Volání Kukačky

Volání Kukačky
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195807/bmid_volani-kukacky-W9r-195807.jpg 4 4877 4877

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Plus

The Cuckoo's Calling, 2013

Litocha
11.09.2016 4 z 5

Za mě dobré. Nemám ráda moc drastické knihy a filmy, takže jsem s tímhle pojetím spokojená. Díky citu pro detail (ať už při líčení prostředí nebo při charakterizaci postav) působí příběh plasticky a postavy životně. I přes to, že se v knize zdánlivě nic neděje, byla pro mě zajímavá a napínavá a četla jsem ji s potěšením. Mé oblíbené Elizabeth Georgeové se sice Rowlingová nevyrovná, ale vůbec nemá špatně nakročeno.

bindis
07.09.2016 3 z 5

Dobrá detektivka

Jane417
06.09.2016 5 z 5

*****
Skvělá, klasitská, britská detektivka! Moc se mi líbila, četla se sama! Výborný konec, kde do sebe zapadne i to, co se nezdá!

Melic
06.09.2016 3 z 5

Četlo se mi celou dobu dobře, tak nějak přirozeně prahnu po poznání, vyřešení záhad. Ale samotné rozuzlení se mi nějak nezdálo smysluplné a snížilo mi hodnocení o hvězdičku.

ivulka15
05.09.2016 3 z 5

Mě se to docela líbilo. Postavy Cormorana a Robin byly sympatické a trošku rozvláčnější popis mi v tomto případě nevadil.Nenáročná odpočinková detektivka.

Rapunzel
05.09.2016 3 z 5

Průměrná deteknivka, dobrá například na nenáročnou četbu na dovolenou. Čte se snadno, byť na mě průběh vyšetřování nepůsobí příliš důvěryhodně. Líbí se mi styl psaní autorky (autora), překlad bohužel nedosahuje kvalit Harryho Pottera.

Barbarella13
04.09.2016

Nastesti jsem si nejdriv precetla 2. a 3. dil, takze jsem si Cormorana a Robin zamilovala. Knizka se cte snadno. Stejne jako 1. dil serie o Harrym je i tento 1. dil jednoduchy a velice prehledny co se tyce postav. Vytvorila jsem si spoustu teorii, kdo je asi vrah a knizka me opravdu moc bavila, nez se prislo na to, kdo vrazdil. Skutecny vrah me napadl, ale rikala jsem si, ze by to bylo primo stupidni. Muzu rict, ze jsem byla zklamana.

marketa8548
04.09.2016 5 z 5

Pro mě velmi příjemné překvapení a už se těším na další pokračování!

kuwu
30.08.2016

Tuhle knížku jsem začala číst někdy ke konci roku 2014 cestou do školy. Pak jsem ji odložila, kvůli zkouškám a myslela jsem si, že se k ní vrátim . Ale ne! Za 1) Musela bych jí začít číst znovu a 2) už tenkrát mě moc nebavila a musela jsem se k ní přemlouvat.
Nemam ráda nedočtené knihy a proto vždy i když mě nějak nenadchne ji dočtu, ale u týhle to opravdu nedodržím..

kristijan
23.08.2016 4 z 5

Rozhodně to není žádný "trhák", jak by někdo možná mohl čekat. Akce ani napětí tu nejsou, vtip kromě několika odzbrojujících replik návrháře Somého také ne. Přesto se mi knížka krásně četla a bavila mě. Detektiv Strike si celou dobu jenom povídá s podezřelými a nic jiného se prakticky nepřihodí, ale stačilo to. Galbraith (Rowlingová) se tu vyřádil(a) ve vykreslení postav, které působí živě a uvěřitelně a člověk se díky nim snadno přenese do jejich příběhu a přemýšlí, kdo asi je ten vrah. A rozuzlení jsem neuhodl, bylo stejně překvapivé jako v nejlepších dílech Harryho Pottera. Pro mě velmi příjemné překvapení.

