Volání Kukačky

Volání Kukačky
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195807/bmid_volani-kukacky-W9r-195807.jpg 4 4877 4877

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Plus

The Cuckoo's Calling, 2013

Val
13.03.2017 5 z 5

Tak za mě super. Dost dobře nechápu docela nízké hodnocení tady :-( . Oba hlavní protagonisté, jak Cormoran, tak Robin velmi uvěřitelní, charismatičtí a sympatičtí. Jediný důvod, proč mě ke konci nemrzelo, že dočítám je to, že už mám přichystaný další díl. Určitě doporučuju .

MarianP
08.03.2017 3 z 5

Volanie kukučky je priemernou detektívkou, ale vo svete detektívnych kníh ničím nevyniká. Kniha je na môj vkus trochu obšírna, autor/ka rozoberá postavy dosť do hĺbok, čo nie vždy deju pridá na spáde a čitateľnosti. Hlavná postava je vykreslená výborne, je zapamätateľná ale osobne som nejaké sympatie k nikomu nemal, možno k Robin - asistentke. Okrem toho v knihe vystupuje veľké množstvo ďalších postáv, prostredie, v ktorom sa kniha odohráva je pomerne neosobné a pre detektívku nezaujímavé, práve preto, že bežnému čitateľovi je tak vzdialené ( Ide o prostredie modelingu, drahých bytov, luxusu...). Samo(vražda) modelky je opísana striedmo, v knihe absentujú také zaujímavé prvky ako prvotné vyšetrovanie - pátranie po prvých stopách, pitva, naháňanie za podozrivým a pod.. Dej sa sústredí na život a ľudí okolo mŕtvej. To ma na knihe príliš nebavilo. Čo sa týka kladných stránok kniha sa číta pomerne dobre a rýchlo, na záver je všetko pekne vysvetlené. Ale po ďalšej knihe od autorky siahnem, až neskôr a to je znak toho, že knihe niečo chýbalo. Odporúčam ju milovníkom klasickej detektívky s prvkami anglickej formy písania. Jedná sa o detektívku bez nejakej brutálnej vraždy, ktorá sa viac ako na samotnú vraždu zameriava na život a ľudí okolo mŕtvej postavy, takže mrazivú atmosféru, litre krvi, tmavé domy a odseknuté hlavy v knihe nenájdete...

Olafa
07.03.2017 4 z 5

Bylo to hezké a i bych řekla takové milé, ačkoliv je to detektivka. Plus za typický anglický styl, nemusím mít novou mrtvolu na každé druhé stránce. Občas to bylo takové trochu utahané, ale díky tomu jsem si knížku dávkovala pomaleji, užívala jsem si to. Přemýšlela jsem nad výpověďmi, chováním aktérů, kdo by to asi tak mohl být... Nakonec i rozuzlení bylo přirozenější než na co jsem poslední dobou z knih zvyklá.

Arianne
06.03.2017 2 z 5

Konecne, konecne docteno. Mam rad adetektivky, ktere jsou skutecne jen detektivkami a ne thrillery. Jasne, napeti do toho patri, ale zadne zbesile honicky a potoky krve. To se mi tu splnilo. Jenze takova kniha nemuze mit prece bez mala 500 stran! Proto jsou knihy Aghaty Christie tak kratke. Mam rada kvalitne popsanou deduktivni praci, kdy na zaklade dukazu se pomalu vynoruje tvar a motiv vraha, bohuzel tady se vetsina dulezitych veci ztratila ve zmeti nepodstatne omacky. A dale pan Cormoran Strike. Opravdu chapu, ze chtel(a) vytvorit spolecensky vykoreneneho hrdinu, ale tenhle chlapik byl nesympaticky od jmena az po jeho vlezle chlupaty hrudnik.
Asi se k Hedvabnikovi jednou dostanu, az se budu opravdu hodne nudit, ale nedockavosti se neklepu.

ilčidlo
05.03.2017 3 z 5

Mně se líbila, ze začátku to trochu trvalo než mně plně zaujala, ale pak se od ní těžko odcházelo

sabca.0207
05.03.2017 3 z 5

Docela mě zklamala. Doufala jsem v něco víc. Moc zdlouhavé popisy, než se začalo něco dít a konečně začali tak nějak více pátrat, tak jsem ztratila chuť. Detektivky miluji a tohle na mě bylo hodně slabý. Rowlingovou mám ráda a moc jí obdivuji za to, že dokázala napsat něco tak úžasného jako je Harry Potter, ale bohužel nemůžu říct, že pro mě byla její detektivka povedená.

swon
28.02.2017 4 z 5

Budu se opět opakovat, ale JK Rowling považuju za výbornou vypravěčku, která dokáže člověka vtáhnout do děje. Podařilo se jí to i v případě thrilleru Volání kukačky. Nejvíce mě oslovilo zasazení děje do prostředí dnešního Londýna, protože toto město je mou srdeční záležitostí. A tak jsem měla radost, když jsem věděla, jak ulice a popisovaná místa vypadají. Popravdě řečeno, totožnost vraha nebyla zas tak překvapivá. Myslím, že za polovinou knihy už to člověka začíná napadat.
Každopádně, knížka nijak nevybočuje z řady detektivek, které jsou teď dostupné na knižním trhu. Nicméně, čas nad ní strávený bych nepovažovala za ztrátu času.

