Ailee Ailee komentáře u knih

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Tento díl mne bohužel vůbec nebavil. Jen takový řetězec náhodných malých dobrodružství. A Eustach? Původní postavy už jsou nuda, tak tam dáme dalšího protivce, aby bylo o čem psát? Meh...

19.01.2021 3 z 5

Karel IV. - Tajný deník Karel IV. - Tajný deník Josef Bernard Prokop

Naposloucháno v audio verzi a moc dobře se to poslouchalo. Mám ráda historii, třebaže jen jako lajk. Nikdy jsem se nedostala k tomu, abych ji studovala hlouběji. Vždycky se však ráda dozvím něco nového.
Nevím, jak moc autentický a pravdivý tento "spis" je, ale je to opravdu moc příjemný způsob, jak se dozvědět něco o naší vlastní minulosti. Žádná suchopárná data, ale skutečný a procítěný příběh.

14.01.2021 5 z 5

Toulavý duch Toulavý duch Michelle Paver

Skvělé pokračování. Pár věcí, co mi v prvním díle sem tam vadily, zmizely a děj byl svižný a přesně tak napínavý, jak má být. Milovala jsem tuto sérii na základní škole a miluji ji i teď, kdy mám na krku skoro třicet zim!

14.01.2021 5 z 5

Aenir Aenir Garth Nix

Laděno ve stejném duchu, dobré a rychle se čte. Asi je to taková ta série, která vám stačí přečíst jednou, ale rozhodně stojí za to.

11.01.2021 4 z 5

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

Pro mě již příliš dětské. Povětšinu času se absolutně nic nedělo, a věci, co by se měly vysvětlit, se nechaly být a rozpitvávaly se zbytečnosti. Trochu mě to mrzí, ale k dalším dílům se asi nevrátím.

10.01.2021 3 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Příjemné doplnění Kornik. Ne vždy mě to bavilo, ale ta poslední povídka byla tak sladká, že nemůžu jinak, než v návalu hřejivých pocitů dát za pět! :-)

09.01.2021 5 z 5

Hrad Hrad Garth Nix

Další celkem napínavá a rychle plynoucí rychlovka. Plynně navazuje, vlastně je to jedna kniha ve více dílech.

04.01.2021 4 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

Další pohádková rychlovka.

03.01.2021 4 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Pohádkově vyprávěný jednoduchý příběh. Už jsem ho kdysi četla a nyní, když jsem starší, se mi možná líbí více než tehdy na základce. Starší styl vyprávění mi tehdy tolik nesedl, dnes mi již nevadí.

03.01.2021 4 z 5

Černý merkurit Černý merkurit Vojtěch Matocha

Dobré pokračování prvního dílu. Možná dokonce ještě lepší. Rychle to utíkalo a četlo se t dobře.

02.01.2021 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Dobré zakončení série. Možná moc dlouhé, takže napětí trochu opadlo, ale i tak velmi dobré a takové uvěřitelné zakončení. Rozhodně jsem nečetla naspoledy.

31.12.2020 4 z 5

Ztracené insignie Ztracené insignie Sandra Regnier

Ten konec by to skoro i zachránil, ale... to by to musel vzít do ruky někdo jiný. Autorčin styl mi prostě nesedl. Místo nepotřebných blbostí se měla zaměřit na to důležité, a pak by se ten "zmatek" jevil uvěřitelněji. Takhle se čtenář ztrácel a musel prostě věřit autorce, že to prostě je tak, jak to zrovna popisuje. Ty postavy... taky nic moc. Nebyla to ztráta času, ale jednou stačilo.

26.12.2020 3 z 5

Napůl ztracený Napůl ztracený Sally Green

Tak se nakonec trojka četla teoreticky nejlépe, protože vymizela veškerá hluchá a podivná nudná místa. Pořád se něco dělo, ale bylo to tak zvláštně podané, že mi to ani nepřišlo. Jo, stálo to za přečtení, příběh byl zajímavý a originální, ale zas tak velké emoce to ve mně nenechalo, abych se k sérii vracela.

21.12.2020 3 z 5

Pád Pád Garth Nix

Taková příjemná nápaditá fantasy rychlovka. Díl ovšem končí uprostřed děje a dvojka bude navazovat přímo tam, kde jednička končí. Sice pro děti, ale rozhodně neurazí ani dospělé.

14.12.2020 4 z 5

Dračí proroctví Dračí proroctví Sandra Regnier

No....ne. Tři hvězdičky s dokrve odřenýma ušima. Zbožňuji cestování časem, ale tohle bylo prosím co? Co nějaká pravidla pro cestování? Nebo se můžu dvakrát objevit v tom samém okamžiku, ale zároveň nenarazit na své předchozí já?
Příběh se navíc stejně jako první díl točil hlavně kolem Fayinýho osobního života a kdyby se pořád nedohadovala s nějakým elfem, ani bych nevěděla, že je to fantasy. Sérii dočtu spíš už jen ze zvědavosti, když mám skoro většinu už za sebou.

09.12.2020 3 z 5

Napůl divoký Napůl divoký Sally Green

Tři je málo, čtyři moc. Stejně jako v prvním díle mě první polovina strašně nebavila, ale narozdíl od prvního dílu nebyl ten konec tak zajímavý, abych to byla schopna autorce odpustit. Nejvíc mi však na celé knize asi vadilo chování Annalis a Nathana v posledních pár kapitolách. Ta změna nebyla moc uvěřitelná. Protože kdybych jí uvěřila, musela bych uvěřit, že povaha těch dvou je pokřivená víc, než jsem si myslela.

03.12.2020 3 z 5

Dívka, která upíjela měsíc Dívka, která upíjela měsíc Kelly Barnhill

Na tuhle knihu jsem se těšila, protože slibovala něco jiného a ten slib skutečně dodržela. Byla originální a nápaditá a ten příběh byl strašně krásný. Bohužel mi však nesedlo vyprávění jako takové a autorčin styl. Byl pohádkový, ale také pomalý, dialogy barvité, ale tak překrášlené, až to bylo příliš. Bohužel mám ráda svižné, a když to řeknu blbě, "jednoduché" knihy. Ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Rozhodně to bylo něco jiného. Něco kouzelného.

19.11.2020 3 z 5

Psí zima Psí zima Petra Neomillnerová

Tři slabé hvědičky. Vulgarismy mi nevadí, věčné narážky na sex (ač vůbec ne erotické nebo jinak kladně vnímatelné) mi nevadí, ale styl mi prostě nesedl. Značná část děje se vypráví dialogy, kdy ani kolikrát nevím, kdo mluví, nebo se plká o ničem. Přitom příběh jako takový by nebyl špatný, kdyby byl jinak napsaný. Ale což. Každý hold máme jiný vkus.

11.11.2020 3 z 5

Ač to není vůbec můj žánr, dala jsem se do něho jen kvůli výzvě zde na databázi, musela jsem uznat, že mě houževnatost malé holčička docela zaujala.

08.11.2020 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Další skvělé pokračování. Vtipné, snad než samotný děj mě spíš baví ty postavy a jejich podivné vztahy a úsměvné situace, do kterých se dostávají. Jediné, co mě trošku mrzí, je ta předvídatelnost některých situací.

07.11.2020 4 z 5