Zmluva podľa Paganiniho

Zmluva podľa Paganiniho
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461177/bmid_paganiniho-smlouva-IHI-461177.jpg 4 4242 4242

Niektoré zmluvy nezruší ani smrť... Generálneho riaditeľa Carla Palmcronu nájdu obeseného v prepychovom byte v luxusnej štokholmskej štvrti Östermalm. Izba, v ktorej zomrel, je však nezariadená. Ako sa teda obesil? V ten istý deň nájdu mŕtvu mladú ženu na jachte, čo sa bez posádky plaví medzi ostrovčekmi pri Štokholme. Pľúca má plné brakickej vody, no oblečenie suché. Ako sa teda utopila na palube lode, čo pokojne brázdi pobrežné vody? Obe úmrtia by navždy zostali záhadou, nebyť nástojčivosti a tvrdohlavosti kriminálneho komisára Joonu Linnu. Jeho nečakané odhalenie a dedukcia rozkrútia kolotoč strhujúcich udalostí. Polícia sa v toto leto ocitá pred jednou z najťažších skúšok.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Paganinikontraktet , 2010

PaniJani
12.07.2017 4 z 5

Na tenhle díl jsem se moc netěšila, protože jsem podle recenzí zjistila, že je to jejich nejslabší kniha. Ale nakonec mě bavila víc než Hypnotizer. Nechybělo napětí a ztěží jsem knihu odkládala. Pátou hvězdičku nedávám za některé ty absurdity, které se v knize vyskytnou. Pro mě osobně napínavější než předchozí kniha.

Kabátice
10.07.2017 3 z 5

Tenhle díl mě zklamal. Bylo to místy dost přehnané.

JakubHrdoun
05.07.2017 odpad!

Tohle mě nezaujalo.
Akce, akce, akce, nesmyslné rozhovory, akce, akce, akce, brutální vyšetřovací metody, které mi nepřišly vůbec místné ani vtipné, a už vůbec ne možné, akce, akce, akce a zase další hloupá zmatená divná a nesmyslná akce.
Tohle se fakt nepovedlo.

Velmi trefný komentář: Neo1tex

klokan.1905
03.07.2017 4 z 5

Paganiniho smlouva...
Sérii s detektivem Joonou Linnem jsem začal číst postupně - tedy začal jsem Hypnotizérem, který rozhodně nebyl špatný... ;-)
Pokračování s Joonou Linnem bylo, alespoň pro mě, o dost lepší... ;-) Tohle se mi četlo vyloženě dobře, nebyla tam skoro žádná hluchá místa... Utopená dívka a oběšený muž... Jak tohle spolu může souviset?
Výborné čtení, sice to u mě ještě není na pět hvězdiček, ale na silnější čtyři již určitě... :-) Zcela jistě si přečtu i další kousky z této série...

HCh
26.06.2017 1 z 5

Do této knihy jsem se pustil jako do čtenářské výzvy a od poloviny jsem trpěl. Schéma neschopní policajti a to včetně příslušníků speciálních jednotek, superprofesionální mezinárodní vrah, velmi slabý námět, zbytečné a samoúčelné masakrování policistů a neustálé odvádění od děje různými nepodstatnými epizodami. Ke znepřehlednění dějě rovněž přispívá rovněž velké množství vystupujících osob.To je asi celá charakteristika této knihy. No a jednotlivé osoby vyšetřovatelů, to snad ani nemá cenu komentovat. Evidentě nejsem cílová skupina a Lars Kepler prestě není můj šálek kávy.

veronika4918
25.06.2017 2 z 5

Za mne zatim nejslabsi kousek od Keplera. Doufam, ze si zlepsim chut na Svedkyno ohne :-)

kkristynaa
18.06.2017 4 z 5

Ze začátku jsem byla nadšená, děj byl napínavý, svižný.., ale konec mě trošku zklamal, protože jsem nebyla tak překvapené jako v jiných dílech. Asi to je podle mě nejslabší díl z celé série s Joonou Linnou, ale i tak hodně dobrá detektivka a dvojice Lars Kepler se nevzdám ani za nic! :D :)

natkaf
12.06.2017 3 z 5

Tahle série asi nebude úplně pro mě. Stejně jako v předchozím díle mi děj přišel hodně roztahaný, zbytečně popisný a překombinovaný. Styl psaní autorů je sice čtivý, ale i přesto mi dělalo problém knihu dočíst. Taky mi příjde, že autoři neumí úplně propracovat postavy. Je to druhá kniha s Joonou Linnou a já i tak nejsem schopná hlavní hrdinu nějak pořádně charakterizovat. Sérii ale nezatracuju a i tak se pustím do třetí dílu.

