Volání Kukačky

Volání Kukačky
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195807/bmid_volani-kukacky-W9r-195807.jpg 4 4905 4905

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Plus

The Cuckoo's Calling, 2013

petrilena
05.08.2014

Průměrná detektivka, trochu rozvláčná, měla jsem problém jí dočíst.

blanickaa1
02.08.2014 5 z 5

Kniha se mi líbila od první stránky, což je u mně co říct. Nejsem čtenářka detektivek, takže jsem opravdu netušila kdo je vrah a celou knihu jsem tedy byla napjatá. J.K.R. prostě umí a já už netrpělivě čekám na další její knihu.

Hedwik
31.07.2014 3 z 5

Kniha není vůbec špatná i když jsem dal jen tři hvězdičky. Je dobré, že kniha je napsána pod pseudonymem autorky, alespoň jsem se dokázal více od této spisovatelky odpoutat a nepředstavovat si HP. Kniha je hezky napsaná, popisně, ale to vůbec nevadí, už jsem si zvykl :) Je to trochu jiná detektivka než na které jsme nyní zvyklý ze "severské masáže", detektivka bez honiček, střílení, taková klasická, někdy na mě bohužel působila nudně. Co mě však zklamalo je celková rozuzlení, ale je to velmi individuální. Možná jsem čekal i více díky recenzím, Další knihu bych si však rozhodně přečetl.

ivzu77
30.07.2014 5 z 5

Kniha se mi četla velice dobře, zaujala mne i nová postava detektiva Cormorana Strike, vzhledem k výbornému vypravěčskému umění autorky jsem si ho dokázala představit od " hlavy k patě". Prožívala jsem jeho osud s ním a pátrala jsem po celou dobu v jeho postupných odhaleních děje vyšetřování.... těším se na jeho další případ!
za mne doporučuji!!!

LaCata
27.07.2014 4 z 5

Mám ráda tenhle svět viděný očima Rowlingové. Jak jednoduše pomocí latinských citátů antických autorů dokazuje, že všechno tady už bylo. Krásně napsané, myslím, že si ji za čas přečtu znovu, a i když budu znát konec, zase si ji užiju.

Isew
27.07.2014 1 z 5

Asi jsem čekala něco jiného. Něco ve stylu prvního Harryho Pottera, kdy jsem byla napnuta až do konce a na konci mi "spadla brada". No, bylo mi sice o deset let méně, ale zážitek to byl fajnový. Proto jsem čekala víc než jen standardní, suchou a málo objevnou detektivku. Chvílemi mě to ukrutně nebavilo a říkala jsem si, že když přeskočím až na konec, vlastně se nic nestane. A na konci jsem zjistila, že kdybych to udělala, o nic bych nepřišla. K této knize se určitě nevrátím.

kony9
24.07.2014 5 z 5

Mám hrozně ráda styl J.K.Rowling, takže jsem byla nadšená - a to jak příběhem, tak stylem, jakým je kniha napsaná. Je to velmi čtivé, napínavé, neokoukané téma, a skvělý název! Když jsem dočítala, tak jsem litovala, že už je konec :)

Evouš
23.07.2014 3 z 5

Soukromý detektiv hledající pravdu o smrti mladé modelky. Příběh, který určitě nadchne nejednoho čtenáře, ale…

Nečekejte akční scény ani nečekané zvraty v ději. Tady uvidíte poctivou detektivní práci – hledání svědků, ověřování teorií, výslechy podezřelých. Ten, kdo je zvyklý na severskou krimi, v podání Nesbøho nebo Larssona, bude nejspíše otrávený neustálým opakováním známých faktů a skutečností. Nicméně poslední třetina knihy nabídne svižnější tempo a celkově věcnější závěr, bez delších popisných pasáží.

Za sebe dávám 3 hvězdičky. Myšlenka příběhu dobrá, propracované charaktery postav a respekt k jménu JK Rowling. Na druhou stranu musím přiznat, že mě stálo hodně přemlouvání pročíst se až do konce, který zase nebyl nijak strhující a nečekaný. Domnívám se, že kdyby knihu vydal neznámý autor, zůstala by bez většího povšimnutí ležet v regálech knihkupectví.

Amandaa
23.07.2014

Jednotvárný příběh mě moc nenadchl, asi v půlce jsem měla nutkání knížku odhodit. Ale nakonec jsem ji přečetla a závěr mě docela překvapil. Trochu míň detailů by knize neuškodil. Navíc na můj vkus obsahovala příliš mnoho vulgarismů. Nemůžu hodnotit kladně, ale ani záporně.

mrvikovak
21.07.2014 1 z 5

Knížku jsem odložila a asi jí už nedočtu. Je to pro mě velká nuda.

pobijecmuch
21.07.2014 odpad!

