Zmluva podľa Paganiniho

Zmluva podľa Paganiniho
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461177/bmid_paganiniho-smlouva-IHI-461177.jpg 4 4293 4293

Niektoré zmluvy nezruší ani smrť... Generálneho riaditeľa Carla Palmcronu nájdu obeseného v prepychovom byte v luxusnej štokholmskej štvrti Östermalm. Izba, v ktorej zomrel, je však nezariadená. Ako sa teda obesil? V ten istý deň nájdu mŕtvu mladú ženu na jachte, čo sa bez posádky plaví medzi ostrovčekmi pri Štokholme. Pľúca má plné brakickej vody, no oblečenie suché. Ako sa teda utopila na palube lode, čo pokojne brázdi pobrežné vody? Obe úmrtia by navždy zostali záhadou, nebyť nástojčivosti a tvrdohlavosti kriminálneho komisára Joonu Linnu. Jeho nečakané odhalenie a dedukcia rozkrútia kolotoč strhujúcich udalostí. Polícia sa v toto leto ocitá pred jednou z najťažších skúšok.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Paganinikontraktet, 2010

aginecka
01.01.2017 3 z 5

Nejslabší kniha série. Jako vždy velmi dobře napsané, nechybělo napětí, ale příběh byl nějak málo temný a vrah příliš pochopitelný. Přesto dobrá kniha a za přečtení stojí!

ArwenAragorn
29.12.2016 2 z 5

Na Larse Keplera dávám hodně nízké hodnocení, ale nemám moc ráda politické thrillery. Stránky jsem místy přeskakovala,ale je možné, že se ke knize ještě vrátím.

Petula19
28.12.2016 4 z 5

Kniha mi ležela mnoho měsíců na poličce a až teď jsem se dokopala po ní sáhnout. Z nic moc očekávání se ale vyklubala jedna z nejlepších detektivek, jakou jsem kdy četla. Děj mě hned na začátku vtáhl, nepustil a 500 stran jsem měla přelouskáno jako nic.

nathalee
20.12.2016 4 z 5

Slabšia kniha oproti Hypnotizérovi, ale bavila aj keď mi trvalo dlhšiu dobu, kým som ju dočítala.

Anna.Mal
16.12.2016 4 z 5

Kniha mě nezklamala, ale byla trošku slabší oproti "Hypnotizérovi"... každopádně napětí tam bylo a bylo tam i spoustu super zápletek..ale znovu bych si jí asi nepřečetla :D

LabajMartin
06.12.2016 4 z 5

Od Keplera další povedený kousek. U mně teda u tohoto autora vévodí Svědkyně ohně ale Paganiniho smluv určitě nesklamala a určitě doporučuji. Dávám 4*

Jerry29
06.12.2016 4 z 5

Já nevím... Zrovna jsem dočetl... Hypnotizér byl naprosto super, ale ten hollywoodský konec mi zkazil dojem a knize jsem dal 4/5. Paganini na mě udělal celkový dojem lepší, ale zase mě nebavil tolik jako Hypnotizér. Teď to vidím taky na 4/5 ... Keplerovic uměj psát, člověk ty stránky musí otáčet pořád dál a nejraději by četl až do stavu úplného vyčerpání.
A kdyby se postavy jmenovaly třeba Franta, Maruška, Pepa, Zuzka.. Tak by se to četlo ještě líp, ke konci už jsem se v tom přehršlu skandinávských jmen trochu ztrácel :D Ale tak to je jenom nepatrná kaňka...

AlenaZelova
24.11.2016 5 z 5

Druhá knížka od Larse Keplera, kterou jsem četla a musím říct, že tento autor se mi líbí čím dál víc! Knížku jsem četla jedním dechem, napínavý děj až do posledních stran.

Vlak7
21.11.2016

Touto knihou docten soubor 5 knih Larse Keplera. Z tohoto soubouru knih dle mého nazoru nejslabsi. Chybelo mi tam vetsi napeti jako v jinych. Nejvíce se mi libil Pisecny muz a Stalker. Bohuzel jsem knihy nečetla od nejdříve vydanych, v knihách nic moc na sebe nenavazuje, ale priste si na to dam pozor. Joona Linna mi bude chybet.

3nitka
20.11.2016 5 z 5

Výborná séria, dobre sa číta, dej má spád, postavy sú dobre vymyslené a dobre prepojené.

nevřelka
12.11.2016 5 z 5

Kniha se mi kupodivu líbila víc, než Stalker.

sagasir
02.11.2016 5 z 5

Tak trochu jiný Kepler?