IvusP
09.06.2017 3 z 5

Má první kniha od autorů, která mě trochu zklamala - až přes příliš (a přehnané) akce, téměř nesmrtelný zabiják, dost politiky... Některé kapitoly mi tedy přišly až moc, jiné zase naopak jako úplně zbytečné. Každopádně knížka se dobře čte, napětí neschází, takže u autorů určitě ráda zůstanu :-)

Loginus
07.06.2017 2 z 5

Po prvním díle jsem měl pocit, že to je nějaký jiný svět. Hodně akce, kombinací, plné neschopných policistů. Skoky z místa na místo mi připomínali Kulhánkův Noční klub. Ale špatné to není. Neříkám. Celkem to udrželo tempo, ale nenazýval bych to detektivkou. Snad akční thriller..

MartinaP1984
06.06.2017 3 z 5

Ve srovnání s Hypnotizérem mi kniha nepřišla tak napínavá, ale i tak je to v tomto žánru nadstandard. Nepřestává mě udivovat, jaké detaily a zdánlivě nepodstatné maličkosti si Joona Linna spojí dohromady. Skvěle napsáno, dobře se to čte, ale v příběhu mi "něco" chybělo.

mattonka
05.06.2017 5 z 5

Byla to moje první kniha od Larse. A naprosto mě dostala. Líbil se mi i neotřelý námět s nákupem zbraní. A vůbec - prostě zasloužených 5*

Radííí
03.06.2017 5 z 5

Skvělá kniha s propracovaným a velice napínavým dějem. Nebudu zmiňovat detaily a prozrazovat :), protože je lepší si knihu přečíst.

terezie6086
02.06.2017 5 z 5

UF to bylo něco, vřele doporučuji. Děj naprosto skvělý!! Docela jsem se bála o Joona Linna. Už se těším na další díl... Další večer bez spánku, protože to za to stojí!!

Jane417
30.05.2017 4 z 5

Podle hodnocení je Paganiniho smlouva nejslabší z celé série od L. Keplera. Pro mě určitě ne! Líbila se mi totiž víc než Hypnotizér. Přesto, že vývoz zbraní a bezpečnostní politika nejsou témata, která by mě až tak bavila, díky svižnému tempu a krátkým kapitolám, byl příběh čtivý, napínavý a originální. Joona Linna dostal mnohem více prostoru než v prvním díle a začíná se konečně pomalu odkrývat. Všechny dějové linky byly dost zamotané, ale vše nakonec dávalo smysl.

Dixinka
21.05.2017 5 z 5

Nezklamala. Krásné napínavé čtení. Opravdu pro mě špička v dnešní literatuře. Už se těším na další.

dobama
20.05.2017 3 z 5

Politika a moc akce, zbytečné pasáže. Za mne nejslabší Linna co jsem zatím četla.

felia
15.05.2017 3 z 5

Prostě Kepler. Lina tradičně trpí migrénou, většina švédských policistů je neschopná a a ti z knihy jsou po zásluze zabiti, čímž zvyšují napínavost knihy. Padouch je mimořádně padoušský, ale na Joonu nemá. Tuto autorskou dvojici si zřejmě neoblíbím, i když jsem od nich přečetl vše. Je zajímavé, že tento žánr považuji mnozí za detektivky. Možná proto, že mezi postavami jsou detektivové. Spíše se jedná o thrillery.

mpb1913
10.05.2017 3 z 5

Lepší než Hypnotizér, první třetina přímo výborná. Pak z toho autoři ale zase udělají šílenost. Sestřelený vrtulník, masakrování policajtů, zabiják jak z Desperada, v tomhle případě by méně určitě znamenalo více.

alzbeta2843
28.04.2017 3 z 5

No musím sa priznať, že ma trochu sklamala tá kniha. Začalo to tak super, ale ten námet ma nebavil. Ale Joona sa mi páči čím ďalej viacej. Takže i kvôli nemu som si musela kúpiť ďalšiu knihu zo série. :)