Alma-Nacida Alma-Nacida komentáře u knih

Hlodání Hlodání Jason Aaron

Předchozí drajv, kvalita a nepředvídatelnost jsou zpět, děje se dějí a jediné, co jsem odhadla, bylo to, co je s Carol. Je to zase za 5 a jsem celá nedočkavá, co bude dál.

04.08.2019 5 z 5

Úplně sám Úplně sám Jason Aaron

Tady cítím potřebu poprvé ubrat hvězdu, nejvíc proto, že tady mi připadá všeho nějak moc: moc podivné loajality agenta Nitze k jeho kumpánům (zdráhám se napsat "kamarádům"), moc rychlá cesta Dashe od temného hrdiny ke smažce 1.ligy, příliš pozdní lítosti vypitého Kdo chytá. Tož tak, uvidíme, kdo se v příštím díle pozvedne z prachu a kdo naopak bude rýt držkou v zemi hlubší brázdu.

04.08.2019 4 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Christopher John Sansom

Pěkná historická detektivka napsaná se znalostí prostředí mě potěšila, vytkla bych jen pomalejší rozjezd a poněkud nadprůměrnou naivitu hlavní postavy, pokud šlo o politické machinace a monstrprocesy. Ale jinak se mi kniha líbila a půjdu i do dalšího dílu.

02.08.2019 4 z 5

Hryzání ve vnitřnostech Hryzání ve vnitřnostech Jason Aaron

K (pro mě) novému dílu jsem si dala repete těch předchozích a byla to jízda. Až budu bohatá, koupím si všechny díly najednou a jen mi nezbývá než doufat, že až si je všechny přečtu, tak si to nehodím. :)

27.07.2019 5 z 5

Sicilský román Sicilský román Ann Radcliffe

Když slyším "gotický román", tak doufám, že se budu příjemně bát. ;) Naopak doufám, že nudit se moc nebudu. No a vzhledem k očekáváním to bylo tak za 2 z 5. ;)

25.07.2019 2 z 5

Washingtonovo náměstí Washingtonovo náměstí Henry James

Několikrát jsem si během četby vzpomněla na Táňu a Oněgyna, je to úplně jiné a přece podobné. Je to kniha, na kterou je třeba mít tu správnou náladu, jinak bych asi přeskakovala, dnes se už píše jinak. Pocity mám smíšené, a tak bych hodnotila nejraději dvěma a půl hvězdami.

25.07.2019 3 z 5

Bubble Bubble Anders de la Motte

Tak nevím, buď jsem už přesycená, nebo to bylo fakt blbý. Každopádně mě to nějak nebavilo, hadi, bomby, natvrdlá sestra a strašlivý Magnus.

23.07.2019 2 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

Tak tohle trošku drhlo. V závěru už bych někoho šoupla ze střechy taky. Od začátku jsem tipovala, která mrtvola bude na konci živá :-), a trefila jsem se. Strýček Ex Machina byl už trochu moc, zvlášť po tom, co se z něj vyklubalo, ale dobře. Mám půjčený i třetí díl, tak tomu dám šanci.

20.07.2019 3 z 5

Game Game Anders de la Motte

Když nic moc nečekáte, pak můžete být jako pesimisté překvapeni už jen příjemně. :) V knihovně jsem po knize sáhla jako po letním čtení na dovolenou, a z počátku jsem si říkala, že to už tady bylo... když tu náhle BÁC! a všechno bylo jinak, a ne jednou. :-) Tím pádem dávám šanci i dalšímu dílu a dala bych tři a půl hvězdy, protože mi lezlo na nervy prokládání anglismy. Jsem holt stará páka. :-)

16.07.2019 3 z 5

Vyšlapaná čára Vyšlapaná čára Sara Baume

Tohle je bolestné čtení pro někoho, jehož dítě se potýká s depresí. Ale četla jsem dál a dál. Stávám se autorčiným fanouškem, opravdu má dar slova a obdivuhodnou schopnost vyvolat velmi živé obrazy, až mrazí. Ale taky vhled a vtip.
"... Schopnost mluvit s lidmi: v tom je klíč ke světu. Nezáleží na tom, jestli je člověk schopný artikulovat vlastní myšlenky, city a úmysly, nebo ne. Záleží na tom, aby uměl vydávat zvuky, které v ostatních vyvolávají příjemné pocity bezpečí, a vznášet dotazy, které jim dávají možnost formulovat jejich vlastní myšlenky, city a úmysly, jednotlivosti jejich existence, jejich vášně, zájmy a přesvědčení. Pokud umíte mluvit s lidmi tímto způsobem, můžete se vydat - dostat - kamkoli na světě, v životě. ... Lidi to nemají rádi, když mluvíte doopravdy."
Amen. :)

