Alaglesia Alaglesia komentáře u knih

Co se stane dál Co se stane dál * antologie

Kniha na nedělní odpoledne od předních českých autorek. Všechny povídky se mi líbily, některé vedly i k zamyšlení.

04.05.2024 3 z 5

Tanečnice z Moulin Rouge Tanečnice z Moulin Rouge Tanja Steinlechner

Příběh Louise nebyl jednoduchý. Začátek příběhu vypadal slibně, že bude mít tempo a bude gradovat. Bohužel. Příběh měl celou dobu stejnou tendenci, byl zdlouhavý, místy melodramatický, od poloviny knihy jsem už jen prolitávala stránky, zda mě něco překvapí. Nic. Ze série knih o zajímavých osobnostech pro mě byla tahle zklamáním.

30.03.2024 2 z 5

10 věcí, které by vaše dítě s autismem chtělo, abyste věděli 10 věcí, které by vaše dítě s autismem chtělo, abyste věděli Ellen Notbohm

Jako maminka syna s PAS si občas něco o této problematice přečtu. Nejsem typ, co by problematiku PAS studoval a vyhledával si nové a nové informace. Myslím, že žít s někým, kdo má PAS je samo o sobě velmi náročné, nemám potřebu si "nakládat" ještě čtením o tom. Po literatuře na toto téma sáhnu, když si položím otázku, zda je ještě něco, co bych mohla pro syna ještě udělat. V této knize jsem odpověď nenašla. Informace v ní jsou velmi obecné, takový stručný přehled, od všeho něco. Kniha mi nic nového nepřinesla, ale myslím, že skvěle poslouží jako základní přehled pro lidi, kteří se o problematiku PAS zajímají.

10.02.2024 2 z 5

Vědma Vědma Michael Scott

Třetí díl se nese ve stejném duchu jako ty předchozí, akorát a tím rozdílem, že nás děj tentokrát přenese do Londýna. V tomto díle se více než v těch předchozích odehrávají boje a rozvíjí se různé strategie. Co mile překvapilo, byly dva dějové zvraty. Jeden jsem si pamatovala z předchozí četby, ten druhý nikoliv. A ten je velmi zajímavý. Jsem zvědavá, kam nás autor dovede se slovy z věštby:"Dva kteří jsou jedno a ten jeden je vším."

31.07.2023 3 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Líbilo se mi, že se kniha dotýká tématu rozvodu rodičů. V dnešní době je to téma velmi aktuální a je fajn, že se dětský čtenář může ztotožnit s dětským hrdinou, který v souvislosti s rozvodem rodičů prochází mnoha změnami, ať už je to změna bydliště, školy, noví kamarádi, nový přítel maminky a nevlastní sestra. V okamžiku, kdy Kuba přišel o prasátko a šel ho hledat do říše Ztracených hraček kniha ztrácela na dynamice vyprávění a už mě tolik nebavila. Jelikož je to kniha od J. K. Rowlingové, neubráním se porovnání a příběhy Harryho Pottera jsou pro mě stále na prvních příčkách. Knihu jsem dočetla, ale vím, že se k ní už vracet nebudu.

09.02.2023 2 z 5

Sedm principů spokojeného manželství Sedm principů spokojeného manželství John Gottman

Knihu jsem četla na základě doporučení. Všichni z ní byli unešení. Knihu jsem absolvovala tzv. rychločtením. Obsahovala pasáže s příběhy lidí, kteří podnikli různé změny a jak se jim na základě toho proměnil vztah. Kniha také obsahuje mnoho dotazníků, které Vám pomohou si uvědomit, jak si s partnerem či manželem v jednotlivých oblastech stojíte. Mně kniha žádné nové informace nepřinesla, maximálně uvědomění, že si s manželem vedeme v manželství opravdu dobře.

09.02.2023 2 z 5

Nové povídky o ženách Nové povídky o ženách Michal Viewegh

Super povídky, nejlepší jaké jsem z téhle série četla. každá měla něco do sebe. nejvíce se mi líbila povídka od Marka Epsteina a Alice Nellis. Povídky Viewegha byly nejslabší.

30.01.2017 3 z 5

Zpátky ve hře Zpátky ve hře Michal Viewegh

Nuda, nuda, nuda. Povídky jsou na jedno brdo. Nejvíc mě asi zaujala povídka o manželce, která trávila dovolenou se zesnulým manželem. Ani jsem knihu nechtěla dočítat, nakonec jsem se překonala a přečetla celou. Už nikdy více.

