85098211 85098211 komentáře u knih

Poslední rituál Poslední rituál Yrsa Sigurðardóttir

Nevěděla jsem, co od knihy čekat, ale podle anotace se mi zdála být zajímavá. A opravdu - jsem spokojená! ;-) Tóru jsem si oblíbila, Harald byl absolutně skvělá mrtvola, podle mého názoru si svoji smrt definitivně zasloužil, a tento případ se mi moc líbil. Autorka píše poutavě a já se již moc těším na další díl :-).

24.08.2017 5 z 5

Podvolení Podvolení Michel Houellebecq

Tak tohle mne neoslovilo prakticky vůbec - poslouchala jsem audioknihu. Přestože Igor Bareš podal opravdu úctyhodný výkon - jako interpret je vynikající a jen díky němu jsem audioknihu doposlouchala do konce. Téma bylo sice vybráno zajímavě, ale nějak jsem knize nemohla přijít na chuť. Je v ní spousta popisu sexuálních zážitků hlavního hrdiny (který mi navíc ani po několika hodinách poslechu nezačal být sympatický), autor tomu věnuje velkou část knihy s pravou francouzskou otevřeností. Zbytek se týká politiky, společnosti a toho ostatního, co je uvedeno v anotaci. Místy to bylo dokonce i napínavé, ale nestačilo to na vyvážení celkového dojmu z knihy. Asi jsem čekala víc... Podle mého tohle není audiokniha, která by se dala poslouchat pro pobavení nebo oddech - naopak, její poslech je poměrně náročný.

06.07.2017 1 z 5

Mortdecaiův záhadný případ s knírem Mortdecaiův záhadný případ s knírem Kyril Bonfiglioli

(audiokniha)
Příběh má svižné tempo, břitký humor a zajímavou detektivní zápletku, jedním slovem: je vynikající! Kniha se mi strefila do vkusu, i když hlavní hrdina není tak úplně sympatický (jak to typicky bývá) - a přece si čtenáře, případně posluchače získá. Zda je to interpretací Lukáše Hlavici, který odvedl svoji práci na jedničku, to ať posoudí už každý sám. Případ jako takový je výborný a skvěle vymyšlený, ale děj má několik (málo) hluchých míst, které by snad ani v knize být nemusely. Protože se mi ale jinak autorův jiskřivý humor moc líbil a nutil mne po celou dobu poslechu se usmívat, dávám poctivé čtyři hvězdičky :-).

05.03.2019 4 z 5

Zkáza Mary Deare Zkáza Mary Deare Hammond Innes

Výborná kniha, která čtenáře hned od první stránky vtáhne do napínavého děje. A nutí ho číst dál a dál, protože se po celou dobu samozřejmě musí ptát, co že se to na lodi duchů Mary Deare ve skutečnosti asi stalo? Pokud jde o odborné výrazy, jak tady ve svém komentáři níže píše maryzka, tak ty jsem v knize snad ani nepostřehla. Každopádně je to příběh strhující a čtivý, dokonce i tak trochu romantický, a hlavně končí vytouženým happyendem. A i když pravděpodobně neosloví úplně každého, podle mého názoru si plný počet hvězdiček právem zaslouží ;-).

27.09.2018 5 z 5

Baronka Blixenová Baronka Blixenová Dominique De Saint Pern

Předesílám, že film Vzpomínky na Afriku jsem nikdy neviděla…
Karen Blixenová mi ale v této knize nějak moc sympatická nebyla, mám takový pocit, že jsem o ní dosud měla dost zkreslenou představu. Je opravdu dobré znát i knihu Létala jsem za sluncem, protože se oba příběhy dost prolínají - ale absolutně nutné to není ;-). Pokud jde o barončin život a osud, obojí je zde vykresleno na výbornou. Kniha jako taková je zajímavá a dobře napsaná, jen mně osobně se nezdá Blixenová už tak obdivuhodná jako dřív, bohužel. Nemám totiž ráda lidi, kteří si hrají na boha - byť by to bylo jen na chvíli...

