Volání Kukačky

Volání Kukačky
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195807/bmid_volani-kukacky-W9r-195807.jpg 4 4877 4877

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Plus

The Cuckoo's Calling, 2013

pestas
04.07.2016 3 z 5

Na tuto knihu jsem slysela samou chvalu, tak jsem se na ni tesila. Ale byla pro me zklamanim, a docetla jsem ji jen proto, ze nerada nechavam knihy nedoctene. Prisla mi prilis rozvlekla a vraha jsem tusila uz lehce po polovine knihy nebo tak nejak...

ManželéMannovi
04.07.2016 3 z 5

Kniha nebyla špatná. Mé hodnocení je asi poznamenáno tím, že jsem před ní četl Zmizelou, která byla úžasná.

Mann

Snow-White
01.07.2016 3 z 5

Zápletka nijak objevná, pozorný čtenář může na základě indicií uhádnout vraha, ještě předtím, než to udělá autor, ale jinak velice dobře se čtoucí kniha. Příjemné odreagování se zapamatovatelnými a sympatickými hlavními hrdiny.

Hany.Honey
29.06.2016 1 z 5

Nedotčeno. Vůbec mě to nechytlo. Asi mi je sympatický jen Harry Hole.

wesulle
26.06.2016 5 z 5

První díl s Cormoranem jsem měla přečtený v podstatě jedním dechem. Hlavní hrdina mě hodně baví.

aida44
20.06.2016 2 z 5

Prostředí Londýna mě bavilo, protože jsme tam žila, jinak je děj zdlouhavý, hlavní "vyšetřovatel" nesympatický a rozuzlení bez logiky.

Pozor spoiler:
Dát si zjistit, že jsem to byl já a ještě za to platit?

dalia1769
18.06.2016 4 z 5

Velmi čtivá a napínavá klasická detektivka. Ačkoliv je dost obsáhlá, čte se snadno a rozhodně nenudí. Rozuzlení bylo celkem překvapivé.

Rup
16.06.2016 4 z 5

Jazyk živý, styl, nechci říct mrtvý, ale řekněme barokní. Osobně mně to nevadí, neboť mám romantismus rád, leč, jak jsem postřehl v komentářích, jiným připadá děj zdlouhavý. Ovšem co mně vadí, je tisíckrát obehrané klišé trudnomyslného detektiva a krásné sekretářky. Proto, a také kvůli tomu, že se už ke knize nehodlám vracet, jedna dolů. Zkrátka se román nestal mou srdcovkou.

štuclinka
07.06.2016 3 z 5

Z knihy jsem trošku zklamaná, Cormoran Strike je sice sympaťák, ale kniha pro mě neměla ten správný šmrnc a atmosféra současného Londýna na mě také nijak extra nepůsobila.

Eeli
05.06.2016 2 z 5

Kniha mě zklamala. Podprůměrný detektivní příběh, kdy se najednou, ani nepostřehnete jak, dozvíte, kdo je vrah. Ani nevím, jak se autorce podařilo napsat bezmála pět set stran téměř o ničem, protože děj samotný by si vystačil tak s pětinou. Žádné napětí, akce, očekávání apod. Dvě hvězdičky za to, že se to překvapivě rychle četlo.

Vikina333
02.06.2016 4 z 5

Dokonale vykreslené postavy (ať už ty hlavní nebo vedlejší), mírně zdlouhavé a zápletka sice ne nějak úchvatná, ale zajímavá.. Znovu číst nehodlám, ale do Hedvábníka se časem pustím ráda.

Janeee
02.06.2016 3 z 5

Kniha nebyla úplně špatná, ale už ji znova číst nebudu... Přečetla jsem si ji, abych věděla, proč se o ní všude tak mluví. A za mě to rozhodně není takové terno. Mám raději akčnější detektivky. ;-) Ale určitě si své čtenáře našla u spousty lidí, kterým se kniha líbila... Pro mě měla dost pomalý spád...

bh69
30.05.2016 2 z 5

Poslouchal jsem to jako audioknihu a i když jsem to vydržel do konce, musím říct, že to je zoufalá nuda ... A časté používání slov, za které by se i dlaždič styděl, působí spíš trapně ...

pepa4081
27.05.2016 5 z 5

Trochu jsem se bál, co přijde po skvělém Harry Potterovi, ale rozhodně nejsem zklamaný. Cormoran Strike mi v něčem připomíná mého oblíbeného Harryho Bosche od Michaela Connellyho, takže komu se líbil, sáhněte i po něm. Je vidět, že skvělá detektivka se dá napsat i bez litrů krve. Už se moc těším na další detektivky od J. K. Rowlingové. Jen nevím, proč ten pseudonym, určitě se nemá za co stydět. Vrcholně uspokojivé - doporučuji.

haluz
26.05.2016 5 z 5

Milé překvapení. Ze začátku mi to hodně připomínalo staré dobré "árčrovky". Těším se na další díl.

Efča59
24.05.2016 1 z 5

Musím říct, že už dlouho jsem nečetla něco tak nudného. Děj vůbec neměl spád, člověk od začátku tak trochu tušil,kdo je vrah. S touto knihou jsem bojovala několik měsíců a dočetla jsem ji asi jen z důvodu sympatií k autorce.

Marla
22.05.2016 5 z 5

Další série, u které se mi podařilo nejprve přečíst druhý díl...Nicméně nevadí, já jsem nadšená, do knihovny mi přibyla další kniha, u které jsem nelitovala investice. Trochu mrazivé čtení o tom, že známá tvář, peníze ani popularita nemusejí zákonitě znamenat štěstí a že jizvy na duši se hojí hůře, než jizvy na těle. A že má kniha 480 stran? Tak to mi vůbec nevadilo. Při čtení, jako bych procházela dějem....A vraha jsem opět neuhádla!:-)))

sabca
22.05.2016 4 z 5

Napínavá detektivka, která se moc dobře četla. Cormoran celkem sympatické soukromé očko, který se pouští do nebezpečného vyšetřování i přes svůj hendikep. Asistentka Robin, která se snažila pomáhat. Já oproti jiným zde, jsem konečné rozuzlení nečekala a překvapilo mě. Doporučuji

Space.Junkienka
13.05.2016 3 z 5

"Nový" autor, nový dektektiv, nový styl. První díl Cormorana mě více bavil díky tomu, že jsem měla možnost poznat detektiva a jeho novou asistentku, než díky samostnému příběhu. Jak už to tak bývá, tak jako vždycky jsem si po pár stránkách tipla vraha, a asi poprvé jsem jej opravdu uhádla. Tento fakt mě při rozuzlení poněkud zklamal, jelikož u severkých krimi vždycky přichází odhalení vraha v podobě velkého překvapení. Krimi dobré, ale stejně asi budu vždycky milovníkem vražd ze Skandinávie.

jiri77
10.05.2016 4 z 5

Detektivka ve které se mi střídali napínavé,čtivé a pak nudné a zbytečně popisné úseky. Detektiv Cormoran se svou sekretářkou (pomocnicí) Robin ve mě vzbudili sympatie a další pokračování si určitě přečtu. Co mně v knize vadilo bylo nepřeberné množství ulic,co u čtení mělo až rušivý účinek.