Analady Analady komentáře u knih

Psáno s lítostí Psáno s lítostí Aly Martinez

Bohužel mě tato kniha nijak nenadchla. Ačkoliv jsem ji přečetla za dva dny a námět nebyl špatný, tak to na mě bylo moc americké a kýčovité. Díky tomu, že jsem nechtěně zahlédla poslední slovo na konci knihy, jsem se přiměla knihu dočíst, protože mě zajímalo, o co tam šlo. Opět se kniha neobešla bez vulgarismů. Zajímalo by mě, co je to za současný trend, že se v knihách užívají s takovou oblibou vulgární slova. Nechápu to a vadí mi to.

15.10.2023 3 z 5

Deník uprchlice Deník uprchlice Oksana z Ukrajiny (p)

Knihu jsem si také vybrala v rámci Knižní výzvy. Je napsána moc hezky. Přečetla jsem ji během chvilky. Ovšem sepsání této knihy muselo být velice bolestné a emocionálně náročné. Je znát, že autorka je citlivá duše. Živě a poutavě umí popsat emoce veškeré emoce, které prožívala. Méně záživný pro mě byl popis jejího předchozího života. Každopádně bylo znát, že ji její práce naplňovala.

24.09.2023 3 z 5

Rozcházení Rozcházení Katherine Woodward Thomas

Tuto knihu jsem zvolila ze zvědavosti jako audioknihu. Paní Briešťanská má moc příjemný hlas, moc hezky se poslouchá. Vztahy jsou nedílnou součástí našich životů a je důležité o ně pečovat. Ani při rozchodu není třeba za sebou pálit mosty. Tato kniha určitě stojí za přečtení či za poslech. Obojí můžu doporučit.

05.09.2023 5 z 5

Malá kniha stoicismu: Stoická filozofie pro moderní spokojený život Malá kniha stoicismu: Stoická filozofie pro moderní spokojený život Jonas Salzgeber

Upřímně, podle názvu ani obálky bych si tuto knihu nevybrala. Dostala jsem se k ní naprosto náhodou a za tuto náhodu jsem moc ráda. Ne že bych se dozvěděla něco nového, ale pomohla mi připomenout, jakou cestou chci jít. Určitě se k ní budu vracet. Doporučuji.

05.09.2023 5 z 5

Zápisky mladého lékaře Zápisky mladého lékaře Michail Bulgakov

Nebylo to špatné, ale čekala jsem podrobnější popis života mladého lékaře. Knihy s povídkami nevyhledávám a opět jsem se utvrdila, že to není nic pro mně. Bylo to hezky napsané, ale nijak zvlášť mě to nenadchlo.

08.09.2021 3 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Vůbec to nebylo špatné. Kniha je čtivá a originální. Ale nepatří k těm, ke kterým bych se jednou chtěla vrátit.

18.02.2021 3 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Před mnoha lety jsem viděla film Zelená míle a byl to pro mě velký zážitek. Když jsem hledala knihu pro Výzvu, vybrala jsem si právě tuto, protože to byla sázka na jistotu a taky jsem byla zvědavá, jestli bude v knize něco navíc či jinak. Ačkoliv se filmové zpracování naprosto drželo knižní předlohy, tak kniha mi nepřinesla takový zážitek jako film.

18.12.2020 3 z 5

Džungle v kuchyni Džungle v kuchyni Ivanka Devátá

Ivanku Devatou mám ráda a když jsem zjistila, že vydala novou knížku, zajásala jsem. V úvodu knihy sama autorka píše, že se jí do psaní další knihy nechtělo, protože měla pocit, že už není o čem psát. Bohužel její pocit se promítl do této knížky, která se stala džunglí útržkovitých vzpomínek, zážitků a receptů, které se nesly v duchu "to už poznáš". Při čtení jsem měla pocit, že autorka stále usilovně přemýšlí, co by nám ještě řekla.

02.12.2020 2 z 5

Host do domu Host do domu Jiří Wolker

Mám ráda poezii. Proto bych nevěřila, jak těžké bude najít nějakou básnickou sbirku, která by se mi líbila. Všechny působily tak ponuře a depresivně. Říkala jsem si, že Host do domu zní pěkně a mohla by to konečně být sbírka, kterou si vychutnám. No, sem tam nějaký verš se mi líbil. Třeba:

"Pohoď mi svět do náruče a do srdce ho zabal, ať se nepotluče."

Z veršů je cítit láska k životu i lidem, také velká pokora. O to víc mě mrzí, že nemůžu hodnoti lépe.

11.10.2020 2 z 5

Ptáci se zlomenými křídly Ptáci se zlomenými křídly Ayşe Kulin

Od této knihy jsem čekala něco víc. Nevyvolavala žadné emoce, k hlavním postava jsem necítila žadné větší sympatie. Nejvíc mě bavil příběh první generace. Pak už to bylo takové plytké. Ke čtení jsem se musela spíš nutit.

22.08.2020 2 z 5

Rozcouraná duše Rozcouraná duše Marcela Mlynářová

Po dlouhé době jsem se k této autorce zkusila vrátit, ale její popisy z cest mě moc nebavily. Na druhou stranu nemůžu říct, že to bylo vyloženě špatné. Tři hvězdy dávám knihám, které mi přijdou fajn. Jelikož se mi do čtení této knihy moc nechtělo, musím dát jen 2,5. Chválím ilustrace.

