allyce allyce komentáře u knih

Deník bulimičky Deník bulimičky Diana Fey

Přesto, že je tato kniha o vážném tématu, autorka popsala svou závislost s nadhledem a humorem, který mě opravdu bavil a pobavil. A vůbec se tím nesnížila vypovídající hodnota knihy, naopak, myslím, že může těm, kteří trpí stejnou nemocí, pomoci v jejich cestě k uzdravení.

22.05.2016 4 z 5

Blouznivec Blouznivec Daniel Palmer

Pro mne super kniha, líbila se mi moc, neřekla bych, že je psaná rozvláčně, bavila mě, vtáhla do děje.

02.04.2016 5 z 5

Krásné zítřky Krásné zítřky Katherine Boo

Nehodnotím, nejsem objektivní. Před několiky dny jsem dočetla Šántárám, vynikající knihu ze stejného prostředí a v jejím stínu jsou Krásné zítřky pro mě nečtivé. Nebavily mě natolik, že jsem knihu nedočetla...

28.06.2019

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Těšila jsem se na každý čas, kdy jsem mohla vzít do rukou tuto knihu.

28.06.2019 4 z 5

Tikot Tikot Dean Koontz

Souhlasím a ztotožňuji se s komentářem níže od eraserheada. Naprosto vyčerpávající.

23.06.2019 3 z 5

Psychiatr Psychiatr Petr Prouza

Náhodný výběr v knihovně bez velkých očekávání. O to víc jsem byla překvapena když jsem se ponořila do vyprávění, které bylo podáno zajímavě a čtivým stylem.

17.05.2019 4 z 5

Mánie Mánie Craig Larsen

Hodnotím průměrem, zápletka ničím nepřekvapila a závěr byl notně přestřelen.

17.05.2019 3 z 5

Blondýnka Blondýnka Joyce Carol Oates

Kdyby to byl příběh fiktivní hrdinky a měl o polovinu stran méně, byl by to příjemný oddychový počin.

17.05.2019 2 z 5

Hra na pravdu Hra na pravdu Stella Blómkvist

Jednoduché a nudné. Hlavní hrdinka - advokátka je něco mezi trhlou kozou a alkoholičkou, narkomankou a nymfomankou v jednom. Nevýslovná hloupost.

26.03.2019 1 z 5

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

Dobré čtení, ale očekávala bych, že příběh bude gradovat, dle mého vkusu však měl sestupnou tendenci.

11.03.2019 3 z 5

Moje druhé já Moje druhé já Jonathan Kellerman

Autora jsem neznala a po přečtení této knihy brzy napravím. Doufám, že i ostatní knihy budou podobné. Žádné přehnané akce, padesát mrtvých, snaha šokovat za každou cenu. Tady děj pomalu, ale příjemně utíká, přirovnala bych to k sezení (nebo ležení na lehátku) u psychologa, přesně tak, jak to vidíme v amerických filmech. Prostě detektivka podle mého gusta, vražda, vyšetřování a spousta, spousta psychologie a psychiatrie. Bezvadné!

17.01.2019 4 z 5

Tak trochu šílení Tak trochu šílení Jeffery Deaver

Plně se ztotožňuji s komentářem Eidalon, lépe bych to nenapsala. Skvělé povídky - určitě doporučuji.

03.01.2019 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Přiznávám, že po přečtení Volání Kukačky jsem měla větší očekávání. Takže trochu zklamání, ale určitě si ráda přečtu další díl/y.

19.12.2018 3 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Tentokrát jsem pocítila mírné zklamání. Dělo se toho hodně, ale spousta z toho mi přišla přestřelená a neuvěřitelná. Dívka v pavoučí síti mě bavila více.

23.11.2018 3 z 5

Mrazivá noc Mrazivá noc John Lutz

Dobrý průměr. Ke konci už mě ty vraždy ani nebavily, čeho je moc, toho je přiliš. Sbor vyšetřovatelů mizerný a vrah - no, žádné velké překvapení.

13.11.2018 3 z 5

Dáma s hedvábnou maskou Dáma s hedvábnou maskou Diana Norman

Nebudu hodnotit hvězdami, nebylo by to objektivní. Věřím, že si kniha své čtenáře/ky najde a našla (podle pochvalných komentářů níže). Mě nezaujala, bylo to trápení.

08.11.2018

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Asi zde budu momentálně černou ovcí, knihu hodnotím mírným podprůměrem. Četla jsem v poslední době několik knih s tématikou amerického jihu a otroctví, nu a mysl je na nějakou dobu přesycena. Asi jsem tuto knihu měla číst jako první. Teď mě již ničím nepřekvapila a nic na tom nemění ani Čipera a Jem.

07.11.2018 3 z 5

Ochránce Ochránce Dean Koontz

Vrah je narcista i metrosexuál v jedné osobě, ochránce je vyjímečný zedník s velkou hlavou a ona je oběť, která sice nemá manžela ani přítele ani televizi, zato má štěstí, protože potká našeho zedníka. Nakonec zazvoní zvonec a pohádky je konec.

26.10.2018 3 z 5

Navždy tvůj Navždy tvůj Daniel Glattauer

Červené knihovně se vyhýbám obloukem, takže jsem se až do chvíle, kdy červená ztmavla téměř na černou , pěkně nudila. Pak už to bylo lepší, ale celkově knihu hodnotím jako průměrnou na rozdíl od autorovy knihy
Není zač.

11.09.2018 2 z 5

Vrahem může být kdokoliv Vrahem může být kdokoliv Jeffery Deaver

Zatím všechny knihy, které jsem od Deavera přečetla, jsem si nesmírně užívala a považuji jej za jednoho z nejlepších v kriminálním žánru. Tady jsem ovšem narazila, povídky mě nebavily.

23.08.2018 2 z 5