Volání Kukačky

Volání Kukačky
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195807/bmid_volani-kukacky-W9r-195807.jpg 4 4877 4877

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Plus

The Cuckoo's Calling, 2013

MarketysBrno
10.05.2016 5 z 5

Skvělý detektivní příběh. Mohu jen doporučit.

kratyna
05.05.2016 4 z 5

postupně to hezky gradovalo :)

sadlo
05.05.2016

skvělá kniha.Prázdná místa od tétoa utorky je kniha, kterou jsem nedočetla.

Marcela52
04.05.2016 5 z 5

Moc mě potěšilo, že známá autorka Harryho Pottera i pod pseudonymem Robert Galbraith dokáže psát tak, že se od knihy nemůžete odtrhnout. Ocenila jsem nejen svižný a zajímavý styl vyprávění, ale především sugestivně popsanou atmosféru dnešního Londýna. Města, které někteří z nás znají z vlastní zkušenosti, ale do tak exkluzivního prostředí, do jakého nás autorka zavádí, se málokdo dostane. Zaujala mě také postava detektiva Cormorana, "normálního" chlapa, který je výborný detektiv, ale jinak muž, který má mnoho problémů a který je čtenáři sympatický právě proto, že to není žádný "superman". Určitě doporučuji k přečtení.

Toldist
02.05.2016 3 z 5

První detektivka od autorky Harryho Pottera dopadla pro mě průměrně. Hodně se mi líbil vztah mezi Comoranem a jeho asistenkou, ale co se mi hodně nelíbilo byly rozsáhlé popisy prostředí a tolik popisů postav, až se v tom člověk ztratil. Myslím si, že si zde autorka chtěla vyzkoušet jestli takový žánr dokáže, ale bohužel ho moc překombinovala. Doufám, že pokračování bude o něco lepší, ale z Volání Kukačky mi zůstane v paměti jen těch pár zábavných momentů, místy napínavého děje a zajímavých vyšetřovacích postupů. Velká škoda, že jsem se trošku ztrácel.

marketa8129
01.05.2016 4 z 5

Zkraje to byla trochu nuda, ale postupně to dostávalo spád. Sem tam lehce klišé, ale příjemná věc.

Antoaneta
25.04.2016 4 z 5

Velmi příjemná a čtivá detektivka určitě stojí za přečtení.Za sebe mohu jen doporučit.Cormoran Strike i asistentka Robin jsou mi sympatičtí, už se těším na další díl .

11maca
25.04.2016 1 z 5

Pre mňa zdľhavé opisy prostredia, osôb.ˇKeď som si predstavila týmto štýlom čítať viac ako 400 str., tak som to zabalila.Knihu som mala našťastie požičanú z knižnice.Od detektívky očakávam troch rýchlejší spád deja.

chlo0opek
24.04.2016 4 z 5

Kniha se celkem dobře četla, zápletka byla dobře zamotaná i když občas se člověk v tom množství postav mohl trošku ztrácet. Trochu mě teda zklamalo, jak vyšetřování dopadlo - přece jen mi to přišlo takové nepravděpodobné, že by se někdo, kdo má takovou minulost, hned od začátku rozhodl takhle zachovat.
Co mi však nejvíc vadilo a působilo na mě při čtení vyloženě rušivým dojdem, byl přechod ve vypravování z minulého do přítomného času na konci knihy. Naprosto to sem nesedělo a úplně mně to odvádělo od soustředění se na děj samotný. Opravdu nešťastné použití změny času...

