Volání Kukačky

Volání Kukačky
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195807/bmid_volani-kukacky-W9r-195807.jpg 4 4871 4871

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Plus

The Cuckoo's Calling, 2013

Patapuf
19.06.2018 3 z 5

Já vám nevím.... čekal sem od toho víc... přišlo mi to takové moc navolno... nemělo to ten správný spád a občas se mi to zdálo trochu utahané.... a ten konec mě nepřekvapil... čekal sem od Cormorana víc akce.... aspoň že Robin zůstala....

Arlienen
19.06.2018 4 z 5

Kniha se mi velice líbila. Postava Cormorana mi je sympatická. Jsem zvědavá na další díly a na jeho vztah s Robin.

MortRainey
25.05.2018 5 z 5

Sorry jako;-) ale fakt jsem dlouho nečetl tak dobrou detektivku, jasných 5*!!! A v tomto případě nesrovnávám knihu s thrillery á lá Larsson, Nesbø nebo Flynnová, promakaných do detailů, ale píšu zde o poctivém detektivním příběhu, který je opravdovým kumštem. Klobouk dolů Mr. Galbraith alias Mrs. Rowlingová;-) Volání Kukačky je hold pokladnici kriminálních případů ze staré dobré Anglie a kniha sama se tak stala její součástí, bezesporu. Opět se čtenářsky vyplatilo moje posečkání se sklenicí s naloženými bestsellery v octu, odkud jsem Kukačku vytáhnul:-)
Přiznávám, že jsem se párkrát během četby cítil na 4 hvězdičky, ale závěr v takřka "poirotovském" stylu, vyvrcholení v podání Cormorana Strikea, v popisu a objasnění celého případu, s chladnokrevností a nenuceností jemu vlastních do očí vraha.. skvělé, málem jsem přejel zastávku;-) Takže tytam občas zdlouhavá souvětí a jeden dva výpadky v detailu. Celek jako příběh se skvělým místy až archaickým překladem (který dle mého ale dodává příběhu tradiční kouzlo a bude tomu tak určitě i v originále), nenucený, bez klišé, s výstižnými hovorovými prvky vč. počeštěného londýnského dialektu - cockney - prostě nemá chybu!
Závěrem? Určitě doporučuji!!! A já osobně se už teď těším na Hedvábníka a další Cormoranovy případy, stejně tak na jeho Watsona v podání roztomilé, ale lišacky bystré, mojí jmenovkyně - Robin;-)
PS. A určitě se podívám, na doporučení, na první sérii televizního zpracování Strikeových případů "Strike", tj. Kukačky z dílny jistoty a kvality - BBC!;-)

Liggy
16.05.2018 4 z 5

Zajímavá detektivka, hezké rozvíjení hlavních postav.
Čekala jsem, že se dozvím něco víc z "nelítostného prostředí modelingu", jak bylo inzerováno.

Ajaiwik
30.04.2018 4 z 5

Ale jo, pobavila jsem se, zápletka tam je, závěr zajímavý, přesah do dalšího dílu taky, ale možná jsem čekala víc...

Mates84
29.04.2018 4 z 5

Prijemna detektivni oddychovka!Urcite si prectu dalsi.

jana_briza
28.04.2018 4 z 5

Byla jsem zvědavá na "dospěláckou" knížku od J.K.Rowling a musím říct že zklamaná jsem rozhodně nebyla. Žádné wow, to byla pecka, se sice nekonalo, ale i tak dávám 4 hvězdičky. Knížka mě vtáhla do děje velmi rychle a udržela si mou pozornost až do konce. Po řadě severských kriminálek, které jsem teď četla to pro mě bylo příjemná změna, ve smyslu že se jednalo o dobře napsanou klasickou detektivku s naprostým minimem vyšinutých postav :)

B.kaspik
26.04.2018 1 z 5

Tak já nevím. První půlka knihy mi přišla skoro až zbytečně dlouhá a vlekla se. Ale nevzdala jsem to a rozhodla se knihu dočíst. Nicméně musím přiznat, že ke konci knihy mě už opravdu ani nezajímalo, kdo je vrah a jak celá kniha dopadne. Snad budou další díly lepší.

