85098211 85098211 komentáře u knih

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

Podle mého názoru dost nudná kniha, doslova se tam skoro nic neděje. Přišla mi hodně nezáživná a o ničem. Bohužel tedy více jak dvě hvězdy dát nemohu...

05.01.2018 2 z 5

Loď do Grónska Loď do Grónska Ingeborg Engelhardt

Poutavě napsaná kniha - a i když je určená spíš pro děti a mládež, i dospělý čtenář se dozví hodně zajímavých faktů a dosud neznámých skutečností z doby osídlování pro nás tak trochu tajuplného Grónska.

02.01.2018 5 z 5

Sám mezi korzáry Sám mezi korzáry Werner Legère

Výborná dobrodružná kniha nejen pro mládež. Ani jsem netušila, že existuje. Když jsem byla (o hodně) mladší, tak mě nějakým záhadným způsobem minula, přestože jsem tenkrát knihy tohoto typu doslova vyhledávala. Poznala jsem ji tedy až v dospělém věku. Příběh je vynikající a dobře napsaný. Jsou v něm ale i smutné scény, a protože mám sama děti, tak nevím, co bych dělala, kdyby mne od nich někdo odtrhnul bez naděje na setkání - jako se to stalo zde. Vůbec se tedy nedivím matce, že raději zvolila dobrovolnou smrt... Osud jejího syna se ale vyvíjel dál a nakonec i dospěl ke konci, který byl sice logický vzhledem k vývoji příběhu během tolika let - ale nebyl tak úplně podle mé chuti. Nechci ale spoilerovat a také se mnou nemusíte souhlasit ;-) - proto ať si každý čtenář vytvoří svoje mínění sám...

06.10.2017 5 z 5

Bella a Sebastián: Tajný dokument Bella a Sebastián: Tajný dokument Cécile Aubry (p)

Výborná kniha, méně dětská, než první díl. Ale zato o dost napínavější a - jak se dnes říká - akčnější. Za mne opět plný počet! :-)

03.10.2017 5 z 5

Zálesák Zálesák Zane Grey

Moje úplně první kniha od tohoto autora. Byla jsem jí nadšená do té míry, že jsem potom přečetla od tohoto autora všechno, co se mi podařilo sehnat. A byla těch knih celá řada ;-). Tato první kniha se mi ale líbila nejvíce a nikdy ji žádná další nepřekonala. Měla jsem dokonce dvě různá vydání, kde i překlad byl jiný. A bohužel ten pozdější z nich nebyl ani zdaleka tak zdařilý. Nakonec jsem ještě poslouchala audio z KTN - a tam byla naštěstí použita kniha s oním dobrým překladem :-).

17.09.2017 5 z 5

Noční stín Noční stín Catherine Coulter

Tato kniha by se mi mnohem víc líbila tak před 25 a více lety, když jsem byla ještě mladá a naivní :-). Sice je dobře napsaná a poměrně poutavá, ale už mě to prostě nebere ani zdaleka tolik jako za mlada, kdy jsem takové knihy vyloženě hltala. Nicméně je zajímavé pozorovat, jak se léty a hlavně s životními zkušenostmi mění vkus - a nejen, pokud jde o knihy ;-).

07.09.2017 4 z 5

Aféra Tutanchamon Aféra Tutanchamon Christian Jacq

Zajímavé téma, starý Egypt miluju - dokonce jsem kdysi dávno snila o profesi archeoložky :-). Ale kniha je trochu moc zdlouhavá, místy ztrácí na svižnosti a čtivosti, proto jí dávám o jednu hvězdičku méně.

05.09.2017 4 z 5

Z archívu Sherlocka Holmese Z archívu Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Jako bezvýhradná fanynka spisovatele Arthura Conana Doyla a jeho Sherlocka Holmese považuji za výborné všechny povídky v této knize, každá z nich je svým způsobem zajímavá ;-).

27.08.2017 5 z 5

Když nastaly deště Když nastaly deště Louis Bromfield

Příběhy z doby koloniální Indie vyloženě zbožňuji! Proto si mne získala i tato kniha. Pouze lady Hestonová mi byla hodně dlouho nesympatická a z toho důvodu dávám o jednu hvězdičku méně...

24.08.2017 4 z 5

Sochař duší Sochař duší Raphaël Cardetti

Po první knize Vasalisův paradox jsem se těšila na volné pokračování. Tentokrát jsem ale byla zklamaná. Zápletka sice nebyla špatná, ale ani ne dost dobrá na to, aby mne jako čtenáře dostatečně zaujala. Omlouvám se, ale na víc než na tři hvězdičky to fakt není...

