Zmluva podľa Paganiniho

Zmluva podľa Paganiniho
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461177/bmid_paganiniho-smlouva-IHI-461177.jpg 4 4282 4282

Niektoré zmluvy nezruší ani smrť... Generálneho riaditeľa Carla Palmcronu nájdu obeseného v prepychovom byte v luxusnej štokholmskej štvrti Östermalm. Izba, v ktorej zomrel, je však nezariadená. Ako sa teda obesil? V ten istý deň nájdu mŕtvu mladú ženu na jachte, čo sa bez posádky plaví medzi ostrovčekmi pri Štokholme. Pľúca má plné brakickej vody, no oblečenie suché. Ako sa teda utopila na palube lode, čo pokojne brázdi pobrežné vody? Obe úmrtia by navždy zostali záhadou, nebyť nástojčivosti a tvrdohlavosti kriminálneho komisára Joonu Linnu. Jeho nečakané odhalenie a dedukcia rozkrútia kolotoč strhujúcich udalostí. Polícia sa v toto leto ocitá pred jednou z najťažších skúšok.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Paganinikontraktet, 2010

Dashmo
22.05.2018 3 z 5

Nemám rada politiku v knihách.Hypnotizér bol úžasný, a tak som čakala podobnú pecku aj teraz.žiaľ sklamalo.čítala som len aby som to čo najskôr mala za sebou.plus do toho zabijak, ktorý si poradí aj s nemožným?!

katerina3633
22.05.2018 5 z 5

Tuhle knihu jsem čela nejprve v tištěné podobě a teď jsem si ji pustila i jako audioknihu, obecně jsou knihy Larse Keplera namluvené od pana Rímského velmi napínavě a příjemně. Co se týče, ale Paganiniho smlouvy, musím ji doporučit ještě více. Skvělé přechody mezi kapitolami. Housle dotvoří ideální atmosféru. V knize je hodně zajímavých postav, hlavně jsem si oblíbila postavu Axela. Myšlenka Paganinyho smlouvy je zajímavá, ale opět zde bylo dost přemrštěných a na mě až moc násilných prvků.

karolina5333
17.05.2018 3 z 5

A mně se to líbilo méně než Hypnotizér. Nevím, zda je to překladem, ale všechny akční situace se mi četly úplně příšerně, vůbec jsem se neorientovala, kde se kdo objevil, vyskočil, vyběhnul atd. A vlastně celá ta akčnost, jak z Jamese Bonda, mi v té knize prostě neseděla. Někdo v komentáři níže zmiňuje, že oproti Hypnotizérovi už neměl pocit, že ve Švédsku ho na každém rohu někdo zabije, znásilní, praští... - no pardon, ale co teda měla znamenat ta scéna na ostrově, kde za dva dny prchající nenarazí na nikoho normálního, kdo by jim pomohl, místo toho jsou na tom ostrově samí magoři a superpachatel je jim stále za zadkem? :D
I dialogy byly často docela umělé a neuvěřitelné :( Navíc bych to klidně celé o sto stran zkrátila. A ani Joona mi už nepřipadal tak skvělý, charismatický a zajímavý.
Ale na druhou stranu ano, je to pořád velice čitelné krimi. Třeba postava Axela a jeho příběh mě hodně bavili.
Uvidím, co přinese třetí díl, ještě dám Keplerovcům šanci :)

Jana.Bryxi
16.05.2018 5 z 5

Paganiniho smlouva mě nadchla daleko více než Hypnotizér. Do konce jsme byla v napětí, jak to vše dopadne...

Mates84
14.05.2018 4 z 5

Libilo se mi vice jak Hypnotizer.

Strnady095
09.05.2018 3 z 5

chytrá detektivka...můžu

lenysek69
26.04.2018 5 z 5

Tento díl mě strhl ještě více, než Hypnotizér.. Opravdu jsem celou dobu byla napnutá a čekala, jak to dopadne. Tentokrát žádná "bílá místa" jako v Hypnotizérovi. Opravdu doporučuji.

