Alena_S Alena_S komentáře u knih

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Tak, a mám o čem přemýšlet :)

29.12.2017

Střela Střela Laurell K. Hamilton

No tak hrozné to nebylo. Asi to byl spíš slabší díl (Z množství ponechaných překlepů mám dojem, že s tím počítali už před vydáním. A jak už tu bylo napsáno, popisů oblečení je fakt už příliš), ale pro mě např. novela Micah (jejíž děj se dá shrnout do věty "jsi-tak-těsná") nasadila laťku hodně nízko. :D Doporučuji nevzdat to po tom zlobivém začátku, zlepší se to. Anita mě i párkrát překvapila. Jen ať už si dají pokoj se všemi těmi tygry, kdo se v tom má vyznat! :)

26.12.2017 3 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Pro všechny, kdo se nemohli nabažit Nocte... :)

26.12.2017

Chyby, které nás stojí peníze aneb Jak si uchránit peněženku Chyby, které nás stojí peníze aneb Jak si uchránit peněženku Patrick Bernau

Poučné. Jistě neškodí si naše nešvary připomenout nebo si uvědomit ty dosud nepovšimnuté. Jen kdyby po čase autoři nenajeli na systém: "Naťukli jsme zajímavé téma. Líbí? No a tak to chodí i s investicemi. Takže se přesuneme na burzu..."

19.12.2017

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Britt-Marie byla už v Babičce mojí favoritkou a když jsem četla, jak nařídila "své" kryse, že večeře bude přesně v šest, věděla jsem, že zklamaná nebudu ani tentokrát. Ale nakonec možná trochu jo - že ten příběh už dál nepokračuje. A že Britt-Marie ještě nemá svůj vlastní seriál. Obojí by se mělo napravit, "ale ne že bych do toho chtěla autorovi mluvit, to rozhodně ne". :) Nádherné čtení.

18.12.2017 5 z 5

Prostopášný modlitební mlýnek Prostopášný modlitební mlýnek Arto Paasilinna

Tento kus zklamal i mě, snad kdyby autor zápletku zpracoval do povídky a nesnažil se k ní vecpat tolik dalších dobrodružství, bylo by to lepší. Napříště si od něho radši přečtu zase něco, kde budou zvířátka. :)

18.12.2017

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Chválím čtivost a napětí. Ale ty postavy, to byla "sbírka": číst to ještě v pubertě, nejspíš bych se (kromě toho, že bych z toho byla zděšená) divila, jak jsem si mohla přát být už dospělá, když jsou "dospěláci" takoví pitomci!? :) Většinu příběhu se mi líbilo, jak se nám ten thriller zaplétá, ale po dočtení závěru mám pocit, že mám za sebou ošklivou černou komedii. A proto se budu těšit na další autorovu knihu. ;)

05.12.2017 4 z 5

Soustředění Soustředění Leo Babauta

Inspirace a postřehy by byly výbornou povinnou četbou, když většina z nás je válcována záplavou podnětů a informací z obrazovek, ať už zrovna chceme nebo ne. Většina je však zaměřená na tento jeden druh rozptýlení a nabízí vypnutí internetu jako univerzální radu - na kterou by spousta z nás přišla sama i bez knihy a která například v situaci, kdy se potřebujete soustředit právě na emaily (a na stole už máte uklizeno), moc nepomůže... Těší mě ale, když někdo na problém nuceného multitaskingu uprostřed informační záplavy upozorňuje, a líbí se mi, jak nabízí rady i pro některé konkrétní oblasti. A teď bych uvítala něco víc o dobrání se soustředění třeba mezi lidmi, nejen mezi obrazovkami..

29.11.2017 3 z 5

52 změn 52 změn Leo Babauta

Pěkně stručné a podnětné. Ne vždy / u každého 100% či rychle proveditelné; takže bych soupis asi nedoporučila jako závaznou "misi za šťastný život", ale spoustou věcí se lze inspirovat, nebo se nad nimi aspoň zamyslet. Stojí za nahlédnutí, je to rychlé čtení. ;-)

29.11.2017 4 z 5

Pacient nula Pacient nula Jonathan Maberry

Čtivé, napínavé a úderné. Inteligentnější zpracování zombie zápletky, než by bylo s použitím ječících roztleskávaček (či co; asi víte, co myslím ;-)). Jen z jednoho mi cukalo oko, a to z Dr Rudyho, který (malý spoiler) měl být rukojmím, ale brzy se do společnosti tolika pro něj 'krásně' traumatizovaných lidí začlenil rád a všem co pár stránek nezapomínal zdůraznit: "Ale je vám jasné, že se z toho už nikdy nevzpamatujete, že jo?"

