Abikk Abikk komentáře u knih

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Nemohla jsem do knížky začíst. Předchozí díly ze série mi přišly dějově zajímavější. Ale konec to zachránil. Takové vyústění jsem nečekala.

16.10.2018 3 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Byla to celkem sranda. Vybrala jsem si jí do čtenářské výzvy a zhltla za dva dny. Dokonce mě i zaujaly některé recepty :o) Skvělá oddechovka.

11.10.2018 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Opět nezklamala. Děj měl spád. Napínavé čtení. Už se těším na Ostrov šedých mnichů.

02.10.2018 4 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Úžasná kniha. Moc mě bavil příběh. V půli mi ale začala lézt na nervy Katie. Jak to bylo s dítetem jsem sice odhadla již na začátku, ale vzhledem k tomu, že to není detektivka, mi to nevadilo. Teším se na další příběhy.

25.09.2018 5 z 5

Temná zima Temná zima Andy McNab (p)

Vybráno do čtenářské výzvy. Na mě moc dlouhá. Příběh mě také moc nebavil.

25.09.2018 2 z 5

Půlnoční linka Půlnoční linka Lee Child

Tak pro mne má asi Child už vystříleno. Další slabší kousek. Příběh mi nepřišel vůbec zajímavý, žádné napětí a chyběl mi starý drsný Reacher. Child je můj nejoblíbenější spisovatel, určitě mu další šance dám, jen doufám, že další budou opět na 5* :o)

25.09.2018 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Vůbec nevím proč jsem tuto knihu tak dlouho odkládala .... možná proto, že jsem čekala opět drsný příběh z doby Holocaustu, kterých jsem četla, viděla a vyslechla na vlastní uši spoustu a stále je to pro mne těžké vnímat, že se to mohlo vůbec stát. Ano, byl, ale tak geniálně napsaný, že jsem na konci jen zírala do zdi a nevěřila tomu, jak mne dostal. Doporučuji těm, kteří ještě neměli tu čest, aby si nečetli komentáře, které občas odhalují více než anotace. Já to udělala a byla jsem víc než spokojená. Nejlepší kniha kterou jsem četla. A jak tu jeden uživatel zmínil - tak já jsem ovce, jsem za to ráda a pět hvězd si to (za mne) určitě zaslouží!!! :o)

20.08.2018 5 z 5

Jak drahé je zdarma? Jak drahé je zdarma? Dan Ariely

Za mne dobrý. SLovo ZDARMA se mnou také dělá divy :o) Tak snad si z toho něco do budoucna vezmu a přestanu utrácet!

27.07.2018 5 z 5

Hrob v ledovci Hrob v ledovci Arnaldur Indriðason

Nejsem příznivec konspiračních teorií, ale příběh mě bavil. Po knížce jsem sáhla kvůli nedávné návštěvě Islandu, který mě naprosto uchvátil. Objížděli jsme i ledovec Vatnajoekull, proto jsem si to mohla i živě představovat. Potěšilo mě, že i to (již zmiňované) tykání mi nevadilo tolik jako u knížky Jezero, kvůli kterému jsem ji odložila, jelikož jsem se ztrácela v postavách. Určitě další islandskou zkusím.

27.07.2018 3 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Knížka byla napínavá, rozuzlení zajímavé, Agatha mě baví.

27.07.2018 3 z 5

Sníh Sníh Ed McBain

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy a nijak zvlášť mne nezaujala.

27.07.2018 2 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Skvělá detektivka. S velkým sebezapřením jsem se do ní pustila, protože knihy, které mají přes 600 stran, mě odrazují. Nepřijde mi, že by v ní bylo něco navíc a zhltla jsem jí celkem rychle. Naopak jsem už v půlce byla kousek od toho psát komentář, jak jsem byla nadšená. Napínavé až do konce. Doporučuji a těším se na druhý díl s Martinem Servazem.

17.05.2018 5 z 5

Nebudu nenávidět Nebudu nenávidět Izzeldin Abuelaish

Ač jsem pár let žila na druhé straně barikády (ne té jeho), tak tento příběh mě hodně dostal a vzal za srdce. Smutné, frustrující vyprávění muže, co přišel o to nejcenější. Je mi líto, že tyto dva národy nemohou žít v míru a asi nikdy ani nebudou. Respekt k jeho odhodlání vytrpět všechna úskalí k dosažení vzdělání a jeho optimismu. Nedalo mi to a zhlédla jsem video zmíněné v knize i pár příspěvků k jeho příběhu :o(

12.05.2018 5 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Děj odehrávající se na malé luxusní jachtě nemůže zas až tolik nabídnout. Bylo to zdlouhavé, místy nudné a závěr mě taky nijak nenadchnul. Hlavní hrdinka mi přišla, asi jako ostaním na lodi, dost psycho.

10.05.2018 2 z 5

Smrtící byznys Smrtící byznys Hana Hindráková

Pro mě překvapení. Velmi hezky napsané a napínavé. Smutné je, že to není daleko od pravdy a takové věci se v Africe opravdu dějí. Určitě si přečtu od autorky další tituly.

10.05.2018 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Určitě lepší než Manželé od vedle, kde bylo celkem brzy jasné jak to je. Konec výborný, pro mne nečekaný a hodný filmového provedení. Upřímně bych ráda viděla závěr a úsměv "jedné osoby" :o)

10.05.2018 4 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Thriller o dvojčatech asi nebylo jednoduché napsat. Kdo nemá dvojče, nemůže dle mého vůbec pochopit, co se v té druhé děje, když o to své přijde a to pro mě bylo velmi zajímavé. Nemám ráda "duchařiny", proto jsem byla z počátku celkem otrávená. Ale prostředí ostrova, kde není ani živáčka a je odstřižen od civilizace, mě bavilo. Není to špatná knížka, nicméně mě zápletka na konci až tak nedostala.

10.05.2018 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Knihu jsem četla poté, co jsem viděla film a je 100% lepší (jako vždy). Skvěle napsané, napínavé až dokonce.

21.03.2018 4 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Kniha hodně dlouho bojovala o moji pozornost. Nějak jsem měla větší očekávání. Hrdinka mi též přišla nesympatická.

21.03.2018 3 z 5

Osada na pahorku Osada na pahorku Asaf Gavron

Na knihu jsem se strašně těšila, ale nakonec se mi až tak nelíbila. Přišlo mi to strašně zlouhavé.

21.03.2018 3 z 5