Milá Stáňo !
Tak jsem si na tvoje doporučení pořídila ten detektivní trhák "Volání kukačky" od té Rowlingové. No nevím co na to říci. Po padesáti stránkách (ne odstínech) neustálého tlachání o ničem, jsem knihu odložila a vrátila se k ní až teď o dovolené. Podle mého názoru kdyby se nevědělo, že jméno autora Robert Galbraith je pseudonym J.K.R., tak by kniha upadla do šedi pruměru a žádná sláva by se nekonala. Dialogy jsou takové divné, jako bych je už někde četla, takové prostě někde vykradené. Přirovnávání této knihy k románům s Perry Mason je dost drzé a neuctivé. Největší slabinou je zápletka a její uspěchané rozuzlení. Prostě tento román napsala žena a zatím nové Christie nebo Sayersové se ještě nenarodili.
Stáňo, tak mám z této "detektivky" divný pocit, i když tato kniha byla napsaná pod mužským jménem, tak můj "starý" ji odmítl.
Prostě kniha Volání kukačky není nic novým a dosud neobjeveným. Je to prostě jen menší literární humbuk.
Zdraví tě tvoje kamarádka
Máňa

Titi
20.07.2014 2 z 5

Nejnudnější detektivka, jakou jsem kdy četla. Kdo má načteno, pozná vraha celkem brzo a ani nemusí být napnutý, jestli se náhodou nespletl. Kdyby knihu skutečně napsal nějaký neznámý Robert Galbraith, tak by se za chvíli prodávala ve výprodeji. Doprčic, tak jsem se těšila... :o(

iku07
20.07.2014 4 z 5

Moc příjemné čtení. Po smršti drsných severských detektivek, které se na čtenáře valí ze všech stran, mi klasická anglická detektivka udělala radost. Vždy jsem se těšila, až budu mít čas si chvilku v ní počíst.

Rozmarýna Rozm
20.07.2014 3 z 5

Pro mně to byla "povinná četba", protože mi ji půjčil šéf, s kterým si občas povykládám o knihách a půjčujeme si je. Ze začátku mi přišla strašně zdlouhavá a popisná, nemohla jsem se do ní začíst. Ale čím víc se blížil konec, tím byla lepší. Trochu mi vadilo, že jsem poznala, kdo je vrah trochu moc brzy a že mi bylo i jasné, jak to bylo s Charliem. Od Rowlingové to byla první kniha, kterou jsem četla, Harryho Pottera jsem viděla jen první díl. Nechci jí křivdit, ale moje oblíbená spisovatelka detektivek to nebude, i když Strike je zajímavý detektiv.

padajicidvere
18.07.2014 3 z 5

Jsem pro to, aby se vytvořily ještě dvě rubriky: stručná a květnatá. U knihy jsem doslova usnula nudou a příšerně se přemáhala abych ji dočetla. Tento styl nekonečného popisování všech podrobností o všem, mě opravdu unavoval. Zase na druhou stranu, ti co mají rádi "omáčku kolem" si přijdou na své. A pak ten kdo srovnává Rowlingovou s A. Christie..to se nedá vyjádřit. Jen tato kniha by bylo min. 5 novel od Christie. Krom objemu knihy tu nevidím ani podobnost ve stylu, vyšetřování, vrahovi atd. Zkrátit o 300 stran a je vymalováno.

Perhonen
17.07.2014 4 z 5

Volání kukačky není špatná kniha, pokud se ji nesnažíte srovnávat s Harry Potterem, přirozeně. Jednu věc bych tu však Rowlingové vytkla, je očividné, že u detektivního příběhu občas vařila z vody a snažila se knihu natáhnout, seč to šlo. Vedle toho mi vadilo velké množství postav, které se v knize vyskytovaly pouze v určitých pasážích, kde sehrály svou roli, aby se posléze mohly zamíchat zpět do davu rozmazaných obličejů. Místy jsem se nedokázala odprostit od pocitu, že svou veškerou fantazii vyčerpala do kouzelnické série. Tady se totiž míst, která by člověku vyrazila dech, nachází velmi poskrovnu. A co se spisovatelského umu stvořit detektivní příběh týče, je hezké, že si Rowlingová pečlivě stanovila jednotlivé body, jaké by správná detektivka měla obsáhnout, avšak v současné době, kdy jsou tato pravidla brána (a také i vyučována na vysokých školách) s humorem, si tím spíše uškodila než pomohla, neboť napsat detektivku, aby oslovila širokou veřejnost, zaujala svou nevšedností a překvapila nejen svým rozuzlením, umí vážně jen velmi úzký okruh spisovatelů. A mezi ně, prozatím Rowlingová rozhodně nepatří. Hodnotím s trochou nadsázky 4*.

Enehy
17.07.2014 4 z 5

Pro mne celkem milé a čtivé překvapení se zajímavým příběhem a celkem snadno oblíbitelným hrdinou. Nehltala jsem to tak jako Harryho Pottera, ale rozhodně si další díl ujít nenechám. Jediné, co mi opět nesedlo, je závěr. Zakončit příběh jednoduché určitě není, nicméně u paní Rowlingové mi ty konce přijdou moc nastavované a zhruba jako "šup, ať už to mám za sebou".

jane1234
15.07.2014 5 z 5

Klasická anglická detektívka, samé vyšetrovanie, výsluchy svedkov a overovanie faktov. Milovníkom akčných scén sa môže zdať nudná, ale mne osobne vyhovuje práve tento štýl. Teším sa na ďalšie pokračovanie.

BleškaEška
15.07.2014 5 z 5

Precizní a vymakaná detektivka je napínavá a čtivá i bez brutality severských nesbovek, ačkoliv podobnost Cormorana Strika s Harrym Holem by tu byla. A i když Strike taky trochu připomíná Pošuka Moodyho, rychle jsem při čtení na HP zapomněla. Navíc musím ocenit překlad Ladislava Šenkyříka, který, slovy jedné z postav knihy, "se s tím kurva nesral".

bovinka
14.07.2014 5 z 5

Jsem mile překvapená a nadšená. Skvěle se to četlo, jediná chyba byla, že jsem tak unavená, že jsem to četla hrozně dlouho.