23.09.2018 4 z 5

Spravedlnost Arsèna Lupina Spravedlnost Arsèna Lupina Pierre Boileau

Nechápu tak slabé hodnocení knihy, která je - i ve srovnání s jinými klasickými detektivkami - dost dobrá. Arsén Lupin je opět na scéně, kromě toho je zde opravdu zachován styl Maurice Leblanca a jako třešničku na dortu tady najdeme stále zajímavé téma Titaniku. Mně se příběh líbil a kniha se mi dobře četla, proto si poctivé čtyři hvězdičky určitě zaslouží ;-).

06.07.2018 4 z 5

Mrtvé komando (Robert de Bohême) Mrtvé komando (Robert de Bohême) Jaroslav Šikl

(audiokniha)
Jsem ráda, že byla kniha načtena, protože jinak bych se k ní asi nedostala vůbec. A to by byla velká škoda. Příběh je hned od začátku strhující, napětí roste s každou další přečtenou stránkou. Robert je velký sympaťák a kniha čtivá. Zápletku autor dokonale promyslel, je opravdu originální - hlavně, když uvážíme rok vzniku knihy. Rozhodně se k ní vrátím, k dokonalému zážitku určitě přispělo i vynikající načtení Pavlem Rímským. Za mne jednoznačné doporučení a nejvyšší hodnocení! :-)

21.05.2018 5 z 5

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

(audiokniha)
Tato kniha se mi nelíbila tolik jako první případ Fredriky Bergmanové a Alexe Rechta. Ze začátku jsem se tak trochu ztrácela v ději a ve jménech. Příběh jako takový je napínavý a originální. Určitě dalo autorce práci takovou dost komplikovanou zápletku vymyslet ;-). Konec je rozhodně neočekávaný, ale já jsem byla docela zklamaná - podle mého názoru nebylo zlo dostatečně potrestáno...

18.05.2018 4 z 5

Na památku černá Na památku černá Carlene Thompson

Tuto knihu jsem si vybrala na základě komentářů zde - a připojuji se k nadšení ostatních ;-). Kniha je čtivá, příběh strhující. Byla jsem jím pohlcena hned od první stránky až do konce, který je nejen překvapivý, ale hlavně šokující. I já jsem přemýšlela stále dokola, kdo - proboha - za tím vším může stát?! Kdo páchá všechny ty krutosti? A myslím si, že pachatel se uhodnout nedá. Možná až na úplný závěr, kdy se čtenáři postupně začínají odhalovat souvislosti a podrobnosti, které byly do té doby nepochopitelné - potom by se určité podezření mohlo objevit. Anebo taky ne ;-). Za mne jednoznačné doporučení!

15.03.2018 5 z 5

Strážkyně majáku Strážkyně majáku Diane Chamberlain

Hodně dobrá kniha, ale asi jsem neměla jako první číst autorčinu knihu Krutá volba, která je podle mého názoru dokonalá. I zde se však jedná o zajímavý a napínavý příběh, který čtenáře nenechá vydechnout. A i když mi něco málo v této knize tak úplně nesedlo, určitě se trilogii chystám dočíst do konce ;-).

18.02.2018 4 z 5

Tragédie o třech jednáních Tragédie o třech jednáních Agatha Christie

Jedna z prvních knih od paní Agathy Christie, kterou jsem četla poprvé před více než třiceti lety - a seznámila se tak s postavou Hercula Poirota. A od té doby jsem této autorce doslova propadla :-). Příběh je opravdu vynikající!
PS: Mimochodem mám doma úplně všechny knihy, které kdy napsala, je toho 84 svazků. Byly vydány vydavatelstvím Hachette. Ale ne v češtině ;-).

