Andrea81 Andrea81 komentáře u knih

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Pěkná knížka, ale konec byl takový zbrklý, že to celkový dojem dost kazí. Škoda.

13.09.2020 3 z 5

Havran (14 básní) Havran (14 básní) Edgar Allan Poe

Taková ponurost. Taková melancholie. Básně nejsou zrovna můj šálek kávy a tak se ani nedivím, že některé jsem asi zcela nepobrala. Každopádně nelituji, že jsem je četla.

04.06.2020 3 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Můj první Bukowski. A asi poslední. Nevím, jestli autor chtěl co nejvíc šokovat. O lidech, kteří se plácají životem ze dne na den a jejich největší potřebou je chlast, sex, cigára. Byl to jen popis, chyběla mi tam hlubší myšlenka, pocity.

17.04.2020 2 z 5

Zjevení démona Zjevení démona Taran Matharu

Pěkně napsáno, děj má spád a úplně mě pohltil. Hodně věcí vysvětluje, co se stalo "před Fletcherem". A to s bílým Orkem...síla.

23.02.2020 4 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Četla jsem kvůli výzvě. Dějově dobrý nápad, tunely pod Londýnem, dívka alá Robin Hood. Ale něco mi tam chybělo a něčeho bylo až příliš. Mám takový rozporuplný pocit.

15.02.2020 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Tento díl se mi líbil zatím nejvíce. Už se těším na Písečného muže.

21.09.2019 4 z 5

Hovory se spodinou Hovory se spodinou Liao I-wu

Pro mě těžká knížka. Různé, hrůzné příběhy mě často deptaly, takže mi trvalo delší dobu, než jsem se knihou "prokousala". Obraz úplně jiné kultury, kde lidský život má cenu jednoho zrnka rýže. A to i v dnešních dnech. Hrůza.

22.06.2019 5 z 5

Pohřbený obr Pohřbený obr Kazuo Ishiguro

Opravdu zvláštní knížka, která ve mě zanechala hluboký dojem. Asi by nesedla každému, ale já jsem ráda, že se mi dostala do ruky.

24.10.2018 5 z 5

Černý anděl Černý anděl John Connolly

I když je to už pár let, kdy jsem naposledy četla příběhy Charlieho Parkera, pořád mě baví. A jako třešinka na dortu je, že se děj knihy částečně odehrává v Sedlci v naší republice. O nějaké kostnici tam, jsem neměla vůbec tušení, takže děkuji za dobrý tip na výlet.

30.09.2018 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Cormoran a Robin mě prostě baví. Pohodově strávené chvíle u knížky. Už se těším na další díl.

07.01.2018 5 z 5

Skleněný vrch Skleněný vrch František Niedl

Hezký příběh, o tom, jak je život těžký a krásný zároveň.

17.12.2017 4 z 5

Kapsa plná žita Kapsa plná žita Agatha Christie

Klasika. Nezklamalo.

14.10.2017 5 z 5

Kautokeino – Krvavý nůž Kautokeino – Krvavý nůž Lars Pettersson

Hezká sonda do života Sámů a odlišnosti kulturního prostředí, příběh sám o sobě mi přišel takový "o ničem". Ale ta zima....brrrr.

25.08.2016 3 z 5

Poselství růží Poselství růží Leila Meacham

Mě se více líbil Sen o Somersetu, ale jelikož to na sebe navazuje, tak za mě dobrý.

06.07.2016 4 z 5

Daodejing Daodejing Lao-c´

Jak je psáno níže, také se budu ke knize vracet, protože uchopit neuchopitelné je pro mou maličkost nemožné.

19.04.2024 4 z 5

Světla na Labi Světla na Labi Miriam Georg

Přesně takovéhle knihy mám moooc ráda.

10.04.2024 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Zaklínač ok, dobrý. Ale na Naslouchače od Petry Stehlíkové fakt nemá.

18.03.2024 3 z 5

Jako voda Jako voda Wally Lamb

Ano, život je, jako voda. Něco je vidět na hladině, něco se nachází těsně pod ní a všelicos se ukrývá v hlubině.

05.03.2024 4 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Těžká kniha o křehkosti lidské duše. Děkuji autorce.

29.12.2023 4 z 5

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Prostě Murakami. Pro někoho to možná není, mě to ovšem baví moc.

10.12.2023 4 z 5