85098211 85098211 komentáře u knih

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Knihu jsem právě dokončila - a nemám slov. Konec jsem probrečela, i když celý ten příběh byl tak hezky pozitivní a nesl se ve stylu "carpe diem". A optimismus, který celou knihu prolíná, je nejen obdivuhodný, ale i nezničitelný. Tohle mě fakt dostalo...

18.11.2017 5 z 5

Poselství růží Poselství růží Leila Meacham

Lehce pomalý rozjezd, ale potom se už kniha četla dobře. Nelíbila se mi ale tolik jako Sen o Somersetu, který je tematicky zajímavější a rozhodně i víc strhující. Ale i tato kniha je prostoupená smutkem, což se mi nyní (po přečtení tří knih) zdá pro autorku příznačné. A jak je již uvedeno níže, také podle mého názoru byla v knize nejslabší poslední část s Rachel.

11.11.2017 4 z 5

Sen o Somersetu Sen o Somersetu Leila Meacham

Podle mého názoru je tato kniha o celou třídu lepší než první díl Poselství růží. Asi i proto, že se odehrává po dlouhou dobu v době otrokářství a války Severu proti Jihu - a už jenom to téma samo o sobě je velmi zajímavé. Ale ani osudy všech postav nemohou nechat čtenáře lhostejným. Kniha je dost prostoupená smutkem, jak zde v každé generaci (v důsledku jisté kletby) umírají mladí lidé. A já jsem měla silný pocit, že tato rodina nikdy šťastná nebude a ani být nemůže, protože je tady ta zatracená kletba. A tak jsem marně dumala nad tím, jak se jí zbavit...
Autorka píše tak poutavě a jímavě, že se mi často stahovalo hrdlo a já polykala slzy. Za mne jedna z nejlepších knih, které jsem v poslední době četla.

11.11.2017 5 z 5

Audioknihy Agathy Christie poslouchám opravdu už hodně dlouhou dobu, ihned si nahrávky kupuji, proto byly "Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota" i poslední z vydaných nahrávek, kterou jsem si mohla poslechnout (jelikož se tenkrát v roce 2015 jednalo o novinku). Doposud jsem byla s kvalitou interpretací audioknih - nejen této autorky - dost spokojená, snad v žádném případě jsem nebyla doslova zklamaná. Ale to, co v této nahrávce ukázal Ladislav Frej, je geniální, skvělé, neopakovatelné a jedinečné - snad ani jeden ze superlativů nedokáže vyjádřit moje nadšení z jeho projevu! Svým výkonem totiž několikanásobně předčil všechno, co jsem slyšela doposud. Budu se těšit na další audioknihy načtené tímto interpretem!
Pokud jde o kvalitu knihy jako takové, myslím, že když se na scéně objeví Hercule Poirot, netřeba dalších (zbytečných) slov :-).

08.10.2017 5 z 5

Cipísek Cipísek Václav Čtvrtek (p)

Nádherné knihy pro děti, které nikdy nezestárnou :-). Poutavé příhody loupežníka Rumcajse a jeho rodiny. Cipísek je správný loupežnický synek, jak má být ;-).

26.09.2017

Kronika mého života Kronika mého života Josef Lada

Nádherná kniha vzpomínek mého oblíbeného spisovatele a malíře. Je až s podivem, jak byli lidé dříve odolní a stateční navzdory různým - a hlavně dost častým - ranám osudu. Obdivuhodné! A jak krásné knihy Josef Lada napsal a ilustroval! Podle mého názoru rozhodně patří k našim nejlepším a nejoblíbenějším spisovatelům pro děti.

22.09.2017 5 z 5

Studie v šarlatové Studie v šarlatové Arthur Conan Doyle

Zajímavý a jako obvykle výborný případ Sherlocka Holmese a jeho - zde ještě nového - přítele doktora Watsona. Hodně napínavé, strhující a samozřejmě výborně napsané. Kniha se čte doslova jedním dechem! ;-)

15.09.2017 5 z 5

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

Pro mne definitivně nejlepší Foglarova kniha (následující hned po Záhadě hlavolamu) - četla jsem ji jako první od tohoto autora na počátku 90. let a okamžitě mě pohltila. I černobílým televizním seriálem s Janem Třískou jsem byla fascinovaná. Prostě nádhera!

24.08.2017 5 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Výborná detektivka ze severu na zajímavé, neotřelé téma. Poutavě napsané, napínavé od začátku až do konce. Za sebe určitě (hlavně) audioknihu doporučuji k poslechu. Interpretace opravdu vynikající! :-)

06.07.2017 5 z 5

Déšť smývá stopy Déšť smývá stopy Mikaela Bley

Audiokniha není špatná, ale celý příběh je tak trochu nelogický. Televizní moderátorka jako vyšetřovatelka vraždy? Kde je tohle možné? Myslím, že ani ve Švédsku ne ;-). Jinak je kniha ale zajímavá, i když napětí se moc často nedostavuje. Konec je překvapivý, ale nešokuje. Interpretka mi moc nesedla, její hlas i projev mi připomíná Báru Hrzánovou, nemá však její profesionalitu. I když snaha se jí upřít nedá ;-).

