Alena_S Alena_S komentáře u knih

Třetí království Třetí království Terry Goodkind

Jak se mi líbil předchozí díl jako úvod do další napínavé vícedílné lapálie, tak tohle mi přijde, že autor snad psal jenom mechanicky, aby stihl uzávěrku, nebo ze spaní po shlédnutí nějakého hororu se zombíky... a asi bude hůř.

10.04.2017

Zázračný pes Wally Zázračný pes Wally Marsha Boulton

Sice jsem se na pár místech "zadrhla", ale Wally všechno zachraňuje, s paničkou jsou úžasná dvojka!

15.03.2017 4 z 5

Na ostří špičáku Na ostří špičáku Chloe Neill

Tohle být poslední díl, bylo by hodně čtenářů rádo, že u toho sedí ;-) A pro nás škodolibější by to byly přímo žně.

15.03.2017

Objetí mrazu Objetí mrazu Laurell K. Hamilton

Druhá půlka knihy je vítané překvapení, konečně posun v hlavním příběhu.

15.10.2016

Vedlejší pokoje Vedlejší pokoje Radovan Menšík

Příběh je dobrý a má nemálo zajímavých myšlenek, jediné mínus je, jak je natahovaný. Je to výborný nápad, jen je potřeba obrnit se trpělivostí..

15.10.2016 4 z 5

Kdopak by se šmejdů bál? Kdopak by se šmejdů bál? Světlana Glaserová

Kniha je poučná, informativní a přitom čtivá, je aktuální a (bohužel) ještě dlouho bude - proč se takové nezařazují do povinné četby?

25.09.2016

Obnažená říše Obnažená říše Terry Goodkind

Jak už tu bylo řečeno: Dobrý příběh, jen kdyby se čtenář nemusel pokaždé prokousávat tím dlouhým začátkem. A kdyby byl autor tak laskav a přestal k znepříjemňování Richardova života používat bolení hlavy, prosím? Není pak místy příjemné se vžívat do děje :-)

29.08.2016

Apokalypsa na počkání Apokalypsa na počkání Charlie Human

Jak to nazvat? Jízda. Je to jízda. :-)

03.08.2016 4 z 5

Ke čtení je třeba vědět dvě věci, naštěstí vám je kniha ujasní už zkraje: 1) Autorka krom uklízení skoro nemyslí na nic jiného (ale přizná to) 2) Nazvala bych ji královnou konzumu, kterou navíc asi netrápí rozpočet, vzhledem k občasnému přístupu k věcem "vyhoďte všechno a až to budete potřebovat, koupíte si to znova". Pokud jste schopní tohle aspoň po dobu čtení skousnout, narazíte na zajímavé a určitě i inspirující myšlenky a nápady. Většina z nich je dobře upotřebitelná v praxi, i když ne všechny (např. některé tipy na třídění papírování by se v našich končinách mohly nevyplatit), a na příští úklid se budete těšit. V opačném případě nečtěte, byli byste jenom naštvaní. :-)

03.08.2016 4 z 5

Modrooký zaměstnanec japonské firmy Modrooký zaměstnanec japonské firmy Niall Murtagh

Autor nás seznamuje s firemní kulturou úplně odlišnou od naší a překypující absurditami, naštěstí s humorným nadhledem člověka, který už ve světě hodně viděl, a bez větších dramat. Která jsem trochu čekala, ale takhle to taky bylo hezké, oddechové čtení.

19.07.2016 5 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Docela mě zajímá, jak to s nimi bude dál, i když na velké uchvácení příběhem teprve čekám. Doporučím spíš čtenářům, kteří by si při čtení potterovských knížek škodolibě představovali, jaké by asi bylo nechat zlo vyhrát - budoucnost v tom světě by nejspíš vypadala stejně, jenom blažejové by to asi měli horší :)

19.07.2016

E : (román o arogantních šéfech, pracovních obědech a zatoulaných kalhotkách) E : (román o arogantních šéfech, pracovních obědech a zatoulaných kalhotkách) Matt Beaumont

Originální forma vyprávění, ještě zajímavější sbírka individuí a po čertech vtipné :-) Jediné mínus bylo, že jsem se často, zabraná do děje, "zadrhla" na jméně některého účastníka konverzace a musela přemýšlet, o kom bude řeč. Asi jsem byla moc rychlá. Každopádně jsem ráda, že knihu vlastním, už kvůli bezkonkurenčnímu vtipu s přípravou ryby u biskupa na straně 239. :-)

19.07.2016 4 z 5

Strach a chvění Strach a chvění Amélie Nothomb

Jestli to tam mají byť zpoloviny takové, tak klobouk dolů před každým, kdo tam vydrží, a takovou dobu! Hlavní hrdinku a její nadhled ale nikdo nezdolá - a jestli dokáže lidi burcovat už posouváním dat v kalendářích, tak co teprve při doplňování toaletního papíru. Teď si musím pustit ještě film; chci vidět, jestli tam na konci bude to kouzelné "Žer !!" :-)

21.06.2016

Red Red Jack Ketchum (p)

Příběh krátký, ale silný a bohužel i věrohodný.

20.06.2016

27 aneb Smrt vás proslaví 27 aneb Smrt vás proslaví Alexandra Salmela

Tak hlavní hrdinka by potřebovala na holou, bez ohledu na to, kam by to knihu žánrově posunulo :-), a poslat šupem do práce... Naštěstí kouzelná ztřeštěnost vedlejších postav provázejících ji skrz ty nekonečné prázdniny (achjo), to vyrovnává a díky nim je z příběhu originální a často roztomilá míchanice. Jak říká nejmladší z postav: Musíte se seznámit s Panem Prasátkem - pamplasá! :-)

20.06.2016 4 z 5

Syn Londýna Syn Londýna Tom Pollock

Moc dobrý počin, posouvá urban fantasy na novou úroveň: hodně fantasy a hodně urban. Město žije naprosto vším a nic v něm po přečtení knížky už nebude jenom "naše". Výsledkem je po pár stránkách chytlavá, šílená a parádní, i když často nijak růžová jízda.

15.06.2016 5 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Některé knihy můžou vyvolat chuť na panáka, a pak je tahle, u které asi leckdo zatouží po osvěžovači vzduchu, koupeli ve voňavce a slunění daleko od všech sklepů. Nevím, jak hodnotit - bez ohledu na to, kolikrát řeknu FUJ, bude to vlastně kompliment, protože to je patrně účel příběhu :)

15.06.2016

Praštěný Praštěný Kevin Hearne

Pořád ve stejném duchu, s plusy i s mínusy, pořád mě to bavilo, ale pořád mi námět, kdy konfliktům se vyhýbající a nerad se peroucí druid prohlásí "kluci, jdeme na něj", k němu neseděl...

31.05.2016

V posledním tažení V posledním tažení Jim Butcher

Sice žádný posun, ale je to rychlé, je to čtivé a chvilku je tam tyranosaurus (!) - takže kdo by váhal, jestli to číst, už neváhejte, protože kde jinde Vám to dají :-)

24.05.2016 4 z 5

Hon na ovci Hon na ovci Haruki Murakami

Potvrzuje se tu heslo pro četbu Murakamiho: Nesnažte se chápat, co vidíte. Prostě se nechte nést a nebudete zklamaní. ...a kdyby přece, v záloze je Ovčí mužík! Prostě se těším, až to budu za čas číst znova; doufám, že mi bude pár věcí jasnějších.

24.05.2016 5 z 5