Zmluva podľa Paganiniho

Zmluva podľa Paganiniho
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461177/bmid_paganiniho-smlouva-IHI-461177.jpg 4 4262 4262

Niektoré zmluvy nezruší ani smrť... Generálneho riaditeľa Carla Palmcronu nájdu obeseného v prepychovom byte v luxusnej štokholmskej štvrti Östermalm. Izba, v ktorej zomrel, je však nezariadená. Ako sa teda obesil? V ten istý deň nájdu mŕtvu mladú ženu na jachte, čo sa bez posádky plaví medzi ostrovčekmi pri Štokholme. Pľúca má plné brakickej vody, no oblečenie suché. Ako sa teda utopila na palube lode, čo pokojne brázdi pobrežné vody? Obe úmrtia by navždy zostali záhadou, nebyť nástojčivosti a tvrdohlavosti kriminálneho komisára Joonu Linnu. Jeho nečakané odhalenie a dedukcia rozkrútia kolotoč strhujúcich udalostí. Polícia sa v toto leto ocitá pred jednou z najťažších skúšok.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Paganinikontraktet , 2010

katerina.p.
29.11.2017 3 z 5

Samotná zápletka kolem "paganiniho smlouvy" byla zajímavá a napínavá. Co mi ale vadilo, a to mají všechny knihy od L. Keplera společné, je to, že když už autor neví kudy kam, přijde Joonovo tušení a intuice (a následně opakující se "měl jsem pravdu"). Vyšetřovatelku Sagu podle mě nejde označit jinak než jako hysterku. A v neposlední řadě mi přijde dost nereálné množství úchylů a podivínů, na které narazila dvojice postav, která už tak prchala před nájemným vrahem ...

Kacule88
26.11.2017 4 z 5

Začala jsem tady tímto dílem, Hypnotizér na mě teprve čeká.
Z knihy jsem nadšená, politické prostředí mi nevadilo, nebylo tam zbytečně moc postav.
Za mě super.

Melaanie
23.11.2017 5 z 5

Tohle byla první kniha, kterou jsem od autora přečetla a musím říct, že se nemůžu dočkat, až si přečtu zbytek. Příběh byl opravdu zajímavý, měl spád a nutilo vás to ke čtení, protože jste chtěli a hlavně museli vědět, jak to bude pokračovat dál. Za mě tedy knihu doporučuji, opravdu to bylo super.

TheGoldenHill
17.11.2017 4 z 5

Detektivka od švédských spisovatelů Keplerových Paganiniho smlouva má skvělý rozjezd - záhadné vraždy, které spolu zdánlivě nesouvisejí a tak se případu ujímá komisař Joona Linna a Saga Bauerová. Není to špatná detektivka, ale Písečný muž a Svědkyně ohně se mi však líbili více.

makyla
14.11.2017 3 z 5

Pro mě byl toto nejslabší díl ze série. Začátek super, opravdu napínavé a pak jsem se musela do čtení nutit. Rozjelo se to zase až ke konci. Vím, že tento díl si znovu nepřečtu. Jednou a dost. Mají lepší. :-)

Lůca99
05.11.2017 5 z 5

Opravdu propracovaná a napínavá knížka. Líbila se mi více než předešlý Hypnotizér, který ale byl také dobrý.

novina
04.11.2017 4 z 5

Kniha je čtivá, krátké kapitoly tomu jen nahrávají. Libilo se mi, že primárním cílem nebylo chytit vraha, ale rozplést celý příběh.
Jednu hvězdu odebírám za konec.

SilvieSisinka
30.10.2017 5 z 5

Všechno od manželů je super :-)

stumpy
26.10.2017 4 z 5

Série je super. Pro mne todle nejslabší díl. A to hlavně jeho závěr. Jinak to bylo prima čtivo.

