Ailee Ailee komentáře u knih

Hlasy a hvězdy Hlasy a hvězdy Vilma Kadlečková

Akčenější a napínavější než předchozí díl. Rozhodně se sérii vrátil říz. Je to bohužel trochu zamotanější, než by mi bylo milé, což poněkud brzdí a občas i kvůli tomu nudí. Na druhou stranu spousta postav vypadla z rovnice, čímž se děj pročistil. A taky se nám pěkně odkrývá nános bahna z tajemství, jak by řekl Lucas.

23.03.2020 4 z 5

Přízračný svět Alaizabel Crayové Přízračný svět Alaizabel Crayové Chris Wooding

Skvělý nápad, rychlý a zajímavý začátek, přitažlivé prostředí. Avšak vyprávění mě prostě nechytilo. Dlouhé a barvité popisy mě nudily, děj se vlekl, nepodstatné informace zdržovaly a postavy, ač sympatické, se mi pod kůži nedostaly.

18.03.2020 2 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Channary, typická rozmazlená královská čúza, co si myslí, že může všechno, a Levana, holka, co byla vždycky jako druhá, nechtěná, bez lásky. Na jednu stranu vňuká, jaká je chudinka, na druhou si o sobě myslí, jak všechno ví nejlíp a že má vždycky pravdu. Jako postava pro mě nebyla moc uvěřitelná. Na jednu stranu byla fascinující její chladná, pokřivená logika, když si šla za svým. Jako doplněk ke Kronikám ano, jako samostatná kniha nic moc.

14.03.2020 3 z 5

Kousnutí páteční noci Kousnutí páteční noci Chloe Neill

Čtyřka, ale taková slabší. Ono se tam toho vlastně moc nedělo, takže co mě na tom tak baví? Hádám, že právě to pošťuchování mezi Merit, Ethanem Mallory, Catcherem a dalšími. Je to takové odpočinkové, rychle se to čte. Nečekejte žádný závratný dechberoucí román, pohodovou četbu.

12.03.2020 4 z 5

Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete William Shakespeare

Kdybych na to šla do divadla, jistě bych se nasmála a bavilo by mě to mnohem víc než tento... popis.

03.03.2020 3 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

První polovina byla skoro nudná. Tak moc, až jsem začala uvažovat o třech hvězdičkách. Taková ta část, kdy je všechno třeba dovysvětlit, popsat, urovnat. Jenže pak došlo na hlavní střet. A od té chvíle jsem nemohla přestat. Emoce jako na horské dráze. Vztek, smutek, zoufalství, radost. Jednotlivé zprávy od skupiny Akta Illuminae se střídala tak rychle, že než jsem stihla zpracovat jedno, už byli jinde. A SPIRO? Je možné, abych se zamilovala do postavy šílené vraždící umělé inteligence? Neuvěřitelné, ale jako kdyby mě jeho osud zasáhl snad ještě víc než všechno ostatní. Rozhodně to není naposledy, co jsem celou sérii četla!

01.03.2020 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Ač byl děj čtivý a hezky plynul, nemohu dát víc hvězdiček, protože bylo vše tak strašně předvídatelné, až to bolelo. Prakticky hned od začátku jsem věděla, co, kdo, kde, kdy, jak, takže jsem přišla o veškeré požitky z čtení. Byl to však vcelku povedený a hlavně originální reteling, takže nevylučuju, že se k němu ještě někdy vrátím.

29.02.2020 3 z 5

Vidění Vidění Vilma Kadlečková

Nemůžu si pomoct, ale jako kdyby chování značné části postav přestávalo dávat smysl. Dřív, to zapeklité, zamotané uvažování bylo fajn, ale teď mi přijde, jestli se sami nezamotali, jak se děj kupí a houstne. A ani jsem se tolik nenasmála. Možná prostě jen nebyla ta správná nálada, ale jako kdyby tomu prostě něco od předešlých dílů chybělo.

24.02.2020 3 z 5

Zrada Zrada Joelle Charbonneau

Taková vyplň mezi prvním a třetím dílem řekla bych. Zas tak moc se tam nestalo. Mini "testování" trocha zabíjení, hodně pochybností, minimum akce a napětí. Četlo se to celkem rychle, ale ne kvůli tomu, že by se člověk nedokázal odtrhnout.

