Amneris Amneris komentáře u knih

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Na novou knihu od paní Lanczové jsem se velmi těšila, a to z důvodu, že hlavní hrdince už není náct. Do děje jsem se začetla tak, že jsem knihu přelouskala za jedno odpoledne. Erika byla velmi sympatická, Max byl hodně žárlivý a o jeho rodičích škoda mluvit. Takovou tchýni by snad nikdo nechtěl ani zadarmo a tchán byl taky pěkný kvítko. V každém případě jsem ráda za ten konec, i když kdo ví, jak se Erika rozhodne...

22.12.2019 5 z 5

Hříšná touha Hříšná touha Lenka Lanczová

Kniha se od ostatních liší tím, že příběh vypráví kluk a holka zároveň. Docela mě zaujalo, že kniha byla inspirována skutečnou událostí. V každém případě se mi čtení moc líbilo.

11.12.2019 5 z 5

Srdcový kluk Srdcový kluk Lenka Lanczová

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne, nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Úplně se mi vybavily prázdniny, letní pohoda u vody a romantika na hradě. Prostě super letní román.

13.04.2019 5 z 5

Past na kočku Past na kočku Lenka Lanczová

Příběh je zajímavý a poučný, ale ten konec byl dost nedotažený. Bylo mi líto všech sourozenců kvůli věčně opilému tátovi a nezájmu jejich matky. Docela by mě zajímalo, jak to se všemi dopadlo. Rozhodně doporučuji přečíst.

13.04.2019 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Musím říct, že tato kniha od Julie Caplin mě úplně nenadchla, i když se odehrává na hradě, což je prostředí, které mám moc ráda. Chybělo mi popis krajiny jako v jiných knihách. Hledání drahokamů byla taky celkem fraška, čekala jsem větší dobrodružství. Hodnotím jako průměrné čtení.

16.09.2024 3 z 5

Letní něžnosti Letní něžnosti Lenka Lanczová

Příběh Simony byl napínavý od začátku do konce. Je to super letní čtení a vůbec mi nevaí , že už dávno nejsem cílovou skupinou :-)

14.07.2024 5 z 5

Tajemství srdce Tajemství srdce Šárka Váchová

Knížku si syn vybral ve školkové knihobudce, takže jsem byla velmi zvědavá, o čem tato pohádka bude. A četla se velmi hezky, v podstatě jde o pohádky Plaváček a Zlatovláska. Za pár večerů jsme knížku přečetli a rozhodně doporučujeme :-)

22.03.2024 4 z 5

Vůně deště Vůně deště Lenka Lanczová

Pěkný a poučný příběh o dívce Pavle, která se dostane vlastní naivitou do průšvihu a zároveň díky stěhování k matčinu příteli získá víc než prima kamaráda...

19.07.2020 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Kniha je psána jako obrázkový příběh situací jedné knihokolky. Musím říct, že jsem se v hodně situacích poznala a aspoň v tom nejsem sama :-)

11.12.2019 5 z 5

Učebnice čtení starých textů Učebnice čtení starých textů kolektiv autorů

Skvělá učebnice pro procvičování starých textů včetně jejich přepisu pro kontrolu.

02.12.2019 5 z 5

Schody do nebe Schody do nebe Lenka Lanczová

Žaneta mi byla od začátku velmi sympatická a hlavně se mi líbilo, že nepodlehla tlaku okolí, co se týče jejího přesvědčení o životě a vztazích. Jsem ráda, že s Robinem nic neměla a potkala Petra. Doporučuji přečíst :-)

01.10.2019 4 z 5

Santiago de Compostela Santiago de Compostela Ondřej Šebesta

Knihu jsem si přečetla, protože se v létě chystám vydat na pouť do Santiaga právě portugalskou cestou. Uvítala jsem tipy pro poutníky, určitě je využiji :-)

14.04.2019 4 z 5

Pouť do Santiaga de Compostela Pouť do Santiaga de Compostela Ondřej Šebesta

Knihu jsem si přečetla, protože se v létě chystám vydat na pouť do Santiaga. Deníková část knihy mohla být více rozepsaná, ale i tak jsem si čtení užívala. Uvítala jsem tipy pro poutníky, určitě je využiji :-)

13.04.2019 4 z 5

Vypůjčená minulost Vypůjčená minulost Naďa Pischová

Knihu jsem přečetla za dva dny, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Příběh je zajímavý a motiv deníku mu dodává na tajemnu. Chování hlavní hrdinky mi přišlo dost sobecké, ale nakonec si uvědomila, co je správné. Rozhodně doporučuji si knihu přečíst :)

09.03.2019 5 z 5

Za devatero mlhovinami Za devatero mlhovinami Miroslava Dvořáková

Knížka mě zaujala názvem, tak jsem si říkala, že to bude dobré. Ale nějak mě to úplně nenadchlo. První příběh byl celkem zajímavý, ale něco mi tam chybělo. Další dvě povídky vůbec nebavily. Takže hodnotím jako průměrné čtivo.

17.08.2024 3 z 5

Úschovna vzpomínek Úschovna vzpomínek Zuzana Chlandová

Hezký a krátký příběh, který čtenáře donutí k zamyšlení :-)

26.07.2024 5 z 5

Rum, holky a trnitý růže Rum, holky a trnitý růže Sabina Daňková

Krátká a vtipná povídka o dvou kamarádech, kteří se ocitnou na vesnické zábavě a o tom, co se jim všechno přihodilo :-)

19.03.2024 5 z 5

Sesterstvo Putovních kalhot Sesterstvo Putovních kalhot Ann Brashares

Příběh o čtveřici kamarádek se četl moc dobře. Jako první jsem viděla stejnojmenný film, který byl super. Překvapilo mě, že se některé příběhy dívek staly jinak než ve filmu. Jsem zvědavá na další díl :-)

11.03.2024 4 z 5

Valčík pro nás dva Valčík pro nás dva Helena Longinová

Kniha byla hodně zvláštní, čekala jsem něco jiného.

28.04.2022 1 z 5

Diskrétní průvodce - Co možná nevíte o společenském chování Diskrétní průvodce - Co možná nevíte o společenském chování Magda Vášáryová

Průvodce společenským chování z pohledu paní Magdy Vašáryové. Vzhledem k tomu, že dlouhá léta působila jako velvyslankyně v Rakousku, tak měla základy společenského chování v malíku a díky knize se jim může naučit každý :-)

28.04.2022 5 z 5