Volání Kukačky

Volání Kukačky
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195807/bmid_volani-kukacky-W9r-195807.jpg 4 4871 4871

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Plus

The Cuckoo's Calling, 2013

KSarlota
13.11.2017 4 z 5

Líbila se mi mnohem více než Prázdné místo, u které jsem se až do půlky nudila

Ketrin.TR
10.11.2017 2 z 5

Od tak slavné autorky, která strhla celý svět svojí úžasnou čarodějnickou ságou, bych čekala trošku víc. Ono taky než se profláklo kdo je pravým autorem, tak byla tahle knížka označována jako propadák...
I tak jsem ale chtěla od Rowlingové ochutnat něco jiného než fantasy. A za moc to nestálo. Příběh postrádá jakékoliv napětí, děj je vesměs tvořen rozhovory a tlacháním o ničem s lidmi z Lulina okolí. Samotný čtenář však z těchto "výslechů" není schopen vraha poznat, a to je možná tak jediné co vás nutí číst až do konce.

IvikaS
06.11.2017 4 z 5

Možná to mohlo mít o pár set stran méně, ale nebylo to špatné.

Dogwood
05.11.2017 1 z 5

Tahle kniha mě prostě nebavila....

zvěřinec
02.11.2017 2 z 5

Asi 200 stran mi trvalo než jsem se začetla. Přišlo mi to takové kostrbaté, občas zbytečně rozvláčné až nudné. Tak nějak nic moc.

SuperSojka
29.10.2017 3 z 5

Kdyby to nenapsala Rowlingová, tak to snad ani nečtu...Odhlédnu od pointy, která mi nepřijde zase tak špatná, ale ten styl vyprávění. Detektiv povětšinou chodí a lidi se mu svěřují se svoji verzí příběhu, potřebují se vypovídat, takže se tam často jen a jen mluví, nic ale vůbec nic aspoň lehce akčního se neděje. Na předposlední stránce jsou pak dva odstavce akce, když je odhalen vrah, a konec. Od autorky Harryho Pottera bych čekala víc.

hroneczek
25.10.2017 4 z 5

Kdo byl vrahem jsem se dozvěděla až na konci po odhalení. V průběhu mi spolehlivě unikal, asi proto nejsem detektivem. Dobrá kniha.

simona5843
22.10.2017 4 z 5

Nebolo to až také zlé.Zo začiatku som mala podozrenie kto to spravil lenže postupne ako prichádzali do príbehu nové postavy ktoré zamotali dej ešte viac tak som bola na pochybách či to naozaj urobila ta osoba.Takže ja som nakoniec z knihy milo prekvapená a teším sa na druhý diel :)

lukaflek
18.10.2017 3 z 5

první 4/5 bylo místama až nuda, takové rozkecávání. posledních 20 stránek strhujících

alva1
18.10.2017 2 z 5

Nenadchne ani neurazí.

hruskovalucie93
17.10.2017 2 z 5

Nedostala jsem se ani zdaleka do poloviny. Přijde mi, že na tuto knihu byl velký boom, hlavně asi proto, kdo ji napsal a tak jsem po ní sáhla. Ale zklamalo mě to. Jak mě nezaujme kniha hned na začátku, tak to většinou vzdám, pokud neležím na pláži a nemám jinou po ruce :)))))))))). Bohužel, odloženo, nedočteno.

vladimirah
15.10.2017 2 z 5

Tak toto bylo něco opravdu hrozného, nudného, plytkého. Kniha, která toho po přečtení ve čtenáři naprosto nic nezanechá. Postavy tuctové , příběh ohraný.
Další knihy této autorky určitě číst nebudu.

kercah
08.10.2017 4 z 5

Upřímně v první řadě mě zajímalo, jak se s tímto tématem autorka popere, když její hřeb je v sekci fantasy.
Kniha byla čtivá, příběh hodně zapletený a hned nebylo patrné, jak vše dopadne, což je velké plus ještě u takto obsáhlé knihy.
Mám ale lehce smíšené pocity, ač se mi kniha líbila, někdy mi přišla i zdlouhavá. Nemohu se ani rozhodnout zda si přečíst další díl a dát Cormoranovi další šanci, ale pro sympatii jeho postavy a Robin si jí přečtu. :)

elisa194
08.10.2017 2 z 5

Kniha má zbytečně 477 stran. Děj je kvůli tomu zdlouhavý, místy nudný. Každopádně vraha jsem nečekala, ale jinak žádná sláva na to jak autorka napsala Harryho Pottera, za mě je tato kniha zklamání.

mi-380
08.10.2017 4 z 5

Rowlingová tvoří svůj druhý svět. Po Harrym a jeho kouzelnické partě se jí podařilo vyčarovat další dvě sympatické postavy.
75 % (zatím 2464 hodnotících je na průměru 79 %).

85098211
08.10.2017 5 z 5

Kniha připomíná staré brožované detektivky s nerudným soukromým očkem. Ale překvapí dobrým příběhem, který není plochý a odehrává se i mimo hlavní vyšetřování. Příjemné čtení, které se vyhýbá násilnostem a potoky krve zůstávají v krevním řečišti. Prostě taková dobrá, klasická detektivka, děj nějak tak příjemně plyne, nevyžívá se nejen v násilnostech, ale ani v komplikovaných zápletkách, v postavách se čtenář (či posluchač audioknihy) nádherně orientuje, nic není překombinované, prostě po dlouhé době paráda!

CHezunka
07.10.2017 5 z 5

nemohla jsem se od knihy odtrhnout, byla jsem k ní hodně skeptická, protože harry potter mě jako kniha vůbec neoslovil a ani styl psaní mě neoslovil , ale tato kniha byla skvělou detektivkou a styl psaní byl skvělý, mělo to spád a napětí rozhodně nechybí.

withoutchild
07.10.2017

Touto knížkou jsem se nějak nemohl prokopat. Skončil jsem někde v půlce a dál mi to nešlo. Nechám to odležet na někdy jindy.

Turmee
28.09.2017 4 z 5

Trochu jiný typ detektivky, než na který jsem zvyklá. Příběh je rozvolněný, ochomejtá se okolo mnoho lidí a podivných existencí. Cormoran mi zrovna k srdci nepřirostl ale Robinina výkonost mi byla sympatická. Žádný extra spád ani napětí, vše se odvíjí hezky pomalu. Přesto jsem do poslední chvíle netušila, jak se to všechno seběhlo.

markettH
25.09.2017 5 z 5

Jedna z mých prvních detektivek, ke které mě dovedla jedinečná J.K.Rowlingová. Po prvním přečtení mi bylo jasné, že další díly budu nedočkavě vyhlížet a nejen to, začala jsem i s jinými autory a jsem za to ráda.