Alethea_k Alethea_k komentáře u knih

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Slepí ptáci jsou první knihou od autorky, již jsem četla. Velice mě zaujalo téma, rozvleklý začátek mi kupodivu přišel vhod a já okamžitě po 30 stranách věděla, že si knihu zamiluju. Vše se mi zdálo reálné, uvěřitelné a jsem mile překvapená, jaké souvislosti dokázala autorka propojit, aby došla k logickému závěru. Mylně jsem se domnívala, že znám vraha a je to přece jasné. Nic není jasné až do úplného konce. Taková souvislost mohla napadnout vážně jen U. Poznanski.
Oba hlavní vyšetřovatele jsem si také oblíbila a zajímá mne jejich soukromí. To, co se stalo před tímto dílem, ale také to, co na nás autorka chystá.

10.09.2017 5 z 5

Andělí vejce Andělí vejce Petr Stančík

U autora je již od první věty zřejmé, že má Magnesii Literu právem. Kniha mi svojí ponurostí a magičností připomíná Žítkovské bohyně. Velice oceňuji "vize do budoucnosti", prostřednictvím kterých autor velmi trefně kritizuje současné dění ve světě. Něco tomu na 5* chybělo (nebo snad přebývalo?) každopádně - literární zážitek to je. Jen se musíte plně soustředit a mít rádi knihy z prostředí válek. Zde se objevuje 1. i 2. světová. :)

31.08.2017 4 z 5

Úsměv Úsměv Raina Telgemeier

Tento komiks se mi líbil více než Ségry. Byl svižnější, problémy ohledně kluků jsou snad známé všem holkám, takže jakési ztotožnění probíhá. Četla jsem je nejspíš ve správném pořadí, takže zklamaná být nemůžu.

31.08.2017 5 z 5

Díky za každé nové ráno Díky za každé nové ráno Halina Pawlowská

Knihu jsem nedokázala přečíst. Chybí mi v tom něco, co se objevuje v jejích novějších knihách, které se mi hodně líbily. Radši se podívám na film a ke knize se již nebudu vracet.

24.08.2017 1 z 5

Básně Básně Jiří Černohlávek

Zajímavá tvorba. Autor má opravdu rozsáhlou slovní zásobu a oceňuji básně v cizích jazycích.

21.08.2017

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Alenku jsem si zamilovala až po přečtení retellingů od A. G. Howard, která si mě dokázala svým vyprávěním získat mnohem více. Tady se 2/3 knihy prakticky nic nedělo, pořád se někdo přirovnával k chutím mnoha koláčů. A to není nic pro mě. Moc popisů, zpočátku ne moc rozhovorů. Pouze konec nabral spád a trošku mě zlanařil, abych knize dala o hvězdičku navíc. Jestli jsou takhle nudně napsané i Měsíční kroniky, nehodlám se do nich ani pouštět. Tohle se prostě moc nepovedlo...

10.08.2017 3 z 5

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Vskutku velkolepé zakončení příběhu. To, jak příběh skončí, je zřejmé již od konce 2. dílu, nicméně všichni musíme vědět, co všechno se stane ještě mezi tím. Nebudu lhát. Kdybych byla na jejím místě, vítězí okamžitě Morfeus a Zach se rovnou může jít zahrabat, takže by nebyly potřeba 3 díly, ale jeden. (není to spoiler, nebojte :D) , na druhou stranu - čím déle žít s Alyssou v říši divů a procházet si společně s ní všemi šílenostmi, tím déle jsem z celého příběhu měla dětinskou radost. Provázely mne podobné pocity, kterými si procházely všechny postavy (až na Zacha) a kdykoliv se hovořilo o zradě, uvěřila jsem jí bez váhání. A. G. Howard psát zkrátka umí a doufám, že si od ní co nejdřív přečtu i další knihy. Tato trilogie si mě získala. Nejhorší byl dle mého názoru první díl (absurdita). Doufám, že ostatní knihy od ní jsou stejně dobré, ne-li lepší. :)

14.07.2017 5 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

2 věci, které mě na knize štvaly:
1) děj se odehrává pouze ve světě lidí
2) v knize je tuna gramatických chyb
Jinak.. děj byl poněkud svižnější, než si pamatuji z prvního dílu. Upřímně se bojím, jak celá série dopadne. Morfeus je prostě pán :)

09.07.2017 5 z 5

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

Na to, že se jedná o Murakamiho povídky, jsem byla zklamaná. Nikde jsem nenašla vyšší přesah příběhu.

