Volání Kukačky

Volání Kukačky
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195807/bmid_volani-kukacky-W9r-195807.jpg 4 4877 4877

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Plus

The Cuckoo's Calling, 2013

Phoenix16.cz
25.12.2016 1 z 5

Tak tohle vážně ne. Četla jsem do výzvy 2016 jako poslední knížku a dala mi poměrně zabrat. Prostě mě to nebavilo, tak to neubíhalo. Nebýt výzvy, asi bych ji zahodila a to jsem v životě udělala asi se dvěma knihami. Hlavní "hrdina" mi k srdci rozhodně nepřirostl a to především proto, že většího klišé detektiva už autorka vymyslet nemohla. A to detektivky téměř nečtu. Opravdu mi bylo srdečně jedno, že musí spát v kanceláři na gauči, protože jinak by byl bezdomovec.
Co se týče příběhu samotného, tak opět žádný zázrak. Svět, ze kterého pocházela mrtvola, mi není blízký a výpovědi jednotlivých lidí mi za chvíli začaly splývat. Ani jsem se nesnažila přemýšlet, kdo by mohl být vrahem, jen jsem doufala, že to nebude ten, co se nejvíc nabízí... a samozřejmě že jo! Takže ani překvapení na závěr, ani akce v průběhu, ani sympatický hlavní hrdina rovná se výsledné hodnocení. Autorka by měla zůstat u fantasy, to jí jde mnohem lépe než detektivky.

Maus
16.12.2016 5 z 5

Mám detektivky ráda, ale raději mam fantasy, drama, horor a tak. Pokud začnu číst detektivku musí mě zaujmout. Volání kukačky sem popravdě chtěla číst jen proto, že to napsala JKR. A musím říct, že se mi kniha moc líbila. Sice jsem od začátku měla podezření, které se mi potvrdilo, ale bylo skvělé, že se vše odhalilo, až na konci knihy a detailně popsali, co se jak odehrálo. Postavu Cormorana jsem si oblíbila, ale víc jsem si zamilovala Robin. Jsem zvědavá až si přečtu další díl.

Alex.rrr
14.12.2016 5 z 5

Trochu jsem byla skeptik ohledně Rowlingové a detektivky. Odrazovalo mě i jméno oběti - Lulu, už to jsem si říkala, že zavání... Nicméně jsem knize dala šanci a neprohloupila jsem. Když si odmyslím trochu květnaté popisování situací a míst je kniha čtivá a příběh má spád a zvrat je opravdu nepředvídatelný. Závěr překvapil a přesvědčil mě, že se budu těšit na přečtení dalšího dílu.

Vendy789
10.12.2016

Detektivka, jejíž děj se v polovině téměř zastaví. Řešení trochu těžkopádné. Knize by dle mého prospělo razantní proškrtání, vypuštěním prostředních cca 200 stran (!) by dostala větší spád.
Upřímně, čekala jsem víc...

Alaglesia
07.12.2016 4 z 5

Zajímavý detektivní příběh, který si mě získal především postavou Cormorana Strike. Knihu jsem četla s očekáváním, zda se opravdu podaří prokázat vraždu. Když už vše nasvědčovalo tomu, jak se věci mají, autor mě zmátl a nechal mě se domnívat, že vrahem je někdo jiný, než v realitě byl. Rozuzlení a vysvětlení pouze v jedné kapitole mě vůbec nevadilo, alespoň jsem to měla všechno pohromadě. Co oceňuji nejvíce, jsou vodítka a náznaky, které jsou v příběhu, takže se sami cítíte být detektivem. Tahle kniha je mnohem lepší něž Prázdné místo! tahle se povedla.

gad
02.12.2016 4 z 5

Předpokládal jsem, že autorka Harryho Pottera napíše dobrou detektivku a opravdu jsem nebyl zklamaný. Cormoran Strike mi byl sympatický stejně jako jeho sekretářka Robin. Příběh se mi líbil a dobře se to četlo.

KaajaS
26.11.2016 2 z 5

závěr vlastně nepřekvapil....

Mali88
21.11.2016

Ze začátku jsem se nemohla do knihy začíst. Bylo to trochu zmatené a myslela jsem, že ji odložím. Ale vydržela jsem, neodložila a knih zdárně dočetla.
Prostředí modelek a návrhařů je mi dost vzdálení, přesto od poloviny příběh nabral docela spád. Cormoran na mě působí jako dost veliký morous, ale pod tvrdou slupkou je hodné srdce.
Nicméně se mi líbil popis Londýna. Jelikož jsem se nedávno z něho vrátila, tak jsem si místa v knize spojovala s místy ve skutečnosti.
Myslím, že se Cormoran může zařadit po bok mého oblíbeného Sherlocka z 221 Baker Street :)

Lenka1386
21.11.2016 1 z 5

Já tomu nemohla uvěřit. Četla jsem a hledala a nenašla. Jediným přínosem pro mě byla rada, že na kocovinu je dobrá čokoláda a bazén. Jinak zbytečně dlouhé, nudné a předvídatelné.

heavy66
20.11.2016 2 z 5

V Kukačce jsem se ztrácel, protože svět modelek a módních návrhářů je pro mě vzdálenější než planeta Jupiter. Obě hlavní postavy detektivů jsou zajímavé, neotřelé a chemie mezi nimi funguje dobře, ale dlouhé rozhovory bez napětí se spoustou nezajímavých lidí, ze kterých se nakonec vyklube (celkem překvapivě) pachatel, mě spíše uspávaly. No ale co, je to Robertův první román, příště to může být mnohem lepší...!

