Zmluva podľa Paganiniho

Zmluva podľa Paganiniho
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461177/bmid_paganiniho-smlouva-IHI-461177.jpg 4 4240 4240

Niektoré zmluvy nezruší ani smrť... Generálneho riaditeľa Carla Palmcronu nájdu obeseného v prepychovom byte v luxusnej štokholmskej štvrti Östermalm. Izba, v ktorej zomrel, je však nezariadená. Ako sa teda obesil? V ten istý deň nájdu mŕtvu mladú ženu na jachte, čo sa bez posádky plaví medzi ostrovčekmi pri Štokholme. Pľúca má plné brakickej vody, no oblečenie suché. Ako sa teda utopila na palube lode, čo pokojne brázdi pobrežné vody? Obe úmrtia by navždy zostali záhadou, nebyť nástojčivosti a tvrdohlavosti kriminálneho komisára Joonu Linnu. Jeho nečakané odhalenie a dedukcia rozkrútia kolotoč strhujúcich udalostí. Polícia sa v toto leto ocitá pred jednou z najťažších skúšok.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Paganinikontraktet , 2010

Hvězdinka
15.02.2017 1 z 5

Po Hypnotizerovi, Svedkyni ohne a Pisecnem muzi nejslabsi kniha. Pro me prilis politiky, nebavila me.

Nika_holo
05.02.2017

Průběh knihy velmi zajímavý,ale závěr? Pořád jsem čekala,jak se to vyvine a ono konec knihy?slabší kousek.

ŠtěpánkaB.
31.01.2017 4 z 5

Trochu jiný Kepler, než v ostatních knihách série - víc politiky a menší důraz na osobnost a charisma vraha. Ale některé pasáže i tak pěkně odsýpaly a příběh se pěkně rozvíjí.

ferenc_had
30.01.2017 4 z 5

Moc dobře se tato detektivka četla. Jsem zvědav na další s Joonem Linnou.

wildavk
29.01.2017 4 z 5

Vyborně napsaná napínavá kriminálka. Jediné co mi vadilo bylo příliš mnoho zavražděných. Postava profesionálního zabijáka mi připomínala postavu čističe Leona ( fim L. Bessona).

items
23.01.2017 4 z 5

Veľmi dobrý thriller! Krátke kapitoly sa dobre čítajú. Postava Čističa fajn.

Půca4
18.01.2017 5 z 5

Skutečně napínavý děj. Přestože má kniha spoustu postav se švédskými jmény, neměla jsem s tím problém. Oceňuji krátké kapitoly, líbilo se mi nahlédnutí do světa hudby z trochu jiného žánru, než poslouchám. Konec jsem četla dlouho do noci, protože jsem se prostě nemohla odpoutat!
5* + čtenářská výzva 2017

ivusse
15.01.2017 4 z 5

Pěkná detektivka jen jsem čekala trochu víc...

sheylka
13.01.2017 4 z 5

Kniha v mých očích srovnatelná s Hypnotizérem, i když se každá ubírá trochu jiným směrem. Tipovala bych, že každou knihu napsal jiný člověk, někdy se toho pocitu nemohu zbavit i po pár po sobě jdoucích kapitolách, ovšem na kvalitě příběhu to nic nemění. :) První polovina mě moc nebavila a knihu jsem neustále odkládala a opětovně se k ní vracela, nicméně si troufám říct, že závěr knihy byl, ač předvídatelný, velmi uspokojivý. Dokonce jsem byla i trošku zklamaná, že nepřidal pár stránek o Paganiniho smlouvě. 4* a hurá na Svědkyni ohně..!

ivulka15
12.01.2017 4 z 5

Dobře napsané,jen tam bylo na můj vkus příliš mnoho politiky.Děsí mě představa kolik asi chodí po světě podobných,bezskurpulozních parchantů, na které nikdo nemůže.

HankaMarek
10.01.2017 3 z 5

Moc napínavé a pěkně až do konce

KočkomilkaJana
10.01.2017 5 z 5

Nejásejte! První část knihy, kde se vlastně nic neví, kde se podíváme zase o trochu více do nitra Joony Linny (minimálně do toho fyzického), setkáte se s mladou, ambiciózní a sprostou komisařkou/ detektivem - tak tahle první část - nic moc. Ovšem ta dějová část, kterou známe my, ale policie ne (vyjma Joony …), ta je skvělá! Napínavá tak, že máte strach, že když zavřete oči, tak po jejich otevření uvidíte toho muže, před kterým prchá Penelope … Popravdě je tak skvělá, že nudný a pomalý rozjezd policie je neskutečně živý a pochopitelný. Takže vlastně sympatizujete s šéfem Joony, i když vám neskutečně leze na nervy a srdce vám buší v očekávání akce nájemného zabijáka …

Druhá část knihy (stránkově nelze specifikovat) je o poznání napínavější, neboť i policie už ví a Joona se svou kolegyní jdou po … Ale to by byl spoiler.Autoři si dali hodně záležet na zápletce a na jejím vyústění. Je to skvostně propracovaná a nabitá pecka, která jen tak nenajde srovnání v současné literatuře.