28.01.2017 1 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Další díl Hry o trůny za mnou a já se nemůžu dočkat pokračování. Zaujala mě především dějová linie, kolem Zdi, že je zeď v ohrožení a hlavně osud Jona. Jsem zvědavá na další osud Brana a Aryi. Zítra asi naběhnu do knihkupectví pro další díl. Hodnotím 100%, protože v dnešní době mnoho zdařilých knih už nevychází.

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Zatím nejlepší díl ze série, kde dostaly prostor do té doby postavy vedlejší. Uchvátil mě příběh Jona a docela jsem si oblíbila Jamieho. Už se nemůžu dočkat, co bude následovat.

14.12.2016 5 z 5

A celý život budem šťastný... A celý život budem šťastný... * antologie

Oddechová knížka, kterou jsem přečetla během jednoho dne. Některé povídky byly povedené, některé nudné, ale všechny byly ze života....

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Musím dát za pravdu většině a přiznat, že tento díl byl zatím z celé série nejslabší. Martinovi nelze upřít vynikající vypravěčský styl, který vás zatáhne do děje, ale v tomto díle děj plynul líně a velice pomalu. Martin si chystá půdu zřejmě pro něco většího. Krásně si to nachystal, takže se těším....jak to bude dál....

Tos přehnal, miláčku Tos přehnal, miláčku * antologie

Edice krátkých povídek mě nadchla, proto jsem předpokládala, že i v téhle knize najdu povídky usměvavé a oddechové. Povídky se mi ale nelíbily, byly spíše depresivní, nudné a rozhodně ne oddechové.

14.12.2016 2 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Děj plynul pozvolna, ale byl velice čtivý. Líbily se mi osudy některých postav a jsem velice zvědavá, jak to bude pokračovat. Na posledních 50 stránkách likviduje zase hlavní postavy a já jen pevně věřím, že ne všechny zemřely!

14.12.2016 5 z 5

Prázdne miesto Prázdne miesto J. K. Rowling (p)

Vypravěčský styl autorce nelze popřít. Do děje mě kniha vtáhla snadno. Problémem bylo velké množství postav, takže chvilku trvalo, než jsem se zorientovala. Také jsem postrádala napětí a gradaci děje. Přesto kniha nebyla špatná a svým způsobem se mi líbila. Není to ale kniha, kterou bych si přečetla podruhé.

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Zajímavý pohled na současné trendy a ženy, které jsou těmito trendy posedlé. Samozřejmě je neodsuzuju, ale Mojmírova manželka zkombinovala vše co šlo a samotného Mojmíra mi bylo líto. Z děl autora mně tato publikace přišla slabší, ale bylo zajímavé to sledovat z pohledu muže a z pohledu feministky. :-)

Lekce tvůrčího psaní Lekce tvůrčího psaní Michal Viewegh

Začátek knihy byl velmi slibný, ale zbytek zklamal. Myslela jsem, že autor zpracuje příběhy jednotlivých postav trochu do hloubky, ale bohužel. Kniha je jako když napsána narychlo a bez nápadu.

14.12.2016 2 z 5

Švédské stoly aneb Jací jsme Švédské stoly aneb Jací jsme Michal Viewegh

Kniha obsahuje autorovy fejetony. Přečetla jsem jenom polovinu z nich, druhá část, ze starších let, která se zaměřovala hlavně na politickou situaci mě fakt už nebavila, a tak tuto knihu řadím mezi jednu z mála, které jsem nedočetla.

14.12.2016 1 z 5

Mráz přichází z Hradu Mráz přichází z Hradu Michal Viewegh

I když bylo v knize mnoho postav a střídaly se ve vyprávění, k mému překvapení jsem se v nich lehce zorientovala. nemám politická témata ráda, ale kniha byla čtivá, námět zajímavý, z velké části podložený realitou. Jenom si myslím, že autor je zaujatý vůči Klausovi. Tahle kniha patří k těm lepším z autorovy dílny, proto čtyři hvězdy.

14.12.2016 4 z 5

Báječná léta s Klausem Báječná léta s Klausem Michal Viewegh

Volné pokračování knihy Báječná léta pod psa mě pobavilo a řadím to mezi lepší autorovy výtvory. Opět mě pobavili historky o této neobvyklé rodince. Kousky Marca a Pava byly k popukání. Také se mi líbil střídavý styl vyprávění - Kvido vypravěč, deník Aničky, vyprávění formou divadelní hry. Určitě doporučuji a uvažuji, že tenhle titul zařadím i do své knihovny.

14.12.2016 4 z 5