Proč jsem pro tuto recenzi zvolil takový název. Snad mně po přečtení dalšího skvělého díla tohoto autora pochopíte a také po přečtení této recenze.

Po přečtení Paganiniho smlouvy budete mít pocit, jako by někdo sebral Keplerovi jeho drsnost a surovost. Někomu to možná bude vadit, ale já nejsem ten případ, jelikož v dalších jeho dílech se opět vrací ke své drsnosti a tímto nám jen dokazuje, že zvládne napsat krimi román bez užití zbytečného násilí a drsnosti.
Rozplétání těchto záhad je opět mistrně sepsáno a čtenáře nenudí. Děj jak jinak u Keplera nevázne a je plný zajímavých zjištění a odboček, které ale čtenáře nijak zvlášť neotravují a neztrací kvůli nim přehled o hlavním ději. Postavy opět sepsané přinejlepším velmi kvalitně a hlavně postavu komisaře Joony Linny nelze než nemít rád. Zakončení knihy je minimálně uspokojující a rozhodně po ní nemáte chuť se čtením tohoto autora končit. Někoho možná po velmi drsném Hypnotizérovi překvapí jemnost a pohoda Paganiniho smlouvy, ale jak jsem psal výše, tak autor tím jen dokazuje, že neumí psát jen jedním stylem a že lze napsat i jakousi lyrickou detektivku, která by byla nesmírně úspěšná.

Kvituji také opět velmi zajímavě a krásné udělanou obálku ke knize. Je vidět, že nakladatelství Host si v tomto směru na výsledné práci dává více než záležet.

Na závěr ještě napíšu komu bych knihu doporučil. Klasicky čtenářům dobrých knižních příběhů a zvláště pak těch kriminálních. Dobrých kriminálek není totiž nikdy dost.

Klára90
23.10.2016 2 z 5

Já se tedy přiznám,že jsem od knihy čekala více. První půlka mě docela bavila, ale pořád jsem čekala na takové to pořádné vtažení do děje, které však nepřišlo. Bavili mě pasáže, jak Penelope s Bjornem nebo jak se jmenoval, utíkali před pronásledovatelem, ale jinak mi dej přišel takový moc zbytečně překombinovaný a ve finále o ničem - chyběl mi tam ten wow efekt. Chválím myšlenku Paganiniho smlouvy, to se mi líbilo a postavu Alexe - ten mi byl hodně sympatický a díky němu jsem to i dočetla s jakž takž nějakým zájmem, protože mě zajímalo jak to s nim dopadne,ale jinak mě závěr knihy moc nebavil.

koolsavage
19.10.2016 3 z 5

Neurazí. Průměr.

RSR
15.10.2016 5 z 5

Kniha se mi celkově líbila a četla se mi dobře. Místy mi Joona Linna přišel spíš jako věštec než detektiv, ale proč ne. Pokud bych měla srovnávat s Hypnotizérem, tak malinko slabší, ale přesto dobré.

davaprd
02.10.2016 5 z 5

pěkně se to rozjíždělo

Azmodan
30.09.2016 2 z 5

Hypnotizer se mi docela líbil (i když scéna zrovna s hypnozou byla docela nudná). Paganiniho smlouva ve mě ale valný dojem nevzbudila. Nesmrtelný nájemný vrah, kolotoč vražd kvůli fotce. Obchod se zbraněmi. Skoro chci říct, že nejzajímavější je úvodní fotka na obalu knihy připomínající levitujícího muže v psychiatrické léčebně...
Navíc styl psaní autora mi moc nesedí. Často na mě působí jako bych seděl na schůzi kriminalistů a někdo mi předčítal vyšetřující protokol.

Zkusím ještě třetí díl, ale spíš z nostalgie toho, že už mám dva přečtené...snad to bude stát za to.

Jsou určitě daleko lepší detektivky než je tahle.

helenkan
18.09.2016 5 z 5

Nebudu srovnávat který díl je lepší a který horší. Každému z nás se líbí jiný,každý máme jiný vkus. Myslím,že všechny stojí za přečtení.Je to prostě super série a každý díl je napínavej jak kšandy.

hruskovalucie93
18.09.2016 4 z 5

Upřímně, trošičku lepší pro mě byl Hypnotizér - hodnocení tedy snižuji o jednu hvězdičku. Ale i tak nebudu nic moc vytýkat. Napínavé, dobře psané, v tomto dílu o něco víc policejních akcí a řekla bych, že byl i více zaveden do děje agent Joona. Těším se na další díl :)

SimonaP
10.09.2016 5 z 5

Skvělé, četla jsem každou volnou chvilku, super, dávám maximum. Doporučuji.