SimonaP
20.11.2016 2 z 5

Děsná nuda, nemohla jsem se knihou prokousat, občas jsem se přistihla, že při čtení myslím na něco jiného. Děj by se dal shrnout do asi 50 stran a bylo by to tak akorát. Nevím, jestli se mám pustit do Hedvábníka.

DarekDevil
16.11.2016 1 z 5

Přečetl jsem prvních 200 stran, zbytek prolistoval a pak přečetl posledních 20 stran. To se mi u knihy stalo jen 2x. Je to jedna velká nuda a zklamání.

elcapitano
08.11.2016 3 z 5

Zajímavě propletený příběh, ale tak nějak se to vleklo nebo co, někdy v půlce jsem to málem odložil. SPOILER*** Navic, upřímně, nic objevného, jakobych cítil kalkul za tím, z jakých ingrediencí je příběh smíchán: zkrachovalec detektiv, mladá a sympatická sexy pomocnice, modelky (!), pracháči, módní návrháři, ... a samotný hlavní námět - z nechtěné chudinky adoptovaného dítěte se stane suprmodelka...atd, ať to tu nevyzradím celé.. ale věřili byste tomu?
Na to, jaký je kolem této knihy poprask, mne to zas tak nenadchlo.

Denisa.knizky
05.11.2016 3 z 5

Tohle je jedna z tech knih u kterych me mrzi, ze tu neni 10 hvezd ale jen 5, dala bych je 7:) K samotne knize - pribeh je zajimavy, spousta postav a malych vedlejsich zapletek, rozuzleni, ac do urcite miry ocekavatelne, tak zajimave. Jinymi slovy, za doporuceni knihy bych se urcite nestydela. Na druhou stranu musim take dodat, ze jsem se do knizky nemohla temer po celou dobu poradne zacist, vsechno co je v knizce zmineno ma nejakych svuj duvod ale i presto me nektere popisy a situace moc nebavili, respektive, jak uz jsem zminila, nemohla jsem se uplne do pribehu ponorit. Jednim z moznych duvodu je, ze mi nebyla moc sympaticka sice zesnula ale hlavni hrdinka. Kazdopadne tim neodrazuji nikoho od precteni, detektiv, ac v aktualne nelichotive zivotni situaci, a jeho pomocnice jsou zajimavymi charaktery, ktere se prolinaji i do dalsich dilu. Nektery z dalsich dilu si casem urcite precut, ale az casem:)

Vvvera
03.11.2016 3 z 5

Příběh se mi líbil, nenudilo mě to. Ale je fakt, že některé popisy situací, popř. míst mohly být stručnější.

Freedomova
31.10.2016 5 z 5

Za mě naprosto perfektní - skvěle se čte, do poslední chvíle jsem měnila názor na to, kdo je hlavní padouch a navíc Cormoran je prostě sympaťák a člověk (nebo tedy alespoň já) se při dumání nad pachatelem neubrání odlehčeným úvahám, jestli nakonec bude s tou Robin chodit nebo ne.

JanaBalunova
31.10.2016 5 z 5

Zajímavé a zamotané :-D Ale čtivé, ke konci už jsem nemohla knihu ani odložit...

SBH
31.10.2016 4 z 5

Moc pěkná detektivka. Mé srdce pookřálo nad klasickou dvojicí detektiv - pomocník/(pomocnice) a postupným vyšetřováním případu, které se obešlo bez skandinávských alkoholových excesů, krutosti a temna. Autorka potvrzuje úžasnou schopnost vdechnout svým postavám život. Příběh byl důmyslný, překvapivý, kulisy Londýna atraktivní. Nenudila jsem se a děj svižně plynul, přesto by knize prospělo poněkud štíhlejší vydání - některé popisy či situace zestručnit.

Monnyska
23.10.2016 4 z 5

Kniha se dobře čte. Rowlingová má prostě talent na psaní, avšak čekala jsem něco jiného. I když nevím, co přesně bych vytkla, nepřijde mi kniha jako BOOM v detektivní literatuře. :)

Miška.Miška
22.10.2016 4 z 5

Tak dlouho jsem jí odkládala a vůbec nevím proč :-D Upřímě, na to jak je kniha rozsáhlá se tam celkem moc neděje. To je ale přesně to co té knize dodává jiskru. Čte se strašně rychle, člověk začne a sotva se dozví kdo umžel je skoro na sté straně. Pro mě to byla taková odpočinková detektivka u které nemusí člověk moc přemýšlet.