Když se u čtení na chvíli uklidníte, necháte mozek nasávat jména, vzpomínky a příběhy osob, začnete si celý děj představovat jako film. Jako efektivně střižené scény. Pokud bude knihu někdo filmovat, prosím, nechť jde o severského tvůrce a herce! Dostatek přímé řeči vyváží vnitřní myšlenky postav, kterých od dob Hypnotizéra ubylo. Ale stále jsou jakýmsi nosným pilířem zápletky. Knize taktéž členění a množství kapitol propůjčuje jakési čtenářsky příjemné prostředí. Ať už v ohledu napětí, kdy si můžete bezstarostně odskočit na toaletu, nebo při politicky zdlouhavém pozadí, kdy potřebujete dávkování.

Malarkey
08.01.2017 4 z 5

Joona Linna se tady na rozdíl od prvního dílu daleko více přibližuje čtenářovi, což je dobře. Příběh je ale daleko více politický, než bych čekal. Nicméně klasické severské mystično nechybí a závěrečné rozuzlení je taktéž parádní. Přiznám se, že jsem si po druhé knížce říkal, že příběhy vyšetřovatele Joony jsou fajn, ale ze severu už jsem zažil lepší postavy. Mírně jsem tedy byl v očekávání dalších dílů s tím, že tento díl nebyl špatný, ale Joona je na mě až moc velký morous.

MarianP
05.01.2017 3 z 5

Knihu od "dua Kepler" som si kúpil po prečítaní Hypnotizéra, ktorý ma celkom zaujal.
Zmluva podľa Paganiniho je však slabším odvarom. Táto kniha ma príliš nezaujala, trochu mi prekážalo to, že autori venovali viac priestoru vedľajším postavám ako napríklad hlavnému hrdinovi Joonovi, ktorý ani neviem ako vyzerá. Nemám k nemu žiaden vzťah, nie je mi ničím sympatický. Námet knihy je zaujímavý, avšak akonáhle je v deji zahrnutá politiky, vyššie kruhy a podobne, kniha sa pre mňa stáva nezaujímavou nech je akokoľvek dobrá. Preto hodnotím priemerne, isto si nájde svojich milovníkov. PS: autori sú síce Švédi, avšak v knihe sa im nepodarilo zachytiť naozajstnú sychravú atmosféru severu.

sackrebleu
04.01.2017 3 z 5

Po mizernom Hypnotizérovi so m dala Keplerovi ešte šancu a oplatilo sa! Veľmi dobrý príbeh najmä v druhej polovici bez zbytočnej vaty a prekvapivo svižné akčné pasáže, na ktoré sa ten jeho niekedy až prílišne opisný štýl celkom hodil. Stále si ale neviem nejako nájsť cestu k nezaujímavému Joonovi, čo je vzhľadom na to, že je to hlavna postava nie práve ideálne - kebyže je tam namiesto neho hocijaký iný vyšetrovateľ, asi by mi to bolo úplne jedno.

aginecka
01.01.2017 3 z 5

Nejslabší kniha série. Jako vždy velmi dobře napsané, nechybělo napětí, ale příběh byl nějak málo temný a vrah příliš pochopitelný. Přesto dobrá kniha a za přečtení stojí!

ArwenAragorn
29.12.2016 2 z 5

Na Larse Keplera dávám hodně nízké hodnocení, ale nemám moc ráda politické thrillery. Stránky jsem místy přeskakovala,ale je možné, že se ke knize ještě vrátím.

Petula19
28.12.2016 4 z 5

Kniha mi ležela mnoho měsíců na poličce a až teď jsem se dokopala po ní sáhnout. Z nic moc očekávání se ale vyklubala jedna z nejlepších detektivek, jakou jsem kdy četla. Děj mě hned na začátku vtáhl, nepustil a 500 stran jsem měla přelouskáno jako nic.

nathalee
20.12.2016 4 z 5

Slabšia kniha oproti Hypnotizérovi, ale bavila aj keď mi trvalo dlhšiu dobu, kým som ju dočítala.

Anna.Mal
16.12.2016 4 z 5

Kniha mě nezklamala, ale byla trošku slabší oproti "Hypnotizérovi"... každopádně napětí tam bylo a bylo tam i spoustu super zápletek..ale znovu bych si jí asi nepřečetla :D