20.06.2017 3 z 5

Ostrov rudých mangrovníků Ostrov rudých mangrovníků Sarah Lark (p)

Kniha se mi líbila přesně do toho okamžiku, kdy si Deirdre začne s Jeffem. Potom už to nestojí za moc, i když později se zase autorka začne snažit. Příběh je stejně zdlouhavý jako u prvního dílu a místy dokonce i lehce nudný. Rozhodně se k této knize nevrátím...

09.06.2017 2 z 5

Žlutá maska Žlutá maska Wilkie Collins

Výborné povídky od mého oblíbeného autora ;-). Mám ráda jeho styl psaní, i když je teď už možná trochu zastaralý. Líbily se mi všechny příběhy, i když asi nejvíc hned ten první, podle kterého byla pojmenována celá kniha - tj. Žlutá maska. Pokud vám tedy vyhovují starší romanticky laděné povídky, potom je tato kniha pro vás to pravé. Já za sebe dávám plný počet a doporučuji :-).

22.04.2019 5 z 5

Svéhlavička Svéhlavička Eliška Krásnohorská

Krásná kniha, líbila se mi, i když se opravdu jedná o nenáročné čtení. Pro mne byl ale příběh pohlazením na duši, přenesl mne do úplně jiného světa, kde jsem se cítila moc hezky. Před lety jsem četla i knihu Trotzkopf od Emmy von Rhoden a mám silný dojem, že česká spisovatelka opisovala ;-). Nejen postavy, ale i veškeré situace v knize jsou naprosto identické. Autorská práva tenkrát pravděpodobně ještě neexistovala ;-). Ale buď jak buď, nakonec je to úplně jedno. Důležité je, že byl tento příběh napsán a dostal se i k českému čtenáři. Za sebe mám z toho velkou radost a knihu hodnotím nejvyšším počtem hvězdiček :-).

11.07.2018 5 z 5

Nebudete se bát ničeho zlého Nebudete se bát ničeho zlého John Searles

Od anotace jsem si slibovala úplně jinou knihu, než jsem dostala. Protože tato kniha podle mého názoru není thriller. Tím ale nechci tvrdit, že jsem byla zklamaná - jen jsem si na tuto skutečnost musela chvíli zvykat. Jedná se o nevšední příběh o hodně neobvyklé rodině, který je nejen zajímavý, ale také ponurý a depresivní. Víc prozrazovat nebudu, zkuste se přesvědčit sami ;-).

23.04.2018 4 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Kniha je opravdu dobře napsaná, to stojí mimo jakoukoliv pochybnost. Ale zvolené téma s tak extrémně nesympatickou hlavní postavou? No, já fakt nevím, co si o tom mám myslet... Film jsem viděla také, před několika lety, ale nepamatuji si z něj už vůbec nic. Takže to znamená, že mne moc nezaujal ;-). Kniha je definitivně lepší, ale moje sympatie si i tak nezískala. Rozhodně se k ní již nehodlám vracet...

14.03.2018 3 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Nádherná kniha, která mne naprosto pohltila. Líbila se mi mnohem víc než Chlapec, který rozdával sny - podle mého názoru jsou si oba příběhy tematicky tak trochu podobné. Protože i zde hlavní hrdinové odchází z Itálie do Ameriky (snad) za lepším životem. Kniha je dobře a poutavě napsaná, je v ní spousta emocí a v poslední části je i hodně smutná. Cira i Enzu jsem si hned oblíbila, i když trvalo hodně dlouho, než se z nich stal pár. A posléze jsem musela obdivovat Enzu, pro její sílu a statečnost, s jakou musela nést rány osudu, ale i pro její ochotu pomáhat jiným. Tato žena by mohla i dnes být vzorem nejednomu z nás...

24.01.2018 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Kniha je od samého začátku výborná a strhující. Až na ten konec! To bylo jako co??? Je sice opravdu nečekaný a překvapivý, ale já jsem byla těžce zklamaná. Představovala jsem si úplně jiné zakončení tak poutavého příběhu. A právě za ten podivný závěr jednu hvězdičku strhávám...

01.12.2017 4 z 5

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Knihu jsem četla už před mnoha lety v rámci povinné četby, proto si na ni zase až tak dobře nevzpomínám. V paměti mi ale utkvělo, že mne zaujala a líbila se mi. Takže ji na základě těchto vzpomínek hodnotím poctivými čtyřmi hvězdičkami ;-).

23.11.2017 4 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Stará, dobrá Yrsa se vrátila! Kniha mne hned od začátku pohltila a příběh hezky odsýpal. Ale něco málo mi tady chybělo - nebo snad přebývalo? Těžko říct... Podle mého názoru se autorce série s Tórou povedla o hodně víc. A duchařinu taky zrovna nemusím, proto dávám tentokrát o jednu hvězdičku méně.

17.11.2017 4 z 5

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Pro mne definitivně nejlepší Foglarova kniha (mám na mysli celou Stínadelskou trilogii) - četla jsem ji jako první od tohoto autora na počátku 90. let a okamžitě mě pohltila. I černobílým televizním seriálem s Janem Třískou jsem byla fascinovaná. Prostě vynikající!

24.08.2017 5 z 5