Áňa 998 Áňa 998 komentáře u knih

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

Na upíří tématiku moc nejsem, ale na doporučení kamarádky jsem knihu zkusila. A moc mě bavila!

04.09.2018 5 z 5

Slunečnice Slunečnice Sarah Winman

Kniha chameleon.. Podle obálky letní čtení, ale uvnitř nečekaně zamotaný příběh..

03.08.2018 4 z 5

Slaďák Slaďák Philippa Rice

Roztomilý komiks, nad kterým nepobudete zas tak dlouho. Krásné kresby a situace, ve kterých se každý alespoň maličko pozná.

03.08.2018 5 z 5

The Crown: Podrobná historie The Crown: Podrobná historie Robert Lacey

Neskutečná nádhera! Seriál jsem znala jen z doslechu, ale průběžně jsem se na něj dívala, při čtení knihy... rozhodně doporučuji!

03.08.2018 5 z 5

Pozlacená Pozlacená Raven Kennedy

Pozlacená je knihou, u které se recenze trochu rozcházejí, někdo je nadšený a někdo ne. Já byla zvědavá, kam se zařadím, ale taky mě strašně nalákala obálka, která je opravdu krásná. Balíček mi přišel zároveň krásně zabalený, a já se mohla pustit od čtení.
Nebudu lhát, prvních pár stránek jsem nechápala. Máme tu krále Midase, který si vydržuje několik konkubín, kterým říká klisny. Ale pak má i svoji oblíbenkyni, svého zlatého mazlíčka, Auren. A když myslím zlatého, tak opravdu zlatého. Auren byste se asi na první pohled lekli.
Na to, že je kniha docela bizarní, tak se četla překvapivě dobře. Tomu dost pomohla i hlavní postava Auren, která mi sedla. Ale pak tu byl Midas, ten mi neskutečně lezl na nervy a já mu nevěřila absolutně nic. Za mě fakt ošklivá postava.
Kniha utíkala rychle, ale cca v polovině jsem se malinko zasekla. Pak se tempo opět rozjelo a i děj nabral temnější spád. Tím narážím na jednu spicy scénu, která se zvrhla do brutálního násilí. Takže pokud jste slabší povahy, na tohle pozor.
V knize najdete krásnou mapu, ale také hezké grafické zpracování začátku kapitol.
Po dočtení jsem zjistila, že se jedná o začátek šestidílné série, takže si nechávám hvězdičkový prostor.
Za mě zajímavý nápad, jsem zvědavá, čeho se od Auren ještě dočkáme, a třeba ještě na Midase změním názor. Pokud máte rádi ostřejší romantasy, zkuste Pozlacenou.

15.09.2024 3 z 5

O takový věci se nelže! O takový věci se nelže! Eiičiró Oda

Další díl One Piece je tady, už třetí v pořadí. V anime jsem už o dost dál, ale je strašně super si zopakovat začátky Luffyho posádky. Ani by mě nenapadlo, na Kolín věcí jsem zapomněla. To se mi ale nestalo u Buggyho, kterého tu potkáváme!
Manga na sebe hezky navazuje, takže stačí nakouknout do předchozího dílu, pokud si ho nepamatujete, a hned víte, co se děje.
Buggy je tady jako hlavní zaporák a boj s ním si prostřednictvím mangy fakt užijete. Dokonce se můžete těšit na malý flashback, díky kterému o dost víc věcí dává smysl.
Kromě bojů se ale i na mapě posouváme dál. Přichází moje oblíbená část s pirátem v bedně (to je mimochodem super odbočka s poučením), a dostáváme se k Usoppovi, který má do budoucna rozhodně co říct.
Manga začíná rychle utíkat. Pořád se něco děje, ani jednou jsem se nenudila. Zároveň je to legrace, litá jedna hláška za druhou.
Třetí díl začal přidávat na rychlosti a já si ho moc užila. Už teď se těším na další Luffyho dobrodružství. Další díl mangy by měl vycházet v polovině září, takže buďte na značkách!

