Volání Kukačky

Volání Kukačky
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195807/bmid_volani-kukacky-W9r-195807.jpg 4 4877 4877

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Plus

The Cuckoo's Calling, 2013

Aja12
18.08.2014 3 z 5

Průměrná detektivka, nicméně je velmi čtivá, v podstatě pořád čtete a čtete, nic se neděje, ale 300 stránek je za vámi.......

J.books
17.08.2014 5 z 5

Knha mě hodně bavila, příjemný styl psaní,který mám ráda a už teď se těším na druhý díl.

majkles
15.08.2014 4 z 5

Vůbec bych se nezlobil, kdyby byla kniha o nějakých 100 stran kratší, člověk by se do toho víc ponořil. Ale i tak spokojenost.

P-puma-
12.08.2014 3 z 5

Mám knihy JKR velmi ráda, její vyprávění mě vždycky bavilo. Bohužel tady už toho bylo příliš přiznám se že ke konci už jsem nestačila sledovat kdo je přesně kdo a kde byl a už vůbec jsem nepřišla na to, jak hlavní hrdina to vůbec mohl rozluštit. Bylo to čisté hádání. Ty tři hvězdičky jsou za to, že mě zvědavost kdo ji vlastně zabil a kdo to byl donutil knihu dočíst až do konce :-)

1.ještěrka
12.08.2014

Když čtu ty Vaše komentáře, mám pocit, že jsem četla úplně něco jiného. Já to zbaběle vzdala, nedala jsem ani 100 stran.
Moc se omlouvám všem fanouškům JKR, ale pro mě by to byla ztráta času a v naší knihovně se na ní čeká v pořadníku. Tak jsem jí poslala znovu do oběhu.

Pe3ček
11.08.2014 4 z 5

Tak dobře, tak já tomu ten plný počet tedy dám...
Knížka je psána velmi dobře, vyprávění JKR se zkrátka odjakživa dobře čte. Problém ovšem je, že toho vyprávění je až přespříliš. Čtení této knihy mi připomínalo hraní adventury - hlavní postava postupně vyslýchá všechny svědky, což trvá celou knihu, až se na konci knihy dostane k poslednímu ze svědků, čímž vyšetřování detektiva končí. To je VELMI netradiční podání. Kniha je ochuzena o prakticky jakoukoliv akci - honičku, střílečku, napětí, nic takového tam nenajdete. JKR nepřetržitě a neúnavně a jen a jen vypráví. A já bych od jedné z nejslavnějších spisovatelek světa čekal zkrátka víc.
Na druhou stranu ta kniha nebyla nudná, jednotlivé části mi nepřipadaly zdlouhavé (zdlouhavá mi připadala jen kniha jako celek) a v podstatě mě to bavilo od začátku do konce. Byl to zkrátka jiný styl a byla to příjemná změna, i když číst taková sáhodlouhá vyprávění každý den, tak se asi zblázním. :) Nezklamalo mě ani odhalení vraha, vlastně to dopadlo jediným možným a pro čtenáře atraktivním způsobem. Také si dovedu představit, že bych já sám z některých částí této knihy čerpal inspiraci. A tak shrnuto podtrženo, dávám plný počet a knihu komukoliv rád doporučím. :)

Sisi15
11.08.2014 5 z 5

Musím se přiznat, že tohle byla moje úplně první detektivka v knižní podobě. Nikdy dřív jsem se k žádné nedokopala. Vůbec jsem si nebyla jistá jestli se mi bude líbit. Jediný důvod proč jsem si vybrala zrovna tuhle je prostý. Protože je to prostě Rowlingová a já naprosto, ale vážně naprosto miluju Harryho Pottera. Zpátky, ale k detektivce první polovina knihy je spíše jen o tom jak Cormoran vyšetřuje není to tedy nejzajímavější část knihy, ale patří to k tomu a já si to tak trochu užívala. Vůbec jsem občas nechápala proč se na nějaké otázky ptal, ale asi se budu muset zkrátka smířit s tím, že ze mě nikdy detektiv nebude. Druhá půlka knihy byla tak napínavá, že jsem normálně doma po ostatních vražedně koukala, když mě při čtení vyrušily. Bylo to strašné. Musím přiznat, že jsem vraha netušila. Byla jsem v šoku. Nakonec, ale musím uznat, že Rowlingová tohle prostě umí. Všechno i sebemenší maličkosti prostě jsou ve výsledku důležité. Vážně se moc těším na další díl. Brzo se také musím pusti do Prázdného místa. Jsem moc ráda, že jsem si tuto knihu přečetla, protože mě přesvědčila, že mám začít číst detektivky.

