Amneris Amneris komentáře u knih

Taková normální rodinka Taková normální rodinka Fan Vavřincová (p)

Seriál Taková normální rodinka mám velmi ráda, a tak jsem si s chutí přečetla i knihu. A byla jsem nadšená. Paní Vavřincová zkrátka umí psát komediální kusy.

11.12.2019 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Poslouchala jsem jako audioknihu. Ze začátku jsem se trochu ztrácela v postavách, ale když jsem se podívala na rozbor díla, bylo mi to jasnější. Je to vlastně velmi depresivní kniha, která ale v sobě má cosi zajímavého, co člověka nutí poslouchat/číst dál :-)

27.01.2024 4 z 5

Právo na štěstí Právo na štěstí Zuzana Francková

Knihy od paní Francové mě moc baví, vždycky dokáže najít zajímavé téma, které čtenáře vtáhne do děje.

07.12.2022 5 z 5

Ztracená Ztracená Kathryn Taylor

Začátek knihy mi přišel takový vláčný, ale pak se to rozjelo a já jsem se nemohla od čtení odtrhnout. Musím říct, že mě tato část série se Sophií a Matteem bavila víc než předchozí s Grace a Jonathanem, ale každá má něco do sebe. V této se mi líbilo hlavně prostředí Říma, které bylo úžasně popsané. Jsem zvědavá na poslední díl :-)

07.12.2022 4 z 5

Paměti komorníka císaře Františka Josefa I. - Císař v nedbalkách Paměti komorníka císaře Františka Josefa I. - Císař v nedbalkách Eugen Ketterl

Díky audioknize v podání pana Josefa Somra jsem měla pocit, že mi příběh o císaři Františku Josefu I. vypráví přímo pan komorník. Člověk má pocit jistého až osobního vztahu díky pamětem, které pan Ketterl po sobě zanechal. Seznamuje nás s císařem i jeho rodinou a nezapomene přidat ani pár humorných epizod, které se v době jeho služby u císaře staly. Jde o zajímavou a velmi poutavou knihu, která stojí za přečtení :-)

04.07.2022 5 z 5

Vlk na vodítku Vlk na vodítku Naďa Horáková

Kniha se četla dobře, přišlo mi jako zajímavý nápad, aby měl hlavní hrdina tak tajné povolání. Samotný příběh měl spád, rozdělení do dvou dílů bylo fajn. Některé zápletky v příběhu mi přišly navíc, ale jako celek je kniha dobrá.

27.06.2022 4 z 5

Hrady a zámky v Čechách Hrady a zámky v Čechách kolektiv autorů

Super kapesní cestopis českých hradů a zámků včetně jejich historického vývoje. Kniha je doplněna o slovník odborných výrazů a obrazovou přílohu.

05.05.2022 5 z 5

Hrady, zámky a tvrze království českého 02 - Hradecko Hrady, zámky a tvrze království českého 02 - Hradecko August Sedláček

Dílo Augusta Sedláčka o hradech, zámcích a tvrzích království českého je naprosto nepřekonatelné dílo. Celá série má 15 dílů a každý z nich obsahuje detailní popis jednotlivých hradů včetně historie a obrazové dokumentace. V mnoha případech je hrad či tvrz doplněna erbem majitele. Pan Sedláček díky této obsáhlé práci procestoval celé české království, a za to mu patří velké díky :-)

05.05.2022 5 z 5

Na hradech, v klášterech, v podhradí Na hradech, v klášterech, v podhradí Dieter Breuers

Kniha seznamuje čtenáře se životem ve středověku, a to formou krátkých příběhů. Člověk má pocit, že se skutečně propadl do středověku a hned by se tam opravdu odstěhoval :-)

05.05.2022 5 z 5

Karel Hynek Mácha - Dílo 2: prózy, zápisníky, deníky Karel Hynek Mácha - Dílo 2: prózy, zápisníky, deníky Karel Hynek Mácha

Osobnost Karla Hynka Máchy mě vždycky fascinovala, už jen tím krátkým životem a jeho díly, které stihl napsat. Tato kniha obsahuje výběr z jeho děl, jak psal a tvořil.