Drgajda
22.08.2016 3 z 5

Autorka ma nesmirny cit pro liceni charakteru a vzhledu postav. Hlavni hrdina lidsky uveritelny s lepsimi a horsimi vlastnostmi. Dobre a ctive napsana kniha, nicmene obcas ve mne budila dojem, ze se spisovatelka snazi nesmyslne dej natahovat. Zaver zajimavy, ale uplne neprekvapil/nesokoval, mozna by bylo dobre jeste par okolnosti vysvetlit. Za me prumernejsi detektivka.

exitus
15.08.2016 4 z 5

Cormoran Strike si mě získal. Zápletka není žádná velká pecka a na konci jsem zjistila, že mi na rozuzlení až tak moc nezáleželo, ale spíš jsem si užívala to, co k němu vedlo. Je to velmi čtivé, chvílemi vtipné a hlavní postava je uvěřitelně složitá. Severské detektivky mě nebaví, naopak na prostředí Anglie trpím, takže to bylo také veliké plus. Kdybych nevěděla, že knihu napsala Rowling, říkala bych si, že je to napsané v podobném stylu jako Harry Potter a že jsem ještě nečetla mužského autora, který by tak detailně popisoval oblečení a zjev postav.:) Určitě si přečtu druhý a třetí díl.

princesse
01.08.2016 4 z 5

Ze začátku mi trochu dělalo problémy se začíst, ale po pár desítkách stran se povedlo a pak už to šlo jako po másle. Koupila jsem si i další díl a uvidíme ... myslím, že třetí si opatřím také.

gossipavlina
19.07.2016 4 z 5

Z nějakého důvodu, který neumím dost dobře vysvětlit, jsem se sérii napsané rukou R.G. (K.R.) bránila. Nicméně jsem opět z nevysvětlitelného důvodu po ní sáhla a jsem nadšena. Ne že by mě vymyšlená zápletka až tak ohromila, jako spíš se mi líbil styl psaní. A to velmi.
Baví mě slovíčkaření. baví mě když se autor nebojí používat rozvitá souvětí, Mě tím rozhodně nezahltí.
Bavil mě i Cormoran Strike a jeho asistentka Robin.
Takže se opravdu těším, moc těším, na další díly.

papayka
13.07.2016 2 z 5

Takhle kniha mě moc nenadchla. Vykreslení osob bylo černobílé a jejich jednání dost předvídatelné.

Alma5
12.07.2016 4 z 5

Detektivky obvykle nečtu a do téhle jsem se pustila kvůli čtenářské výzvě. Z tohoto důvodu jsem také překonala značně rozvleklou první polovinu knihy. Potom už to bylo zajímavější, i když závěr mi přišel poněkud přitažený za vlasy. Oceňuji sympatické hlavní postavy a že tam netekla krev proudem, takže nakonec možná časem přečtu i další díl.

Tynyton
10.07.2016 4 z 5

Knizka se mi moc libila! Autorka krasne vykreslila postavy, ktere jsem si dokonale dokazala predstavit. Celkem me překvapilo, jak text nesetri sprostymi vyrazy. Knizku jsem necetla, ale poslouchala jako audioknihu - je to vyborne namluvene panem Olivou. Neuveritelne mi to sedlo. Nevahejte a ctete.

mysticblueriver
06.07.2016 5 z 5

Tak tahle detektivka se mi moc líbila!

Luciecs
06.07.2016 5 z 5

Naprosto skvělé, - nečekala jsem to, ale Cormoran Strike mi byl neskutečně sympatický ... Už mám pokračování, tak uvidím jakým směrem se bude vyvíjet...

Kalina
04.07.2016 4 z 5

Dobrá detektivka. Docela klasika, stará zanedbaná kancelář, podobně vyhlížející soukromě očko a mladá asistentka, která přináší trochu světla do potemělého života hlavního hrdiny. Pozorný čtenàř může poměrně brzy tušit vraha, ale myslím, že jistý si být nemůže.