85098211 85098211 komentáře u knih

Zachráníš mě ráno Zachráníš mě ráno Joy Fielding

Podle mého názoru dost velké psycho. Kniha je napínavá a je napsána opravdu čtivě. Jen já už dávno nejsem v pubertě - možná bohužel? - a to byl docela kámen úrazu. Asi proto mne zvolené téma moc neoslovilo. Zkusím ale nějakou další autorčinu knihu a myslím, že by se mi snad mohla líbit o něco víc ;-).

09.07.2018 4 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Na knihu jsem se hodně těšila, protože mne zaujalo, že je napsána na motivy skutečných případů. Nicméně mé očekávání se tak úplně nenaplnilo. Ze začátku byl příběh rozvláčný, trpěl nedostatkem akce a napětí. Ale později už docela odsýpal. A závěr byl popsán tak napínavě, že jsem se od knihy nedokázala odtrhnout a při popisu některých scén se mi doslova dělalo špatně. Ale další autorčinu knihu už raději zkoušet nebudu...

20.05.2018 3 z 5

Prokletí brněnských řeholníků Prokletí brněnských řeholníků Vlastimil Vondruška

Omlouvám se případným kritikům této knihy, ale já prostě nemůžu jinak ;-). Pana Vondrušku jsem si oblíbila hned po přečtení první knihy od něj před několika lety - a od té doby mu zachovávám přízeň. Konkrétně tuto knihu jsem si vybrala do Čtenářské výzvy a byla jsem spokojená úplně stejně jako u ostatních jeho knih. Příběh je čtivý, pachatel podle mého názoru neodhalitelný, styl psaní - tak typický pro autorovy knihy - mi vyhovuje, proto si kniha zaslouží pětihvězdičkové hodnocení :-).

14.04.2018 5 z 5

Rubáš pro slavíka Rubáš pro slavíka P. D. James (p)

Podle mého názoru výborně vystavěná detektivka, která mi do jisté míry připomínala knihy Agathy Christie. Zápletka byla opravdu důmyslně vymyšlená a originální. Za mě tedy naprostá spokojenost a samozřejmě i nejvyšší hodnocení ;-).

25.02.2018 5 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Takové celkem příjemně plynoucí vyprávění o sympatické stalkerce a ostatních zúčastněných. Kniha je dobře napsaná a čtivá, žádné velké napětí se však nekoná. Podle anotace bych spíš čekala nějaký thriller, ale do toho má kniha na míle daleko. Ellen i Saskia mi byly sympatické, Patrick už méně. Celý příběh končí víceméně pozitivně - hlavně pro Saskii jsem si po celou dobu přála nějaké dobré řešení...

06.02.2018 4 z 5

Černý korzár Černý korzár Emilio Salgari

Nádherná klasika, ve které nechybí ale vůbec nic ;-). Najdeme zde sympatického hrdinu, dobrodružství, piráty, dějové zvraty, ale i velkou lásku. Prostě skvělá kniha pro čtenáře každého věku :-).

28.01.2018 5 z 5

Karibské tajemství Karibské tajemství Agatha Christie

Paní Agatha Christie je moje absolutně nejoblíbenější spisovatelka a pokaždé, když si přečtu nějakou další knihu od ní, taky vím, proč to tak je ;-). Také tato kniha je podle mého názoru výborná, k tomu navíc zajímavé a exotické prostředí Karibiku - prostě paráda! :-)

25.08.2017 5 z 5

Solaris Solaris Stanisław Lem

Tohle byla opravdu zajímavá (audio)kniha. Sice jsem věděla, že je to kult a klasika v jednom, ale i přesto jsem netušila, co od ní mám očekávat. Byla jsem však docela mile překvapená. Poslech je ale také náročný, v knize je spousta popisných pasáží, na které je nutné se poměrně dost soustředit a které by mohly svou zdlouhavostí i nudit (tak trochu ve stylu Julese Verna). Zvukové efekty jsou zvolené naprosto skvěle a oba interpreti se svého úkolu zhostili na jedničku. Celkově bych řekla, že se jedná o originální, neotřelou sci-fi, která zaujme nejen milovníky tohoto žánru.