Elea
23.04.2016 3 z 5

Velmi rozvláčný děj, předvídatelný závěr, vše obalené záplavou vulgarismů, další knihy už určitě ne.

hanoule
20.04.2016 4 z 5

Docela povedená kniha, ale viděla jsem v ní dotek autorky Harryho Pottera. :)

katy238
20.04.2016 5 z 5

Napínavý příběh s uvěřitelným hlavním hrdinou. Ke Cormoranu Strikovi se ráda vracím.

veronika_m
20.04.2016 4 z 5

Příjemně čtivá detektivka, zase trochu jiná než ostatní. Jen mi trochu připadalo, že v průběhu psaní paní Rowlingová ještě nevěděla, kdo bude vrahem a tak nějak to nechala na poslední chvíli :-) Ale i tak bezva čtení.

repli2dev
17.04.2016 3 z 5

Když to pojmete jako oddechové čtení, ve kterém se na vás valí příliš mnoho faktů a nečekáte příliš od konce, tak kniha splní svůj účel :-)

Hejtmy
13.04.2016 4 z 5

Knihou jsem byl příjemně překvapený. Ze začátku je sice tempo velmi pomalé, ale poté, co jsem se prokousal méně záživným úvodem, jsem byl spokojen. V detektivkách je vždycky zásadní postava vyšetřovatele, a zde mi byl sympatický jak Cormoran (i když je to složitá osobnost), tak jeho asistentka Robin. Zaujalo mě i prostředí velkoměstského Londýna, protože ze svých oblíbených knih jsem zvyklý většinou na Skandinávii. Škoda, že závěr je téměř takový výstřel naslepo, kdy je prostě kniha v jednu chvíli utnutá tím, že zjistíme, kdo je vrah. Na druhou stranu odhalit vraha není zase tak složité, celou knihou jsou propleteny náznaky, takže pro mě závěr nebyl nijak šokující. Na to, že se jedná o první detektivku J. K. Rowlingové, je kniha velmi dobrá. Těším se na další příběhy, které si nenechám ujít.

Arella
12.04.2016 5 z 5

Kniha mě nezklamala. Harry Pottera nemusím, zatím (třeba se k němu časem s dětma propracuju), Cormorana Strikea jednoznačně ano. Za mě plný počet. Jsem nadšená z jazyku, baví mè chytrý detektiv, který patrá, píše si poznámky, ptá se, zjišťuje a má po ruce pracovitou a bystrou kolegyni. Jsem ráda za intelugentni detektivku bez hrůzných masakrů, násilí na nevinných obětech, ... Těším se na květen a nový případ Cormorana.

janule56
06.04.2016 5 z 5

Kniha super, četla jsem ji jedním dechem. Stylem mi hodně připomíná severské dektetivky.

bibliophile
02.04.2016 2 z 5

Od začátku je naprosto jasné, kdo to udělal. Za mě hodně velká nuda a zklamání.

greetchen
01.04.2016 3 z 5

Nejdřív se mi dostal do ruky Hedvábník, tedy "druhý díl série", který se mi četl dobře - upoutal příběhem, stylem, sympatiemi postav. Díky tomu, že Volání kukačky jsem četla až poté, již jsem věděla o některých vývojových zvratech, ochudila jsem se tedy o moment překvapení, ale myslím, že to nutně nebylo jediným důvodem toho, proč mě Kukačka nezaujala tolik. Děj je místy hodně rozvleklý, některé stránky jsou doslova nudné. Hedvábníkem jsem listovala se zatajeným dechem, Kukačku opakovaně na dlouhé dny odložila a nedokázala se k ní vrátit. Když jsem ji nakonec dočetla, musím říct, že ani poněkud překotný konec mému dojmu z knihy nepřidal. O poznání průměrnější dílo, které nedokáže tolik chytit, nevyniká detektivní chytrostí a chemie mezi detektivem a jeho asistentkou se mi nelíbila tolik, jako v Hedvábníkovi, i když zde jistojistě měla výrazně větší možnosti. Škoda, šlo to napsat i lépe.

Adieles
25.03.2016 5 z 5

Přečetla jsem knihu jedním dechem :-) za mne super, pravda je sice, že jsem měla obavy, že to bude nemastné neslané, ale byla jsem mile překvapena ...