Košišta
10.08.2014 5 z 5

Rowlingová nezklamala ani pod pseudonymem. Skvělá knížka, úžasná přehlídka nejrůznějších postav a postaviček ze showbyzbysu, těším se na český překlad pokračování. Cormoran a Robin mají čestné místo v knihovně.

asterixka
10.08.2014 5 z 5

Nečekala jsem nic a dostala jsem všechno (co má ve správné detektivce být). Mé první a přitom fantastické setkání s Mrs. Rolling :)

TheMajkee
09.08.2014 4 z 5

Mohl bych zkopírovat svůj komentář k Prázdnému místu a jen ho lehce upravit. Rowlingová je prostě skvělá vypravěčka a Volání kukačky se Prázdnému místu celkem podobá. Obojí spojuje taková napínavá rozvleklost - vždyť tady se na nějakých 300 stranách absolutně nic nestane a naopak na posledních 100 se stane všechno. Přesto se od knížky nelze odtrhnout - tím, jak pořád nevíte, co si máte myslet, stále nepřichází žádné rozuzlení, žádná indicie, kdo by mohl být pachatelem, musíte zkrátka číst a číst, abyste se to už konečně dozvěděli. Právě u nějaké tří sté strany mě to už docela naštvalo, protože jsem už chtěl slyšet nějaké obvinění a ono pořád nic.

Občas mám však dojem, že Rowlingová vaří trochu z vody - kolečka do sebe zapadají jen proto, že to autorka chce a že si to tak stanovila na začátku. Občas mi přijde, že v mysli hlavního protagonisty vytváří totiž překroucené konspirační teorie, které se z ničeho nic vynoří a jako čtenáři vůbec nechápeme opodstatnění. I přesto všechno ale zkrátka nelze Rowlingové upřít ten její čtivý styl. Ať už něco popisuje nebo nechá postavy jít do dialogu, má to tempo, lehkost a švih.

hatuli
09.08.2014 1 z 5

Je to docela nudná kniha,dočetla jsem ji jen kvůli tomu jak dopadne,ale autorka by se měla spíše věnovat psaní pro děti.Strika popisuje jako staršího padesátníka,ne třicátníka.Chybí představivost děje,jak by to mohlo být,nebo vypadat.Nudná ,rozvláčná kniha,vzbuzující lítost nad Strikovým osudem a trampoty s umělou nohou :-)

maid
08.08.2014 5 z 5

Rowlingová je prostě génius. Jinak to nelze říct.

jiri2737
08.08.2014 5 z 5

Neuvěřitelný styl. Tak dobrou detektivku jsem ještě nečetl. Pochopil jsem v čem spočívá mistrovství Rowlingové. Ve věrohodném popisu vnitřních pocitů hlavních postav.

TerJac
08.08.2014 5 z 5

Musím přiznat, že mne kniha mile překvapila. Na detektivky moc nejsem a kniha na mě působila od začátku velmi rozvláčně, příběh jakoby stále někdo pořád natahoval .... ale zase jsem Rowlingovou podcenila a zapomněla na to, že tohle je právě její styl a žádná informace není v příběhu u ní nepotřebná ... Volání kukačky prostě skvělé, druhou polovinu knihy jsem přečetla ... ani nevím jak rychle. Talent se autorce prostě upřít nedá :-)

tatruszka
07.08.2014 4 z 5

Knihu jsem přečetla po delší době. Bylo to stejné jako s Prázdným místem - dlouho mi trvalo, než jsem našla v příběhu to správné kouzlo a než jsem na příběh "chytla slinu". Druhou půlku jsem pak zhltla jedním dechem.

cie
06.08.2014 4 z 5

Trochu jiná detektivka...není plná zvratů a napětí, kdy by hlavní hrdina každou chvíli s někým zápasil a byl v ohrožení života. Právě naopak hlavní hrdina hlavně pátrá, vyšetřuje a rozhovory s podezřelými zabírají většinu knihy. Občas to bylo nudnější, ale líbilo se mi, jak to na konci knihy do sebe vše zapadlo. Těším se na další díl! ;-)

Ronin Roujin
05.08.2014 4 z 5

Moje první setkání s Rowling. (když nepočítám filmy) Nakonec se z toho vyklubala celkem povedená old skool detektivka (odehrávající se v součastnosti). Pokud si ji opatříte ve formátu mp3, tak si připočítejte minimálně půl hvězdičky za t jak si pan Oliva pohrál s hlasy jednotlivých postav.

petrilena
05.08.2014

Průměrná detektivka, trochu rozvláčná, měla jsem problém jí dočíst.

blanickaa1
02.08.2014 5 z 5

Kniha se mi líbila od první stránky, což je u mně co říct. Nejsem čtenářka detektivek, takže jsem opravdu netušila kdo je vrah a celou knihu jsem tedy byla napjatá. J.K.R. prostě umí a já už netrpělivě čekám na další její knihu.

Hedwik
31.07.2014 3 z 5

Kniha není vůbec špatná i když jsem dal jen tři hvězdičky. Je dobré, že kniha je napsána pod pseudonymem autorky, alespoň jsem se dokázal více od této spisovatelky odpoutat a nepředstavovat si HP. Kniha je hezky napsaná, popisně, ale to vůbec nevadí, už jsem si zvykl :) Je to trochu jiná detektivka než na které jsme nyní zvyklý ze "severské masáže", detektivka bez honiček, střílení, taková klasická, někdy na mě bohužel působila nudně. Co mě však zklamalo je celková rozuzlení, ale je to velmi individuální. Možná jsem čekal i více díky recenzím, Další knihu bych si však rozhodně přečetl.