Amneris Amneris komentáře u knih

Pravěké dějiny Čech Pravěké dějiny Čech Alena Rybová

Kniha naprosto vyčerpávajícím způsobem seznamuje s pravěkými dějinami Čech, včetně rozlišení jednotlivých kultur a jak je poznat, ať už podle způsobu pohřbívání či výzdoby keramiky. Jedná se o nejzákladnější učebnici při studiu archeologie a historie obecně.

05.05.2022 5 z 5

Dějiny smrti. Díl 1, Doba ležících Dějiny smrti. Díl 1, Doba ležících Philippe Ariès

Ke knize jsem se dostala na vysoké škole, kdy ji zmiňoval profesor historie během přednášky. Tak jsem si ji ze zvědavosti půjčila v knihovně, a opravdu jsem nečekala, že mě takhle moc bude bavit. Kniha je velmi úžasně napsaná, a to včetně všech pohřebních rituálů či zvyklostí, které se při úmrtí člověka dělaly. Autor na ni jistě pracoval dlouho a na knize je to znát :-)

05.05.2022 5 z 5

Čas primadon Čas primadon Naďa Horáková

Na nejnovější knihu od paní Horákové jsem se nesmírně těšila. Jako vždy jsem se okamžitě začetla a najednou byl konec. Příběh měl spád, hlavní dvojice sourozenců Emy a Jirky byla moc fajn a detektivní zápletka byla rozhodně zajímavá. Škoda jen toho osekaného konce, autorka mohla klidně 20 stránek s příběhem přidat. A zmiňované hodinky jsou opravdu krásná práce :-)

12.04.2022 5 z 5

Kopyto, Mňouk a ryšavý upír Kopyto, Mňouk a ryšavý upír Miloslav Švandrlík

I tato knížka, stejně jako ostatní příběhy žáků Kopyta a Mňouka mě moc bavila, a hlavně zápletka s ryšavým upírem byla skvělá :-)

15.02.2022 5 z 5

Jak jsem nebyla na Lvech a jiné příhody Jak jsem nebyla na Lvech a jiné příhody Martina Preissová

Příjemně napsaná knížka o životě herečky, její rodiny a každodenních radostech a strastech. Pohodová knížka ideální na dovolenou nebo cestu vlakem.

19.12.2021 4 z 5

Žáci Kopyto a Mňouk opět zasahují Žáci Kopyto a Mňouk opět zasahují Miloslav Švandrlík

Příběhy žáků Kopyta a Mňouka jsou vždycky zárukou dobrého čtení a hlavně veselých historek z malého městečka v Posázaví. Opět jsem se skvěle bavila.

06.12.2021 5 z 5

Kdo maže, ten jede Kdo maže, ten jede Marie Rejfová

Na další knížku o Josefíně Divíškové jsem se moc těšila, ale tentokrát jsem trošku zklamaná. Nevím, zda to bylo tím prostředím, kde se stal zločin nebo zbytečným množstvím postav, které v ději akorát dělaly nepořádek a neměly se samotným zločinem nic společného... Pevně doufám, že další díly budou zase jako ty předchozí.

03.12.2021 3 z 5

Souhvězdí Labutě Souhvězdí Labutě Lenka Lanczová

Super oddechové čtení na letní odpoledne. Příběh o Mirce, která se znovu setká s kamarádem z dětství a díky krádeži obrazů z místního zámku zažívá detektivní pátrání...

24.06.2021 4 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Příběh tom, jak květinářka ke štěstí přišla. Jako první jsem viděla film s Audrey Hepburnovou, která je jako naprosto úžasná. Kniha se dobře čte, má spád a je to velmi pěkné pohodové čtení.

03.05.2021 5 z 5

Milionová holka Milionová holka Stanislav Rudolf

Knihu jsem četla několikrát, objevila jsem ji u mamky v knihovně. Ráda se k ní vracím :-)

24.01.2018 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Knížka se četla moc hezky, Leni byla sympatická holčička, která žije s rodinou v poválečném Německu. Až postupem času zjistí, že zřejmě pochází z jiné země a její jméno je taky jiné... Příběh má dobrý konec, určitě si přečtu i druhé pokračování :-)

09.02.2024 4 z 5

Dějiny pravěku a starověku II. Dějiny pravěku a starověku II. Jan Pečírka

Knihu jsem četla ke zkoušce na vysoké škole, starověku je zde věnováno více než v prvním díle. Jako souhrn ke zkoušce to bylo super.

