Volání Kukačky

Volání Kukačky
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195807/bmid_volani-kukacky-W9r-195807.jpg 4 4871 4871

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Plus

The Cuckoo's Calling, 2013

Mishell14
24.09.2017 5 z 5

Detektivky nepatří mezi mé oblíbené žánry tuhle jsem si ale nehorázně zamilovala!

karavela
24.09.2017 4 z 5

Velmi dobrá detektivní zápletka a sympatické hlavní postavy Cormoran a Robin.Jen bych trochu omezila používání sprostých slov.

laker4life
21.09.2017 5 z 5

Cormoran je sympaťák, stejně tak Robin. Trochu mi připomíná samotářského detektiva typu Harry Hole. Děj ubíhal rychle, žádné zbytečné rozmazávání. Dojem kazil jen zbytečně velký počet postav, které se mi pak ke konci pletly.

Always a reader
18.09.2017 5 z 5

Rowlingová nikdy nezklame.. :3

TomK
17.09.2017 5 z 5

Jo, jsem po přečtený nadšený. Paní Rowlingová umí opravdu psát tak, že knihu jsem nedokázal odložit ani na minutu, jen kvůli spánku :D Skvělá detektivka ze staré školy u které byl opravdu skvělý zážitek sledovat, jak Cormoran s Robin jdou po stopách vraha. Za mě palec nahoru a klobouk dolů :)

nikol1774
16.09.2017 5 z 5

Z celé série určitě nejlepší knížka. Super postavy moc mi sedli. Cormorana a Robin jsem si strašně oblíbila. Určitě je tohle jedna z mála opravdu povedených detektivek. Zajímavý a originální děj. Kniha nejde jen tak odložit, stále víc a víc vás nutí číst. Jako vždycky u detektivek jsem se ani tady netrefila do vraha. Ovšem tady ne to opravdu šok. Nikdo si snad nemůže myslet že je to právě on.

Georgia332
16.09.2017

Klasická detektivka, moc dobre se čte. Líbí se mi, jak jsou popisovány jednotlivé scény, atmosféra

tessa.mik
08.09.2017 4 z 5

Tohle je přesně ten styl knížek, které mám ráda. Taková trochu stará škola, která nám ukazuje pravou detektivní práci a čtenář přemýšlí kdo by to mohl být vrah. Jestli už tam byl, nebo to je někdo úplně mimo linii, kdo se teprve objeví (ne to, co je dneska všeobecný trend - čím víc mrtvých, hodně krvavých, tím líp - kdy Vám je vrah jasný od začátku). Cormorana jsem si zamilovala hned od prvních stránek a jsem hodně zvědavá, jak se bude dál vyvíjet jeho vztah s Robin.

frantisek8863
04.09.2017 2 z 5

Od tak úspěšné spisovatelky s tak brilantní fantasií jsem čekal lépe propracovaný děj.Místy velmi nudné a nezáživné, občas jsem se do čtení musel nutit. Jediné co musím kladně ohodnotit je vytvoření Strika a jeho asistentky, zbytek je slabota. Hedvábník mě zaujal mnohem více.

alfinha2321
02.09.2017 4 z 5

Na začátku se mi zdálo, že se kniha docela pomalu rozjíždí, ale tak za první třetinou knihy už mě do sebe vtáhla. Vraha jsem sice neodhalila, ale byla jsem docela blízko a taktéž mi neuniklo několik veledůležitých detailů. Více než samotný případ mě ale zajímalo, jak se bude vyvíjet vztah mezi Cormoranem a jeho "dočasnou" asistentkou Robin. Docela pěkná detektivka, dávám 4* a pokud se mi do rukou dostane další díl série, ráda si ho přečtu.

alisie
02.09.2017 5 z 5

Po dlouhé době kniha, která mě zaujala hned od první stránky a vůbec mi nevadilo, že je to detektivka. Povedla se.

IvoB
01.09.2017 3 z 5

Volání Kukačky je čtivá, detailní a celkově docela povedená detektivka "ze staré školy", která se může pochlubit především výborně napsanými hlavními protagonisty Cormorana a Robin. Bohužel se celý případ tak trošku utápí v ohromném množství postav, dialogů a menších dějových linek, které už tak poměrně jednoduchý případ rozmělňují a ztěžují v něm orientaci. Ke konci už jsem se opravdu nevyznal "kdo kde co dělal a proč", takže nějaké přesnější tipnutí pachatele nepřipadalo v mém případě moc v úvahu. Být Volání Kukačky o půlku kratší, byl by rozhodně solidní nadprůměr. Bohužel její nataženost stahuje hodnocení do průměru – ačkoliv jsou mé pocity převážně pozitivní.

