ajla5 ajla5 komentáře u knih

Slib Slib Lisa Kleypas

Zklamání.

25.10.2018

Wolf Hall Wolf Hall Hilary Mantel

Pan Cromwell je básník. Jeho vidění světa je jako obraz od Moneta. Jen mě děsí, co všechno s klidem udělal. Jak si pěkně pracuje a ta jeho láska k Rodině. A Jindřich je buď stvůra nebo nevzdělanec. Anebo, Bože, obojí.

22.10.2018 4 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Spoiler: Levana je psychopat.
Občas jsem k ní pocítila záchvěv lítosti, ale její další čin ho zadusil. A to se několikrát opakovalo. Za stěžejní považuji větu: "Jak se zabíjejí děti?" A to co udělala s Evretem, byla jen další exploze v jejím ohňostroji marnosti. Skvělý příběh. Jako ostatně celé Měsíční kroniky.

28.06.2018 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Skvělé! A Vlk!

13.06.2018 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Cinder je skvělá, statečná, pracovitá, milující. Stále doufá a bojuje. Kai mi zpočátku připadal plochý, ale pak.... Je to prostě skvělá jízda. Jdu na další díl.

11.06.2018 5 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Ale jo,šlo to. Pohádka. Asi mám prostě poslední dobou smůlu a nenacházím opravdu vábivé postavy.

09.05.2018 3 z 5

Panečnice (a jiné pražské obrázky) Panečnice (a jiné pražské obrázky) Zikmund Winter

Krásný jazyk. Smutné.

08.05.2018 3 z 5

Dracula, má láska Dracula, má láska Syrie James

Všichni se tam chovali divně, falešně a lhali. K nikomu se nedalo přiblížit.

08.05.2018 3 z 5

Zelenina z ekozahrady pro radost i soběstačnost Zelenina z ekozahrady pro radost i soběstačnost Jaroslav Svoboda

Nádhera!

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Nějak mě to nezaujalo.

02.04.2018 3 z 5

Na hraně věčnosti Na hraně věčnosti Jessica Ann Redmerski

Knihu mi kazila Camryn. Ne, opravdu jsem jí tolik Andrewa nezáviděla.... ale připadala mi taková ukňouraná, stále se muselo všechno točit kolem ní... Jenže - pak jsem si řekla: ¨Nebuď k ní tak kritická, prostě je povahou víc smutná, nejistá a vylekaná.¨ Andrew je prostě poklad- vtipný, mužný...
Ještě, že drží slovo a má v sobě tolik lásky a vůle.

No, ale ke konci jsem dost přeskakovala.

18.08.2017 3 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Chvílemi napínavé a zajímavé, ale postavy mi nepřišly dostatečně živé. A to rozhodně netrpím předsudky vůči nadpřirozeným postavám. Uvidím, zda si dám druhý díl.

02.08.2017 3 z 5

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

Pěkné kresby a velmi netradiční podání klasických pohádek.

15.07.2017 3 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

Vážně byl Joe jediná trochu sympatická postava? Jsem divná.

13.06.2017 4 z 5

Islámskému státu na dostřel Islámskému státu na dostřel Lenka Klicperová

Zajímavé počtení a pro mne spousta nových informací.

12.06.2017 4 z 5

Bez duše Bez duše Eva Molíková

Moc se mi nelíbila. Ani jedna postava mi nebyla sympatická. Stránky jsem přeskakovala a pak jsem dočetla jen konec. Za mne zklamání.

29.05.2017 1 z 5

Tato kniha mne překvapila. Nic jsem si od ní neslibovala a jaké překvapení! Nejvíc se mi asi líbil Yulský zázrak a Snílek, ale i ostatní povídky byly moc pěkné.

29.05.2017 5 z 5

Fantom Fantom Susan Kay