Zmluva podľa Paganiniho

Zmluva podľa Paganiniho
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461177/bmid_paganiniho-smlouva-IHI-461177.jpg 4 4261 4261

Niektoré zmluvy nezruší ani smrť... Generálneho riaditeľa Carla Palmcronu nájdu obeseného v prepychovom byte v luxusnej štokholmskej štvrti Östermalm. Izba, v ktorej zomrel, je však nezariadená. Ako sa teda obesil? V ten istý deň nájdu mŕtvu mladú ženu na jachte, čo sa bez posádky plaví medzi ostrovčekmi pri Štokholme. Pľúca má plné brakickej vody, no oblečenie suché. Ako sa teda utopila na palube lode, čo pokojne brázdi pobrežné vody? Obe úmrtia by navždy zostali záhadou, nebyť nástojčivosti a tvrdohlavosti kriminálneho komisára Joonu Linnu. Jeho nečakané odhalenie a dedukcia rozkrútia kolotoč strhujúcich udalostí. Polícia sa v toto leto ocitá pred jednou z najťažších skúšok.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Paganinikontraktet , 2010

lukozminova
15.09.2017 5 z 5

super, čtivé

Demonlover
11.09.2017 3 z 5

Nejhorší Keplerovka, kterou jsem četl. Pominu-li děj, který je nudný a předvídatelný,je tam spousta chyb. Předpokládám, že to nepíšou jen dva lidé, proto taková slátanina. Hypnotizér a Svědkyně ohně se mně líbily, Lovec králíků méně .Číst Paganiniho smlouvu je ztráta času.

beruska
02.09.2017 3 z 5

Na mne tam bylo té politiky přespříliš :( ... Po 240 stranách knihu odkládám...

DracoMalfoy
01.09.2017 5 z 5

Perfektní!

aktak1203
01.09.2017 4 z 5

Skvělá detektivka. Dostanete všechno co chcete na 500 stránkách, není to krátké, má to skvělou zápletku, napětí, prostě paráda. Lars Kepler opravdu umí.

Pav
31.08.2017 4 z 5

Tempo knihy mi připadalo trochu nevyvážené. Dlouho nic a najednou byl konec. Ale jinak zajímavá zápletka a napínavý děj. Oproti Hypnotizérovi velký pokrok.

jromovic
30.08.2017 5 z 5

Super čtení i přes to, že jsme nehledali vraha jako takového. Když honil Penelope po lese, měla jsem pocit jako bych tam skutečně byla.

Blekí
27.08.2017 4 z 5

Už dlouho jsem si čtení neužila tak, jako jsem si ho užila u této knihy.

Paganiniho smlouva je o stupeň víš než Hypnotizér. Přišlo mi, že autoři se rozhodli jít na psaní trošku jinak a výsledek je skvělý. Příběh vás hned v úvodu chytí. Dvě neobvyklé vraždy, které spolu souvisí, ač to na první pohled není znát, je zajímavé téma, které se dále v knize postupně rozvinulo v mnohem větší případ.

Osobně se mi moc líbí postavy příběhu. Vždy je vám odhalena pouze jedna vrstva jejich osobnosti a chvíli trvá, než si z nich dokážete poskládat jejich ucelený charakter a to jim dodává lidskost a uvěřitelnost. U hlavní postavy, Joony, oceňuji jeho tajemnost. Kniha je zaměřena na děj, ne na život vyšetřovatele a my ve výsledku i po přečtení druhé knihy nevíme o vyšetřovateli téměř nic. Dodává to knize zvláštní náboj a zároveň to otevírá spoustu možností pro následující díly.

Ve výsledku jsem si čtení opravdu užila. Děj díky krátkým kapitolám svižně a čtenář se tak nikdy v průběhu knihy do čtení nemusí nijak nutit. Na knize bych samozřejmě našla i zápory, našli se jedna či dvě situace, kdy jsem vztekle knihu zavřela (a vydrželo mi to asi 15 sekund, než jsem se pustila do čtení znovu), ale to je v poměru s celou knihou téměř zanedbatelné. Proto volím hodnocení silné čtyři hvězdy a nemůžu se dočkat, až se pustím do dalšího dílu.

kilometr
23.08.2017 2 z 5

Má první a zřejmě i poslední kniha od manželského dua Ahndoril.Po celkem slušném rozjezdu sotva průměrná krimi se spoustou chyb a nevýrazných postav.Takovým příběhům z 87.revíru to nesahá ani po kotníky.30%.

rekon
22.08.2017 4 z 5

Kniha má spád, četla se sama. První kniha od Keplera a velice mne zaujala. Hvězdu strhávám za trochu nesrozumitelné téma zbraní. Jinak paráda.

