Adele02 Adele02 komentáře u knih

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Miloučké.

19.08.2019 4 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Moc nevím, co si z toho vzít. Je to ulítlý, děsně ulítlý. Spousta věcí byla nedořešená, jenom naťuknutá a nechápala jsem, co se děje, kolikrát až příliš dlouho. Čekala jsem nějaká závratná odhalení, ale všechny plot-twisty mi došly někdy v půlce knížky.

Má cenu vyjadřovat se k překladu? Přívlastky, ji/jí, skloňování jenž, špatné české ekvivalenty, tuna, ale fakt tuna překlepů... ve středu píšu maturitní slohovku, takže kdybych se měla vžít do role těch, co mi ji budou opravovat; Warcrossu bych hned na třetí straně dala za pět. Asi tak.

26.06.2019 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytice je klasika, její verše zná každý, ano, ale chlapče, to ty sis dovolil hanobit Máchu?

26.06.2019 3 z 5

Kouzelnice Kouzelnice Sebastien de Castell

S de Castellovými knihami mám ten problém, že se mi fakt nelíbí, jakým směrem se ubírají. Pořád jsem si říkala, že tohle jako snad neudělá. Pořád.
Bylo to boží, neustále jsem se chechtala a konec byl naprosto mega, ale někde vprostřed mě to moc nebavilo a připadalo mi, že autor prostě ždímá, co může. Oba předchozí díly se mi zdály jako ucelená zápletka, ke které se hromadilo to kolem, ale tady to šlo jedno za druhým a to mi nějak neštimovalo.

Hate List Hate List Jennifer Brown

Neskutečně silný příběh. A moc bych tomu chtěla dát plný počet hvězd, ale... na to mě tam štvalo až příliš věcí.

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Jasně, není to tak epický jako ostatní Dvory, ale za zbytečnost bych to nepovažovala. Postavy si procházejí určitým vývojem a jsem ráda, že kromě vánočních oslav autorka nezapomněla na vzpamatovávání se po bitvě s Hybernem. Ten konec mě zahřál u srdce a do prčic, chci konečně čtvrtý díl!
A mrzí mě překlad, který byl vyloženě odfláknutý.

Rebelové vln Rebelové vln Sara Raasch

Bože, to byla blbost.

Vůbec nevím, jestli a jak na to budu psát recenzi, protože bych si upřímně jenom stěžovala. Byla tam jedna věc, která mě skutečně překvapila, ta ke konci. To jsem nečekala. Ale autorka to klasicky utla tak pitomě, že jsem se jen praštila do čela. A ten konec, to mělo být jako co? Kdyby to byla prvotina, tak trochu to oko přimhouřím, ale stejně bych to hodnotila záporně, ale toto? Nelogičnost děje, autorka vše vysvětlila polopatě a postavy jsou naprosto ploché. Přitom celý ten nápad byl vážně úžasný. Škoda, no.

26.06.2019 1 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Asi půjdu reklamovat pár věcí za dějepisářkou...

26.06.2019 5 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Sladká tečka na závěr. Jednu hvězdičku ale ubírám kvůli Laře Jean, která se na konci chovala fakt pitomě.

21.07.2018 4 z 5

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

Věčná škoda, že je to tak strašně předvídatelné... stačilo mi deset stránek, abych mohla s jistotou tvrdit, kdo za tím vším stojí a koho zabijou (což se samozřejmě vyplnilo). Ale jinak zklamaná nejsem, Bryn mě konečně přestává tolik vytáčet, a doufám, že po tom konci budu mít v příštím díle víc Konstantina. Muhehe.

13.01.2018 4 z 5

Rozběhla se Carmen v tanci Rozběhla se Carmen v tanci Federico García Lorca

Pozoruji tvůj pád,
je večer, chtěl jsem psát
na tebe tuto elegii
a sám ji žiji.

Metafora tam. Metafora sem. Metafory pro všechny!
Básně z New Yorku mě moc neoslovily, ale jinak je to mistr v metaforizování depresí.

05.01.2018 4 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Jestli jsem měla k téhle knize určité předsudky, Clare mi tedy vyrazila dech. Rozhodně jsem nečekala, že to bude až tak dobré, že pořád váhám mezi hodnocením 4* a 5*. Tessa mi chvílemi připomínala Clary, ale je to něco naprosto jiného než Mortal Instruments - a musím přiznat, že mě to bavilo daleko víc. A hlavně chci víc Willa i Jema, prosím :D

30.12.2017 4 z 5

Láska v prachu hvězd Láska v prachu hvězd Krystal Sutherland

Chtěla jsem dát tři, ale sám Henry si zaslouží jednu hvězdičku, takže nakonec 4*. Líbilo se mi to, ale po půlce už mě to nebavilo tak jako na začátku. Plot-twist jsem prokoukla a dlouho nechápala, proč a co, a konec... no, nevím. Ale jak říkám, Henry je naprosto dokonalá postava.

27.12.2017 4 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Dear friend,
thank you.

Čekala jsem vlastně něco naprosto jiného... ale bylo to super. A jsem vážně zvědavá, až uvidím Percyho, Hermionu a Credence jako ty tři. ♥
-čteno v originále-

14.07.2017 4 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Jak mám tohle jako shrnout? A pět hvězdiček je v tomhle případě sakra málo!
Když jsem viděla Krásku a Zvíře s Watson a Evansem, řekla jsem, že jestli je možné zamilovat se do filmu, je to tenhle. A vím, že jako knihomol to bude strašně neobjektivní, ale Simon je ten stejný případ. Je to naprosto dokonalý.

10.07.2017 5 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

-čteno v originále-

Fajn, je to boží. Je to naprosto a totálně boží.
Jako první jsem viděla seriál, takže je tu pár věcí, to mě mrzí, například jak sám Navarro v rozhovoru zmiňuje, že zrovna jeho postava dostala daleko víc prostoru, týká se to rozhodně všech a dalo by to tomu nový nádech... ale jak seriál, tak kniha mají svoje kouzlo. Možná se přece jen o něco víc budu přiklánět k seriálovému zpracování, ale stejně.

In the end, everything matters.

10.07.2017 5 z 5

Archiv Archiv Victoria Schwab

Tak já nevím... bylo to divný, to jo, a spousta věcí prostě nebyla dostatečně vysvětlená a opodstatněná, ale ok. Konec se dal.
...a hlavně poslední věta autorčina poděkování mě dostala :D

10.07.2017 4 z 5

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

3,5*
Jako slaďák to slouží dobře, ale co se týče mariňáctví, ne-e. Autorka mě nepřesvědčila a nevěřila jsem tomu. Ale donutila mě k slzám a bylo to milé, zkrátka takový průměr.

31.12.2016 3 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Prvně čteno - 7. září 2013 - 10. září 2013 - 3*
Re-reading - 9. listopadu 2016 - 12. listopadu 2016 - 3*

Hodnocení nechávám stejné. Když jsem to četla poprvé, líbilo se mi to, ale scény aka Fifty Shades na mě bylo moc. Teď byly fajn, ale naopak mi to kolikrát přišlo strašně neuvěřitelné a trapné. Carter a vampýři to zachraňují celou dobu. Ale je v tom Richellin styl - a pořád miluju to její ukončování kapitol.

12.11.2016

Vůbec netuším, jak toto ohodnotit.
Bylo to úplně o něčem jiném, než jsem myslela, a stejně to skončilo tak, jak jsem čekala. Jedna z těch knížek, kdy jsem ji zaklapla a zůstala zírat do zdi. Jo. Nebylo to perfektní, ale svým způsobem...
4,5*

07.11.2016 4 z 5