15.11.2017 5 z 5

Polibek hříchu Polibek hříchu Keri Arthur

Líbí se mi zde zmíněná podobnost Quinna s milencem Anity Blake, to je trefné. S tím rozdílem, že v jednání Richarda je aspoň minimální logika a Anita se narozdíl od Riley aspoň pokusí najít lepší důvod pro náhodný sex, než "Jé, v místnosti je chlap, tak to se nedá nic dělat a musím." :)

06.11.2017

Volání úplňku Volání úplňku Keri Arthur

Slibovali vlkodlaky. Trochu akční, trochu lechtivé. Tak jsem se šla podívat. Ale... měsíční horečka?? Oh come on, to snad ne :D

26.10.2017

Úprdelný dny na úprdelný planetě Úprdelný dny na úprdelný planetě Dimitri Verhulst

Krásně nás lidstvo shrnul, jen co je pravda :) Jen bych nechtěla být v jeho kůži, když knihu dopisoval, muselo to být pěkně skličující.

22.10.2017 4 z 5

Katova dcera a čaroděj Katova dcera a čaroděj Oliver Pötzsch

Poprvé po čase jsem na začátku tušila, co se na konci stane, ale nebylo to proto o nic méně smutné.

16.10.2017

Doporučuji rovnou přejít k zajímavým kapitolám o učení a pozornosti. Zbytek sice také obsahuje podnětné a důležité informace, ale jsou utopeny v nekonečném spílání na všechno, co má obrazovku. Jsou to všechno jen "mašiny na střílení monster" a jiný názor může mít jen lobbista herního průmyslu či závislák na PC. Počítače, GPS a jiná média nestačí používat s rozumem a rozvahou. Nepoužívejte je vůbec. Nevěděli jste to? Autor Vám to vysvětlí. Bohužel nejen, že z téměř celé knihy tak sálá radikalita, že se dá snést jen po malých kouscích, ale autor přitom sám vystupuje jako nevycválaný "hater" první den na síti...
Dítě, které dostane PC, už nenapíše žádný úkol, nepůjde do školy, přestane mít rádo své rodiče a nakonec postřílí spolužáky. Přehnané? Kdepak, přes to nejede vlak, na to jsou studie. Často velmi "fér" studie, jejichž účelem je svést všechno na google, ať už ho využíváte příliš, nebo ne.
"Chlapče, máš radši úkoly nebo hru na počítači? Že hru? No ne, alarmující!" ...Osobně mi to přijde jako dát mu skicák a stěžovat si, že do něj raději nakreslí pejska, než vypočítá rovnici. Zato autor by to robě poslal do dechové kapely. (Ano, tato alternativa tam skutečně padne!) A na počítač by uvalil daň jako na alkohol, aby ho raději nikdo nepoužíval.
Připadá mi to vůči spoustě rozumných uživatelů a rodičů až urážlivé. Ale to nevadí, je to pro naše dobro. Vždyť hned zkraje autor urazí tři celé národy - "Dali jim PC do škol, celá jejich další generace bude blbá" - a dodá: "Žerty stranou." Já přitom ještě ani ten žert nenašla. Asi jsem zhloupla kvůli počítači. Takže máte pravdu, pane autore, a jdu se vrátit zpět na stromy. Tam se snad už nesetkám s další Vaší tvorbou.

16.10.2017 3 z 5

Opozdilec Opozdilec Dimitri Verhulst

Kdykoli se v knize začalo mluvit o jeho manželce, vůbec jsem se Désirému nedivila, skoro mě spíš překvapilo, že si rozum naopak uchoval. Celkově smutné, ale děkuji protagonistovi, že se snažil uchovat si humor, co to šlo.

16.10.2017 4 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Dobré. Prostředí, napětí, intenzita. Dost velká, aby u mě vyvážila tu vyšinutou pointu na konci a nalákala mě na druhý díl. Jsem zvědavá, kdepak v něm všichni skončí: blázinec nebo útesy?

12.10.2017 4 z 5

Chlupatý sluha pana faráře Chlupatý sluha pana faráře Arto Paasilinna

U první kapitoly jsem si říkala, zda půjde o podobně černý humor, jako má Stará Dáma, ale tenhle příběh je celkově milejší, pan farář i jeho "univerzální" míša všeuměl jsou sympaťáci a rozhodně doporučuju na oddych i do nepohody!

25.09.2017 4 z 5

Bába Motyka Bába Motyka Marko Hautala

Špatný příběh to není, jen ti seveřané mají někdy takový zmatečný styl a vysvětlení mnoha věcí chybí, nebo přijde pozdě. Ale početla jsem si.
Že to "není jako King, i když to obal slibuje" bych spíš než jako výtku brala jako pozitivum, pak by to totiž bylo navíc několikrát delší :-)

25.09.2017 4 z 5

Jak (ne)být divný na netu Jak (ne)být divný na netu Felicia Day

Dobré. Vtipné, inspirující a místy nepříjemně poučné.

19.09.2017 4 z 5