20.06.2020 2 z 5

Aby vše klapalo: Jak hravě zvládat pracovní a životní výzvy Aby vše klapalo: Jak hravě zvládat pracovní a životní výzvy David Allen

Hledala jsem nějakou inspiraci pro zlepšení organizace úkolů. O metodě GTD jsem kdysi davno slyšela a název knihy "Aby vše klapalo " zněl dobře, tak jsem se s nadšením pustila do čtení. Ale tato kniha mi vůbec nesedla. Hrozně špatně se mi četla a nemůžu říct, že pro mě byla nějak přínosná.

14.05.2020 1 z 5

Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Hvězdy mezi Sluncem a Měsícem Susan Elizabeth McClelland

Před pár lety jsem přečetla jinou knihu o životě v Severní Koreji a útěku z ní a ta byla mnohem lepší. Tato kniha mi moc nesedla. O tom, že život v Severní Koreji je drsný, není pochyb. Lituji lidi, kteří musí žít v těchto podmínkách. Ale doporučuji spíše knihu Abych přežila.

04.03.2020 2 z 5

Život je nádherný Život je nádherný Tereza Boučková

Ačkoliv název knihy působí pozitivně, čtení to bylo poměrně smutné. Ale s tím jsem tak nějak počítala. Kniha je psána deníkovou formou a čte se pěkně. Před lety jsem četla srdcervoucí Rok kohouta, a tak jsem byla ráda, že jsem se dozvěděla, jak si dál vedou její synové. Líbilo se mi vyprávění o rodině, o mamince, která trpí Alzheimerem a o všem, co přináší život. Komentování různých aktuálních událostí mi ze začátku přišlo zajímavé, postupně ale čím dál víc rušivé. Celkově se mi kniha líbila.

03.02.2020 4 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Poutavě napsaná detektivka s překvapivým koncem.

23.11.2019 3 z 5

Hate List Hate List Jennifer Brown

Příběh se zaměřil na oběti Nickovi pomsty, na bolest, kterou tím způsobil rodinám i kamarádům obětí. Taky na bolest, se kterou se musela vyrovnat Nickova přítelkyně Val, na kterou se všichni dívali jako na spolupachatelku. Překvapilo mě, jak málo za ní stála její rodina. Jak málo jí důvěřovala. Jak málo ji podporovala. V reálném životě by musela být neskutečně silná, aby všechnu tu nenávist ze stany spolužáků dokázala ustát. Zvlášť když ani její rodina jí nebyla kdovíjakou oporou. Taky se mi zdálo dost nereálné, že by se holka, která jí dříve opovrhovala, stala její přítelkyní, která jí pomohla zařadit se zpět do normálního života. V knize sice bylo naznačeno, proč Nick svůj čin spáchal, ale podle mě bylo málo zdůrazněno, že nejen on, ale i druzí byli vinni tím, co se stalo. Nikdo neodsoudil tu neskutečnou šikanu a ponižování, kterým musel čelit. Zoufalí lidé konají zoufalé činy. Zoufalství, to je čirá bezmoc, kdy už nevíte, jak dál.No závěr byl takový, jak ho mají v Americe rádi. Chytneme se za ruce a zatleskáme si. Ale musím uznat, že dojemné to bylo.

25.08.2019 4 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Po posledním skvělém zážitku z audioknihy jsem opět zvolila tuto formu a v případě knihy Dobrý proti Severáku to vidím jako chybu. Co mi asi nejvíc vadilo, bylo to, že dva třicátníky reprodukovali mnohem starší lidé. A to mi vůbec nesedělo. Věřím, že bych z této knihy měla větší požitek, kdybych si ji četla sama. Tento fakt i zvolená intonace mi zkazila dojem z této knihy. Proto ji už víc nebudu hodnotit. Uvidím, jaký dojem budu mít po přečtení druhého dílu.

28.07.2019 2 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Tato kniha mě zaujala svým tématem. Téma je to zcela jistě zajímavé a lákavé, autorka umí dobře psát, kniha je celkem čtivá. Ale bohužel je tam to "ale". Samotné pojetí příběhu mě bohužel až tak nezaujalo. A ani postavy příběhu jsem si nijak zvlášť neoblíbila. Snad jen Kenta. Přemýšlela jsem, jak knihu ohodnotit. Jestli dát dvě nebo tři hvězdičky. Ale musím uznat, že styl psaní si opravdu ty tři hvězdičky zaslouží.

24.02.2019 3 z 5

Prožít rok jinak Prožít rok jinak Nina Nohejlová

Jedno z míst, které bych ráda navštívila, je ostrov Bali. A právě na tomto ostrově strávila autorka spolu se svou rodinou jeden rok života. Co je sem přivedlo a jak tento rok prožili, o tom je právě tato kniha. Moje představa o Bali, jako o ráji na Zemi, vzala trochu za své. Ale jinak se kniha skvěle četla. Velké plus je i spousta krásných fotografií. Prostě ideální kniha pro odreagování.

06.01.2019 5 z 5

P.S. Milujem Ťa P.S. Milujem Ťa Cecelia Ahern

V knize byly části, které mě bavily (romantika, humor, běžný život), části, které mě bavily méně (vata) a části, které mě vyloženě iritovaly (absurdní chování postav). Nebylo to špatné, ale nijak mě to neoslnilo. Rozhodně je potřeba mít tu správnou náladu, aby si knihu člověk užil. Asi by pomohlo, kdyby kniha byla kratší. Pak by mě určitě bavila víc.

03.12.2018 3 z 5