23.02.2020 3 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Četlo se to svižně a rychle. Děj nijak extra nápaditý a těch pár napínavých situací se v počtu stránek takřka ztratilo. Bylo to však zábavné a vtipné a tak nějak... přirozené. Oddychovka.

13.02.2020 4 z 5

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Předvídatelné, ale příjemné. Rychle to utíkalo, děj jednoduchý a přímočarý. Na pokračování se určitě podívám. Myslím, že je škoda, že nemohl vyjít i třetí díl v pevné podobě.

05.02.2020 4 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Nuuuudaaaaa. Asi budu za literárního barbara, ale prostě ne. Kde je děj? Kde je něco důležitého? Celou dobu se táhnou z jednoho místa na druhé a nic DŮLEŽITÉHO se neděje! Poslouchám to jako audio, takže to dotáhnu až do konce, ale už to začínám pouštět jedním uchem tam a druhým ven.

02.02.2020 2 z 5

Královské turné Královské turné Amy Alward

Velmi dobré! Líbilo se! Vůbec nelituju, že jsem začala číst nedovydanou sérii. Ano, konec sice pokládá další otázku, ale děj je víceméně uzavřený a bez toho zbytku se dá přežít, i když je to škoda. Napínavé, překvapivé a nápadité.

01.02.2020 4 z 5

Zlatá věž Zlatá věž Holly Black

Už mě trochu štvalo, jak se někteří dospělí chovali jako malé děti a kopali kolem sebe vzteky. Ale budiž. Už to trošku ztratilo kouzlo předchozích dílů, ale i tak to byla skvělá jednohubka. Rychlá, svižná, jednoduchá. Celkem důstojné zakončení série. Kdybych byla v tom správném věku, věřím, že bych byla nadšená.

26.01.2020 4 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Pořád nevím, proč je kvůli Zaklínači takové haló. Ano, je to důkladně promyšlené, obsáhlé a originální, ale co ten děj? Co se tam vlastně za celou tu dobu stalo? Jako kdyby autor popisoval spíš jen ten svět a jeho politiku než události. Ne že by tam nebyly, jsou, jen prostě tak nějak v tom všem zanikají. Mnoho postav, mnoho osudů.

24.01.2020 3 z 5

Dotkni se temnoty Dotkni se temnoty Karen Chance

Zajímavý nápad a celkem dobrý styl vyprávění, ale těch událostí tam bylo moc a byly tak strašně naplácané na sebe, že z toho byl hrozný mišmaš. Kdyby některé věci autorka vynechala a raději se soustředila na rozvíjení toho hlavního, udělala by lépe.

15.01.2020 3 z 5

Prokletý sníh Prokletý sníh Barbora Žampachová

Začátek měl pár zakolísání a "procitnutí" jedné z postav uprostřed knihy bylo tak neneuvěřitelné, až jsem málem přestala číst, ale kromě těch pár škobrtnutí byla kniha velmi dobrá! Zvlášť když uvážíme, že je to autorčina prvotina. Jen tak dál.

13.01.2020 4 z 5

Divoké labutě Divoké labutě Hans Christian Andersen

Andersenova pohádka, ne tak známá a sem tam podobná jiným, ale přesto krásná.

10.01.2020 4 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Poezii jsem nikdy asi nepřišla správně na kloub, ale tohle se mi celkem líbilo. I když nedoporučuji číst Mršinu, když zrovna snídáte.
Značně pochmurné až deprimující, ale to už sám název napovídá.

10.01.2020 4 z 5

Modrý měsíc Modrý měsíc Laurell K. Hamilton

Ne že by to nebyl dobrý díl, ale už to postrádá originalitu. Spousta keců o tom, kdo koho jak miluje, kdo koho jak vzrušuje, přitahuje, nenávidí atd. Sem tam víceméně bezdůvodná rvačka jen proto, aby bylo o čem psát, až se v tom hlavní zápletka úplně ztrácí. Jo a taky vojet všechno co se hýbe. Stejné fráze, stejná slova, opakování již řečeného. Asi mi přestává být líto, že u nás v sérii již nepokračují.

04.01.2020 3 z 5