22.05.2017 3 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Někomu se příběh může zdát jako jedna velká vykrádačka a bezcílné létání z místa na místo, ale pokud k tomu celému přistupujete jako k „oddechovce na entou" a necháte se pohltit atmosférou a emocemi, nemůžete být zklamaní. Nejvíce doporučuji lidem, kteří mají chuť na něco destrukčního.

24.04.2017 4 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

První příběh se mi líbil. Těšila jsem se na druhý. Tam jsem ale šlápla vedle. Musela jsem přeskočit 50 stran, protože mě absolutně nebavily e-maily mezi ženou a knězem. Třetí příběh byl nejlepší ze všech. Kvůli prvnímu a poslednímu se knihu vyplatí přečíst.

14.01.2017 3 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Série Selekce se celkově řadí do lepšího průměru v žánru fantasy. Myslím si, že příběh jejich dcery je dokonce lepší než příběh Americy a Maxona v předchozí trilogii. Snad to dopadne tak, jak si přeju. :)

21.12.2016 5 z 5

Maličkost Maličkost Markéta Baňková

Autorka předvedla, že to se slovy opravdu umí. Když se podívám zpětně, děj není nic moc, ale pocit z knihy je neskutečný. Nikdy nebudu spokojená, dokud si nepřečtu všechny knihy od ní. Asi přestanu číst zahraniční autory a vrhnu se na české. Máme tu opravdové poklady.

16.10.2016 5 z 5

Intr Intr Ladislav Karpianus

Upřímně, po dočtení jsem nevěděla, jak knihu ohodnotit. Obsahově je to průměr... Ale pokud příběhy dávkujete a uděláte si ze čtení Intru zvyk, na který se těšíte, stane se z celé knihy více, než pouhý průměr. Za mě super!

11.08.2016 4 z 5

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Akce od začátku do konce. Děj, který se snažíte předvídat, ale vždy se vaše nejhorší předtuchy vynásobí tisícem. Příběh, od kterého se nejde odtrhnout a nejde přestat. Okamžitě jdu číst další díl, abych věděla, jak to celé dopadne. :)

07.08.2016 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Myslím, že tato kniha se mi dostala pod ruku v pravý čas. Je léto, svítí slunce a na romanťárnu je to ideální. Kniha mi připadá neuvěřitelně miloučká a já se těším na druhý díl.

09.07.2016 5 z 5

Pravda o mém muži Pravda o mém muži Halina Pawlowská

Příběh založený na skutečnosti. Je jasné, že určitě spousta věcí není pravda nebo je pozměněna, ale emoce pravdivé být musely. Obdivuji ji, jako ženu, ale také proto, že je skvělá spisovatelka. S hlavní postavou jsem se smála, ale také zuřila nebo byla smutná. Zatím to nejlepší, co jsem od ní četla.

30.06.2016 5 z 5

Zpovědi podezřelé Zpovědi podezřelé James Patterson

Kniha se mi vůbec nelíbila, ani jsem ji nedočetla. Slibovala jsem si od toho docela dost, ale místo toho jen nenávidím větu: Ale to až později.
Možná mi přišla pod ruku jen v blbou chvíli a někdy jí dám druhou šanci.

04.06.2016 1 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Fangirl. Kniha, kterou jsem přečetla během jediného dne. Kniha, která mě od svého děje nepustila do doby, dokud jsem ji nedočetla. Hlavní hrdinku jsem si zamilovala a teď nejspíš nebudu číst knihy od nikoho jiného, než od Rainbow Rowell. Krásný příběh. :)

15.05.2016 5 z 5

Soustředění Soustředění Leo Babauta

Čekala jsem od toho mnohem víc. Píše se tu pořád o sociálních sítích. Tato kniha by měla pomoct lidem zbavit se jejich závislosti na Twitteru, facebooku, atd. Poté, co jsem viděla na každé straně minimálně 3x sousloví sociální sítě, myslela jsem si svoje. Jestli je to terapie zhnusením, zabírá dostatečně. Nenašla jsem tam nic, co bych nevěděla. Zaujaly mě pouze citáty na začátcích kapitol.

06.05.2016 3 z 5