Alena_S Alena_S komentáře u knih

Gantz 1 Gantz 1 Hiroja Oku

Jó, na to se dlouho vzpomíná - jak dobrá manga, tak pitomý začátek :-) Nemyslím námět, myslím autorovu snahu nacpat na každou jednu stranu něco lechtivého (zlobivej pejsek!), nebo aspoň pořádně fuj - To aby neodešli čtenáři, dokud se on nerozhodne, kam děj směřovat.
Jak vidím v komentářích, odešlo jich hodně. Ale když vydržíte nějaký ten díl, rozjede se přehnaný, ale celkem dobrý příběh. Lepší, než se uchýlit k anime verzi; věřte mi, že u této série to není řešení...

13.07.2020 4 z 5

Prach a popel Prach a popel Jenny Han

Stručné shrnutí? Všeobecná neschopnost dotáhnout cokoli do konce. Dobrého i zlého. Mě tam zklamali snad všichni kromě chudáka psa.
A Mary, které jsem tak fandila? Srovná už se zemí ten ostrov? (Kde všichni žijí z válení na sluníčku a cpaní se zákusky a stejně jsou všichni kromě ní hubení, copak to jako motivace nestačí?? :D)
Větší horor už by byl napsat knihu z pohledu matek všech těch děcek. Ty si tam musejí připadat jak v rozkošné načančané noční můře.

10.07.2020

Detektivní kancelář Sirius Detektivní kancelář Sirius Lucie Lukačovičová

Teď nevím, co bych radši - jestli aby byla kniha ještě kratší, bez dlouhých vysvětlování všeho, nebo naopak dlouhá na pokračování, abychom si toho světa užili víc. Skvělý námět, atmosféra, prostředí. Nevadí mi, že hrdinové upustili od vyšetřování epizodických případů, naopak se na to vždycky velmi těším. Chybí mi víc dalších informací o hlavních postavách, většina je tam jen tak naznačená, a víc napětí. Aby se o ně člověk trochu strachoval, ne jen počítal stránky a chvílemi ocenil hezký nápad... Ale ráda si od autorky přečtu něco dalšího.

10.07.2020 3 z 5

Klub sebevrahů Klub sebevrahů Rachel Heng

Tfuj. I mě nalákala anotace. Nápad dobrý, ale... Buď můžete mít ohavnou hlavní postavu, nebo v ohavném světě; ale oboje najednou? Ne. Prostě ne.
Kéž by se spíš do češtiny dostala kniha Corpus Delicti od Juli Zeh, kde je tohle téma pojaté mnohem líp.

05.07.2020

Ztráta spojení - Odhalte pravé příčiny deprese Ztráta spojení - Odhalte pravé příčiny deprese Johann Hari

Jedním slovem, přínosné. Až si říkám, jestli knize není ke škodě, že avizuje své zaměření pouze na deprese, zasloužila by, aby si k ní našel cestu každý, ne nutně nemocný, ale kdo měl/má někdy pocit, že se svět v rektum obrací.

05.07.2020 5 z 5

#Murdertrending - Chci vidět popravu v přímém přenosu #Murdertrending - Chci vidět popravu v přímém přenosu Gretchen McNeil

Hlava mi to nebere, ale zřejmě je to skutečně pro mladší čtenáře. Teda, až na ty drasťárny tam. Celé mi to trochu připomínalo české Urban games, které ale myslím nebyly tak překombinované. Tady jsem měla na konci chuť napsat hlavním špatňákům onu hlášku z Pelíšků: Co to muselo dát práce, a přitom taková blbost...

05.07.2020

Divoká karta Divoká karta Chloe Neill

Stále nová dobrodružství v dost věrohodném světě, skoro vše oukej, ale prostě mi tam něco hapruje: Merit je mezi nadpřirozenými jako doma, všechno dovede vyřešit, má plnou důvěru svého okolí a se svým partnerem jsou dokonale sžití, ALE to všechno stihla za jeden rok, A PŘESTO když se baví vedení, musí mlčet a šoupat bačkorami a co chvíli jí někdo připomene, že je jenom Ochránkyně Domu. Aspoň jim nemusí vyvářet (viz série s Mercy Thompsonovou), to už by byla konečná...

03.07.2020 4 z 5

Holky to někdy nemaj lehký Holky to někdy nemaj lehký Klára Mandausová

Lepší, než jsem podle komentářů čekala. I když se příběhy ilustrující název chvílemi moc těžko čtou. A natož ty, v kterých se poznáte, ojoj..! Ale bavily mě pasáže pana doktora a většinou i druhých autorek, i když u paní Procházkové to věčné „rychle, musíme najít mužský vzor!“ mě tahalo za nervy, jinak bych hodnotila ještě líp. Přesto myslím, že jsem ji nečetla naposled.

01.07.2020 4 z 5

Česko na křižovatce Česko na křižovatce Václav Cílek

Dobré, trefné - ráda bych řekla k zamyšlení, ale radši v malých dávkách - jen to chtělo příspěvky trochu poladit, aby se některé věci neopakovaly dokola. Zvlášť tam, kde východisko je v nedohlednu (jak na východě, tak na západě).