11.09.2024 4 z 5

Šarlatový závoj Šarlatový závoj Shelby Mahurin

Série Holubice a had mě minula, takže jsem se do Šarlatového závoje pustila docela naslepo. Na první pohled je kniha nádherná, s krásnou ořízkou, temnou obálkou a navíc bichlička. Jaká je ale uvnitř?
Hlavní hrdinkou je Célie, chasseurka, která se snaží si najít cestu. Její minulost není růžová, ale ona se pere co to jde. Pak ale se objeví zápletka s vraždami a na scéně se objevuje Michal, okolo kterého je plno dalších.. upírů...
Co se týká postav, nemůžu říct, že bych si tu našla oblíbence. Célie není špatná, ale asi bych si musela přečíst předchozí sérii, aby mi byla blíž. A pak je tu Michal, kterého jsem si představovala trochu jinak a působil na mě jako šedá myš.
Co musím strašně pochválit je temná atmosféra knihy. Úplně jsem viděla před sebou temná zákoutí, upíry a cítila chlad. To se moc povedlo.
Malinko jsem měla problém zaplout do francouzštiny, která se tu sem tam mihne. Minimálně se jmény. A pak taky je mé osobní velké mínus, že jsem nečetla sérii Holubice a had. Věřím, že s ní bych si to užila víc a že jsem si takhle vyspoilerovala pár věcí.
Kniha Šarlatový závoj mě rozhodně přinutila si dát sérii Holubice a had na seznam a pustit se do ní. Tenhle temný svět se mi moc líbí a chci mu přijít na kloub. Stejně tak, jestli se dočkáme dalšího dílu s Célií, nenechám si ho ujít.

03.09.2024 3 z 5

Úsvit Onyxu Úsvit Onyxu Kate Golden

Úsvit onyxu mě přitáhla svou anotací, ale taky tím, že je to začátek trilogie. Navíc na knize najdete barevnou ořízku. To už je strašně moc lákadel, navíc se tu objevuje romantická linka, navíc kniha je ze světa fantasy.. a tahle kombinace mě prostě strašně baví!
Máme tu hlavní hrdinku Arwen, která se dostane do sousedního království, na dvůr krutého vladaře. Má kouzelné schopnosti, takže se stává cenným přírůstkem, navíc potkává ve vězení zajímavého společníka... Arwen brzy zjišťuje, že nic není tak, jak se zdá.
Jediné věci, které jsem se bála, je jméno Arwen. To mám tak spojené se Středozemí, že jsem se bála, že mě to bude rušit. Ale víte co? Já mám možná Arwen z Úsvitu Onyxu ještě radši, než tu z Pána Prstenů. Je statečná, chytrá, pohotová. Pak je tu Kane, temný, nebezpečný a záhadný. No, asi se jasné, že jsem si ho zamilovala..
Začátek nové fantasy série je to slibný. Začetla jsem se opravdu rychle, bavilo mě prostředí nového fantasy světa. Co se týká děje, ten jakoby neustále zrychloval. A ten konec? To bylo neskutečné napětí!
Občas jsem narazila na trochu nelogické situace, a co mě vytáčelo, to byl bratr Arwen. Hodně spoléhá na svou rodinu, přehlíží věci... Třeba se ještě zlepší.
Doufám, ze série bude v podobném duchu pokračovat, protože Úsvit Onyxu mě tedy bavil moc. Zatím si nechám jednu hvězdičku do zásoby, abych začátek nepřepálila. Snad se dalšího dílu dočkáme brzy.