19.08.2017 3 z 5

Zelený děs Zelený děs Joseph Thomas Sheridan Le Fanu

Nesmrtelná klasika, ke které se opravdu moc ráda vracím ;-). Líbily se mi všechny povídky bez výjimky. Carmilla je samozřejmě výborná, ale ani ostatní nezůstávají pozadu. Mám ráda tyto příběhy i kvůli stylu, kterým jsou napsané. Mohu tedy hodnotit pouze plným počtem, protože si to podle mého názoru tato vynikající kniha zaslouží ;-).

23.07.2017 5 z 5

Dva haranti Dva haranti Fringilla (p)

Roztomilé, kouzelné vyprávění z dob našich prarodičů. Tohle já můžu pokaždé, když se chci zasnít a zapomenout na ten dnešní špatný svět ;-).

21.07.2017 5 z 5

Poutníci Poutníci Kathleen Winsor

Tuto knihu jsem četla už hned po jejím vydání, tj. zhruba v roce 1992. A to, co mi nejvíce utkvělo v paměti, je, že se mi nelíbila ani trochu. Předtím jsem od této autorky znala Věčnou Ambru, která je podle mého názoru skvělá. Ale tohle? Nevím, co si mám o této knize myslet, mužské postavy jsou vyloženě nesympatické a hlavně dost promiskuitní - no a ty ženské to už nezachrání, bohužel...

26.06.2017 1 z 5

Smrť v Delfíne Smrť v Delfíne Ngaio Marsh

Tato povídka se mi ze začátku zdála nezajímavá, hlavně z důvodu divadelního prostředí, které mne zrovna moc nebere. Ale potom se příběh rozjede a čtenář se nestačí divit. A ten konec je jedna velká jízda. Za mne tedy zase hodnocení nejvyšší a jede se dál :-).

13.06.2018 5 z 5

Jack Holborn Jack Holborn Leon Garfield

Výborná kniha spíše pro mladší čtenáře. Jack je sympatický chlapec, který toho zažije víc, než leckterý dospělý ;-). Včetně šťastného konce, který příběh hezky uzavírá. A seriál, který jsem viděla poprvé v dobách raného mládí a po mnoha letech znovu, je také vynikající.

10.04.2018 5 z 5

Zapomenutý příběh Zapomenutý příběh Yxta Maya Murray

Zajímavé téma, ale průměrně zpracované. Už od dočtení knihy přemýšlím, co o ní napsat. Ani jedna z linií mě zase až tak neuchvátila, i když se v knize najdou také záživné pasáže. Je jich dokonce dost, ale celkově jsem byla spíš lehce nespokojená. Shrnula bych větou, která je tady na DK hojně používaná ;-) - nenadchne, neurazí.

20.03.2018 3 z 5

Terč Terč Catherine Coulter

Docela dobré, ale něco mělo být jinak. Ne všechno by se ve skutečnosti mohlo odehrát tak, jak to autorka napsala. I přesto je kniha čtivá a příběh napínavý. A za to jí dávám svoje hodnocení ;-).

10.03.2018 4 z 5

Věčná Ambra III. - Lady Susanna Věčná Ambra III. - Lady Susanna Joan Seymour

Sice příběh docela ujde, ale občas si člověk přece jen klade otázku, proč to ta spisovatelka vůbec napsala? Je to celé takové nemastné, neslané a konec se táhne celou věčnost. Knihu jsem četla dvakrát v rozestupu zhruba dvaceti let - a bylo to definitivně naposledy! Další šanci si už nezaslouží...

08.03.2018 2 z 5

Bílá žena Bílá žena Madeleine Brent (p)

Musím přiznat, že chvilku trvalo, než jsem se do knihy začetla. Mně totiž příběhy z Austrálie z nějakého záhadného důvodu většinou nesednou. Původně jsem si myslela, že to tak bude i tentokrát. Ale ne, nestalo se! Právě naopak - kniha je neskutečně čtivá a osud Meg nejen pestrý, ale i strhující. Za mne jednoznačné doporučení! :-)

04.03.2018 5 z 5

Spáčův hrad Spáčův hrad Barbara Erskine

Poprvé mne moje oblíbená autorka docela zklamala. Tento příběh nemá tu originalitu, která se mi u jejích ostatních knih tak líbila, a je rozhodně méně napínavý než její knihy, které jsem četla dříve. Možná, kdybych ji četla jako úplně první? Ale to je pouhá spekulace. Přesto na Barbaru Erskinovou nezanevřu a zkusím od ní něco dalšího ;-).

18.02.2018 3 z 5