01.07.2020

Tlustá tak akorát Tlustá tak akorát Michala Jendruchová

Moc milé překvapení. Čekala jsem prvoplánové srandičky a tenhle příběh byl, ano, kýčovitý a sladký jak ten dort, ale na uklidnění/zlepšení nálady perfektní. Byl by z toho i hezký miniseriál.

01.07.2020 4 z 5

Poslední pes na Zemi Poslední pes na Zemi Adrian J. Walker

(SPOILER) Lineker byl úžasný. Kdyby se dal pryč ten zbytek, nezlobila bych se.
Tedy, zápletka nebyla špatná, ale můj oblíbený žánr se z toho nestane a chtělo to trochu lepší pozadí, jinak mám dojem, že mi mnohé uniklo: Kde je při „pádu Londýna“ zbytek světa? Taky sám sebe pilně vyhlazuje? I ty „rozkošné“ testery musí někdo vyrábět. (Sériově, nekvalitně, za levno… tak dobře, radši nerozebírat.)
Ještě, že se po přečtení můžeme vrátit do bezpečí sem, kde si z knihy plné ohavností všeho druhu můžeme stěžovat jen na to, že postapo pes někdy mluví sprostě.

29.06.2020 4 z 5

Harleen Harleen Stjepan Šejić

Na Harleen jsem narazila, ještě než vyšla česky, a můžu jen chválit. Děje tam není tolik, ale nevadí to, protože mezitím je na co koukat, Sejic má nádherné kresby i atmosféru, v níž sledujeme postupný úpadek Harleen směrem k její nynější podobě. Dvojsmyslně by se dalo říct, že má tedy Harley Quinn skvělé pozadí.

23.06.2020 5 z 5

Trýzeň Trýzeň Daniel Palmer

Dobrý námět, ale... Není to překombinované? Autor angažoval tolik zápletek, klišé a typů postav. Oceňuji, že svého preppříka ukázal v lepším a rozumnějším světle, než bývá ve filmech. Ale jinak měl málokdo prostor vyniknout. Malý spoiler: Nikdo tam nezačne rodit. Jinak tam najdete snad všechno. Zejména pokud znáte tvorbu Deana Koontze.

23.06.2020

Smrtící žár Smrtící žár Patricia Briggs

Krásné prostředí, příběh se mi celkově líbil, ale už mě straší, kam se ubírá vývoj záporáků v této sérii. Zatímco Mercy se ve svých příbězích dokáže s nejednou potvorou i dohodnout, tady mám pocit, že k vyburcování násilím zcela otupených vlkodlaků je zapotřebí čím dál silnějšího kafe: Už ten minulý špatňák byl pořádné čuně, tenhle je navíc na děti, co přijde příště??

22.06.2020 4 z 5

Vzpoura pražské kavárny Vzpoura pražské kavárny Dominik Landsman

Zábavné, ráda si přečtu i další z nápadů této dvojice, ale zatímco do "továrny" v prvním dílu současná klišé zapadala, tady jejich vrstvení už moc tlačilo na pilu.

22.06.2020 3 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Trochu haprující anotace. Na „Marvinovi“ není vidláckého skoro nic, až na místo bydliště (tj. mimo panelák), přesto mu tak autorka soustavně říká. Na Markétu by se měl podívat doktor, protože co předvádí (panické úprky z místa na místo, roztržitost, krádeže zvířat), to už není hlava v pejru, ale nějaká porucha, co musí bolet ji, její okolí a nejméně některé čtenáře…

22.06.2020

Než pravda vyjde najevo Než pravda vyjde najevo Tošikazu Kawaguči

Musím říct, že i mně se víc líbil první díl, tady mi některé věci přišly jako výplň, ale opět se uzavřelo několik příběhů a celkové poselství a konec jsou nádherné. Jsem zvědavá, jak to třetím dílem dopadne (čili moc doufám, že to nebude další nedopřeložená trilogie..)

18.06.2020 4 z 5

Srdce a mozek Srdce a mozek Nick Seluk

Jak jsem ráda, že jsem na tohle rozkošné duo narazila! Pobaví a připomenou nám, že náš mozek to vážně nemá lehké :-)

11.06.2020 4 z 5

Předurčený Předurčený Benedict Jacka

Ani nevím co, ale něco mě vtáhlo hned od první stránky. Moc se mi líbila, jen některé pasáže mi přišly takové kostrbaté... Ale už na mě čeká pokračování a jestli se tu tedy píše, že je ještě lepší, nemůžu se dočkat!

10.06.2020 4 z 5

Proč číst fantasy, jak to, že zvířata v knížkách mluví, a odkdy se Američané bojí draků Proč číst fantasy, jak to, že zvířata v knížkách mluví, a odkdy se Američané bojí draků Ursula K. Le Guin

Kdyby se byť každý padesátý člověk pohrdající něčím "utíkáním z reality" zamyslel nad tím, proč je z ní potřeba utíkat, jak by tady bylo krásně...
Takže za mě jeden velký souhlas a pět hvězd, i když pátá je spíš propagační. (Marně, já vím. Pokud má někdo s fantastickou literaturou problém, nebude chtít zřejmě číst ani tuhle knihu.)
Moc se mi líbily části o souvislostech s přírodou a divokostí v ní (a v nás?), které jsme si odvykli vidět a navykli nevidět. Hned jsem měla chuť sáhnout po nejbližší fantasy, nebo aspoň po něčem o zviřátkách.

09.06.2020 5 z 5