06.07.2017 4 z 5

Cesty formana Šejtročka Cesty formana Šejtročka Václav Čtvrtek (p)

Nádherná kniha (nejen) pro malé čtenáře. Miluji ji už celá dlouhá léta a stále se k ní vracím. V posledních letech hlavně kvůli svým dětem ;-).

01.07.2017 5 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Poslouchala jsem audioknihu - a jedná se zde o opravdu zajímavé, neotřelé téma. Sice lehce úsměvné, ale také nutící k zamyšlení nad současnou společností. Audiokniha se mi líbila a interpretace Miroslava Táborského jí sedla jak na míru šitá. Celou dobu jsem si ale říkala: jak tohle asi skončí? A proto jsem byla tak trochu zklamaná otevřeným závěrem. I když, upřímně, se to asi ani jinak zakončit nedalo?

22.06.2017 4 z 5

Kolo na střeše Kolo na střeše Meindert DeJong

Docela sympatická kniha pro děti a mladší mládež. Nejsem sice už v tom správném věku, ale přesto se mi příběh líbil a zaujal mě. A neřekli byste, jak to bylo těžké, sehnat kolo od vozu ;-). A v dnešní době by to bylo asi úplně nemožné, jedině, že byste si ho koupili :-). To ale už jen tak na okraj...

08.04.2019 4 z 5

Všechny krásné lži Všechny krásné lži Peter Swanson

Tato kniha se mi poměrně těžko hodnotí. Já jsem to měla tak, že mne bavila hned od prvních stránek. Příběh se mi zdál dost zajímavý a strhnul mne do svého víru. Ale jen zhruba do poloviny. Potom se tam začnou hromadit mrtvoly a vražd přibývá až nenormálně rychle. Rozuzlení jako takové nebylo podle mého názoru právě reálné a uspokojivé, i když spokojená jsem byla zase až s úplným koncem knihy ;-). Víc ale neprozradím, věřím, že kniha si svoje čtenáře najde, a i když mi úplně nesedla, je dobře napsaná. Za to všechno dávám čtyři hvězdičky a budu se zase těšit na něco dalšího od autora :-).

17.02.2019 4 z 5

Hrozba Hrozba Dick Francis (p)

Podle mého názoru zase jedna z těch lepších knih od Dicka Francise. Má doslova strhující rozjezd a i když později napětí lehce poleví, příběh zůstává stále hodně dobrý. Moc se mi líbilo zvolené téma únosů a toho, jak se s tímto traumatem vyrovnávají oběti. Pro mne je to naprosto nepředstavitelné, protože - jak se znám - já bych se s tím nedokázala vyrovnat nikdy… Konec knihy je, naštěstí, poměrně optimistický, ale - jak bývá u autora obvyklé - tak trochu useknutý. Na to jsem si ale už stačila zvyknout, proto mi to nevadí, a zase dávám pět hvězdiček :-).

27.01.2019 5 z 5

Nehoda Nehoda C. L. Taylor

Výborný psychothriller, které mám tak ráda a kterých není nikdy dost ;-). Kniha je čtivá, stránky jen letí, napětí se stupňuje - a najednou je konec! Nečekaný, tak trochu otevřený - což je tentokrát dost na škodu, protože autorka čtenáře nejdřív strhne do víru událostí, nedá mu vydechnout a potom ho nechá docela ve štychu, bohužel. Ale i přes to všechno se jedná o skvělou jízdu, proto hodnotím plným počtem :-).

