Volání Kukačky

Volání Kukačky
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195807/bmid_volani-kukacky-W9r-195807.jpg 4 4877 4877

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Plus

The Cuckoo's Calling, 2013

petruska.z
14.03.2016 2 z 5

Takže já jsem knihu nedočetla, vůbec mě to nebavilo a nezaujalo. Dokousala jsem se cca do 3/4 a pak odložila. Škoda, asi jsem měla po Harry moc velká očekávání.

swayno
12.03.2016 5 z 5

naprostá bomba, přečteno jedním dechem.

Leniiis
05.03.2016

Ani jsem nedočetla, za mě nuda a ztráta času..

hanka616
28.02.2016 3 z 5

Tak já musím napsat, že z této knihy nadšená nejsem. Zdála se mi strašně zdlouhavá, místy jsem se vyloženě nudila, také mě pachatel napadl hned na začátku knihy a bohužel jsem se nespletla.

Alisce
26.02.2016 4 z 5

Výborná kniha, která mě bavila o začátku až dokonce. Sympatické hlavní postavy, zajímavý děj. Opět si ověříte, že vždy jde jen o prachy. Vraha jsem tipla dobře, byť jsem si jím nebyla úplně jistá. Konec se mi zdál možná trošku přehnaný, ale i tak se těším, až se pustím do další knihy z této série.

Briv
25.02.2016 5 z 5

Po Prázdném místu přichází úplně jiné téma a já mám z toho mám radost. Není to žádný krvák a zvrácenost a proto je to pro mě pohodové čtení. Hltám stránku za stránkou, místy trošku rozvláčnější než by bylo zdrávo, ale i tak jsem rychle na konci a chystám se na další díl.
Za sebe určitě doporučuji, líbí se mi to a fandím ji, ať takhle podobně píše dál.

haWranka
24.02.2016 3 z 5

Četlo se to moc hezky, hlavní hrdinové člověka zaujali. A i když jsem to prokoukla, vůbec mi to nevadilo. Co mi trochu vadilo je fakt, že jsem se chvílemi trošililinku nudila. Ale ono to asi jinak nejde, pokud chce autorka v jedné knize řešit zapeklitý případ a zároveň se zaobírat životy svých postav víc do hloubky.

teresinha
23.02.2016 4 z 5

Nejsem detektivkový čtenář, takže jsem rozuzlení odhalila opravdu na posledních stránkách a byla napjatá jak kšandy vlastně do až konce. Bavilo mě to, mělo to spád trošku víc než Prázdné místo. Ač co do počtu stran si tyhle knížky můžou směle konkurovat, tenhle detektivní příběh není tolik rozmělněný, což byla jedna z věcí, kterou mnozí právě Prázdnému místu vyčítali.

Nečekejte žádné literární zážitky, je to ryzí detektivka, hlavní hrdina s poměrně střeleným jménem Cormoran Strike je maličko v drsňáckém stylu Harryho Holea, což je sice trochu klišé, ale nepůsobí nijak nesnesitelně a vlastně mi byl sympatický. Fandím mu a těším se na další příběhy.

janatrt1
20.02.2016

Zajímavé rozuzlení.Kniha se čte docela dobře, je ale velmi popisná...

premacech
19.02.2016 5 z 5

Nic jsem od toho nečekal. Rowlingovou jsem naposledy četl dětem nahlas a skončili jsme asi u 4 dílu HP, kdy to už bylo hodně zamotané a blbě se to četlo (nahlas). K Volání jsem se dostal až poté, co v knihovně moc dalších věcí nezbylo a proto očekávání bylo 0. O to více mě zaujal styl vyprávění, postavy jsou barvitě vykresleny. Děj knihy mě vtáhl celkem rychle a hned si mě koupil (po Temném létě toto bylo super osvěžení). Konec mě trochu překvapil (najednou to bylo pryč) svou rychostí, kdy ještě 30 stran před koncem není zřejmé, že se blíží rozuzlení (to na mě bylo až moc rychlé). Každopádně je to velmi zajímavá kniha ani tak pro děj jako takový, ale především pro styl vyprávění a popis postav a atmosféru. Další díl si nenechám ujít. Celkem 85%

Christienne
18.02.2016 5 z 5

Super!

Kopretina_aku
17.02.2016 4 z 5

Příběh mne svým tématem nezaujal. Spíše mne bavil vztah detektiv a astistenka. Kniha je psaná čtivě, propracovaná, ale něco tomu chybí. Něco, díky čemu bych na ní za dva dny nezapomněla.

Kazzi1974
15.02.2016 3 z 5

tak celkem zklamání. Pro mne dlouhé rozvláčně vyprávění a nakonec celkem rychlý závěr

Radunnie
14.02.2016 4 z 5

Neurazí, nenadchne. Rozuzlení mi místy silně připomínalo závěrečnou scénu z Cimrmanovy Hodiny pravdy, kvůli které musel být nasazen Vichr z hor. Po tolika stranách celkem kvalitního čtiva jsem očekávala daleko jednodušší a logičtější závěr, takhle autorka kombinovala, kombinovala... až překombinovala.

Pet007
12.02.2016 4 z 5

Dobré čtení. Napínavé. Nový soukromý detektiv se sympatickou sekretářku. Svět plný falešného pozlátka. V něm je nejdúležitější plná šrajtofle, vnější krása a značkové hadry. Jestli náhodou někomu ublížíte, by snad ani nevadilo.

LucieRossi
06.02.2016 5 z 5

Bomba! Knížku jsem doslova hltala, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah a závěr mě opravdu překvapil.

zuzurana
02.02.2016 5 z 5

Kupila som si tuto knihu pred dvomi rokmi, zacala som citat prve stranky, ale odradilo ma to.. zaciatok /prvych 6 stran/ ma nejak nechytilo a odlozila som to na bok, ze si to precitam neskor...pred par dnami som navstivila tuto stranku a pozrela som sa na hodnotenie a komentare a povedala som si, ze musim ju precitat.. a dnes lutujem, ze som nedala sancu tejto knihe pred dvomi rokmi.. kniha ma zaujala na tolko, ze som sa nevedela od nej odtrhnut a uz sa tesim na dalsiu knihu od tejto autorky. Zajtra si ju idem vyzdvihnut do eshopu. Citat asi budem neskor, lebo uz som zacala citat nieco ine.. ale som velmi spokojna s touto knihou.. bola som prekvapena, kto je vrahom.. ja som si myslela, ze to bude niekto iny.. no co uz..

mirunda
01.02.2016 4 z 5

Kniha mi z počátku přišla nezajímavá a její rozjezd nudný, ale nakonec mě bavila moc a proto čtyři hvězdy

debe
01.02.2016 4 z 5

Bylo to moje první setkání s autorkou. Detektivka byla fajn, taková novodobá Agatha Ch., žádné bestiální vraždy, takže hlavně toto hodnotím kladně. Ze začátku se objevilo spoustu postav, které se nakonec vylouply se všemi jejich charaktery. Bez obav přečtu i další díly!

KristinaK
30.01.2016 3 z 5

Nemohla jsem se do knížky pořádně začíst, natož aby mě nějak zaujala.. ale knížky zásadně neodkládám, po půlce jsem se do toho dostala a dočetla jsem to. Na mě příliš celé rozvláčněné, zdlouhavé, jako by to vůbec nebyla Rowlingová.. nevím, jestli jí dám ještě šanci :)