Adele02 Adele02 komentáře u knih

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

Za mě teda jeho nejslabší dílo, ale aspoň to šlo rychle.

18.07.2020 3 z 5

Poutí k Eldoradu Poutí k Eldoradu Jaroslav Vrchlický (p)

Leč básník, skloněn nad zrcadlem vodním,
květ utrhne a neptá se, co pod ním.

18.07.2020 4 z 5

Hřbitovní kvítí Hřbitovní kvítí Jan Neruda

„Myslím, bratře, že ti géniové
jsou jak ona pod sklenicí svíce;
posvítí-li jiným se tmou brojícím,
nezbyde jí samé nic pak více."

18.07.2020 4 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Sice to nebylo tak boží jak jednička, ale bavilo mě to! Má to skvělý spád a ne úplně všechno se dá odhadnout. Jenom teda škoda toho milostného trojúhelníku a dramatických eskapád, to si mohla odpustit.

Něco víc Něco víc Patrick Ness

Cože? A tohle má být jako konec?
Miluju ten jeho styl psaní. Adam mě do sebe vtáhl trochu víc, ale i tak to byla pořádná jízda. A chci něco víc, do prčic!

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

To myslí vážně? Takhle to ukončit? :'D
Bylo to supersladký a kresby strašně roztomilé. Ocenila bych, kdyby svůj prostor dostala i Charlieho anorexie, ale celkově jsem spokojená. Srdcerváči jsou přesně tím druhem knihy, kterou zavřete s připitomělým úsměvem na rtech a budete mít chuť přečíst to znovu.

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

2,5*
Tohle se mi hodnotí vážně špatně. Vím, že nejsem cílovka. To mi došlo během prvních pár stran. Jsem zvyklá na trochu komplikovanější literaturu, ale chtěla jsem vědět, co všichni na té West mají.

Nevím, jestli to navazuje na autorčina předchozí díla; strašně jsem se ztrácela v ději i v postavách, tohle autorka vůbec nevysvětlovala. Spousta dialogů nemá doplnění, takže mi dlouho trvalo zjistit, kdo co říká. A někde v půlce se mi přestalo líbit, kam ta kniha směřuje. Doufala jsem v nějaký láskyplný příběh s menším ponaučením, ale je to naprosto průhledné a... no, dost pitomé. Neupírám tomu čtivost, čte se to lehce, a místy to bylo vtipné - a překlad naprosto skvělý, bez chyb!

13.12.2019 2 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

4,5*
Nesedlo mi téma. Nechci spoilerovat, ale tenhle „vztahový" typ příběhů moc nemusím, dějově mi víc sedla jednička. Ale stejně to je hrozně sladký ♥

02.09.2019 4 z 5

Důvod dýchat Důvod dýchat Rebecca Donovan

Zdlouhavé. Strašně a naprosto zbytečně zdlouhavé. Autorka to mohla klidně useknout v půlce a fungovalo by to. Spoustu věcí jsem jí vážně nežrala a Emma mě často iritovala, ale Evan byl takový zlatíčko, že kvůli němu ty tři hvězdičky dát musím.

31.08.2019 3 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

2,5*
Tohle bylo tak neuvěřitelně pitomý. Jednička se mi opravdu líbila, ale tady jsem jen neuvěřitelně kroutila hlavou. Dialogy byly neskutečně kostrbaté, nic nedávalo smysl, a když se stalo něco pořádného, nevěnovala se tomu pozornost, jako by to bylo naprosto přijatelné. A překlad taky nic moc.
Akce tam byla, to ano, ale ve fakt špatném provedení. Doufám, že trojka to vytáhne na úroveň jedničky, protože ta byla vážně skvělá.

20.08.2019 2 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Vždycky mi vyrazí dech. I když už si myslím, že jsem ji prokoukla a tuším, co se stane, stejně mě překvapí na maximum.
Pár věcem pořád nevěřím. Nad některými se doteď směju. A jsem na další díl natěšenější než kdy dřív.

20.08.2019 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Jsem z toho strašně rozčarovaná. Plno věcí tam bylo nádherných, navíc je ta kniha napsaná opravdu krásným jazykem, ale spousta věcí mě tam taky neskutečně štvala. Celkově asi něco mezi 3* a 4*.

Podělaným navrch Podělaným navrch Becky Albertalli

Je to sladký. Kolikrát až příšerně sladký. Ale po celou dobu mi přišlo, že to všechno byly jen rozepsané scény, které autorka prostě utnula. Dialogy i určité situace se teprve rozjely, když hned skončily, a fakt mě štvalo, že se to nijak nerozvinulo. Plno věcí mi kvůli tomu přišlo děsně nereálných. Ale má to spoustu krásných myšlenek, hlavní pointa je skvělá a smála jsem se. Pořád to v sobě má tu pravou Albertalli.

20.08.2019 3 z 5

Útok titánů 1 Útok titánů 1 Hadžime Isajama

Co to jako bylo za konec? Kdybych nevěděla, že to má dalších x dílů, asi by mě kleplo :D

Slunce je také hvězda Slunce je také hvězda Nicola Yoon

Co to jako bylo za konec. Chtěla jsem dát pět hvězdiček, ale těch posledních pár stránek mě fakt rozsekalo.

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Ten konec jsem teda nepobrala. Chci víc. Vážně.

20.08.2019 5 z 5

Slaměný měsíc Slaměný měsíc Sergej Alexandrovič Jesenin

A nový básník přijde z polních cest,
háj rozezní novými svisty.
Podzimní vítr slaví jeho křest.
Podzimně šelestí i listí.

Dech Dech Sarah Crossan

3,5*
Špatné to nebylo, vlastně jsem od toho čekala podstatně míň. Ten nápad je super, bohužel to zpracování... když už konečně došlo na akci, nebylo to vypsané. Netuším, zda se jedná o prvotinu, ale dost to kazilo můj celkový dojem, a ten konec taky nic moc. Emocionálně naprosto na nule. Jinak to bylo vtipné a ano, chtěla jsem vědět, jak to skončí, takže lepší průměr.

King King T. M. Frazier

3,5*
Ten konec, to bylo jako co?! Doufala jsem, že se to vyřeší do konce prvního dílu, do prčic!

Přiznám se, musela jsem si na přemíru těch výrazů zvykat. Ale čte se to jako po másle. Odstavce v českém vydání sice skáčou po stránce, jak se jim zlíbí, což mi trochu rušilo čtení, ale jinak to plyne daleko rychleji, než jsem čekala. A dokonce jsem uronila i slzu. Teď jsem fakt zvědavá, co přijde příště.

19.08.2019 3 z 5

Nejdelší den Adama T. Nejdelší den Adama T. Patrick Ness

Wow. Prostě jen... wow. Už dlouho mě žádná kniha takhle nevtáhla.

19.08.2019 5 z 5