03.09.2024 4 z 5

Narkonomika: Jak řídit drogový kartel Narkonomika: Jak řídit drogový kartel Tom Wainwright

Kniha mě na první pohled oslovila, jednoduchou obálkou, ale poutavou. Další byla anotace, která slibuje vyprávění z rybníčku literatury faktu. Dlouho jsem nečetla žádnou knihu tohoto ražení, takže jsem si říkala proč ne. A jak se mi líbila?
Rozhodně to nebylo špatné čtení, zajímavě napsané a o tématu, o kterém jsem nic nevěděla. Ale i přes to jsem s knihou malinko bojovala a její čtení jsem si dávkovala po částech, takže nějaký ten pátek mi kniha vydržela.
Tahle kniha je nabitá informacemi, minimálně pro mě byla. Přenese vás do světa kartelů, ilegality a návykových látek. Autor zde vystupuje jako sám průvodce a svou roli bere opravdu důkladně, ale tak, že bez problému rozumíte.
Líbí se mi, že se prostřednictvím knihy dostanete do málo přístupných míst, jako jsou třeba věznice. Ale taky to, že je tady vše popsáno upřímně, bez kudrlinek a tak, jak to prostě je.
Pokud Vás toto téma aspoň trochu zajímá, zkuste si Narkonomiku přečíst. Pro mě to nebylo časově lehké čtení, ale výměnou za to jsem získala velké množství informací.

01.09.2024 4 z 5

Dědici Remiey Dědici Remiey Anna Tausigová

Na první díl knižní série Siverai, Dědici Remiey, jsem dlouho koukala. Nakonec jsem se k ní ale dostala díky samotné autorce, která mi knihu nabídla k recenzi. K fantasy žánru se pomalu vracím, a měla jsem z oslovení obrovskou radost!
Začátek knihy pro mě byl náročnější. Přeci jen, pouštíme se do nového fantasy světa, který si autorka postavila od základů a je to znát. Funguje tu jistá logika, patří k tomu různé náležitosti, jako jsou různí tvorové (alfové, zvěromágové...). Nové postavy, na které jsem si musela zvyknout a poznat je. Velkým plusem vnímám mapu na začátku knihy, na kterou jsem nejednou listovala.
Co se týká postav, najdete tu velké množství charakterů, ale cestu jsem si k nim našla poměrně rychle. Máme tu temnou a světlou stranu, ale ta temná rozhodně není špatná. Hlavní hrdinka Adriena mi k srdci úplně nepřirostla a když už to tak začínalo vypadat, nějak si to pokazila. Oproti tomu jsem si oblíbila Rowana a Hel, ti mě v příběhu moc bavili.
Líbí se mi, že se v knize na nic nečeká. Od první strany je to samá akce a čtenář prostě musí plavat, autorka ho nikde nevodí za ručičku. To je za mě velké plus, nutilo mě to číst, přemýšlet a vymyslet možné závěry. A to já ráda!
Jsem trochu zklamaná, že se tu neobjevuje romantická linka. Přeci jen je hlavní postava ve věku, kdy to už má právo řešit, takže to mi přišlo zvláštní. Ale kdo ví, třeba se dočkáme!
Knihu bych doporučila každému nadšenci do fantasy, který se nebojí objevovat nový svět, má velkou představivost a rád se nechá překvapit.
Absolutně nechápu, jak takový příběh mohla autorka dát dohromady v sedmnácti letech. Příběh je propracovaný do detailů a i když jsem občas v ději tápala, dost mě bavil. Nechybí zvraty, napětí a akce, a kolikrát jsem byla i dost překvapená. Rozhodně si nenechám ujít další díl!

