Aknel26 Aknel26 komentáře u knih

Objevujeme svět! Doma Objevujeme svět! Doma Nathalie Choux

Celá série je úžasná, syn si knížky prohlíží od roka a půl, různým otáčením, vytahováním a posunováním si tříbí motoriku a poznává nová slova i nové věci. Všude je vozíme, a protože jsou udělané vtipně a nápaditě, pobaví i dospělé. Tato je jeho nejblíbenější.

15.03.2018 5 z 5

Objevujeme svět! Farma Objevujeme svět! Farma Nathalie Choux

15.03.2018 5 z 5

Záměna Záměna Sandra Brown

Moje první knížka od Sandry Brownové - a nedostavilo se ani zklamání ani nadšení. Kniha se lehce četla, ale nestrhla mě k horečnému spěchu, abych byla užuž u konce. Ačkoli byl příběh napínavý a propracovaný, nebyla jsem správně napnutá. Žádná z postav mi nepřirostla k srdci a navíc mi přišla hloupá základní myšlenka. Jedna sestra přijede uprostřed noci k druhé, pokecají o vztazích, načež se jedna z nich zvedne a odjede? To by jí opravdu ta druhá nenabídla, ať přespí u ní na gauči, když jsou si tak strašně blízké?

14.03.2018 3 z 5

Odvrácená strana matky Odvrácená strana matky Monika Valentová

Obsah neurazí, provedení nadchne. S fejetony to bylo jako obvykle, některé mi přišly vtipné či výstižné, některé trochu přitažené za vlasy, ty povedené podle mě převažovaly. Ještě víc než text se mi ale líbily ilustrace pana Veselovského, ty jsou opravdu parádní.

05.11.2017 3 z 5

Převozníci Převozníci Táňa Kubátová

Knížka ničím nevybočuje z autorčiny tvorby, jak jsem ji popsala přímo u medailonku paní Kubátové tady na databázi. Tuto řadím k těm povedenějším. Byla mi sympatická nejen Bára, ale především její velká rodina, jejíž příhody byly místy opravdu zábavné. Líbil se mi název knížky, jakož i definice oněch převozníků, a taky mě potěšilo jméno jedné z postav - jeden Zbyněk Málek totiž prošel i mým životem.

13.10.2017 3 z 5

Agatha Raisinová a manžel na zabití Agatha Raisinová a manžel na zabití M. C. Beaton (p)

Na rozdíl od autorů předchozích komentářů jsem si Agathu nezamilovala, spíš naopak, už od prvního dílu mi byla strašlivě nesympatická a ani její parťák James si moje srdce nezískal. No a? Příběhy jako takové mají originální zápletky, takové civilní a odlehčené, prostředí anglického venkova se k detektivkám prostě hodí a pátrání této dvojky je vylíčeno se správnou nadsázkou a humorem. Jen zkrátka nesrovnávat Agathu Raisinovou s Agathou Christie :-)

12.06.2017 3 z 5

Beton Beton Iva Pekárková

Jsem z této knížky rozpolcená. Opravdu obdivuji autorčin styl, každý výraz tak neuvěřitelně výstižný, že to vnímavý čtenář úplně vidí, cítí, slyší. Samotné příběhy se mi ale příliš nelíbily, většinou jsou depresivní a se špatným koncem - a snad nejvíc ta povídka, po níž je celý soubor pojmenován.

Malá ukázka z povídky Richardovy věci: "Vrhaly se po ní z každého rohu, vyčítaly, nenechaly ji svobodně vydechnout a nesnesitelně voněly Richardem. Dotýkaly se jí Richardem. Katy často vrtalo hlavou, jak je možné, že kniha, tužka nebo košile dokáže tak dokonale vstřebat osobnost svého majitele, že umí nejen vonět, ale dokonce se i dotýkat jako on. Až na to, že zdaleka ne tak něžně. Richard, když tu ještě byl, na ni uměl hrát jako na harfu, až se Katy celá rozezněla, ale jeho věci ji uměly jen bít, nemilosrdně ji svírat, kopat do ní a srážet ji. Nadávaly jí, kdykoli se na ně podívala, a fackovaly ji pokaždé, když se je opatrně, bázlivě odvážila odsunout z cesty."

26.01.2017 3 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Na rozdíl od všech předchozích dílů mi docela dlouho trvalo, než jsem se začetla, ale přibližně od půlky to odsejpalo pěkně. Navíc došlo k zajímavým posunům v těch dějových linkách, které se táhnou celou sérií. Konec mi ale přišel zase slabší.

16.05.2016 4 z 5

Všechno nebo nic - příběh pokračuje Všechno nebo nic - příběh pokračuje Eva Urbaníková

Pokračování se mi líbilo možná víc než první díl. Mělo větší spád i atmosféru, osud si s postavami zajímavě hrál... Tentokrát jsem byla i napnutá, jak to celé dopadne - a konec mě potěšil.

04.12.2015 5 z 5

Všechno nebo nic Všechno nebo nic Eva Urbaníková

Stejně jako další knihy od Urbaníkové i tahle byla psaná "columbovsky" - víte téměř od začátku, jak to celé dopadne, ale vlastně vám to vůbec nevadí a hlavní pro vás je, jakou cestou se k tomu dobere hlavní postava, čím si projde. Linda mi byla sympatická už pro svoji lásku ke knihám, Jakub "Murko" byl na mě asi trochu podivín, ale jejich vztah byl vylíčen poutavě a opravdu jsem z něj cítila takovou tu osudovost. A oceňuju, že se přesto všechno netočí jen kolem ústřední dvojice, ale autorka klade důraz na přátelství a dává velký prostor i vedlejším postavám - kamarádům Vandě, Teovi a dalším.

04.12.2015 5 z 5

Péra a perutě Péra a perutě Iva Pekárková

Zajímavá, čtivá kniha odehrávající se v 80. letech v Praze. Hlavní hrdinka Viola je 25letá studentka (ne zrovna vzorná, co se vztahu k režimu týká), která se oddává dobrodružství autostopu – vede ji k tomu různá motivace a ta proměna, kterou Fialka prochází tam a zase zpátky, se mi moc líbila. Celkově postavy byly dobře vykreslené, i její kamarád Patrik. Líbily se mi i pasáže o fotografování, o přírodě… Taky o cestování v autobusech :-) Něco naopak bylo z dnešního pohledu přehnané – všechna ta šedivost v ulicích i lidech (přitom zrovna Zahradní město je plné řadovek, stromů…), moc televize a médií, která je dnes možná ještě silnější než tehdy, atd. Paradoxně nejvíc mě zaujal doslov, který vnímání samotné knihy ještě umocnil.

12.10.2015 4 z 5