Zmluva podľa Paganiniho

Zmluva podľa Paganiniho
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461177/bmid_paganiniho-smlouva-IHI-461177.jpg 4 4283 4283

Niektoré zmluvy nezruší ani smrť... Generálneho riaditeľa Carla Palmcronu nájdu obeseného v prepychovom byte v luxusnej štokholmskej štvrti Östermalm. Izba, v ktorej zomrel, je však nezariadená. Ako sa teda obesil? V ten istý deň nájdu mŕtvu mladú ženu na jachte, čo sa bez posádky plaví medzi ostrovčekmi pri Štokholme. Pľúca má plné brakickej vody, no oblečenie suché. Ako sa teda utopila na palube lode, čo pokojne brázdi pobrežné vody? Obe úmrtia by navždy zostali záhadou, nebyť nástojčivosti a tvrdohlavosti kriminálneho komisára Joonu Linnu. Jeho nečakané odhalenie a dedukcia rozkrútia kolotoč strhujúcich udalostí. Polícia sa v toto leto ocitá pred jednou z najťažších skúšok.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Paganinikontraktet, 2010

alabra
01.09.2018 4 z 5

Hlavní zápletka se mi tentokrát moc nelíbila, vše bylo příliš jasné. Přesto jsem se pobavila, styl psaní obou autorů vám nedovolí nepokračovat ve čtení.

Petr1977
27.08.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Mně se to líbilo snad ještě více než Hypnotizér. Mělo to spád, bylo to napínavé a zajímavé. Téma a prostředí mě také bavilo. Těším se na další díl.

perpe2a
20.08.2018 4 z 5

Bohužel oproti Hypnotizérovi mi přišel tento díl slabší. Nejen dějově, hlavně v akčních scénách. Občas mi vyšetřovatel Lina přišel tak trochu jako James Bond. Někde by stálo za to ubrat a jinde přidat. I přes tyto drobné mouchy hodnotím celkově kladně a brzy se pustím do dalšího dílu.

Mynny
10.08.2018 2 z 5

Zatím nejslabší kousek od Keplera - zápletka je dost triviální (ve srovnání s Lovcem Králíků) a vše se vyřeší na konci knihy, bez klasických zvratů a překvapení. Nepotěší ani anonymní zabiják zcela bez charakteru nebo vlastností. Nudit se asi nebudete, ale silný dojem Paganiniho smlouva nezanechá.

Silwinka87
08.08.2018 4 z 5

Miluju duo Lars Kepler..Paganiniho smlouva byla poslední knížka,kterou jsem nečetla..
Musím říct,že byla dobrá,ale za mě nejslabší z celé série Joona Linna.
Proto strhávám jednu hvězdičku..

Veronika.Lap
02.08.2018 3 z 5

Začátek knihy mě zaujal, kniha má zajímavou zápletku, ale politické pozadí není můj šálek kávy a tak mě kniha až tak nebavila...Hypnotizér je určitě lepší.

Schamila
02.08.2018 4 z 5

Tak tenhle díl se mi četl mnohem lépe, bylo to napínavé, použito krátkých kapitol, to je super - člověk si pak lépe pamatuje, co se odehrálo. Mělo to spád - problém zbraní - co na to říct, jak dobře by se nám žilo bez nich, ale obchod kvete dál... Za mě doporučuji...

Ivuska97
29.07.2018 3 z 5

Paganiniho smlouva mi příjde po Hypnotizérovi jako hodně slabý odvar. Lepší sado maso, než okecávky o politice :) za mě 3* se zavřenýma očima :)

Pauline23
23.07.2018 5 z 5

První kniha od dua a moc mě zaujala a musela jsem si dokoupit i předchozí...:) Prostě se mi četla jedním dechem a ještě se zatajeným...za sebe doporučuji.