JAnD
18.04.2018 5 z 5

Zase trochu jiný styl, ale britské detektivky mám opravdu rád. Přítomnost moderních technologií umožňuje využít jiné zápletky a postupy než klasika od Christie či Sayers.
Cormoran mne nadchnul, Robin je také úžasná. Už mám přečtené i další dva díly a těším se na další.

elfinkaa97
16.04.2018 5 z 5

Tlustá, dlouhá a jednoduše perfektní! Nějak tak bych popsala tuhle knihu. Dlouhé pasáže popisující vnitřní monology samotného Cormorana se četly v podstatě samy. Kniha vás pomalu dovádí k šílenství, protože vám nijak nenapoví, kdo by mohl být vrahem. Ale i tak máte na konci pocit, že jste to vlastně čekali a že přesně takhle to mělo skončit. Všechno sedělo, vše bylo tak jak mělo být. Neměnila bych tu jediné slovo.

saruse
09.04.2018 2 z 5

Takhle dlouho jsem žádnou knížku nečetla - skoro tři týdny! Už bych ji skoro odložila... ale ten styl vyprávění se mi líbil. Nicméně byla to nuda. Moc rozvleklé. Seškrtané by to možná mělo větší švih. Taky jsem v této rozvleklosti jen špatně odhalovala nějaké indicie, nepřicházely nápady, kdo a proč by mohl něco spáchat a vůbec jsem nebyla napnutá. Takový zvláštní detektivní román. Víc román, než detektivní. :-) Ale chtěla jsem od autorky znát i něco jiného než Pottera. To jsem si splnila. Pro ilustraci to jednou provždy stačí. :-)

Smardik17
28.03.2018 5 z 5

Ale jo, mě se to líbilo, dle komentářů jsem neměl moc vysoká očekávání, ale příběh byl v podaní Petra Olivy famózní. Vzhledem k tomu, že další knihy Autora/ky :-) mají lepší hodnocení, tak se nemohu dalšího dílu dočkat.

Monačte
17.03.2018 2 z 5

Po třech letech od okamžiku, kdy na mě kukačka poprvé zavolala, jsem se rozhodla to vzdát. Prostě ne, mě to tak strašně nebaví, že to nomůžu dál číst. Navrhuji, aby byla do databáze knih přidána kolonka “nedočtená kniha”. Volání kukačky by tam u mě mělo čestné místo.

caldap
15.03.2018 3 z 5

Na to jaká byla reklama na knihu jsem byla docela zklamaná a čekala jsem od spisovatelky více...

veruzz_
09.03.2018 2 z 5

Vzrušující detektivní román? Tak to pardon, ale vzrušení si představuji úplně jinak.
Jedna velká nuda. Dlouhé, ale opravdu zbytečně dlouhé. Knize by stačila polovina. Hluchá místa, nic moc se neděje, žádné zvraty, jen se horko těžko prokousává nudným a zdlouhavým vyšetřováním... Zajímavá je postava Strika a Robin. Toť vše.
Dala jsem šanci Hedvábníkovi, jsem za polovinou a už teď toho lituji.

kvádr
05.03.2018 5 z 5

hodnotím opět plný počet, krásně se četla. Nic jsem nepřeskakovala a vraha jsem odhalila..teda měla jsem podezření. Přeci pod svícnem bývá největší tma....:)) vrhnu se na třetí díl, těším se...

nicolettkaa
05.03.2018 4 z 5

Když se mi knížka dostala do ruky, neměla jsem ani tušení, o jaký žánr se jedna a ani vlastně kdo je pravým autorem. A někdy je možná i lepší podrobnosti nezjišťovat předem. Volání kukačky je sice až moc dlouhé, několik stránek bych ubrala (hlavně ze začátku), ale ve výsledku se četla dobře a rychle. Závěr byl pro mě překvapením, podezírala jsem někoho jiného :) Celkově hodnotím kladně a časem se vrhnu na další díl.

kuruteku
11.02.2018 3 z 5

Dočteno. Ale kolem půlky jsem si říkal, jestli mi to vůbec stojí za to. Musím se omluvit - Hedvábník je lepší, než tento díl. A to už mi přišel příliš rozvleklý. Do tří čtvrtin se kniha vleče. Ještěže konec pádil. Celkem rozpačité přijetí - detektiv Strike i jeho sekretářka Robin jsou fajn, ale ti lidé kolem nich ...

klarabooks
10.02.2018 5 z 5

Má oblíbená kniha. Tak zábavná a přitom tak napínavá ! A to rozuzlení na konci to jsem teda hleděla... Zkrátka výborná kniha ke které se ještě určitě jednou vrátím.

Edlik
30.01.2018 5 z 5

Moje oblíbená knížka. Libí se mi vedlejší dějová linka vztahu hlavních postav. J.K. aspoň tedy pro mě, umí nejlépe popisovat prostředí, okolí atd. Když čtu její knihy tak vše naprosto dokonale vidím.