Wargo
19.10.2017 5 z 5

Výborné ! Axelove hádanie práve hranej skladby sláčikového qvarteta len na základe fotografie bola absolútne dokonalá idea... Oproti prvej knihe veľký skok vpred. Vyzretejšie, obsahovo plnšie, len tak ďalej.

klara7038
18.10.2017 5 z 5

Neměla chybu!

annettka1098
16.10.2017 4 z 5

Opět jsem se nezklamala. Tento díl mě bavil ještě více než předchozí Hypnotizér. Ten by na mě asi až moc plný bláznů. :) Přesto, že jsem si občas říkala "ježiš zase další postava?!" a přišlo mi podrobné čtení o "nové" postavě zbytečně zdlouhavé, autorům nelze opomenout, že jejich postavy jsou opravdu do detailu promyšlené a nakonec je moc fajn je takto detailně znát a chápat jejich jednání.

genie
15.10.2017 3 z 5

Kniha má spád, čemuž napomáhají kratší kapitoly. Hypnotizérovi jsem vyčítala příliš mnoho "bláznivých" a "nepřirozeně se chovajících" charakterů. Jsem ráda, že jsem toho byla tentokrát víceméně ušetřena (ale třeba ta podivná příhoda s Ossianem - zbytečná ...). Dobré čtení, určitě lepší než Hypnotizér ...

CHezunka
07.10.2017 5 z 5

s každou knihou je Kepler lepší a lepší

starejĎurda
06.10.2017 3 z 5

Dal jsem duu Lars Kepler po přečtení knihy Hypnotizér ještě šanci. Udělal jsem vcelku dobře. Paganiniho smlouva byla lepší. Kvalit knih Jo Nesboa ale stejně nedosahuje. Je to průměrná detektivka, proto za mě tři hvězdy.

Janičta
30.09.2017 3 z 5

Lepší než Hypnotizér. Nijak unešená ale nejsem.
Po předchozím díle už mě ani nepřekvapuje, že je to trochu přitažené za vlasy, ale tady už je to únosnější.
Vrah je trochu moc neurčitý a vzdálený, než aby působil tak tvrdě jak má.
Nevím co všichni mají s Joonou, ale zatím mě nijak nebere - prostě chlap s geniální intuicí. Možná v dalším díle přijdu na to, co je na něm tak úžasného, že je z něj tolik lidí paf...

Amadys33
19.09.2017 3 z 5

Má první kniha od tohoto páru. Sice jsem si chtěl nejdříve přečíst knihu Písečný muž, abych zjistil jestli to snad není nějaký odkaz na skvělou Písečnou ženu od japonského spisovatele Kóbó Abeho, ale byla v knihovně zrovna vypůjčená, po přečtení téhle knihy, ale nevím, jestli se mi ji ještě bude chtít číst. V ději i v chování postav bylo dost nelogičností a hlavní vyšetřovatel není zrovna žádný Sherlock, i když se na něj, nevím proč, na začátku knihy pějí ódy. Literárně žádná sláva, i tak to ale bylo docela čtivé, nicméně rozhodně zklamání proti očekávání, které bylo založené na různých recenzích jeho knih a názorech čtenářů. Pohodová nenáročná oddechovka. 65%.

mazlak
17.09.2017 4 z 5

Malinko přitažené za vlasy, ale jinak pěkné čtení. Jen ty postavy by mohli mít pár chyb a Jona by se alespoň někdy mohl zmýlit.

Jíťa512
16.09.2017 3 z 5

Příběh byl sice čtivý, ale na mě nepůsobil věrohodně. Asi to bylo tím, že Joona byl neomylný, vrah byl všudypřítomný a Axel byl neuvěřitelný hudební génius.

bara9550
16.09.2017 4 z 5

Moje třetí kniha od dua Lars Kepler.
S klidem můžu říct, že nejlepší.
Po hypnotizérovi šlo nahoru snad uplně všechno.

Líbilo se mi, že nejde o dopadení vraha jako takového - ale hledání východu v zapleteném bludičti.
Během posledních cca 200 stránek byl konec skoro převídatelný, avšak i to je u Keplera zázrak.
U hypnotizéra nešlo vlastně o nic nikde...
a lovec králíků mi byl jasný po 100 stránkách. ( o zbytečných pasážích více v komentáři knihy. )

Za mě milé překvapení, naplá jsem byla chvílemi jak kšandy.
Dobře zvolené krátké kapitoly - nutí to člověka číst dál a dál a jde to rychleji.

Objevuje se nám konečně i Saga, která se chvílemi chová jako malý fracek, co kolem sebe plácá ručičkama a nožičkama.
Příště, až se mi nebude něco líbit co řekne můj šéf, smetu mu papíry ze stolu, nakopnu koš a uvidíme, jestli by mě povýšil .

Dala bych 3 hvězdy, ale příjde mi to málo v porovnání s hypno a králíkem, proto dávám 4, protože na půlky si tu prostě nehrajem :)))