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Zajímavý příběh o švédské pekárně a rodinné historii dvou rodin. Trošku mě mrzí, že byl děj tak zvláštně useknutý, nejprve se seznámíme s Lovisou a pak bum, najednou řešíme osudy její babičky Amélie. Vůbec mi není jasné, proč je vynechaná prostřední generace, pro děj by to bylo určitě zajímavé. Možná kdyby autorka děj rozdělila jako trilogii, kdy by každé generaci byla věnována jedna kniha, vyznělo by to celé zajímavěji. Jinak jde o hezký příběh, jsem zvědavá na pokračování.

21.04.2022 4 z 5

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

Tak tahle knížka mě opravdu nadchla. Začátek byl trošku pomalejší, ale pak se to rozjelo tím správným směrem a já jsem se nemohla odtrhnout a potřebovala jsem vědět, jak to všechno dopadne. Trošku mi dělalo potíže zorientovat se v množství postav, ale všechny tam měly svoje místo, takže to bylo vlastně v pohodě. Pokud hledáte knihu, která nabízí záhady a trochu romantiky, tak tahle je ta pravá.

02.09.2021 5 z 5

Tajemný hrad Svojanov Tajemný hrad Svojanov Bohuslav Březovský

Četla jsem jako dítě školou povinné a příběh se mi moc líbil.

25.05.2021 4 z 5

Pohádky s obrázky Josefa Lady Pohádky s obrázky Josefa Lady Karel Jaromír Erben

Krásné pohádky, které zná asi každý. Těším se, až je budeme číst se synem :-)

07.04.2021 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Napsat knihu o jedné z nejznámějších funkcionalistických vil u nás mi přišel jako velmi odvážný nápad. Autor vilu Tugendhat popsal tak precizně, že měl člověk pocit, že je sám majitelem. Jen je škoda, že kniha nepojednává o skutečných majitelích, ale i tak příběh člověka vtáhne do děje. Autorův styl psaní pro mě byl neobvyklý, ale po pár stránkách si člověk zvykne. Rozhodně doporučuji si knihu přečíst.

11.02.2019

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Kniha od paní Körnerové se skvěle četla. Příběh o Sylvii a jejím hledání štěstí jsem přečetla za pár dní, byla jsem zvědavá, jak dopadne její vztah s doktorem Fišerem. Těším se na druhý díl :-)

11.04.2024

Žáci Kopyto a Mňouk na stopě Žáci Kopyto a Mňouk na stopě Miloslav Švandrlík

Knížku jsem poprvé četla už jako malá holka, hrozně mě příběhy žáků Kopyta a Mňouka bavily. Knížka rozhodně pobaví a potěší milovníky humoru pana Švandrlíka :-)

05.01.2024 5 z 5

Babiččina sladká terapie aneb jeden bláznivý rok Babiččina sladká terapie aneb jeden bláznivý rok Michala Jendruchová

Druhý díl pokračování knihy Tlustá tak akorát. Musím říct, že se mi první díl líbil o něco víc než druhý, ale i tak šlo o velmi mile čtení, doplněné řadou skvělých receptů. Mám v plánu některé z nich vyzkoušet :-)

12.12.2023 4 z 5

Příliš brzy dospělá Příliš brzy dospělá Zuzana Francková

Příběh se mi líbil, i když nebyl zrovna veselý. Četla jsem před mnoha lety.

01.12.2022 4 z 5

Karlův most Karlův most Jakub Malina

Karlův most jako druhý nejstarší kamenný most v Čechách vždy přitahoval pozornost lidí, a tato kniha se snaží přiblížit nejen stavební historii mostu, ale i jeho sochařskou výzdobu včetně jejich ikonografie. Kniha je doplněna mnoha fotografiemi a obrazovou dokumentací, kde jsou zobrazeny i starší části mostu, které už dnes neexistují.