Alena_S Alena_S komentáře u knih

Potřeby pro sebevrahy Potřeby pro sebevrahy Jean Teulé

Pobavilo mě, že kniha s takovým názvem a takovým námětem nakonec skrývá i milý rodinný příběh. Jo a taky černý humor, tedy za mě spokojenost. :-)

19.09.2017

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Očekávání bylo vysoké, a autor je znovu naplnil. Úžasné. Co do rozkošnosti u mě putuje rovnou na stupně vítězů, a je to první knížka, které se povedlo mi vylíčit mateřství/otcovství v pozitivním světle (což se např. Modernímu fotrovi nepodařilo ani ve dvou knihách, i když tam to asi nebylo účelem a ohýbala jsem se smíchy u obou autorů ;-) ). Děkuji. A běžím dohnat Britt-Marii, než vyjde Medvědín. ;-)

05.09.2017 5 z 5

Strážci zákona Strážci zákona Richard Bachman (p)

Pokud jste ještě nečetli Beznaděj, možná bude lepší začít Strážci. Beznaděj je o to srozumitelnější, že je blíž zdroji zla a s méně postavami; Strážci jsou potom takový šok. A nebo ještě líp - pusťte si rovnou Motokopy...

20.08.2017

Manžela jsem nezabila Manžela jsem nezabila Liou Čen-jün

První moje setkání s čínskou satirou a moc milý zážitek! Jen ta jména, ta jména - v tom jsem se trochu zamotávala... Přesto doufám, že se s tvorbou tohoto autora ještě setkáme.

28.07.2017 4 z 5

Nebezpečný seznam Nebezpečný seznam Jan Picek

Je libo absurdistán? Pak vás tahle továrenská parta nezklame..!

25.07.2017

Podvrženec Podvrženec Roger Zelazny

V druhé polovině milý příběh, ale nelekejte se, kdyby Vám dělalo velké potíže se do toho začíst: Nejste sami :-)

18.07.2017

Ve službách Nuly 1 Ve službách Nuly 1 Nana Močizuki

Tomu říkám maximální úroveň roztomilosti! :-3 Je mi jedno, že su dospělá, tohle musím přečíst celé! :D

11.07.2017 4 z 5

Jednou nohou v hrobě Jednou nohou v hrobě Jeaniene Frost

Příběh se začíná pěkně vyvíjet. A já se stejně pořád nejvíc těším na scény s Catinou matkou. :-)

04.07.2017 5 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Rozhodně naplňuje všechny rysy žánru. Včetně toho, že je místy brutální... Ale takhle? Některé postavy se chvílemi chovají až scestně (ano, Garethe, tebe myslím) a scény s domorodci (autorovi mírně tleskám, že na to měl nervy - jen mírně, žaludek z myšlenky na tuto část nesnese prudší pohyby) by mi spíš dávaly smysl např u hladových her, kde přežít mohl jen jeden a soutěžící tam nebyli dobrovolně. Jinak nechápu, proč by se do takového masakru někdo hlásil, byť jde o hodně peněz. Moc se mi ale líbil epilog (i když závěr soutěže ne); asi jsem škodolibá, ale ten neměl chybu.

27.06.2017

Ohnivý muž Ohnivý muž Joe Hill (p)

Chválím originální námět a zápletku a stálou míru napětí, na kterou jsem se od autora těšila a nezklamal. Sdílím místní názor, že některé scény by bylo lepší zkrátit, bylo to místy natahované. Bylo ale fascinující sledovat hlavní hrdinku, jak si ve svém požehnaném stavu (teď pozor, trochu spoiler) téměř superhrdinsky snaží poradit s dvěma muži, z nichž bývalý je ****** a psychopat, a budoucí je sympatický hrdina, který ale v rámci svých kousků často dostává "na budku" a rád se pak nechá od paní zachraňovat. :-)

27.06.2017 4 z 5

Urban Games Urban Games A. T. Jurasek (p)

Panejo, zdá se, že i na české scéně "za to umí vzít" (ve scéně s lany doslova :-) ), a to dokonce tak, že některé řádky mě občas skoro bolelo přečíst. Pro příznivce žánru lahoda!

23.06.2017 4 z 5

Konstantynův efekt Konstantynův efekt Karolina Francová

Bez mučení se přiznám, že jsem se hodně těžko orientovala v postavách, natož když pak začaly přeskakovat, popř. byly posunovány z místa na místo, ať už prostorově, nebo smýšlením. (A prakticky spíš od jednoho výprasku k druhému) Na druhou stranu se mi líbil námět a konec - "dojezd" knihy k příběhu dobře padne.

23.06.2017

Válečné srdce Válečné srdce Terry Goodkind

Posledních několik dílů jsem skřípala zuby, ale musím uznat jedno - autor epické a silné konce umí a ukázal to i tentokrát. Být tato dějová linie tak poloviční, neměla bych co vytknout.

23.06.2017 4 z 5

Oddělené duše Oddělené duše Terry Goodkind

Přikláním se k názoru, že poslední díly se měly sloučit do jednoho. Autor se už tak opakuje, až mám pocit, že se k nám dostala edice upravená pro sklerózou stižené čtenáře. Ale: vydržte do příštího dílu, bude to lepší...

23.06.2017

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Nečekejte mnoho děje... a nebo radši nečekejte nic a jen si užívejte milou knižní lázeň zábavy po perném dni. A pokud vás zrovna trápí otázka, co je smyslem života, nezoufejte, všechno bude. :-) P.S. A pokud se přistihnete, že vám Vogoni přirůstají k srdci... vítejte v klubu. Kéž se dostanou ke slovu i v dalších dílech.

11.05.2017 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Od zápletky, která mi zněla jako "kluk hraje videohru a všichni to moc žerou", jsem moc nečekala - a byla jsem příjemně překvapená. Svižná, vtipná, chvílemi i uvěřitelná (snad až místy na ty záporáky) jízda na vlně "osmdesátek", a nemusíte být znalcem zmiňovaných her, abyste měli při čtení pocit, že se díváte na monitor spolu s hrdiny. Za což jsem ráda, protože mi pc hry nikdy moc nešly :-)

11.05.2017 4 z 5

Sandman Slim Sandman Slim Richard Kadrey

Skutečně je trochu těžké se začíst... a skutečně mi bylo líto, když to končilo. :-) Výborná jízda se spoustou zajímavých bláznů a hlášek. Až přečtu celou trilogii, přejdu tam, kam mě Slim inspiroval - k "opáčku" Greenovy Noční strany ;-)

18.04.2017 4 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Nemůžu si pomoct, ale hlavní můj dojem je, že je mi z toho smutno..

13.04.2017 3 z 5

Třetí království Třetí království Terry Goodkind

Jak se mi líbil předchozí díl jako úvod do další napínavé vícedílné lapálie, tak tohle mi přijde, že autor snad psal jenom mechanicky, aby stihl uzávěrku, nebo ze spaní po shlédnutí nějakého hororu se zombíky... a asi bude hůř.

10.04.2017

Zázračný pes Wally Zázračný pes Wally Marsha Boulton

Sice jsem se na pár místech "zadrhla", ale Wally všechno zachraňuje, s paničkou jsou úžasná dvojka!

15.03.2017 4 z 5