23.01.2018 5 z 5

Černý šíp Černý šíp Robert Louis Stevenson

Výborná dobrodružná kniha, která mě nějakým záhadným způsobem minula, když jsem byla v tom "správném" věku ;-). Proto jsem ji četla až nyní, ale vůbec to nevadilo. Je v ní všechno, co má dobrá kniha (nejen) pro mládež mít - zajímavé téma, rytířský příběh i se zbojníky a hlavně slušnou porci romantiky... Prostě paráda! :-)

15.11.2017 5 z 5

Únik Únik Daphne du Maurier

Poměrně dobrý a zajímavý příběh, jak už bývá u autorky obvyklé. Hlavní hrdinka mi moc sympatická nebyla, ale to se občas stává ;-). Protože má však autorka i lepší knihy - u mne jednoznačně vede Mrtvá a živá :-), jednu hvězdičku ve finále strhávám...

25.10.2017 4 z 5

Žhavý hrob Žhavý hrob Yrsa Sigurðardóttir

Yrsa se nezdá ;-), tato kniha je prozatím nejlepší z řady s advokátkou Tórou. Nejenže tentokrát řeší pořádně komplikovaný případ - navíc v momentě, kdy se zdá být poměrně jasný a skoro vyřešený, je všechno úplně jinak a čtenáři je nabídnuto - aspoň podle mého názoru - dost velké překvapení. Knihu rozhodně doporučuji!

27.08.2017 5 z 5

Paní Hemingwayová Paní Hemingwayová Naomi Wood

Kniha popisuje, jak se ostatně dá vyvodit z anotace, poměrně velkou část jednoho života, a sice známého spisovatele Ernesta Hemingwaye. Interpretky (audioknihy) se svého úkolu zhostily na výbornou, ale příběh jako takový mne moc nezaujal. Celé to je tak trochu rozvláčné a tím i lehce nezáživné. Tohle je ale pouze můj (subjektivní) dojem, předpokládám totiž, že kniha si své příznivce určitě najde.

27.06.2017 3 z 5

Bundori Bundori Laura Joh Rowland

Tentokrát je už Sano starý známý, prostředí také - snad i proto se mi kniha líbila o něco víc než první díl. Autorka zůstává věrná svému stylu a to je dobře. Zbývá tedy dodat: a jedeme dál! :-)

22.06.2017 4 z 5

Šinjú Šinjú Laura Joh Rowland

Kniha nebyla špatná, ale ani mě nijak neohromila. Asi jsem čekala tak trochu něco jiného, hlavně vzhledem k prostředí, kde se příběh odehrává. V knize byly i hodně drsné scény, ze kterých se mi místy obracel žaludek. Uznávám však, že to k té době patřilo a opravdu se tak i dělo. Přesto všechno jsem se od knihy nedokázala odtrhnout, je poutavě napsaná a já v dalších dílech určitě pokračovat budu ;-).

21.06.2017 4 z 5

Vánoční příběhy pro potěchu duše Vánoční příběhy pro potěchu duše Bruno Ferrero

(audiokniha)
Tyto vánoční příběhy jsou doslova pohlazením pro duši. Některé nás přimějí k zamyšlení a jiné zase vyloudí lehký úsměv na tváři. Interpretace je vynikající, všichni zúčastnění se svého úkolu zhostili na jedničku. Knihu doporučuji hlavně v době adventní, dostanete se díky ní do té správné nálady ;-).

01.12.2018 5 z 5

Černá krev: příběh z 18. století Černá krev: příběh z 18. století Alex Koenigsmark

(audiokniha)
Jedna z nejlepších audioknih, které jsem kdy poslouchala. Perfektně napsané s přesným popsáním situací a postav, poutavý a napínavý děj, který posluchače strhne. Příběh je po obsahové stránce tak trochu neobvyklý, ale o to víc zajímavý. Kromě toho bezvadně načtené. Knihu rozhodně doporučuji i ostatním! ;-)

18.11.2018 5 z 5

Kateřina Zaháňská Kateřina Zaháňská Helena Sobková

Zajímavá publikace, napsaná beletristickým stylem. Kateřina Zaháňská mi sympatická byla, zato Metternich spíš ne ;-). Kniha stojí za přečtení, čtenáři totiž přiblíží spoustu historických faktů - i když původ spisovatelky Boženy Němcové zůstává zahalen tajemstvím i nadále...

02.10.2018 4 z 5