01.09.2024 4 z 5

Polistopad Polistopad Tomáš Miklica

Polistopad není nijak velká kniha rozsahem, má ani ne 150 stran. Už to Vám může napovědět, že čtení půjde rychle. Navíc, když se dáte do čtení, narazíte na krátké kapitoly, v nichž se seznámíme s hlavními postavami, kterými jsou Monika, Aleš a Čeněk.
Každá z těchto tří postav má svojí hlavu, charakteristické fungování a hledá se. Jejich jednání asi nebude každému po chuti. U Moniky najdete hodně vulgarismů, ale zase si myslím, že se autorovi povedlo její charakter dobře vystihnout, ať už po stránce honbě za popularitou, nebo v mezilidských vztazích. Aleš řeší vztah se svou přítelkyní a Čeněk je takový tichý pozorovatel.
Kniha Polistopad asi není čtení pro každého, ale mně samotné se četla dobře, na několika místech mě i donutila se zamyslet nad fungováním v dnešní době. Problém mi dělalo začtení, než jsem postavy poznala a zvykla si na mluvu Moniky, která mě ze začátku docela štvala.
Problémem knihy se může jevit nesouhlas s některými názory, které tu najdete. A chápu, že pak už prostě nevědomky na knihu nahlížíte jinak. Což je škoda, nabízí zajímavá zamyšlení. Za mě originální kousek, s překvapivým koncem!

22.08.2024 3 z 5

Žabka radí: Jak o sebe pečovat Žabka radí: Jak o sebe pečovat Maybell Eequay

Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce s @knizniklub #knihkupectviluxor za účelem recenze
Dneska bych Vám ráda představila jednu malou roztomilost, o které bych nevěděla, kdyby nám jí @penny_and_books nepředstavila na dýchánku. Proč roztomilost? Nemá ani sto stran, rozměrově je taky menší, ale hlavně, seznámíte se se skvělým průvodcem!
Tím mám samozřejmě na mysli žabku, kterou můžete vidět i na obálce. Její hlavní poznávací znamení je klobouček červené muchomůrky na hlavě a boty, které jsou na různě vysokých podpatcích.
Ilustrace této roztomilé bytůstky najdete u každého citátu, či moudra. Tato poučení jsou rozděleny na čtyři části: Jak o sebe pečovat v těžkých časech, Deset afirmací, Hledání kouzla a co je důležité si zapamatovat.
Žabka radí není knihou, kterou jednou přečtete a hodíte do knihovny. Nabízí čtenáři zamyšlení, některá trochu obecnější, takže není problém si je vztáhnout na situaci, která Vás trápí a nějak se dobrat k řešení. Doporučuji si ke knize sednou sem tam, pomaličku se prokousávat, ale hlavně, přemýšlet!
Tohle byla krásná roztomilost, kterou výjimečně neohodnotím hvězdičkami. Komu má co nabídnout, ten v ní uvidí poklad... Komu nemá co říct, tomu bude připadat zbytečná. A komu bych doporučila? Asi těm, kteří si občas připadají vlající ve větru, bez zátěže.

20.08.2024

Deadpool: Samuraj Deadpool: Samuraj Sanshirou Kasama

Poslední dobou je díky filmovému hitu okolo Deadpoola docela rušno, takže každý komiks s ním vítám. Ale co kdyby se místo Wolverina dal dohromady s někým jiným, nebo se zamíchal do úplně jiné kultury? Pokud Vám takový experiment není proti srsti, Deadpool Samuraj je něco pro vás!
Deadpool se se svým břitkým humorem vydává do Japonska, kde mu přímo Iron Man zadává nový úkol. Deadpool se tak přidává k samurajskému oddílu, který má být odnoží Avengers.
Z toho vyplývá, že tu můžete potkat staré známé postavy nejenom z Avengers, ale z celého Marvelu. Lokiho, Spider-Mana, Thanose... Ale i z různých mang. Některé charaktery jsem dokonce ani neznala, ale i na to se tu myslí, a v poznámce na stránce je vysvětlivka, kam postavu zařadit.
Možná se zdá, že takový mix je šílený. A ze začátku to tak opravdu bylo a dost jsem si zvykala. Ale víte co? Ona ta šílenost k Deadpoolovi prostě patří a do tohohle komiksu zapadl krásně. Stejně tak kresba se povedla a krásně propojila obě kultury.
Propojení se povedlo i po stránce obsahu. Nechybí Deadpoolovy narážky, ale i odkazy na japonskou kulturu. Díky tomu jsem si našla i další mangy, které bych chtěla zkusit.
Tohle byla neskutečná šílená jízda, které jsem se dost obávala a ze začátku si hůře zvykala. Ale ve výsledku se jedná o zajímavý pokus, jehož závěrem je vtipný komiks, který potěší fanoušky obou táborů, jak Marvelu, tak mangy!