Zahirica
22.08.2017 3 z 5

Moja tretia kniha od Keplera, ale zatiaľ nič moc teda..

evis_ka
21.08.2017 3 z 5

Keplerovu tvorbu naprosto zbožňuji, libuji si v detailně vylíčených, napínavých a krvavých vraždách a po celou dobu se těším, jak budu na konci zase vyjevená, že právě TOHLE je vrah. Nicméně Paganiniho smlouva mě maličko zklamala. Nedá se říct, že by děj byl špatný, nebo že by kniha byla špatně napsaná. Ale tomuto dílu oproti ostatním pro mě zkrátka chybí nějaká ta "jiskra". Čemuž nasvědčuje i fakt, že po jisté době si u jako jediné z Keplerových knih zpětně již nedokáži vybavit děj.

moudivlacek
21.08.2017 4 z 5

Je to dobrý příběh, i když se přiznám, že Hypnotizér se mi líbil víc. Na druhou stranu tady trošku poodhalíme Joonu Linu, zjistíme, jaký je v soukromí, závěrečné věty o něm pak slibují nějaké překvapení v dalších dílech.
Rovněž jsem si oblíbila všechny jeho kolegy - hlavně ty z bezpečnostní policie.
A také jsem se dozvěděla, podle čeho má tato kniha název.
Nebylo to špatné, ale prostě jsem si slibovala víc.
Každopádně jsem zvědavá na další díl.

Driftersoul
14.08.2017 4 z 5

Výborné. Čte se jedním dechem. Navíc se člověk o Švédsku zase něco mimochodem dozví. Například (s následnou pomocí Googlu), co to jsou "šéry". Moc knihu doporučuji. Jen, neodpustím si, jedna malá zlomyslná připomínka: po krvavé "námořní" scéně, (která má tak rychlý spád, že v tom "kvaltu" i překladatel zaměňuje opakovaně vrtulník s letadlem :-) je závěr, snad aby čtenář nabyl opět rovnováhy, koncipován ve stylu - "a všichni žili a byli šťastně až do smrti.

Kattyna
13.08.2017 4 z 5

Moje prvotina od této dvojice autorů. Styl psaní mi naprosto vyhovoval, krátké kapitolky udržují čtenáře v neustálém napětí, takže jsem se ani nenadála a kniha se ocitla v rubrice "přečtené". Už delší dobu si brousím zuby na Lovce králíků, po přečtení tohoto díla se na ní těším o to více!

Edona
10.08.2017 4 z 5

Paganiniho smlouva se mi líbila mnohem více než Hypnotizér. Nebyla tam žádná hluchá místa, byla jsem v napětí od začátku až do konce. Těším se na pokračování, očekávám že bude ještě lepší.

MarkétaMosová
08.08.2017 5 z 5

Jedním slovem: úžasné

petunkav
08.08.2017 4 z 5

Toto je v pořadí třetí kniha, kterou jsem od autora četla. Musím s těžkým srdcem říct, že pro mě nejslabší - moc politiky a zbraní a... Prostě mě tak silně nechytla, jako první dvě čtené knihy.
Zpočátku opět svižná, pěkně psaná. Ale poté se to jaksi zvrtlo.
Nebudu ale nad autorem lámat hůl. Určitě se pustím i do dalších.

DalJa
02.08.2017

Čte se to jedním dechem, je to napínavé, drasťák, v rámci "thrillerové logiky" to do sebe zapadá. Potíž je, že bohužel pouze v rámci thrillerové logiky. Ve chvíli, kdy začnete uvažovat nad tím, jestli by mocné osoby použily skutečně takové řešení problému (pořád mě pronásledovalo, že malá diskreditační kampaň by byla bezpečnější a daleko levnější), začne se konstrukce bortit. A je otázka, jestli efekt toho "smluvního trestu" vyváží riziko odhalení (přece jen, čím víc mordů, tím víc stop). A tak vůbec mi šly hlavou myšlenky hodné člena kanceláře pro uvádění románových příběhů na pravou míru.

prestiggio
27.07.2017 4 z 5

Na mna vela politiky, ale inak kniha dobra.