Maevie
25.04.2018 5 z 5

Všechny Keplerovy knížky s Joonou Linnou jsou skvělé, ale tenhle díl mi přišel ještě o chlup lepší než první Hypnotizér nebo třeba poslední Lovec králíků.

NADEI
22.04.2018 5 z 5

Velice dobrý díl ze série. Všechno do sebe zapadalo, korupce, politika, vrah, hudba a hlavně opět skvělý Joona. Super !

mi-380
12.04.2018 5 z 5

Hodně krvavá, pořádně napínavá a zručně vykonstruovaná severská historka v níž třetí hlavní roli dostala hudba, druhou Joona Linna a na prvním místě jako většinou - opravdu VELKÉ prachy.
90 % (v tento moment 2407 hodnotících generuje průměr 82 %).

trudoš
09.04.2018 3 z 5

Prvním velkým plusem románu je, že hlavní postavou je kriminální vyšetřovatel Joona Linna, jenž mi byl sympatický už v Hypnotizérovi, jenže tam hrál druhé housle. Další plus je, že tentokrát se autoři vyhnuli hrocení dennodenních situací do extrému, při nichž jsem posledně získal dojem, že si ve Švédsku nemůžete dojít ani koupit housku, aniž by vás někdo nenapadl, neznásilnil či nezabil. Díky tomu působí vývoj daleko přirozeněji a nebrzdí ho situace pro zápletku nepodstatné. A do třetice oceňuji, že se manželé tentokrát vykašlali na milostné úhelníky.
Takže ano, Paganiniho smlouva vlastně příjemně překvapila, hlavně proto, že jsem autorskou prvotinu v návalu trudomyslnosti zahodil širokým obloukem. Nejde o žádný detektivní zázrak, ovšem zbytečně strávený čas to pro mě také nebyl. Zůstaly mi sice záhadou překombinované způsoby vražd a závěr okopírovaný z nějaké telenovely by si zasloužil přepsat, ale jinak to byla vlastně docela fajn kriminálka k odpolednímu vypnutí mozkové činnosti.

Nela.Rob
05.04.2018 5 z 5

Tak jako předchozí díly, i tento musím hodnotit velice kladně. Joona Linna si mě získal a všechny díly této série jsem četla jedním dechem.

iatros
23.03.2018 3 z 5

Špatné to nebylo, ale popravdě nevím, co na tom všichni mají. Místy napínavé a zajímavé, ale celkově tuctová kniha - druhý den už ani nevíte, že jste ji četli.

Sudin
21.03.2018 4 z 5

Za mně to nebylo až tak dobré jako Hypnotizer, ale i přesto skvělé napínavé čtení.

sarka54
21.03.2018 2 z 5

Pro mě teda docela nuda...

Majulda8
18.03.2018 5 z 5

Oproti Hypnotizerovi je strhujici dej hned od zacatku knihy. Je to tak promakane, ze to na me pusobi az neuvěřitelné.

asam
15.03.2018 5 z 5

Chvílemi jsem byla zmatena ze stále nových osob. Celé mi to přišlo trochu rozkouskované. Dočetla jsem, ale kniha moc mě nenadchla.

KydlochMoris
12.03.2018 5 z 5

Nejdřív se mi do této knihy nechtělo. Ale na doporučení jsem ji začala číst a doslova ji zhltla! Vynikající kniha a rozhodně je lepší, než Hypnotizér!

lucie7876
06.03.2018 4 z 5

U pronáslednování mladé dvojice vrahem jsem ani nedutala. Pořád jsem přemýšlela jestli mu utečou. Jinak jako vždy perfektní Joona Linna.

AnnaBa
04.03.2018 5 z 5

Tento díl byl značně lepší než ten předchozí, takže mám chuť se vrhnout i na třetí. Myslím, že jsem si našla dalšího oblíbeného autora.