Volání Kukačky

Volání Kukačky
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195807/bmid_volani-kukacky-W9r-195807.jpg 4 4871 4871

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Plus

The Cuckoo's Calling, 2013

bibi.r
25.01.2018 4 z 5

Jo jo jo, jsem spokojená :). Strike i Robin jsou zajímavé postavy a snadno jsem si je oblíbila.
Těším se na další díly.

Fafyna
22.01.2018 3 z 5

Přečetla jsem ji zuby nehty. Zdlouhavá, bez zásadních zvratů, přesto chvílemi poutavá kniha. Rozhodně už ji nikdy číst nebudu, k dalšímu pokračování se ale časem asi odhodlám (čistě ze zvědavosti - jak se vyvinou hlavní postavy).

LP113
19.01.2018

Strašnááá nuda. Jediné co bylo zajímavé byl příběh samotného Strika, jinak by celá kniha stačila na 100 stránek. Horko těžko jsem překousala. Hedvábník mi leží doma 3 roky a vůbec se mi do toho nechce.

iva.gracova
16.01.2018 5 z 5

Volání Kukačky mě bavilo moc, mělo to zápletku, vyvrchloní, zvrat a samozřejmě dechberoucí rozuzlení... Jak "prosté", v podání J.K.Rowling ale geniální... Bavila jsem se od první stránky do poslední a kniha čtenáře upoutá k pokračování čtení dalších dílů. Za mě 5 hvězd.

Sandalkar
13.01.2018 3 z 5

Čekala jsem o dost víc. Ze začátku mě knížka navnadila, ale pak jsem se nudila dlouhým honem za zločincem. Rozuzlení fajn, ale od knížky čekám nějakou zábavu i uprostřed. Párkrát mi přišlo, že některé domněnky detektiva Cormorana Strika byly trochu přestřelené ( jak na ně vlastně přišel jsem z knížky nepoznala). Původně jsem chtěla dát 4 hvězdičky, ale vzpomněla jsem si bohužel na časté opakování toho, že si šel Cormoran vyprázdnit střeva. Chápu, že je to lidské, ale v detektivce mě to úplně nezajímá...

cadic
08.01.2018 4 z 5

Sakra tohle bylo pro mě překvapení. Už když jsem dostal tuhle knihu do ruky jsem věděl, že autorkou je J.K. Rowling a přiznám se HP mě moc nebavil a zvádl jsem přečíst jen 2 díly. Ale tohle jsem přečetl prakticky jedním dechem. Příběh není ničím překvapivý a přišel mi i celkem průměrný, ale je to napsáno velice zábavně a čtivě. Určitě doporučuju všem co rádi detektivky. 8/10

Chesterton
08.01.2018 2 z 5

Poslouchám audio......nudí, nebaví:(( možná to není moje téma?? Nebo pomalý rozjezd? Navíc nevím, zda ve mně Petr Oliva, který knihu načetl, nebudí nějaké negativní emoce? :))
Nevím, nevím, těšila jsem se a jsem celkem zklamaná. Zkusím ještě Hedvábníka:))

Eorin
29.12.2017 4 z 5

Dá se říci - moje první detektivka. Skvěle vystavěné, pomalý rozjezd, ale pěkné finále. Přesto tam byly chvíle, kdy jsem se pousmála nad lehkou naivitou autorky (jen si říkám, jestli to Rowlingová nedělala schválně, aby se neprozradila), jinak ale pěkné počtení a určitě si počtu i další díly

smajiska
26.12.2017 3 z 5

Poměrně obsáhlá kniha, jejíž děj by se vešel i do poloviny. Líbí se mi detektiv Strike, který není dokonalý s úžasným instinktem a neví věci předem, jak to bývá jinde. Kniha se četla dobře, vůbec není špatná, ale některé části by se snad daly vynechat a byla by ještě o fous čtivější.

taven
23.12.2017 5 z 5

Velké překvapení! Neměl jsem naprosto žádné očekávání, Harryho Pottera nesnáším a tak jsem začal číst s předsudky. Od začátku je ale jasně vidět, že autorka už má něco napsáno a kniha se čte naprosto ukázkově. Celkově skvěle vykreslené snad všechny postavy v čele s bravurním Strikem. Klobouk dolů, těším se na další díl... 90%

zd0981
19.12.2017 4 z 5

Jako detektivka průměrné, ale čtivé, zajímavé, zábavné :)

danny_21
13.12.2017 4 z 5

Ač detektivkám příliš nehovím, nemohl jsem si dovolit vynechat mimožánrový autorčin počin a kupodivu to dopadlo poměrně uspokojivě. Autorka představila zajímavou ústřední dvojici, u které nemáte problémy s oblíbeností, umění vtáhnutí do děje je už tak bych řekl z její strany už několikrát opakovaná velká přednost a i přes velkou stránkovou obsáhlost to pěkně odsýpá - i když pachatele a motiv není nesnadné odhalit i díky heslu zprvu nepravděpodobné není v zásadě vyloučené pro ty, co už mají v zápletkách něco načteno :-) Dáme pokračování ? No jasně - 75ˇ%

Taj-ka
10.12.2017 5 z 5

Když jsem jako desetiletá četla prvního HP, nedokázala jsem se od knihy odthnout. Máma se mě jednou zeptala jestli se mi ta knížka líbí a já odpověděla že ujde a ona se zeptala proč, když jen ujde, od ní neodtrhnu oči ani během večeře. A tady to bylo stejné, měla jsem pocit že je ten příběh celkem fajn, ale z nějakého důvodu jsem nedokázala přestat číst. nevím jak to JKR dělá, ale její psaní je tak nějak nenápadně odzbrojující.

Bitty666
07.12.2017 4 z 5

První setkání s Cormoranem a stejně jako s HP,to byla láska na první pohled. Kniha se výborně čte, Corma i Robin si prostě musíte oblíbit. Zápletka detektivní je zde pro mne tak trochu na druhé koleji,protože samotná chemie postav, vtáhnutí do děje tak výborným popisem,že si to člověk živě představuje, to J.K. prostě umí a případ samotný jde pak krapet stranou. 85%( jen proto,že pokračování je ještě lepší).

Matita310
06.12.2017 5 z 5

Další skvělá knížka... Pěkný příběh, velice dobře se čte...

Caa
30.11.2017 3 z 5

Celkem dost mě to bavilo, ale pointa příběhu mě hrozně zklamala.

Torey
30.11.2017 3 z 5

Ale jo! Čtivá detektivka. Ale seriál podle ní je lepší! Myslím, že jí zvedl kredit!

Majkrofon
26.11.2017 5 z 5

Mna proste Rowllingová baví a nechápem tomu podhodnotenému hodnoteniu. Kniha je fajn, baví, postavy sú sympatické, je to písané na klasický štýl a v podstate dokonca som netušil ako to dopadne, ak chcete filmovú akčnú bečkovinu siahnite po Carterovy a jeho Hunterovy, ale zaručujem Vám, že Cormoran mu natrhne prdel.

Lee7
20.11.2017 3 z 5

Trošku zdlouhavé některé dialogy zbytečně natahované. Nejvíce se kniha rozjela v druhé polovině, kde už byl děj odkryt. Ukončení vraha bylo moc rychlé ale jinak kniha nebyla špatná.

whiolet
15.11.2017 3 z 5

No nic je na čase,aby paní spisovatelka zase začala psát ,to co jí nejlépe jde a to je FANTASY.
Kniha byla průměrná, prospělo by jí osekání některých nudných pasáží.
A sakra co ten vrah? Nějak mi unikl smysl proč....a teď se to nedozvíte, protože nechci spoilerovat.