Volání Kukačky

Volání Kukačky
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195807/bmid_volani-kukacky-W9r-195807.jpg 4 4871 4871

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Plus

The Cuckoo's Calling, 2013

ecila13
14.08.2017 4 z 5

Ze začátku jsem si musela oproti jiným detektivkám zvyknout na pomalejší tempo. Když to přirovnám k filmu, tak je to takový Malý pitaval z velkého města. Pomalé, poctivé vyšetřování.

DK197
07.08.2017 3 z 5

Prostředí knihy ani postavy kolem Kukačky mě nikterak neoslovily. Ovšem vyšetřovatel a jeho sekretářka spolu s barvitým a úžasným stylem vyprávění, to už je jiná káva. Těším se na další díly.

postrach
31.07.2017 4 z 5

Přečetla jsem všechny knihy o Harry Potterovi,ještě,než jsem viděla filmy.Skvěle napsané knihy.Autorka změnila jméno a styl,dospěla.Na prvotinu dobrá kniha,která má své knihy.Doporucuji,druhou knihu-Hedvábník.

Ajinka126
30.07.2017 4 z 5

Já jsem tuto knihu začala číst a odložila 3x. Pak mi jedna známá řekla, že musím ten začátek jen překonat. Pak už jsem byla chycená v síti. Ten začátek je slabší, ale ten vývoj a špičkování mezi Robin a Cormoranem je famózní. To je nosný základ celé série. Pokud překonáte ty prvotní rozpaky, tak vás čeká velmi kouzelný zážitek.

bubka
23.07.2017

za mne je to natahovaná průměrná až podprůměrná detektivka, kdyby "náhodou"neuniklo,kdo ji napsal ve skutečnosti, pes by po ní neštěkl a překladů by se těžko dožila.
Stále vidím autorku jako autorku jednoho skvělého příběhu, to další je jen grafomanství a kšeft

kika_
18.07.2017 4 z 5

Příběh byl zajímavý a z mého pohledu dost napínavý. Problémem dle mého názoru je, že místy se tam objevují řekla bych až zbytečné nudné pasáže, což dělá celkový děj trochu zdlouhavým.

oleg121
14.07.2017 3 z 5

JKR sa v žánri len rozbiehala a tu to je, žiaľ, dosť vidno. Priveľa postáv a priveľmi kostrbatý štýl písania na to, aby sa v tom dalo poľahky zorientovať.

Placi
13.07.2017 5 z 5

Na knize se mi líbí propracované osobnosti a příběhy prakticky u všech postav, které se dějem i jen mihnou. V tomto je Rowlingová opravdu výborná. O tyto popisy by prakticky mohl být celý detektivní příběh kratší, ale mě tyto popisy životních osudů vedlejších postav nevadily, naopak, i když někomu to vadit může. Jako vždy jsem se během čtení po celou dobu snažil přijít na vraha a jeho motivy k vraždě, u této knihy jsem byl ale úplně vedle a rozuzlení mě překvapilo. Dvojici hlavních postav jsem si opravdu oblíbil a těším se na další díly.

triatlet
13.07.2017 3 z 5

Když jsem kdysi četl Harryho Pottera, představoval jsem si, jaký by byl detektivní román od J. K. Rowlingové.
Nezklamala. Sice (pracovní) vztah Cormorana s Robin vzala in media res, ale jejich soužití ala Sherlock a jeho Watson se mi líbilo. Místy mi přišel děj zbytečně natahovaný (Cormoranovy cesty do studentské umývárny), ale motivaci přečíst někdy pokračování mám, i když P. D. James (http://www.databazeknih.cz/autori/phyllis-dorothy-james-2113) mám radši.

Siwan
12.07.2017 1 z 5

Mě to prostě nebavilo. Asi bylo všechno technicky v pořádku, jenom nějak nic po ničem.

ModráLaboratoř
02.07.2017 5 z 5

Velmi zdařilá a sofistikovaná detektivka s tempem líně tekoucí Temže a plná vůní Londýna, smažených fish&chips, červených doubledeckerů, černých taxíků, britského humoru a čaje o páté. Důmyslně narafičené, dokonale matoucí a ve finále do sebe zapadající jako ozubená kolečka hodinek. Četla jsem s požitkem.

allyce
28.06.2017 4 z 5

Chválím autorku a knihu doporučuji těm, kteří nepotřebují v jedné knize deset vražd, hektolitry krve, super výkonné technické metody vyšetřování a nadlidsky nadaného vyšetřovatele. Doporučuji těm, kterým jedna vražda stačí a baví je sledovat způsob myšlení a vyšetřování jednoho sympatického samorosta, v tomto případě soukromého detektiva, za pomoci mladé, snaživé dívky na výpomoc. Humorné scény (není jich moc), vyplývající ze spojení tak nesourodé dvojice mě pobavily a celek je prostě super.

datel77
26.06.2017 3 z 5

Na detektivku trochu pomalé, ale hlavní hrdina sympatický a jeho příští dívka taky. Aspoň se mi to tak jeví. Už se těším na další díl.

zuzca.h
19.06.2017 4 z 5

4 hvězdičky dávám kvůli super závěru, který narozdíl od celé knihy byl napínavý a svižný. Co se mi líbilo je vykreslení všech postav, jen na můj vkus byl děj moc rozvláčný a 3/4 knihy mu chyběl spád, ale i přesto si ráda přečtu další případ který bude Cormoran s Robin řešit.

čef
05.06.2017 5 z 5

Podle mne výjimečná detektivka napsaná v duchu starých dobrých tradic britských hvězdných detektivních autorek. Hluboké vcítění do psychologie postav je v této lize samozřejmostí, jakož i zachycení duše doby, místa a událostí. Detektiv Strike je též originální mimoň a ve spojení se svojí sekretářkou tvoří dokonalou dvojici, která musí upoutat i největší zmlsance této literatury. Ještěže mám hned na stole další díl této skvělé série.

xflori01
02.06.2017 4 z 5

Kniha se četla dobře, ale na můj vkus to bylo natáhlé, až moc se popisovalo okolí a děj negradoval.
Postavy Cormorana a Robin byly sympatické.
Ale určitě se vrhnu do dalšího dílu.

Katulik86
30.05.2017 4 z 5

Knizku jsem si chtela precist v ramci lonske Knizni vyzvy jako knizku od autora pisiciho pod pseudonymem. Pslednich asi sto stranek me stvalo,ze jsem unavena a usinam,protoze jsem chtela uz konecne vedet,jak to dopadne. Nicmene tech predchazejicich 300 mi dalo celkem zabrat,nejspis i proto ze jsem mela trosku komplikovane ziskavani knizky z knihoven a nemela dostatek casu se zacist. Konec byl pro me docela necekany,ale jestli se budu poustet do dalsich dilu,nevim...

Jessica007
17.05.2017 4 z 5

Tato kniha mě zajímala hlavně z důvodu, že ji napsala autorka HP. Sympatičtí hlavní hrdinové - Cormoran i Robin. Pěkně vykreslené myšlenkové pochody. Kniha byla možná až zbytečně moc dlouhá, no... Závěr měl spád a byl zajímavý.

Dixinka
07.05.2017 3 z 5

Nakonec 3 hvězdičky pro zdárný konec. Čekala jsem víc. pro mě zklamání.

prestiggio
06.05.2017 4 z 5

Zo zaciatku to išlo ťažko. Ku koncu som sa nevedela odtrhnut a čítala som do skorých rannych hodin. Myslim že celkom príjemná detektívka.