12.07.2019 5 z 5

Tulák Tulák Nick Petrie

Velmi příjemné překvapení. Knihu jsem si vybrala v knihovně jako letní oddychovku, ale udržela mě v napětí, nic mi nepřipadlo nedomyšlené, nudné ani sentimentální, z ničeho se mi neobracel žaludek, takže na thriller samé plusy. :-D Jediná výhrada je ke smrdutému psu umytému jahodovým šamponem. Tak to ne. Komu někdy smrděl pes, ten ví, že kombinace toho pachu s jahodama je nad síly kohokoliv s čichem. :-)

12.07.2019 4 z 5

Sedm kamenů lásky a ztráty Sedm kamenů lásky a ztráty Diana Gabaldon

Jak se mi stává u všech povídkových knih, některé se mi líbí víc a jiné méně. Vyzdvihnu nejčtivější povídku a tou je Prchavá zeleň, ta mě opravdu bavila, a pak ještě Panicové, jejíž název mi připadal poněkud blbý. :) Moc mě nebavila poslední povídka, ale celkově to bylo co jsem čekala - prima oddechová na horké letní dny. :)

05.07.2019 3 z 5

Downův syndrom Downův syndrom Mark Selikowitz

Srozumitelně a také citlivě napsaná kniha, která sice cílí hlavně na rodiče dětí s DS, ale může být užitečná i pro asistenty, učitele a vůbec všechny, kdo přicházejí s těmito dětmi do kontaktu v práci i soukromě.

02.07.2019 5 z 5

Naděje: Tragédie Naděje: Tragédie Shalom Auslander

Mno... já mám ráda srandu i černý humor a opravdu oceňuji ujetý nápad s Annou Frankovou jako "věčným židem" na půdě amerického domu, líbila se mi jména hlavních postav i poněkud obsesivní úvahy o výběru nejlepších posledních slov. A teď přijde to ALE:
Je tam pro mě všeho trochu moc, příliš exkrementů v topení, údivu nad tím, že i milované bytosti prdí, šokujících nechutností s popravami, přejetými zvířaty a příliš poházené zeleniny v "mámině zahrádce" (suši rolky včetně). Myslím, že výchova v ortodoxní rodině bez ohledu na vyznání člověka pořádně poznamená. ;)

19.06.2019 3 z 5

Ostrov Ostrov Roy Jacobsen

Pěkná kniha, kde čas zdánlivě poklidně plyne, ale pod povrchem žhnou vášně, temnota se dere ven a záleží jen na dětech, že všechno nekončí katastrofou. Díky za skvělý čtenářský zážitek! :)

18.06.2019 4 z 5

Jatka č. 5 Jatka č. 5 Kurt Vonnegut Jr.

Velmi zvláštní protiválečná kniha balancující na hraně mezi tragikomedií a surrealismem. Kdysi jsem ji už četla, ráda jsem si ji zopakovala a jistě to není naposledy.

06.06.2019 4 z 5

Sběratel ztracených věcí Sběratel ztracených věcí Ruth Hogan

Po počátečním nadšení nad dobrou zápletkou a detaily, jako že je sv. Antonín z Padovy patron ztracených věcí, přišly už spíš rozpaky. To šmarjá nejde napsat román bez těch sladkobolných plků a la červená knihovna? Nehledě na (ne)autenticitu postavy Sunshine údajně s Downovým syndromem?! A jak tam každý každého buď potká "v pravý čas", nebo těsně po něm, či ho aspoň přejede vlakem, to bylo na mě taky trochu moc. Bavila mě první třetina a některé příběhy ztracených věcí, dala bych 2 a půl hvězdy hlavně za nápad.

04.06.2019 3 z 5

Továrna na Absolutno Továrna na Absolutno Karel Čapek

Kdokoli jiný než Čapek by byl asi hodnocený méně kriticky, ale tady prostě nemůžu jinak. Nápad skoro geniální rozbředl do nudy a ukecanosti. Škoda toho potenciálu.

28.05.2019 2 z 5

Sedlákův soud Sedlákův soud Martin Jensen

S Halfdanem a Winstonem mám tři díly, tenhle byl poslední a za mě nejnudnější. Co tam kromě natahování knihy dělají postavy, které děj vůbec nerozvíjí jako fešná Brigit? Dočetla jsem, ale další díly si nechám s klidem ujít. Dala bych 2 a půl hvězdy, kdyby to šlo. ;)

27.05.2019 3 z 5

Historie vlků Historie vlků Emily Fridlund

Pokud někdo čeká nějaký psychologický rozbor nebo vhled do mysli postav, bude jako já zklamán. Chápu, že peripetie vypravěčky souvisí s traumatem, o němž kniha je, ale zabírají v příběhu zbytečně moc místa a jen ho znepřehledňují. Popis soudu se zdá být už úplně absurdní, zvlášť jeho výrok, ale věřím, že v USA by to možné bylo. Moc nechápu vsuvky s pedofilním učitelem, leda že snad chtěla autorka zdůraznit, že za dobrou pověst se leccos schová.

19.05.2019 3 z 5