07.12.2022 5 z 5

Samota ve dvou Samota ve dvou Sara Kadefors

Knížku jsem četla jako náctiletá, pamatuji si, že se mi líbilo seznámování přes internet :-)

07.12.2022 4 z 5

Dějiny pravěku a starověku I. Dějiny pravěku a starověku I. Jan Pečírka

Knihu jsem četla ke zkoušce na vysoké škole, pravěku tam bylo méně než starověku, ale jako souhrn ke zkoušce to bylo fajn.

01.12.2022 5 z 5

Máme doma vegana Máme doma vegana kolektiv autorů

Knihu jsem dostala jako dárek od kamarádky. Musím říct, že mě tato veganská kuchařka velmi mile překvapila. Krome zajímavých receptů zde najdete také informace o tom, jak mít vyvážený jídelníček, jaké jsou klíčové živiny ve veganské stravě nebo jaké vitamíny a minerály jednotlivé potraviny obsahují a další zajímavé tipy. Těším se, až recepty vyzkouším :-)

07.07.2022 5 z 5

Pro jméno a čest Pro jméno a čest Naďa Horáková

Mám ráda autorčiny knihy a ty historické obzvlášť. Stejně jako u série o Moravském markrabství jsem byla zvědavá na další příběh z moravské oblasti. Měla jsem v rámci čtení často problém se orientovat v postavách, hlavně když se děj stočil na jinou tvrz nebo se objevily nové postavy. Celé to bylo úžasně pojaté, možná škoda, že příběh nebyl rozdělen třeba na trilogii. Čtenář by se měl na co těšit, protože paní Horáková dokáže člověka okamžitě vtáhnout do děje a vy prostě musíte vědět, jak to celé dopadne :-)

11.04.2022 5 z 5

Jak voní týden Jak voní týden Olga Masiuková

Na knihu jsem narazila díky čtenářské výzvě. Příběh malé Konstantiny mě zaujal, jak nevidomá holčička dokáže vnímat svět téměř jako ostatní děti. Moc se mi líbily ilustrace, kontrast barevných a černobílých, které ukazují, jak svět vnímá Týna. Rozhodně zajímavá knížka, doporučuji.

17.03.2022 4 z 5

Brněnské Židovky Brněnské Židovky Naďa Horáková

Stejně jako u dvou předchozích dílů, i tady se čtenář setkává s markrabětem Janem Jindřichem a jeho manželkou Markétou a dalšími známými postavami. Tento díl je však doplněn židovskou komunitou, která se díky třem zločinům dostává do popředí a musí si zajistit svoji bezpečnost před křesťany, kteří nejsou úplně nadšení, že také obývají město Brno... Ačkoliv motivy zločinů byly zajímavé, tak mi tento díl tolik nesedl jako první dva. Snad buse poslední čtvrtý lepší :-)

02.11.2021 4 z 5

Ženy na pranýři Ženy na pranýři Naďa Horáková

Stejně jako u prvního dílu jsem se obávala velkého množství postav, ale opět vše do sebe skvěle zapadlo. Paní Horáková prostě tyhle historické romány umí psát a člověk jen čte a čte, až je na konci. Sice jsem mi přišlo zvláštní, že druhý díl vlastně předchází časově prvnímu dílu, ale i tak jsou Ženy na pranýři skvělým počtením. Těším se na pokračování.

13.10.2021 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Poprvé jsem knihu četla na základní škole a už tehdy se mi moc líbila. Napsat příběh o pokusu na člověku a myši, kteří spolu vzájemně soupeří, aby se z nich stali parťáci mi přišel jako geniální. Samozřejmě mi bylo líto, že Charlie svoje nabyté schopnosti a dovednosti postupně ztrácel, ale na druhou stranu už věděl, co ho čeká... Za mě skvělá kniha.

04.02.2020 5 z 5