PrinceznaLada
23.07.2018 3 z 5

Larse Keplera miluju. Hlavní téma knihy je opět "husté"- i když vlastně z dosavadně vydaných knih asi nejskousnutější. To možná proto, že téma je vlastně obyčejným lidem poměrně vzdálené. Nicméně je skvělé, že si díky Paganiniho smlouvě uvědomíte tak trochu chod světa a že peníze opravdu světem vládnou (to samozřejmě nebyla novinka). Nenechte se zmást "recenzemi", které jsou uvedeny na zadní obálce knihy: "lyrický a krásný jazyk, pasáže o Paganinim". Pokud se chcete dozvědět něco o Paganinim, přečtěte si jeho biografii, ne Paganiniho smlouvu:-) Kniha naštěstí nebyla tak nudná, jako zmíněná citace. Pro mne však byla bohužel nejslabší ze zatím přečtených ( Písečný muž, Hypnotizér).
Když jsem nad tím přemýšlela, tak je to kvůli tématu. Není tak osobní jako v předchozích titulech. Neprožijete tu hrůzu všech aktérů tak osobně, protože víte, že se vám to nikdy nemůže stát. Děj se totiž odehrává v opravdu vysokých, vlivných společenských kruzích. Také je již od začátku téměř jasné, o co zřejmě půjde. Žádné moc velké překvapení se nekoná. Přesto je kniha velmi čtivá a užila jsem si ji. Hlavně také proto, že můžu u Keplera reálně doufat, že nenechá umřít všechny mé hrdiny.

sirek
17.07.2018 3 z 5

Lepší než Hypnotizér, ale jen díky tomu, že jsem ke knize už přistupoval poněkud jinak. Pořád je to totiž úplně stejně naivní, nereálné a hollywodsky nesmyslné. Pořád to spíš připomíná filmový scénář než severské krimi. Ale pořád je to napsáno čtivě a napínavě.

A tentokrát především díky menší koncentraci kýče a klišoidních prvků to je opravdu o něco lepší. Ale. Většina nedostatků se prostě opakuje. Hlavní postavy jsou nesmrtelné, nejednají racionálně, vyšetřování spoléhá na štěstí a na náhody a děj má mnoho zbytečných odboček, které mají nejspíš jen zmást čtenáře. Největším hříchem je pak ale finále, k němuž se dospěje solidní gradací a... nakonec je úplně stejně stupidní jako v Hypnotizérovi. Něco takového se hodí maximálně tak do béčkového hollywoodského akčňáku.

...a stejně jsem bez delšího váhání hrábl po dalším dílu. Na stylu autorského dua je totiž něco příjemně podmanivého, co způsobí, že během čtení ty chyby prostě nevnímáte. Bohužel, po dočtení si to všechno člověk uvědomí. Ale což, jako "pohádka pro dospělé" to postačí.

skautik
14.07.2018 3 z 5

Přijde mi, že "první půlka" knížky nemá moc spád a trošku se to táhne. Opravdu jsem se začetl až ke konci.

Hana62
10.07.2018 5 z 5

Opět nezklamalo! Kniha se mi líbila víc jak Hypnotizér, hlavně pro její reálnost - bohužel. Pro peníze jsou lidé schopni všeho - úplně všeho...
Pro mě zatím nejlepší knížka Keplera.

Devil-Ivet
08.07.2018 4 z 5

Tento druhý díl byl mnohem lepší než ten první. Byl napínavý a nebezpečný. Začetla jsem se hned na prvních stránkách a nemohla se odtrhnout.

Lejdus
01.07.2018 5 z 5

Nesnáším detektivky a thrillery! :) ale tato kniha se mi velice líbila. Kepler nezklamal, po Hypnotizérovi je knížka podobného ražení. Napětí se dalo krájet, vývoj postav nepředvídatelný, opravdu se mi to líbilo, že jsem knížku zhltla za víkend. Těším se na další..

mystar
29.06.2018 4 z 5

Pribeh byl ctivy,napinavy a desivy. Na muj vkus tam bylo az moc mrtvol a je trosku pritazene za vlasy, ze Joona vse zvladl skoro sam bez jakekoli pomoci. Presto se mi knizka moc libila.

petra5721
26.06.2018 5 z 5

Je prostě skvělá!

alenecka66
25.06.2018 3 z 5

Nevím no, některé pasáže nic moc...už jsem se těšila až knihu dočtu a vrhnu se na jinou.

Kikuse13
23.06.2018 5 z 5

Moje druhá knížka od nich a o5 jsem se nemohla od ní odtrhnout. Těším se na další díl.

Layss
07.06.2018 3 z 5

V této knize byla zápletka dlouho nečitelná, ale na konci bylo vše vysvětleno. Nebavila jsem se tolik, jako v případě Hypnotizéra, ale i tak to bylo zajímavé čtení.