13.08.2024 4 z 5

Solo Leveling 1 Solo Leveling 1 Chugong

Solo leveling je světově velká senzace, kterou jsem znala pouze z doslechu. Anime jsem neviděla, moc jsem tedy netušila co čekat.. ale prolétla jsem několik recenzí a říkala si, že by to nemuselo být špatné čtení.
Při prvním prolistování mě překvapilo, že se čte jako klasická kniha, nevím proč jsem čekala mangu. A pak to, že celá kniha má barevnou kresbu. Jednotlivá okna příběhu jsou spíše větší, takže se na stránku vejdou tak čtyři, ale časté jsou i celostránkové kresby. Takže takhle jsem se já seznámila s pojmem webtoon!
Jako hlavní postavu tu máme chlapce Činu Songa, který je.. no, outsider. Spadá do skupiny lovců E a je známý jako Nejslabší zbraň lidstva. On to ví, ale opravdu má důvody, proč to dělá, musí. Dungeony, které prochází jsou nebezpečné a on je rád, když z mise vyvázne živý.
Kresba je krásná, ale co mě opravdu vtáhlo do děje, tak to byla akce, která je v komiksu na každé straně. Děj postupuje rychle a vy netušíte, co Vás na další straně čeká. Do konce jsem byla napjatá jako struna.
Musím říct, že Solo Leveling byl opravdu velkým překvapením! První díl mě vtáhl do děje od prvního momentu a já se moc těším, jak bude pokračovat. Dalšího dílu bychom se měli dočkat na přelomu srpna září.

28.07.2024 4 z 5

Takopího prvotní hřích 1 Takopího prvotní hřích 1 Taizan5

Nad mangou Takopího prvotní hřích jsem hodně váhala. Nebyla jsem si jistá tématem. Nakonec mě přemluvil fakt, že se nejedná o rozsáhlou sérii, ale o pouze dva díly. Jistota dosbírání tu teda je vysoká!
Hlavní postavou je tu chobotnice Takopí, který je neskutečně roztomilý. Myslím si, že ho buď budete milovat, nebo nesnášet, je to charakter se zajímavou aurou. Přišel na zemi, aby šířil radost a štěstí. Narazí ale na Šizuku, která život veselý úplně nemá..
Takopí se snaží pochopit svět lidí, který není vždy růžový. Snaží se dělat radost, ale nazná naši planetu. Nevidí špatné náznaky, které vedou ke katastrofě...
Z počátku jsem si říkala, roztomilá chobotnička, super! Čím víc jsem se dávala do čtení, tím víc jsem byla... Smutná. Tohle není veselý příběh, ale docela depresivní probuzení do reality.
Tady budete smutní, zklamání, překvapení... Vystřídalo se ve mně strašně moc emocí. Je to ale i citlivost, která mě nutila pokračovat. Musíte se na příběh podívat trochu do hloubky, ne jen povrchně.
Takopího prvotní hřích je pro mě velké překvapení, a já jsem z mangy pořád dost rozpačitá. Po dočtení jsem měla hlavu plnou myšlenek, a i když je to už déle po dočtení... Ještě se to úplně nesrovnalo. Jsme ale zvědavá, jak bude příběh pokračovat.

