Volání Kukačky

Volání Kukačky
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195807/bmid_volani-kukacky-W9r-195807.jpg 4 4871 4871

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Plus

The Cuckoo's Calling, 2013

AlbinaBina
11.01.2019 4 z 5

Skvělá kniha!

RuzovaPanterka
01.01.2019 5 z 5

Líbil se mi ten popisný styl, který mám od J.K. Rowling tak ráda. Zajímavá zápletka a s hlavními hrdiny jsem se rychle ztotožnila, četla jsem jak ďas.

Peti081
01.01.2019 3 z 5

Líbil se mi hlavní hrdina,některé pasáže mi přišly zdlouhavé,ale jinak příjemné čtení s napětím

adelinka
23.12.2018 4 z 5

Taká ľahká detektívka, chýbalo mi tam napätie, ale je pravda, že dlho som nevedela kto je vrah....vždy mám nejaké tušenie, tu mi to nejako nevyšlo.....A hlavná postava mi bola sympatická.... Určite si prečítam aj ďalšie pokračovania....

čuřil
18.12.2018 3 z 5

Zase to byla nějaká změna, oproti těm temným severským kriminálkám.
Povedené a příjemné čtení.

DDanča
27.11.2018 3 z 5

Kniha byla napínavá, docela dobře se mi četla.

Raada
22.11.2018 3 z 5

Kniha se čte příjemně, přečtu si i další díly. Detektiv je neotřelá postava. Místy se však kniha trochu rozplizávala, tak proto ty ubrané hvězdičky. Není to kniha, ke které bych se vrátila, ale jednou si ji přečíst je fajn.

TaLu
20.11.2018 5 z 5

Říkala jsem si, že další komentář ke knize přidám, až se konečně přehoupne s hodnocením do červeného pole. 2282 hodnocení a stále ne....To vypovídá cosi o různosti čtenářské základny. Co čtenář, to originál. A to je vlastně velmi dobré. Já osobně se těším, až se do tohoto pomalého, trochu melancholického tempa knihy znovu ponořím, například za dlouhých zimních večerů a opět se setkám s hrdiny, jež se mi stali blízkými. Čekání na další díl by se tím mohlo velmi zpříjemnit. Také mě láká seriál a podle ohlasů se mám na co těšit. Doporučuji všem, kteří mají rádi propracované postavy, prostředí a krásu slov - snad se nám podaří, aby kniha časem získala hodnocení, které si podle mě dávno zasloužila.

xxxtopol
11.11.2018 4 z 5

Jako detektivní příběh je to asi průměrné dílo. Ale hlavní postava je originální a mně sympatická. Kvůli ní to stojí za přečtení. :)

MonikaV
09.11.2018 4 z 5

Příjemné čtení.

sarka9190
08.11.2018 4 z 5

Volání kukačky jsem četla ještě před tím, než jsem vzala do ruky Prázdné místo. Mám dojem, že na něm se autorka rozcvičovala:-) Musím přiznat, že jsem ani tak nepídila, kdo je vrahem, jelikož jsem si četbu prostě užívala. Pečlivě budovaný děj a charaktery. Připomnělo mi to román Horké peníze od Dicka Francise, i to ve mně nechalo podobnou ozvěnu. Kniha oplývá takovou speciální hořkou atmosférou. A přiznávám, že si ji ráda připomenu znova.

Knižní střípky
07.11.2018 5 z 5

Dlouho jsem odkládala čtení této série, přiznám se, že mě od čtení do jisté míry odrazovalo i docela dost negativních ohlasů. Nicméně jsem se konečně do čtení pustila a jsem velmi spokojená se všemi třemi díly. Nemusí být všechny knihy dechberoucí thrillery, kde se na každé straně za každou cenu musí něco dít. Občas si ráda přečtu i takovou klidnější, ale o to více propracovanější knihu. Za sebe mohu říci, že jsem i s touto sérií od paní Rowlingové velmi spokojená.

thorpeus
02.11.2018 4 z 5

Dobrý příběh, ale čtení mi přišlo docela náročné.

Klepsi
24.10.2018 5 z 5

Já detektivky obvykle nečtu, ale tahle série mě dostala. Je to čtivé, je to nápadité a svižné, má to úžasně vykreslené postavy, které okamžitě přirostou k srdci. Budu číst, dokud Strike bude vycházet :) (A doporučuju i zfilmované verze!)

jfialova
22.10.2018 4 z 5

První kniha série se mi dostala do ruky jako dárek. Mám ráda dlouhé knihy, takže v tom mi vyhovovala a i když děj místy stagnoval a kniha obsahovala spoustu popisných pasáží, nějak mi to nevadilo. Jelikož jsem následně četla i ostatní knihy série, přišlo mi logické, že v té první si musí autorka připravit půdu pro další životní osudy hlavních hrdinů.

Martina99
15.10.2018 2 z 5

Přišlo mi, že se tam nic moc neděje a na posledních stránkách se děje vše. Sekretářka pracuje, jakoby shlédla všechny série kriminalek. Dočetla jsem to jen proto, abych zjistila, kdo je vrah.

ohovnenychobot
07.10.2018 5 z 5

Naprosto vyborna kniha. Na muj vkus mozna trosku delsi, ale rozhodne stoji za to.

Opatov
04.10.2018 5 z 5

Prvni dil detektivni serie. Valecny veteran Strike coby soukromy detektiv bez klientely resi slozity pripad vrazdy modelky. Jeho pravou rukou je mlada zena, ktere se prace v detektivni agenture zalibi. Tato nesouroda dvojice skvele pobavi i v dalsich dilech. Doporucuji.

suzziemusta
03.10.2018 5 z 5

Wow, fakt milé překvapení. Jsem klasický Potterofil, ale též zbožňuju detektivky. Nečekala jsem, že to bude tak fajn čtení. Do čtení jsem se vrhla s nadšením, protože prostě detektivka od Rowlingové??!!? Sem tam mi přišlo popisování okolí a nálady místa trošku zdlouhavé. Myslím, že kombinace Strike a Robin moc fajn. Měla jsem velké podezření na vraha, což mi většinou nevychází, ale tentokrát to byl jeden z mých dvou podezřelých. Ke konci jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Hurá na další díl. (:

Petruš999
01.10.2018 4 z 5

Po dlouhé době jsem přečetla detektivku a docela mě to bavilo. Téměř dokonce jsem netušila, kdo je vrah...