Blasut
23.02.2017 5 z 5

Rowlingová psát prostě umí, to se jí musí nechat, a protože jsem přečtla už i další dvě knihy se skvělým duem Strike-Robin, můžu říct, že i tenhle žánr jí sedí. Takový smysl pro detail, jaký má Rowlingová, se jen tak nevidí a chápu, že někomu to možná může přijít až moc, ale zase vás to vtáhne do děje a opravdu máte pocit, že po těch londýnských ulicích kulháte spolu se Strikem. Taky vykreslení prostředí londýnského showbyznysu mě hodně zaujalo. Krimi-linka i postavy jsou hodně zajímavé, snad jen chování vraha je až trochu moc zvláštní a závěr tudíž lehce přitažený za vlasy. Co si opravdu nemůžu vynachválit i v dalších knihách je ta chemie mezi Robin a Cormoranem, už jenom kvůli tomu si to stojí za to přečíst.

HoneyBunny
22.02.2017 5 z 5

Popisovat knihu nebudu, pro mě je to naprosto srdeční záležitost a detektivové Cormoran s Robin převelcí sympaťáci. Chtěla bych jen všem čtenářům dát na vědomí, že existuje i audiokniha namluvená naprosto excelentním Petrem Olivou, která stojí za poslech ať už jste knihu četli nebo ne. Cormoran jakoby ožil;).

ReziEngli
21.02.2017 4 z 5

Naprosto super, avšak mi vadili strašně dlouhý popisy a trošku nudný pasáže ....

EvaEma
20.02.2017 5 z 5

Vynikající anglická/londýnská detektivka. Nebyla jsem předem ovlivněna tím, že jde o slavnou autorku (neb jsem se to dozvěděla až někdy v polovině čtení) a celou dobu jsem si užívala anglický styl, občas jsem vzpomněla na A. Christie. Vyhovovalo mi tempo, žádná velká akce, pěkně všechno propracované, promyšlené. Prostě odpočinková detektivka (vlastně tolik odpočinková ne, donutila mě ponocovat:-)).

Ivetaa
20.02.2017 3 z 5

Očekávala jsem víc od "známé" autorky - nicméně - nenadchla ani neurazila a už vůbec nebyla detektivka "vzrušující". Hodně přehnané hodnocení.

KateChatt
18.02.2017

Některé části byly až moc zdlouhavé a ze začátku jsem neměla moc ráda Strika. Ale celá kniha byla moc hezká.

TipsyChipsy
17.02.2017 5 z 5

Výborná detektivka, už při čtení Harryho Pottera bylo jasné, že autorka na to má, být druhou Agathou Christie. Dokáže si schovat ty zásadní poznatky a na závěr to rozbalit. JKR je geniální i v tom, jak skutečné postavy tvoří. Prostě kdo umí ten umí.

LucyA7
13.02.2017 5 z 5

Mám ráda "tlustý" knihy a Cormoran Strike mě dostal - i když asi nejsem úplně objektivní, protože už jsem v něm viděla svého oblíbeného herce, který ho bude hrát :-))) .

Hanulka25
11.02.2017

Dočíst tuhle knihu bylo nad mé síly. Po několika pokusech jsem jí odložila. Nuda

motolka
10.02.2017 4 z 5

Docela příjemná kriminálka. Pachatel a další děj poměrně předvídatelný. Žádné překvapení nebo co by vyrazilo dech se nekonalo.

LilianaFalcon
10.02.2017 2 z 5

Kdyby Rowlingová použivala své nádherné popisy ve fantasy bylo by to mnohem lepší. Takhle mám pocit, že na 20 stránek o ničem, připadla jedna užitečná.

Malarkey
07.02.2017 3 z 5

Už když jsem v knihkupectví viděl tuto knihu poprvé, bylo na ní napsáno, že se jedná o pseudonym Rowlingové, takže ve mně okamžitě upoutala pozornost, jakožto fanouška Harryho Pottera. Po přečtení ale můžu říct, že tak zvláštní detektivku jsem snad ještě nečetl. Cormoran Strike je bezesporu nekorektní postava, což mi udělalo víceméně radost. Vyšetřování ale probíhalo stylem, že v první kapitole si zjistil, koho má vyslechnout. Ve druhé kapitole vyslechl jednoho člověka, ve třetí druhého člověka. Ve čtvrté pak řešil něco ze soukromí, aby se nakonec někde brutálně zlil a probral se kompletně zeblitej ve své kanceláři. Následně v páté, šesté a sedmé opět neustále jen někoho pořád dokola vyslíchal. Neříkám, že je to úplně špatný nápad, jen mi chybělo jakékoliv napětí a jakýkoliv příběhový postup. Jediné štěstí, že Cormoran a jeho kolegyně Robin jsou tak zajímavé postavy. Díky ním si moc rád přečtu i další příběhy z této začínající detektivní série.

evka66
06.02.2017 2 z 5

Uz je to rok co jsem ji cetla.dlouho mi trvalo nez jsem ji precetla.bylo to na me moc zdlouhave nez doslo k nejake akci.