23.07.2024 4 z 5

Ostrov temnoty Ostrov temnoty Daniel Aubrey

Detektivky čtu hlavně přes zimu a podzim, ale zkusila jsem to i přes léto, kdy není pošmourno. To počasí vás vyloženě nutí se ohlížet přes rameno a tu napínavost příběhu tak ještě podporuje. Ostrov temnoty ale měl natolik zajímavou anotaci, že jsem se na svoje zvyky v tomhle případě vykašlala!
V rámci příběhu se podíváme na Orkneje, kde je pošmourno a není tedy divu, že se objeví i ten zločin. Pak je tu ale novinářka Freya, která nás příběhem provází, coby hlavní postava. Povoláním je novinářka, je zvídavá, přemýšlí o detailech...
Freya je zajímavý charakter. Hodně komplikovaná, stále má v hlavě milion myšlenek. A stejně tak na tom budete při čtení i vy, protože se pustí do případu, který se odehrál v dobách, kdy chodila na střední a oběť znala.
Spíše než žurnalistka by byla skvělá vyšetřovatelka. Svými nápady mě fascinovala a po chvilce, kdy jsem si u ní zvykla na autistické sklony, mě i bavila. Ale opravdu jsem se musela naladit na její notu.
Co se samotného příběhu týká, z počátku byl pomalejší, ale když jsem si na všechny jeho strany zvykla už to šlo jako po másle.
Zajímavá detektivka, zase něco jiného, než na co jsem zvyklá i s charakteristickou hlavní postavou, která může být oříšek. Trochu empatie, a pochopíte. Asi bych si dokázala od autora představit další knihu s Freyou v čele!

21.07.2024 4 z 5

Etiketa domácí Etiketa domácí Daniel Šmíd

Dneska to nebude klasická recenze, ale spíše doporučení na knihu, u které mám pocit, že bych jí každý den vrazila do ruky několika desítkám lidem. Neříkám, že sama nemám chyby, ale když vidím mladé kluky v metru jak se rozvalují na sedačkách a nenechají pustit starší paní, jsem fakt vzteklá. A to je jeden z mála příkladů.
Etiketa domácí není knihou, kterou si vezmete na víkend a slovo od slova čtete, to bych Vám asi ani nedoporučovala. Šance, že si z ní něco odnesete, by nebyla příliš velká.
Tuhle knihu doma ale uživíte. Je rozdělena na sedmnáct částí, které doporučují, jak se v kterých situacích chovat. Při smutečním obřadu, při cestování, nakupování, na návštěvách... Čeká vás nějaká situace s rodinou, u které si nevíte rady? Prolistujete stranami této knihy a máte vyhráno!
Já osobně jsem si přečetla několik částí a sama u sebe našla chyby. Vše je popsáno srozumitelně, navíc na začátku každé kapitoly najdete výčet toho, na co se daná část zaměřuje. Kniha obsahuje i ilustrace a dokonce rady, které jsou na stránku vklíněny většími písmeny.
Kniha je větší A4 a její rozsah je taky poměrně větší, ale věřím, že si své čtenáře najde. Minimálně já si ji v knihovně ponechám jako šikovného pomocníka a myslím, že si k ní půjdu nejednou pro radu!

07.07.2024 5 z 5

Služebník a pán Služebník a pán Lo

Manga Služebník a pán není úplnou novinkou. U Zoneru vyšla minulý rok a bookstagramem proletěla. U nejedné recenze jsem se zastavila a říkala si, že by stála za přečtení. Dostala jsem se k ní ale až teď, a to díky tomu, že jsem na ní narazila u Knihobotu, takže nešlo odolat!
V příběhu se věnujeme dvěma mužům, Danielovi a Chrisovi. Daniel je dospělý, Chris je o devět let mladší a pochází z bohaté rodiny. Brzy se pro něj z Daniela stane jakási modla, ale přichází nehoda, kdy se jejich cesty rozdělí, aby se opět našli. A to v době dospělosti Chrise. Daniel Chrise jako malého chlapce učil na klavír, se stalo inspirací pro budoucí kariéru Chrise.
Německé autorky u mangy hodně řeší citovou stránku po odloučení, kdy city přichází postupně. Zároveň je tu hezky zpracováno téma přátelství, důležitosti práce, ztráty, výchovy, ale najdeme tu boj o lásku a rozvíjení vztahu.
Samotná kresba mě nezklamala. Podle obálky jsem čekala roztomilost, a to se taky povedlo.
Pro mě to byla trochu změna u mangy. Služebník a pán je milá, pohodová věc, která nezklamala, ale ani nepřekvapila. Myslím si, že je dobře, že má jen jeden díl a příběh kluků se tak zbytečně neprotahuje. A i když se zdá konec jasný, několikrát jsem o závěru byla na pochybách.

