666Jitka 666Jitka komentáře u knih

Zbraně pro Erató Zbraně pro Erató Karel Kryl

Rozhodně se k této básni vrátím - jednou přečíst nestačí ...

25.02.2020 5 z 5

Sakramiláčku / Střepy Sakramiláčku / Střepy Filip Topol

Místy jsem v některých verších nacházela sebe sama ... mrazivě krásné ...

13.02.2020 4 z 5

Skleněný hrob Skleněný hrob David Hewson

Poutavě napsané, člověk se nenudí. Jako odpočinková četba - dobré.

12.02.2020 4 z 5

Josef Váchal - Mysterium Šumava Josef Váchal - Mysterium Šumava kolektiv autorů

Moc pěkně zpracovaný katalog k této výstavě, která byla opravdu úžasná.

04.01.2020 5 z 5

Portét v Čechách pohledem dvou století Portét v Čechách pohledem dvou století kolektiv autorů

Velmi pěkně provedený katalog k výstavě na Pražském hradě. Obsahuje úvodní textovou část, která nás zasvětí do tématu výstavy a také bohatou obrazovou část.

10.06.2020 5 z 5

Příběhy sběratele starožitností Příběhy sběratele starožitností Montague Rhodes James

Vynikající strašidelné spisy M.R.Jamese, které přináší vydavatelství Pandaemonium ve dvou svazcích, mohu vřele doporučit každému, kdo má tento druh literatury rád. Skvělý výběr z autorových povídek, který na nás dýchne tajemno staré viktoriánské Anglie a to mám moc ráda.

Svědkyně temnot Svědkyně temnot Mike Ashley

Vynikající antologie duchařských povídek z pera viktoriánských autorek, kterou mohu jenom doporučit čtenářům, kteří mají tento druh literatury rádi. Každá povídka je doplněná zdařilou ilustrací a základními informacemi o jednotlivých autorkách.

Náměstíčko Náměstíčko Carlo Goldoni

Komedie o dívkách z Benátek, které by se rády vdávaly, a mládencích, kteří jsou ochotni si pro ně vjet pořádně do vlasů. Poslouchala jsem dramatizaci této ztřeštěné komedie na radiu Vltava. V hlavních rolích Simona Stašová, Růžena Merunková, Jaroslava Kretschmerová, Jaroslav Kepka, Martin Dejdar.

07.04.2020 3 z 5

Nový věk temnoty Nový věk temnoty Petr Štěpán

Kniha úvah a názorů Petra Štěpána o dnešní společnosti, politice i jiných tématech, ve které je kritizováno bezduché lidstvo dnešní doby, jenž jako stádo "ovcí" věří bludům, které jsou nám dennodenně podsouvány hlavně v médiích a na internetu. Kniha varuje před budoucností, absolutní ztrátou soukromí a tím, že si lidé slepě žijí své životy, aniž by si uvědomovali, jak je s námi manipulováno. V knize jsou také autorovy krátké prózy a básně. Musím přiznat, že se s většinou názorů autora ztotožňuji ...

05.04.2020 4 z 5

Mainstream Mainstream Miroslav Pech

Mně se kniha líbila a dobře se mi četla.

05.01.2020 4 z 5

Francouzský impresionismus Francouzský impresionismus Petr Šámal

Katalog k výstavě, která se konala v paláci Kinských v Praze 29.6.-13.10.2019. Výstava to byla moc pěkná a katalog ji moc hezky a přehledně dokumentuje.

04.01.2020 5 z 5

Mnoho štěstí Mnoho štěstí Alžběta Sirovátková

Malá knížečka vhodná jako příloha k dárku někomu, koho máme rádi, která obsahuje různé citáty a myšlenky o štěstí.

06.06.2020 4 z 5

Mimo prostor a čas Mimo prostor a čas Clark Ashton Smith

Tímto bych chtěla poděkovat vydavatelství Pandaemonium za to, že tyto vybrané spisy C.A.S. vydalo a mohly tak obohatit mou knihovnu.

Sloup ohně Sloup ohně Judith Tarr

Velice zajímavá a čtivá kniha z období vlády monoteistického faraona Achnatona. Příběh není jenom o královské rodině a jejich vyznání v jediného boha Atona, ale také o životě obyčejných lidí, stavitelů hrobek atd.

29.04.2020 5 z 5

Hlas poznání Hlas poznání Don Miguel Ruiz (p)

Tato kniha se v podstatě podrobněji zaobírá Čtyřmi dohodami. Místy mi to už přijde jako mlácení prázdné slámy a někde jsem dokonce narazila na názory, se kterými nemohu souhlasit ...

26.03.2020 3 z 5

Ermina Bar Monolog Ermina Bar Monolog František Štorm

Příjemné počtení o cestování Františka Štorma po Indii, kam rád jezdívá. Kniha je plná rozmanitých autorových linorytů, které jsou typické pro Františkovu uměleckou tvorbu a krásně knihu oživují.

20.03.2020 5 z 5

Zakletí Zakletí Martin Dudák

Trochu déle mi trvalo než jsem se do knihy vpravila, ale postupně jsem se do ní ponořila a byla jsem zvědavá, jak to všechno dopadne. Kniha se odehrává částečně před sametovou revolucí a částečně po ní. Je to autobiografický příběh autora, jeho studiu na vojenské škole, útěku na "západ", jeho první a asi jediné lásce a o tom jak jeho první láska ovlivnila celý jeho život. Některé pasáže jsou psány ve verších ...

01.01.2020 3 z 5

Život je bolestný a přináší zklamání: Massakr Vol.1 : Lovecraft Život je bolestný a přináší zklamání: Massakr Vol.1 : Lovecraft Otto M. Urban

Naprosto perfektní dvojjazyčný katalog k výstavě "Život je bolestný a přináší zklamání: Massakr, Vol. 1: Lovecraft" s bohatou detailní přílohou obrazů, kreseb a rytin, který se zabývá vlivem nesmrtelného H.P.Lovecrafta na další umělce, ať už malíře, spisovatele, hudebníky nebo režiséry z celého známého světa. Tuto výstavu jsem navštívila dne 27.12.2016 a byl to vskutku skvostný a dechberoucí zážitek !!!

25.05.2020 5 z 5

Přírodopis živočišstva pro nižší třídy středních škol Přírodopis živočišstva pro nižší třídy středních škol Jiří Janda

Učebnice přírodopisu o zvířatech moc pěkně ilustrovaná F.Procházkou. Jsem moc ráda, že se mi zachovala v dost dobrém stavu.

10.05.2020 5 z 5

Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze Josef Svátek

Poutavé vyprávění o pražské katovské rodině Mydlářů, o provádění exekucí v té době, o životě ve staré Praze, ale i v Čechách. Poslouchala jsem jako audio verzi.

21.04.2020 4 z 5