17.11.2018 5 z 5

Mezi koly Mezi koly Dick Francis (p)

Podle mého názoru jedna z nejlepších autorových knih, které jsem doteď přečetla ;-). Hodně zajímavé téma napsané čtivou formou a příběh, který čtenáře nenechá vydechnout. Co víc si tedy od detektivky přát? :-) Zase nezbývá než dát plný počet!

01.09.2018 5 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Když jsem knihu začínala poslouchat (jako nahrávku z KTN), domnívala jsem se, že to bude asi nejlepší autorčina kniha, která se mi doposud dostala do rukou. Hodně zajímavý námět, sympatická hrdinka a hlavně její skvělá, hubatá neteř Jade - to všechno slibovalo velkou jízdu. Bohužel se tak nestalo. Mám takový pocit, že tento problém má autorka u každé ze svých knih - nejdřív totiž vždycky příběh hezky odsýpá, ale po čase začne být vyprávění rozvláčné a dost zdlouhavé. Konec knihy je zase strhující a nabitý napětím, ale za celkový dojem musím - i když nerada - jednu hvězdičku strhnout...

23.08.2018 4 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Výborná kniha, prozatím definitivně autorčina nejlepší. Je tady svá, nesnaží se napodobit Agathu Christie a jejího Poirota - možná i to je důvod, proč je tato kniha tak čtivá? Kromě toho je i napínavá, zápletka originální a já jsem opravdu hltala každou větu. Rozuzlení mě překvapilo - příjemně, pokud se to dá v tomto případě takhle napsat... Za mne tedy hodnocení nejvyšší :-).

13.03.2018 5 z 5

Fantomas Fantomas Pierre Souvestre

Tuto knihu jsem četla už před více než dvaceti lety, hned po jejím vydání v roce 1991. A nyní jsem si ji vychutnala znovu - jako audioknihu. Musím předeslat, že filmy miluji a podle mého názoru patří k těm nejlepším s Louisem de Funésem. Jsou vynikající, ale kniha je opravdu úplně jiná. Pokud se ale s touto skutečností smíříte, potom vás čeká jedinečný čtenářský zážitek! Dozvíte se, jak se "zrodil" novinář Fandor, mnohem více prostoru než ve filmu zde dostane i lady Belthamová a hlavně ji poznáte z její temné stránky, zažijete i velká dobrodružství s Helenou, kterou byste, pokud znáte filmy, v knize asi jen těžko poznali. Plus také starý, známý Juve, který je moc sympatický, ale také lidsky omylný. A úplně na závěr musím samozřejmě zmínit Fantomase, který je zde doslova mistrem zločinu a také - a to hlavně - krutosti. U některých scén se vám možná bude dělat špatně, jako mě, ale i takový skutečný Fantomas je...

11.03.2018 5 z 5

(audiokniha)
Velice zajímavá kniha, týkající se tématiky, která sice není úplně nová, ale moc se o ní neví. A přestože se jedná o literaturu faktu, autor knihu napsal tak napínavě a poutavě, že se poslouchá jedním dechem, a také z tohoto důvodu bych ji žánrově přirovnala asi nejspíš k thrilleru. A to i díky interpretaci, která je pro knihu opravdu přínosem.

07.03.2018 5 z 5

To To Stephen King

Moje první dílo tohoto autora a poslouchala jsem - naštěstí - jako audio. Protože takto výborně udělanou audioknihu jsem neměla v uších, ani nepamatuji ;-). Nejvíc se mi líbil part Pavla Soukupa jako vypravěče, ale i ostatní interpreti byli výborní. Ze začátku se mi kniha líbila hodně, byla jsem jí doslova pohlcena. Ale později se v ní stále častěji vyskytovaly popisné pasáže a příběh se místy i vlekl. A ten konec? Nevím, co dodat. Nebyl podle mého vkusu, bohužel. Ale uvažuji, že zkusím ještě nějakou jinou Kingovku - ráda bych se nechala příjemně překvapit nějaký dobrým hororovým příběhem ;-).

28.11.2017 4 z 5