06.07.2024 4 z 5

Ricci Ricci Marcy Jell

Čtvrtý díl jezdců apokalypsy a tentokrát se podíváme na zoubek Riccimu. Pro mě je tenhle bratr z těch čtyř taková tichá voda. O to víc jsem na čtení byla zvědavá po přečtení anotace, která slibovala zase něco jiného, než předchozí díly.
Hlavním tématem celé knihy je syn Ricciho, který se mu dostane do opatrovnictví. Ricci o výchově nic neví, takže okamžitě hledá chůvu a trochu povrchně vybírá podle obrázku. Zrak mu padne na Nat, která je atraktivní a jak se brzy prokáže, tak i superchůva.
Nať je skvělá, milá, chytrá, ale samozřejmě je tu háček, který Riccimu není známý. Na to, že je to hacker a zdá se, že je z bratrů nejchytřejší, si nevšimne žádných nejasností. Občas se tedy choval trochu nelogicky, ale musím uznat, že s Nat tvořili úžasný pár. Hned po Marcovi a Brooke můj nejoblíbenější.
Od první stránky je kniha čtivá, napínavá a vy čekáte, kdy nastane ten pověstný zlom, kdy ta idylka skončí. Zároveň se mi líbí, jak to mezi postavami jiskří, vyskytování známých postav z předchozích dílů - ale trochu mi vadila Val, která byla o dost vulgárnější, než jsem si ji pamatovala.
Pokud hledáte knihu s mafiány, kde se ale objevuje rodinné zázemí, nějaká na špionáž a další drobnosti, tady jste správně. Ricci byl třetí díl a opět nezklamal, i když jsem od něj možná čekala malinko víc. Za mě je tato série ideální čtení na léto!

25.06.2024 4 z 5

BL je magie! 1 BL je magie! 1 Oroken

Díky Alex jsem objevila mangu u @zoner_press_brno a mám velkou radost, že se stále rozrůstá. V poslední době jsem četla skvělou fantasy věc Saigami, nebo starší kousek Služebník a pán. BL je magie! vypadá na první pohled dobře, byla jsem tedy dost zvědavá, jaký bude samotný příběh!
Opět se pouštíme do fantasy rybníčku, kde to lítá kouzly, romantikou a humorem. Hlavní postavou je temný mág Rubio Vín Astar, který se vrhá do reality lidského světa. Není sám, jeho parťákem je jeho vlastní pradědeček, zakletý v sovu.
Rubio mi měl ovládat černou magii, ale spíše mu jde ta bílá. Chce na nepřítele přivolat krvesajné netopýry a místo toho přiletí motýlci... A tak podobně. Do toho jeho praděda mu to dává pěkně sežrat, takže si dokážete představit, že o nudné situace tu opravdu není nouze! Praděda byl asi mojí nejoblíbenější postavou. Rubio je taky skvělý, ale praděda je zabiják!
No, ale slíbila jsem romantiku. Rubio se srazí s chlapcem Atim, který se do něj brzy zamiluje... Jak? To si budete muset přečíst!
Příběh je ztřeštěný, ale neskutečně milý a vtipný. Rubio je prostě klikař na zvláštní situace, a díky tomu má čtenář o zábavu postaráno.
Co se týká kresby, ta je roztomilá, a podtrhuje magickou atmosféru celého příběhu, nehledě na vtipné scény.
Pátou hvězdičku si schovám na další díly. Jsem zvědavá, jak bude příběh pokračovat! Pokud hledáte vtipnou mangu s magií, tady jí máte!

20.06.2024 4 z 5