Celá recenze: http://vecnykritik.cz/recenze-volani-kukacky-robert-galbraith-j-k-rowlingova/

sirek
28.08.2017 4 z 5

Rowlingová dokazuje, že co se práce s postavami týče, nemá konkurenci. Jak já si zamiloval Robin! Když si k tomu přidám i tu senzační chemii, která mezi ní a Strikem panovala, jsem nadšen už jen z nich dvou. Každá figurka ve hře má svůj charakter, který Rowlingová snad nikdy neopustí a sehrává s nimi všemi vynikající šachovou partii, která postupně graduje až do senzačního závěru. Jelikož detektivkám tolik neholduji, byl jsem z odhalení vraha dost překvapený - ale musím říct, že způsob, jakým se k odhalení došlo, mi dvakrát nesedl. Dokážu skousnout, že v ději vynecháme výlet Robin do Oxfordu, když je drtivá většina knihy postavena na svižných a zábavných dialozích. Co ale Rowlingové odpustit nedokážu, tak je nedostatek záchytných bodů a nápověd pro čtenáře - a pokud se nápovědy dočkáme, je tak slepá a na první pohled nelogická, že z ní nic nevykouzlíte. Až úsměvné pak bylo neskrývané zamlčování poznatků, které Strike odhalil, jen aby je pak mohl vmést v sice skvělé, avšak trochu patetické finální řeči vrahovi do tváře.
Přesto jsem knihu odložil se stoprocentní spokojeností a nutkáním si rychle pořídit pokračování. Volání Kukačky totiž disponuje pečlivou prací s výborně vytvořenými postavami, geniálními dialogy a jednou z nejlepších knižních buddy dvojicí. Ačkoliv má kniha jisté mínusy, můžu s klidem říct, že Rowlingová se trefila, opět.

ctenarkaEva
27.08.2017

Kniha se mi líbila, i když děj plynul spíše pomalu. Chtěla jsem si přečíst i další pokračování (Hedvábník), ale to mě vůbec nezaujalo.

Andrea81
27.08.2017 4 z 5

Systematické, poctivé sbírání důkazů kousíček po kousíčku. Někomu možná chybělo víc násilí a krev, ale za mě poctivá anglická detektivka - naprostá spokojenost. Příjemně strávené chvíle u knihy a je mi úplně jedno, kdo to napsal.

Danago
24.08.2017 2 z 5

Jsem naprosto přesvědčená , že kniha Volání kukačky by nebyla tolik čtená a vyhledávaná kdyby se "náhodou " neodhalilo, že R. Galbraith je ve skutečnosti J. K. Rowlingová . No výborný tah na bránu.
Podle mě tato detektivka je velice průměrná až nudná. Detektiv Cormoran Strike je bez šmrncu , nudný a nezajímavý. Stejně tak jeho pomocnice Robin je naprosto tuctová postava. V příběhu se objevují zbytečné pasáže, které do děje , kromě dalších popsaných stránek, nic nepřináší. Dočetla jsem ji s vypětím všech sil, ale neodnesla jsem si žádný pozitivní zážitek ze čtení. Bohužel škoda času.

Heyhey
22.08.2017 4 z 5

Čtivé, děj plyne sám, originální jména postav odkazují k předchozím knihám autorky.

lucie5078
22.08.2017 3 z 5

Místy napínavé a velmi čtivé, jiné pasáže mě naopak nebavily a vynechala bych je. Ale dobrá zápletka, jen teď budu hodně přemýšlet, zda se pustit i do Hedvábníka...

IVANA0123
20.08.2017 4 z 5

Závěr knížky byl super. Prvních tak sto stran bylo na můj vkus u detektivek moc rozvleklých a popisných, ale dál už vše dostalo ten správný spád a postavy detektiva Strika a jeho asistentky Robin si prostě nešlo neoblíbit. Takže se už chystám na další díly a vzhledem k lepšímu hodnocení proti jedničce se moc těším.
(8/17)

ThePeace135
18.08.2017 5 z 5

Knihu jsem prostě musela mít, vždyť ji napsala J. K. Rowling, to co na mě ale čekalo uvnitř jsem nečekala... na její rozvláčnější styl psaní jsem si zvykla už z Prázného místa, všechno se pomalu rozvíjí, nic uspěchaného, všechno promyšlené do nejmenších detailů. A to je přesně to, co na jejích knihách miluji, nic neponechá náhodě, všechno má svůj důvod, všechno se včas vysvětlí... Cormoran Strike mi byl neuvěřitelně sympatický od samého začátku, i když ho autorka zrovna v barvách nevylíčila, Robin taky nebyla k zahození, ale nejvíce oceňuji to, že narozdíl od většiny knih, kdy už ještě před polovinou vím jak to dopadne, případně i kdo je vrah, tady jsem byla naprosto vedle jak ta jedle až do samotného konce... prostě mistr svého řemesla se pozná a na poli detektivního žánru se Rowlingová uvedla naprosto excelentně :)