jakou jsem četla, ale JKR mám ráda, její knížky se čtou velice lehce. Je to takové čtení na pohodu....

stavinohova
02.04.2019 1 z 5

No tak teda nevim..... cekala jsem mnohem vice, cela kniha žanrem detektivka (?) vlazne tempo, az je konci asi 2 strany nejaky dej.... za me teda zklamani...

Haneez
27.03.2019 5 z 5

Výborná kniha

maryska09
20.03.2019 5 z 5

Paní Rowlingová je skvělá ať si říká jak chce. Její knihy mají spád, velmi dobře se čtou a tato detektivka nechává čtenáře celou dobu v napětí, jak to všechno nakonec dopadne. Závěr je malinko přitažený za vlasy, ale skvělý dojem z knihy to nezmenší.

KatkaP.
19.03.2019 5 z 5

Skvělá zápletka, překvapivé rozuzlení. Krásně popsaný vztah Robin a Cormorana, který se v průběhu knihy vyvine v přátelství.

Kaik
17.03.2019 4 z 5

Podařená detektivka z mého oblíbeného Londýna. Mezi množstvím zajímavých postav vynikal sympatický vztah samotného Strika s Robin. Další díl si nenechám ujít.

Tereza0107
07.03.2019 5 z 5

Ze začátku jsem z knihy nebyla moc nadšená, přišlo mi, že některé pasáže jsou zbytečně moc popisné. Ale když jsem se prolouskala začátkem, tak mi kniha začala příjemně odsýpat. Líbilo se mi prostředí příběhu, odehrávající se ve světě celebrit, jelikož zavražděná byla světoznámá, nadějná modelka. Kdo byl vrah jsem netušila až do úplného konce a musím říct, že mě hodně překvapilo jak se vše nakonec vyvrbilo.

-LaraRead-
06.03.2019 4 z 5

Začátek mě úplně neokouzlil, ale čím víc se blížil konec, tím víc mi bylo jasné, že v závěru do sebe vše dokonale zapadne a nemohla jsem se toho dočkat. (A taky se to stalo!)
Postava Cormorana Strika je velmi působivá, ale Robin mě bavila ještě víc.
Jen bych chtěla na závěr podotknout, že myslím, že si Rowlingová měla vymyslet ženský pseudonym. Přišlo mi, (ale možná se mi to jen zdálo), že je kniha napsána vysloveně žensky.

hanpari
28.02.2019 5 z 5

Jako pár jiných přede mnou jsem se musel do knihy trochu nutit. Ale že je místy nudnější se dá odpustit. Holt reálný svět, byť zamořený celebritami, ma daleko do Bradavic. Na dlouhé zimni večery ideální.
Ale abych nezapomněl, má to do tuctové detektivky stejně daleko jako Země k nejbližší hvězdě. A Země je zatraceně daleko i od Slunce, kdyby tu byl nějaký hnidopich.

Optima4
27.02.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Moc hezký popis - děje i okolí Londýna. Za mě povedená detektivka.

Niu
26.02.2019 5 z 5

Moc povedená kniha. Líbilo se mi prostředí případu zasazeného do Londýna. Cormoran je úžasný a s Robin jsou sehraná dvojka. Tenhle svět šoubyznysu :o) je fakt zvláštní. Jsem zvyklá na víc krutější detektivky, ale musím uznat, že někdy míň znamená víc. A překvapí vás, jak to dopadne. Dobře se to čte, líbí se mi i popisy míst, dialogy provázané v pozadí myšlenkami, co si kdo zrovna myslí, humor, minulost. Jo, za mne můžu doporučit.
PS: Harryho jsem četla několikrát a byla jsem zvědavá, jak se autorka vypořádá s tímto typem žánru. Překvapila mile.

Simča64
25.02.2019

Přečetla jsem všechny knihy Harryho Pottera a nedovedla jsem si představit od autorky žádný jiný žánr. Ale musím uznat, že je to skvělá kniha. Tak jak moc nemusím knihy se soukromými detektivy, tak tato se nedá s žádnou jinou srovnat. Zkrátka skvělé čtení.

pingu1
23.02.2019 2 z 5

Byla jsem zvědavá, jak se J. K. Rowlingová vypořádá s detektivkou. Nebylo to špatné, ale trochu moc rozvláčné, místy jsem se musela do čtení nutit. Myslím, že Harry Potter jí sluší víc :-)

Dani25
22.02.2019 5 z 5

Tak mne sa to páčilo, žiadny krvák, ale taká pohodová anglická detektívka. Ďalšie plus, že ešte v 3/4 knihy som netušila kto je vrah. Určite si prečítam ďalšie dve zo série C.S. :)

Kačaba79
16.02.2019 4 z 5

Knihu jsem četla hned po vydání, ale jelikož jsem si nepamatovala kdo byl vrah, pustila jsem se do ní znovu. Již ne s nadšením hurá Rowlingová, ale jako dobrou detektivku, kdy si chci zkusit přijít na to kdo to byl. V tomto je kniha super, do poslední chvíle napíná a neprozradí vraha, jen pátrání a skutečnosti. Jen to popisování okolí mi připadá zdlouhavé a při čtení večer velmi uspávající.

lapagerie
29.01.2019 3 z 5

Nebyla to špatná detektivka. Strike je sympaťák, žádný extra superman, přiměřeně obhroublý a přesto milý. Přesto jsem knihu četla poměrně dlouho,, nějak mi nevadilo ji na pár dní odložit. A to je pro mě mínus. V ději mi chyběl švih, víc napětí, akčnost. Netrvám na potocích krve a rozstřílených mafiánech. Ale tady se tak nějak pořád nic moc nedělo.

mudr_teena
21.01.2019 3 z 5

...Tohle bylo velice těžké dočíst. Pro mě. Rozečetla jsem to třikrát a až potřetí jsem to konečně dočetla. Avšak musím říct, že jakmile se začtete, už vás to nepustí. Občas ne tak zábavné pasáže střídal velice napínavý příběh. Pro příští knihu ubrat popisu a bude to perfektní.

stesa
13.01.2019 3 z 5

Knihu jsem si přečetla na základě nadšení z dílu Ve službách zla, který jsem četla jako první. Musím říct, že Volání kukačky mě tolik nebavilo, příběh byl méně dynamický, napínavé pasáže se střídaly s pasážemi nudnými. Zároveň se tu na můj vkus až moc prosadila pro Rowlingovou typická detailní popisnost, která sice byla skvělá ve fiktivním světě Harryho Pottera, ale příběh ze současnosti v některých pasážích zbytečně zahlcovala přebytečnými detaily.